ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvonimir Hodak - kolumna

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by prckov Mon 26 Jun - 14:56

Sora wrote:
metilda wrote:

Pjesma ‘Čavoglave’ je antifašistička – s njom na usnama borili su se četiri godine protiv crnih četničkih i crvenih JNA fašista!


Zapamtio sam ovih dana jednu apsolutnu istinu, ali nažalost nisam zapisao autora. “Svaki pošteni antifašist mora biti i antikomunist!“

Ne mora
Antifasist nista ne mora
e onda ga nabij na curac

prckov

Posts : 34060
2014-04-19


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by vuksadinare Mon 26 Jun - 14:56

asilovski wrote:Mafija mu ubije jedinicu on raspravlja o četnicima i srbima
kakve veze to ima sa njegovom ideologijom...i politickim pravcem....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Sora Mon 26 Jun - 14:57

ANTONIO . JEL TI VRUCE .. affraid

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Kermit Mon 26 Jun - 15:01

metilda wrote:
asilovski wrote:Mafija mu ubije jedinicu on raspravlja o četnicima i srbima
Kreštavi, zapjenjeni, loše savjesti i memorije.
znači Vama u Čardaku nisu ugradili klime na račun poreznih obveznika
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by catabbath Mon 26 Jun - 15:02

Jest da je čovik moralna gnjida pa iako ga nitko od bližnjih više ne voli bar može uvijek računati na ljubav Metilde i sl. baba :)

_________________
Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Eva_ Mon 26 Jun - 15:03

asilovski wrote:
metilda wrote:
asilovski wrote:Mafija mu ubije jedinicu on raspravlja o četnicima i srbima
Kreštavi, zapjenjeni, loše savjesti i memorije.
znači Vama u Čardaku nisu ugradili klime na račun poreznih obveznika
Ja ju dodatno grijem na blogu. Usijana nam je atmosfera.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Guest Mon 26 Jun - 15:03

Baltičke državice progutala je Rusija. Partizanskih odreda bilo je u Poljskoj znatno ranije od ovog sisačkog. 

Navodno su Vlado Janjić Capo i drugovi htjeli otići u šumu znatno ranije i dignuti ustanak, ali se pojavio nerješiv problem: u to vrijeme je u šumi Brezovica bio lugar neki neotesan tip koji je strogo zabranio  Capi, Marjanu Cvetkoviću i ekipi da se šetkaju po šumi. Tek kad je Hitler izdajnički prekršio pakt između Molotova i Ribbentropa od 23. kolovoza 1939.g., kojim su Hitler i Staljin počeli dijeliti Europu, imperija je odlučila uzvratiti udarac. Sklopljen je novi pakt s lugarom iz Brezovice i drugovi se uputiše u šumu. Dobro, tamo nije bilo ustaša. Oni su uglavnom boravili po gradovima. Ali je zato bilo znatno sigurnije. 

K’o da danas ISIL šalje svoje teroriste u šume da se bore protiv nevjernika. Ukopaju se u grmlje i čekaju da se fašistički nevjernici pojave.. Ali ne bi zatucani lugar zakočio povijesnu pobjedu komunizma da je tada na tim prostorima vladala željezna drugarica Kristina Ikić Baniček. Večernjakov Zoran Vitas je oduševljen. Strjelica gore za Ikaču! On je vidi već kao novu šeficu SDP-a. Kraj žive Milanke. Najprije nas je podučila da ako nismo antifašisti onda smo sasvim sigurno fašisti. K’o da je rekla “vani je hladnije nego noću.“ 



Bandić je dobio drugarsku kritiku: “Licemjerno dolazi tu među nas i polaže vijence, a nagrade daje ustaškom falsifikatorima kao što je Sedlar“ poručuje željezna lady kako joj tepa Zoran. Obzirom na slike iz tiska nekako dvojim da je Ikača osobno bila u “prvom“ odredu 22. lipnja 1941.g. Ili se bar tako ponaša, pa ako prođe prođe. “Licemjerno dolazi među nas“.. koji smo dignuli revoluciju. 

Možda se uvrstila umjesto Bobetka koji je drugove kasnije malo razočarao. I tako, bez obzira na “briljantnu“ biografiju, rušilački elementi iz sisačke policije podigli su optužni prijedlog, ali zbog omalovažavanja policije. Ili tako nekako. Srećom, na proslavu “odlaska u šumu“ stigao je i novi ministar policije Davor Božinović. I k’o da je čarobnim štapićem dodirnuo policajce oni su optužni prijedlog  odmah povukli i najdublje se ispričali drugarici Ikači. Dokaz da HDZ ne koalira uspješno samo s HNS-om. Ne znam samo kako će proći “ustaški falsifikator“ Jakov Sedlar koji je dobio nagradu grada Zagreba umjesto Olivera Frljića. Možda sad njemu uvale optužni prijedlog pa neka falsificira našu “herojsku prošlost“ u Remetincu.

Pametni Horacije je rekao: “In silvam ligna ferre“ ili uzaludan je posao nositi drva u šumu. Dobro da to nije znao Capo…
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Guest Mon 26 Jun - 15:03

catabbath wrote:Jest da je čovik moralna gnjida pa iako ga nitko od bližnjih više ne voli bar može uvijek računati na ljubav Metilde i sl. baba :)
Kreštavi, zapjenjeni, loše savjesti i memorije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Guest Mon 26 Jun - 15:04

Eva_ wrote:
asilovski wrote:
metilda wrote:
asilovski wrote:Mafija mu ubije jedinicu on raspravlja o četnicima i srbima
Kreštavi, zapjenjeni, loše savjesti i memorije.
znači Vama u Čardaku nisu ugradili klime na račun poreznih obveznika
Ja ju dodatno grijem na blogu. Usijana nam je atmosfera.
Kreštavi, zapjenjeni, loše savjesti i memorije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by catabbath Mon 26 Jun - 15:05

Lol Metilda nam je opet sekaualno frustrirana. Brzo kod velečasnog :D

_________________
Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by prckov Mon 26 Jun - 15:06

catabbath wrote:Jest da je čovik moralna gnjida pa iako ga nitko od bližnjih više ne voli bar može uvijek računati na ljubav Metilde i sl. baba :)
jel I tebi smjesno kad se ti pozoves na moral ko meni :D
prckov
prckov

Posts : 34060
2014-04-19


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by catabbath Mon 26 Jun - 15:09

Prckov neznam za tebe ali npr. od mene nije žena utekla na drugi kraj svita od gađenja kao njemu. Btw. šta napraviš kad ti pajdaši ubiju kćer jedinicu? Naravno niš ponašaš se kao da se ništa nije desilo i razglabaš o ww2.

_________________
Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by vuksadinare Mon 26 Jun - 15:11

..inace zgodno je to sto su partizani prvih mjeseci ustanak iliti 'ustanka' 1941..boravili po sumama i gorama bez ijedne relevantnije akcije...prakticno se dosađivali..i razbijali bi ili ne bi u akcije...pa se odlucili cekati..kakvu ophodnju pa onako po hajducki napsti iz busije dva zandara,domobrana,dvojicu ustasa ili ako kakav njemac naiđe...cekalo se po danima i-nista..ajmo nazad u logor na spavanje...i tako sve do kraja 9 mjeseca pocetkom desetog mjeseca 1941..do tad tu i kakav napad na kakvog osamljenog zandara,ujku,domobrana ili svabu..no tada je drug staljin porucio titu 'dosta landrovanja po sumama zahtjevam odlucne akcije da nam olaksate'...i prva veca akcija protiv njemaca je bila kod raljeva u srbiji gdje su maznuli desetak svaba pa su ovi za odmazdu streljali par tisuca srba a za nekoliko dana i u kragujevcu..da je srbadija pobjesnila i masovno presla u cetnike...da bi za koji mjesec zajedno sa svabama protjerali tita i partizane iz uzica i srbije...da bi drug tito napisao ogorceno pismo staljinu..'trazili ste zrtve dobili ste ih'...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Eva_ Mon 26 Jun - 15:11

catabbath wrote:Prckov neznam za tebe ali npr. od mene nije žena utekla na drugi kraj svita od gađenja kao njemu. Btw. šta napraviš kad ti pajdaši ubiju kćer jedinicu? Naravno niš ponašaš se kao da se ništa nije desilo i razglabaš o ww2.
Od njega i pesi lutalice beže na drugu stranu Zvonimirove. A ni golubi ga pokakat ne žele. Eto kakav je to čovjek.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by prckov Mon 26 Jun - 15:16

catabbath wrote:Prckov neznam za tebe ali npr. od mene nije žena utekla na drugi kraj svita od gađenja kao njemu. Btw. šta napraviš kad ti pajdaši ubiju kćer jedinicu? Naravno niš ponašaš se kao da se ništa nije desilo i razglabaš o ww2.
ma ne znam coeka (nikad cuo) nego mi zapelo "moral" pa mi smjesno
prckov
prckov

Posts : 34060
2014-04-19


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Guest Mon 26 Jun - 15:21

catabbath wrote:Lol Metilda nam je opet sekaualno frustrirana. Brzo kod velečasnog :D
Kreštavi, zapjenjeni, loše savjesti i memorije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by vuksadinare Mon 26 Jun - 15:21

inace nakon osnutka sisackog partizanskog odreda u sumi brezovica oni su dva mjeseca prakticno lutali sumama oko siska bez skoro ispaljenog metka...izbjegavavsi uci u otvoren sukob sa ustasama i njemcima...u jednom svom memoaru vlado janic capo se pravdao..'danima trazis akciju a nema je..ljudi su postajali sve nervozniji ali kako im nacrtati njemce ili ustase kad oni ne prolaze ili prolaze rijetko podrucjem kojim se mi krecemo..pa nisam mogao otici u sisak zamoliti ustaskog oruznika ili njemackog oficira dajte nam posaljite vojnike moji se ljudi dosađuju zele akciju...a i kad bi naisla nekakva ustaska ili njemacka kolona ona je bila previse jaka za nas odred..pa smo se zato odlucili prebaciti dublje u baniju i povezati sa tamosnjim partizanima'....janko bobetko je nesto slicno rekao..'nakon sto smo osnovali odred sljedecih dana prakticno nismo imali nijednu znacajniju akciju..sve se svodilo..da tijekom noci pripucamo na kakvu zandarsku postaju pa bi se povukli...sa njemcima i ustasama jos otvoreno nismo ulazili u sukobe jer oni kad su negdje isli bili su dosta brojniji do nas...dva mjeseca prakticno nismo odradili nijednu pravu akciju...ljudi u odredu su vec poceli gunđati i prijetiti vladi janicu da ce otici kuci da ovo nema vise smisla to lutanje sumama oko siska i da treba da konacno krenemo sa nekim jacim akcijama...vlado je tada odlucio da se prebacimo u juzni i sredisnji dio banije i povezemo sa tamosnjim partizanskim grupama i tako ojacani ipak pođemo u znacajnije akcije protiv jacih neprijateljskih snaga...mislim da smo to trebali puno ranije napraviti ali vlado janic capo je htio izbjeci vece zrtve jer se odred sastojao mahom od hrvata i svaki gubitak bi izazvao kontraefekt posto su hrvati sisackog kraja i tog dijela vise bili naklonjeni hss-u i hrvatskoj drzavi nego nasem pokretu'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99044
2015-09-08


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by L'âme Mon 26 Jun - 15:28

Sve ekstremiste u istu bacvu.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Sora Mon 26 Jun - 15:35

vuksadinare wrote:inace nakon osnutka sisackog partizanskog odreda u sumi brezovica oni su dva mjeseca prakticno lutali sumama oko siska bez skoro ispaljenog metka...izbjegavavsi uci u otvoren sukob sa ustasama i njemcima...u jednom svom memoaru vlado janic capo se pravdao..'danima trazis akciju a nema je..ljudi su postajali sve nervozniji ali kako im nacrtati njemce ili ustase kad oni ne prolaze ili prolaze rijetko podrucjem kojim se mi krecemo..pa nisam mogao otici u sisak zamoliti ustaskog oruznika ili njemackog oficira dajte nam posaljite vojnike moji se ljudi dosađuju zele akciju...a i kad bi naisla nekakva ustaska ili njemacka kolona ona je bila previse jaka za nas odred..pa smo se zato odlucili prebaciti dublje u baniju i povezati sa tamosnjim partizanima'....janko bobetko je nesto slicno rekao..'nakon sto smo osnovali odred sljedecih dana prakticno nismo imali nijednu znacajniju akciju..sve se svodilo..da tijekom noci pripucamo na kakvu zandarsku postaju pa bi se povukli...sa njemcima i ustasama jos otvoreno nismo ulazili u sukobe jer oni kad su negdje isli bili su dosta brojniji do nas...dva mjeseca prakticno nismo odradili nijednu pravu akciju...ljudi u odredu su vec poceli gunđati i prijetiti vladi janicu da ce otici kuci da ovo nema vise smisla to lutanje sumama oko siska i da treba da konacno krenemo sa nekim jacim akcijama...vlado je tada odlucio da se prebacimo u juzni i sredisnji dio banije i povezemo sa tamosnjim partizanskim grupama i tako ojacani ipak pođemo u znacajnije akcije protiv jacih neprijateljskih snaga...mislim da smo to trebali puno ranije napraviti ali vlado janic capo je htio izbjeci vece zrtve jer se odred sastojao mahom od hrvata i svaki gubitak bi izazvao kontraefekt posto su hrvati sisackog kraja i tog dijela vise bili naklonjeni hss-u i hrvatskoj drzavi nego nasem pokretu'


Svaki gubitak Hrvata -partizana , bi izazvao kontraefekt?
Pa to isto tako moze izazvati efekt . Da se jos vise ljudi odluci za partizane. Kap sto je i bilo .
Inace, drago mi je da proucavas gerilsko ratovanje.
Kak je krenulo, Trebat ce nam. :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Sora Mon 26 Jun - 15:36

maggie13 wrote:Sve ekstremiste u istu bacvu.

Sve skratit na idu visinu. pillowfight

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by prckov Mon 26 Jun - 15:39

maggie13 wrote:Sve ekstremiste u istu bacvu.
samo soru I mene u sas DD:
prckov
prckov

Posts : 34060
2014-04-19


Back to top Go down

Zvonimir Hodak - kolumna - Page 2 Empty Re: Zvonimir Hodak - kolumna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum