ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by My Brother Billo Sat 3 Jun - 13:48

farmi gdje skupljaju kravlji prdez?

My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by Guest Sat 3 Jun - 13:51

My Brother Billo wrote:farmi gdje skupljaju kravlji prdez?

:D Gnojivo. :) A tako i prirodni plin. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by My Brother Billo Sat 3 Jun - 13:52

mogli bi skupiti pa poslati ukrajincima da imaju za zimu  geek
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by marcellus Sat 3 Jun - 14:05

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:englezi su jeli uglavnom meso u srednjem vijeku i kasnije i to je pomoglo usponu u imperijalnu naciju, bili su snažniji i agresivniji, dok su drugi narodi uglavnom jeli repu i sranja

Pusti ti srednji vijek. U biti je razvoj prefrontalnog korteksa kod homo sapiensa usko povezan sa prelaskom na pretežito mesnu prehranu jer se jedino na taj način moglo doći do bjelančevina u prehrani koje su neophodne za takav razvoj. Dakle, mi svoju današnje umne potencijale možemo ponajviše zahvaliti upravo svojevremenom prelasku na pretežito mesnu prehranu.

znam to, nisam spomenuo, ali da, poznato mi je da su praljudi prelaskom na uglavnom mesnu hranu postali inteligentni

_________________
 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by My Brother Billo Sat 3 Jun - 14:07

kako ne,krkali su meso tri put devno
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by marcellus Sat 3 Jun - 14:08

Oh_Femder wrote:
marcellus wrote:http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/hoce-li-nam-nebo-pasti-na-glavu-ako-odbacimo-sporazume-o-smanjenju-staklenickih-plinova-1030014/
S obzirom da krave isprde više stakleničkih plinova nego automobili, logično je onda da smo mi manje krivi za globalno zatopljenje nego mučuće glupače. Jebite se vi, lude krave, ne bumo se mi zbog vas patili uskraćujući si pokazivanje ko ima veća muda, oću reći veći SUV!

Pariški sporazum je slovo na papiru i zbog toga neozbiljan. Osim toga, kao i uvijek, prirodni procesi teže stanju ravnoteže, pa tako i meteorologija planeta, ali ta je beskrajno složen proces koji ovisi o ogromnom broju faktora i zbog toga je klima na svijetu u stanju konstantne promjene još davno prije nego li se pojavila ljudska rasa. Koristiti to pak kao argument da mi stoga ne trebamo ništa činiti da još više ne pridonesemo za naš opstanak štetnom klimatskom trendu je debilizam.

Međutim, jasno je da je Trump debil i da su svi oni koji su glasali za njega, ili ga podržavaju, također debili, ili im je u interesu (između ostalog) oslabljena USA (kao na primjer Rusima). Najtužnije je pak kad ga se prikazuje kao borca za radnička prava. Kao kako kod nas samog sebe doživljava izvjesni gušter iz Kulmerovih dvora.

Na kraju, dovoljno je podsjetiti se kako se napadalo i ismijavalo Jamesa Lovelocka kad je još u šezdesetima prošlog stoljeća otkrio kamo vodi pretjerana emisija CFC-a. Eliminiranje tih štetnih plinova iz proizvodnje je danas stabiliziralo ozon u atmosferi. Need I say more?

oh, nitko ne tvrdi da ne trebamo ništa činiti, niti to u mom tekstu piše.

u stvari, treba, no s mjerom i u granicama zdravog razuma, tako da ne ubijemo industriju ili je prebacimo u kinu kompletno (a tamo im se jebe za zagađenje ionako)

_________________
 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by marcellus Sat 3 Jun - 14:08

pariški sporazum pak nema veze sa zdravom pameću

_________________
 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by marcellus Sat 3 Jun - 14:09

asilovski wrote:
marcellus wrote:englezi su jeli uglavnom meso u srednjem vijeku i kasnije i to je pomoglo usponu u imperijalnu naciju, bili su snažniji i agresivniji, dok su drugi narodi uglavnom jeli repu i sranja
Je Boldrik se najeo mesa, previše uopćavaš to se odnosilo na tkz. Beefeaterima ili ti Yeomen Wardersima koji su jeli teletinu a bili su čuvari kraljice...

baldrick je bio kmet što je u srednjem vijeku bio izraz za ono što mi danas zovemo vegan

ali ne, englezi su stvarno od nekog stoljeća na dalje trošili puno više mesa nego bilo koja druga nacija i to se poklapa s razvojem imperija.


_________________
 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by marcellus Sat 3 Jun - 14:12

asilovski wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Oh_Femder wrote:
marcellus wrote:http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/hoce-li-nam-nebo-pasti-na-glavu-ako-odbacimo-sporazume-o-smanjenju-staklenickih-plinova-1030014/
S obzirom da krave isprde više stakleničkih plinova nego automobili

Zanimljivo kako ovo mnogi ne znaju.

http://www.independent.co.uk/environment/climate-change/cow-emissions-more-damaging-to-planet-than-co2-from-cars-427843.html
Opće poznata činjenica zato i treba smanjiti konzumaciju mesa, pogotovo mesa mega industrijskih kompleksa koje je u biti skrnavljenje samo uzgoja

na kraj pameti mi nije smanjiti konzumaciju mesa, u biti smo oboje doma smršavili kad smo prešli na uglavnom mesnu prehranu i izbacili žitarice, to je doduše individualno koga što deblja, stvar svačijeg metabolizma, ali ja sam očito mesožder

brat mi je bio vegetarijanac godinama, na kraju je odustao jer je postao mršav ko kostur i stalno umoran

_________________
 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by My Brother Billo Sat 3 Jun - 14:14

meso i namirnice zivotinjskog porijekla bi trebalo sacinjavati maximum 10% od covjekove ishrane
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by Eroo Sat 3 Jun - 15:13

marcellus wrote:
brat mi je bio vegetarijanac godinama, na kraju je odustao jer je postao mršav ko kostur i stalno umoran
Ustvari, opasno bolestan...pomanjkanje B12 i/ili  folne kiseliine. Umor je prvi znak.
Drugi znakovi su kompleksni...vid, bubrezi, nervoza(mozak- mali i veliki) itd....Smrt je krajnji ishod.
Imali smo taj problem u kući. Na svu sreću nije bilo ovog zadnjeg, a i veliki mozak funkcionira normalno.
No, posljedica ima itekako, živimo s njima...
Eroo
Eroo

Posts : 75283
2016-07-22


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by marcellus Sat 3 Jun - 15:40

My Brother Billo wrote:meso i namirnice zivotinjskog porijekla bi trebalo sacinjavati maximum 10% od covjekove ishrane

kako kome, ja sam orijentiran na meso i paše mi

od žitarica uglavnom pivo, povrća prilično isto tako (ne krumpira, zelenjava i to)

_________________
 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by RayMabus Sat 3 Jun - 16:49

Stavio struju u kuhinju , sređivam nekretnine , upravo napravio biznis šemu kako cu imat uvik za kavu i duvan i hebe me se.

Znate da ja ima podatke iz buducnosti kad su globalne stvari u pitanju ....a šta da vam kaže .....dal da vam objašnjavma klimatska shranja koja se moraju desit po svim parametrima bio taj pariški ili ne ?

Ajmo mi zapjevat.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176927
2014-04-11


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by marcellus Sat 3 Jun - 17:13

http://www.telegraph.co.uk/comment/columnists/christopherbooker/6679082/Climate-change-this-is-the-worst-scientific-scandal-of-our-generation.html

_________________
 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by Guest Sat 3 Jun - 17:29

marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Pusti ti srednji vijek. U biti je razvoj prefrontalnog korteksa kod homo sapiensa usko povezan sa prelaskom na pretežito mesnu prehranu jer se jedino na taj način moglo doći do bjelančevina u prehrani koje su neophodne za takav razvoj. Dakle, mi svoju današnje umne potencijale možemo ponajviše zahvaliti upravo svojevremenom prelasku na pretežito mesnu prehranu.

znam to, nisam spomenuo, ali da, poznato mi je da su praljudi prelaskom na uglavnom mesnu hranu postali inteligentni

Meat, Cooked Foods Needed for Early Human Brain

Vegetarian, vegan and raw diets can be healthy — likely far healthier than the typical American diet.
But to continue to call these diets "natural" for humans, in terms of evolution, is a bit of a stretch, according to two recent, independent studies.

Eating meat and cooking food made us human, the studies suggest, enabling the brains of our prehuman ancestors to grow dramatically over a period of a few million years.

Although this isn't the first such assertion from archaeologists and evolutionary biologists, the new studies demonstrate, respectively, that it would have been biologically implausible for humans to evolve such a large brain on a raw, vegan diet and that meat-eating was a crucial element of human evolution at least 1 million years before the dawn of humankind.

http://www.livescience.com/24875-meat-human-brain.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by My Brother Billo Sat 3 Jun - 18:52

marcellus wrote:
My Brother Billo wrote:meso i namirnice zivotinjskog porijekla bi trebalo sacinjavati maximum 10% od covjekove ishrane

kako kome, ja sam orijentiran na meso i paše mi

od žitarica uglavnom pivo, povrća prilično isto tako (ne krumpira, zelenjava i to)
i ja isto ali se borim protiv toga
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by Guest Sat 3 Jun - 19:05

Meso je bitno,ali ne bas masovno zderati..bitnija je kvaliteta,dakle iz ako je moguce sto prirodnijeg uzgoja..
Povrce je zdravo uz minerale i vitamine,sadzi i enzime koji razgradjuju toksine koji nastaju probavom mesa..
Ucinite eksperiment..jedite crveno meso,i nista drugo..srat cete smrdljivo i proizvoditi gadne plinove...covjek je svejed po difoltu,ima i normalne prezivacke zube ali i ocnjake,a crijeva su ni tu ni tamo..
kad jede samo zelenjavu,nije dobro,jer ne moze bas sve probaviti-prekrratka crijeva,..kad jede samo meso,nije dobro,jer se meso prebrzo razgradi i pocnu ostaci trunuti u organizmu..tako najcesce nastaju tumori na debelom crijevu..povrce to sprijecava,tak oda je najbolje jesti izbalansirano..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by veber Sat 3 Jun - 19:12

RayMabus wrote:Stavio struju u kuhinju , sređivam nekretnine , upravo napravio biznis šemu kako cu imat uvik za kavu i duvan i hebe me se.

Znate da ja ima podatke iz buducnosti kad su globalne stvari u pitanju ....a šta da vam kaže .....dal da vam objašnjavma klimatska shranja koja se moraju desit po svim parametrima bio taj pariški ili ne ?

Ajmo mi zapjevat.
daj nam reci kakvo bu vrijeme sutra u zagrebu?
moram šajbu mijenjat na kući.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by RayMabus Sat 3 Jun - 19:17

veber wrote:
RayMabus wrote:Stavio struju u kuhinju , sređivam nekretnine , upravo napravio biznis šemu kako cu imat uvik za kavu i duvan i hebe me se.

Znate da ja ima podatke iz buducnosti kad su globalne stvari u pitanju
....a šta da vam kaže .....dal da vam objašnjavma klimatska shranja koja se moraju desit po svim parametrima bio taj pariški ili ne ?

Ajmo mi zapjevat.
daj nam reci kakvo bu vrijeme sutra u zagrebu?
moram šajbu mijenjat na kući.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176927
2014-04-11


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by RayMabus Sat 3 Jun - 19:18

Samo globalno me moš pitat i to samo za ono za šta imam podatk tj pitaš pa ako imam podatak znam odgovor. Vrijeme sutra u Zagrebu nije globalna stvar.

Slavonija poplave ....ako te baš zanima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176927
2014-04-11


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by Guest Sat 3 Jun - 19:22

Opet po slavoniji?? Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva - Page 3 Empty Re: U Trumpovom hazarderskom igranju s klimom (gotovo) svi su gubitnici - Amerika prva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum