ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 26/5/2017, 23:38

marcellus wrote:
veber wrote:i?
pa to znamo, barem neki.

dug agrokora pada na porezne obveznike.

kradezej s todorićima postreljat. to sam napisao davno.

nacionalizacija je bila božina ideja. Za strijeljat plenkija se slažem, a zašto todorića? Njegova privatna imovina njegova stvar. Nije on tražio državu da se uplete, htio je sve pustit rusima, pa su mu uperili pištolj u čelo da prihvati lex idiot
Ne, Veber ima pravo ovdje je doslo do proboja pravne osobnosi i uorava odgovara vkastitom imovinom posebice jer je ovi ponzijeva shema. Druga stvar što imovina lopova vlaja ne pokriva ništa a švicarske račune mi nećemo vidjeti ikada...osim ako krunicama ne zamolimo njegovog računovođu da otvori teke

Kermit

Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Guest 27/5/2017, 07:43

asilovski wrote:
slidingdoorsoperator wrote:"If they (the Croatian government) took on responsibility for the running of the company, then they should also take on responsibility for its debts. Let them give a sovereign guarantee for those debts," Gref added.
 

Dobro, je li itko uopće pročitao tekst naveden na linku?
Pravno je hrvatska preuzela obvezu donošenjem odnosnonprovođenjem zakona tu nema nikakve ali baš nikakve dileme. Ovo sada je novi pritisak ako ne uspije ide se na tužbu koju gubimo 1/1

Udruženi wishfull thinking. Sberbanke i onaj tvoj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 27/5/2017, 09:01

slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:
slidingdoorsoperator wrote:"If they (the Croatian government) took on responsibility for the running of the company, then they should also take on responsibility for its debts. Let them give a sovereign guarantee for those debts," Gref added.
 

Dobro, je li itko uopće pročitao tekst naveden na linku?
Pravno je hrvatska preuzela obvezu donošenjem odnosnonprovođenjem zakona tu nema nikakve ali baš nikakve dileme. Ovo sada je novi pritisak ako ne uspije ide se na tužbu koju gubimo 1/1

Udruženi wishfull thinking. Sberbanke i onaj tvoj.
Ne ja sam bio protiv zakona jer je zakon unaprijed zabranio podmirivanja vjerovnika i imenovanje izv.upr od strane vlade to je de facto i de iure preuzimanje duga a to je kriminalni čin. Nemaš pravnog predznanja tako da u biti projeciraš sebe, nažalost jer bi volio da sam u krivu...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Guest 27/5/2017, 09:08

asilovski wrote:Ne ja sam bio protiv zakona jer je zakon unaprijed zabranio podmirivanja vjerovnika i imenovanje izv.upr od strane vlade to je de facto i de iure preuzimanje duga a to je kriminalni čin. Nemaš pravnog predznanja tako da u biti projeciraš sebe, nažalost jer bi volio da sam u krivu...

Pa i ja sam protiv zakona. Najpoštenije bi bilo napraviti bankrot pa da onda svi kojiu su kreditirali Agrokor sa kamatama od 10-12% snose posljedice poduzetničkog rizika koji su preuzeli sa takvim aranžmanima.
Dakle, ključni pojam je ovdje poduzetnički rizik.
A upravo to će se i dogoditi ako ne budu nastavili sa kreditiranjem Agrokora.
Jasno je što sa ovom inicijativom šefovi banke žele napraviti. Izbjeći sudbinu slanja u Sibir od strane Putina i prebaciti rizik na one koji su donijeli lex. Ali nekako mislim da od toga neće biti ništa, makar ne sumnjam da će se i dalje nastaviti truditi, ali vjerojatno ipak ne baš ovako kontraproduktivno kao do sada jer će im se gubici bankrotom samo nastaviti povećavati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by vili40 27/5/2017, 09:10

kaja wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:i?
pa to znamo, barem neki.

dug agrokora pada na porezne obveznike.

kradezej s todorićima postreljat. to sam napisao davno.

nacionalizacija je bila božina ideja. Za strijeljat plenkija se slažem, a zašto todorića? Njegova privatna imovina njegova stvar. Nije on tražio državu da se uplete, htio je sve pustit rusima, pa su mu uperili pištolj u čelo da prihvati lex idiot
a božo tako dobro kotira u hdz i svi njegovi prijedlozi se objeručke prihvaćaju (kao recimo smjena marića) da je plenković bozi zapravo rekao - može, prihvatiti ćemo tvoju ideju, još nešto želiš da ispunimo ?
daj...lex agrokor je prijedlog plenkovićeve vlade u dogovoru s todorićem, pređite dugovi na državu a mene pustite na miru, ja sam vas zapošljavao, plaćao kampanje, podmičivao , sada u državnom odvjetništvu sredite da me nitko kazneno  ne progoni i vratite moj  dug! ukratko.
kakav bi oni njemu pištolj uperili u glavu  kada su dobili lovu svi, jedino on može držati pištolj koji ih je podmitio
orepić,  čim je htio pokrenuti progon na todorića letio je iz vlade, sa ostalima
a zamjerio im se opčenito čim je počeo čačkati po korumpiranim ustavnim sucima , ovo s tocom je samo prelili čašu...
otprilike to je to,čak ni trojac Plenković-Marić-Dalić ne viču dršte lopova i okrivljuju drugog.
Od samog početka bio je to njihov plan i bilo bi sad naivno okriviti nekog koji nije smio ni prdnuti bez njihovog pristanka.
Marić tu gdje je sad nije došao slučajno i ne brani ga se do zadnje kaplje krvi slučajno,pa on nije ni član HDZ-a.Pametnom dosta.
Cijela ta pizdarija srozat će nas u skoroj budućnosti još na niže ako se niže još može ići,ah da odlična turistička sezona će nas spasiti od majmunarija idiota dok se gazda riješio brige i zatvora.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 27/5/2017, 09:17

slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:Ne ja sam bio protiv zakona jer je zakon unaprijed zabranio podmirivanja vjerovnika i imenovanje izv.upr od strane vlade to je de facto i de iure preuzimanje duga a to je kriminalni čin. Nemaš pravnog predznanja tako da u biti projeciraš sebe, nažalost jer bi volio da sam u krivu...

Pa i ja sam protiv zakona. Najpoštenije bi bilo napraviti bankrot pa da onda svi kojiu su kreditirali Agrokor sa kamatama od 10-12% snose posljedice poduzetničkog rizika koji su preuzeli sa takvim aranžmanima.
Dakle, ključni pojam je ovdje poduzetnički rizik.
A upravo to će se i dogoditi ako ne budu nastavili sa kreditiranjem Agrokora.
Jasno je što sa ovom inicijativom šefovi banke žele napraviti. Izbjeći sudbinu slanja u Sibir od strane Putina i prebaciti rizik na one koji su donijeli lex. Ali nekako mislim da od toga neće biti ništa, makar ne sumnjam da će se i dalje nastaviti truditi, ali vjerojatno ipak ne baš ovako kontraproduktivno kao do sada jer će im se gubici bankrotom samo nastaviti povećavati.
Lexom je država zaustavila kapitalizam ukratko, ne može se jednim aktom države spriječiti namirivanje vjerovnika posebice jer je isti ad hoc nakon što su preuzeti novci i obveze, tako što ne postoji na zapadu. Drugo ponavljam da preuzimanjem i imenovanjem se preuzimaju prava i obveze to valjda shvaćaš?
Osim toga gubici za Sber su minimalni posebice jer to nisu realno za njih veliki novci a drugo postoje međ. Arbitraže koje ovakva sranja kao lex ne gledaja blagonaklono dapače, ali no...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Guest 27/5/2017, 09:22

asilovski wrote:Lexom je država zaustavila kapitalizam ukratko, ne može se jednim aktom države spriječiti namirivanje vjerovnika posebice jer je isti ad hoc nakon što su preuzeti novci i obveze, tako što ne postoji na zapadu. Drugo ponavljam da preuzimanjem i imenovanjem se preuzimaju prava i obveze to valjda shvaćaš?
Osim toga gubici za Sber su minimalni posebice jer to nisu realno za njih veliki novci a drugo postoje međ. Arbitraže koje ovakva sranja kao lex ne gledaja blagonaklono dapače, ali no...

Nije riječ o novčanim gubicima nego o sramoti koja pada na vodstvo banke, a s obzirom tko joj je vlasnik posredno i na rusku državu, a zna se tko je njen glavni predstavnik.
Teško da će doći do arbitraže, prije do neke nagodbe, a ovo je samo ispitivanje terena, moguće i artiljerijske priprema od strane Sberbank kako bi se dokučilo dokle se može ići i kako bi se postigla najbolja moguća nagodba, ali treba biti koliko toliko talentiran za politiku da bi se to shvatilo. I biti koliko toliko objektivan, naravno, bez obzira na vlastiti wishfull thinking.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 27/5/2017, 09:27

slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:Lexom je država zaustavila kapitalizam ukratko, ne može se jednim aktom države spriječiti namirivanje vjerovnika posebice jer je isti ad hoc nakon što su preuzeti novci i obveze, tako što ne postoji na zapadu. Drugo ponavljam da preuzimanjem i imenovanjem se preuzimaju prava i obveze to valjda shvaćaš?
Osim toga gubici za Sber su minimalni posebice jer to nisu realno za njih veliki novci a drugo postoje međ. Arbitraže koje ovakva sranja kao lex ne gledaja blagonaklono dapače, ali no...

Nije riječ o novčanim gubicima nego o sramoti koja pada na vodstvo banke, a s obzirom tko joj je vlasnik posredno i na rusku državu, a zna se tko je njen glavni predstavnik.
Teško da će doći do arbitraže, prije do neke nagodbe, a ovo je samo ispitivanje terena, moguće i artiljerijske priprema od strane Sberbank kako bi se dokučilo dokle se može ići i kako bi se postigla najbolja moguća nagodba, ali treba biti koliko toliko talentiran za politiku da bi se to shvatilo. I biti koliko toliko objektivan, naravno, bez obzira na vlastiti wishfull thinking.
Gluposti pa kredit je bio politički a ne ekonomski, jednostavno su išli na drmanje osinjeg gnjezda i rušenje agrokora kao najslabije karike i de facto piramidalne sheme. Vlada je umjesto propuštanja agrokora vjerovnicima učinila najgore kvazi socijalističku crony mjeru sudužništva ali da se ne prepiremo bili živi ....
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Guest 27/5/2017, 09:29

asilovski wrote:Gluposti pa kredit je bio politički a ne ekonomski, jednostavno su išli na drmanje osinjeg gnjezda i rušenje agrokora kao najslabije karike i de facto piramidalne sheme. Vlada je umjesto propuštanja agrokora vjerovnicima učinila najgore kvazi socijalističku crony mjeru sudužništva ali da se ne prepiremo bili živi ....

Pa upravo o tome i govorim. Previše si fokusiran na pravo, a ono je ionako često čvrsto uvezano sa politikom.
I je, živi bili pa vidjeli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by marcellus 29/5/2017, 09:46

kaja wrote:
crvenkasti wrote:Sve je bolje nego da hrvatska imovina pripadne Rusima. Nek propadne.
mah...rusi su prvo todorića i upravu htjeli maknuti, s njima se nije mogao dogovoriti
s vladom već je.

todi svejedno, on je naginjao dealu s rusima ali su mu očito priprijetili robijom ako ne pristane na lex pljačka

_________________
Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by marcellus 29/5/2017, 09:48

asilovski wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:Ne ja sam bio protiv zakona jer je zakon unaprijed zabranio podmirivanja vjerovnika i imenovanje izv.upr od strane vlade to je de facto i de iure preuzimanje duga a to je kriminalni čin. Nemaš pravnog predznanja tako da u biti projeciraš sebe, nažalost jer bi volio da sam u krivu...

Pa i ja sam protiv zakona. Najpoštenije bi bilo napraviti bankrot pa da onda svi kojiu su kreditirali Agrokor sa kamatama od 10-12% snose posljedice poduzetničkog rizika koji su preuzeli sa takvim aranžmanima.
Dakle, ključni pojam je ovdje poduzetnički rizik.
A upravo to će se i dogoditi ako ne budu nastavili sa kreditiranjem Agrokora.
Jasno je što sa ovom inicijativom šefovi banke žele napraviti. Izbjeći sudbinu slanja u Sibir od strane Putina i prebaciti rizik na one koji su donijeli lex. Ali nekako mislim da od toga neće biti ništa, makar ne sumnjam da će se i dalje nastaviti truditi, ali vjerojatno ipak ne baš ovako kontraproduktivno kao do sada jer će im se gubici bankrotom samo nastaviti povećavati.
Lexom je država zaustavila kapitalizam ukratko, ne može se jednim aktom države spriječiti namirivanje vjerovnika posebice jer je isti ad hoc nakon što su preuzeti novci i obveze, tako što ne postoji na zapadu. Drugo ponavljam da preuzimanjem i imenovanjem se preuzimaju prava i obveze to valjda shvaćaš?
Osim toga gubici za Sber su minimalni posebice jer to nisu realno za njih veliki novci a drugo postoje međ. Arbitraže koje ovakva sranja kao lex ne gledaja blagonaklono dapače, ali no...

jasno, na arbitraži koje će svakako biti rh nema šansi

todi svejedno on bi bio uklonjen ionako, samo što bi rusi preuzimanjem uprave u agrokoru preuzeli i odgovornost za vraćanje dugova, ako ne bi uspjeli njihov problem, ovako je naš problem

_________________
Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by marcellus 29/5/2017, 09:50

slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:
slidingdoorsoperator wrote:"If they (the Croatian government) took on responsibility for the running of the company, then they should also take on responsibility for its debts. Let them give a sovereign guarantee for those debts," Gref added.
 

Dobro, je li itko uopće pročitao tekst naveden na linku?
Pravno je hrvatska preuzela obvezu donošenjem odnosnonprovođenjem zakona tu nema nikakve ali baš nikakve dileme. Ovo sada je novi pritisak ako ne uspije ide se na tužbu koju gubimo 1/1

Udruženi wishfull thinking. Sberbanke i onaj tvoj.

ne, pravno gledano država je donijela zakon kojim su izmijenjeni dužničko vjerovnički odnosi retroaktivno u odnosu na davanje kredita, a nigdje u svijetu zakoni ne mogu i ne smiju važiti retroaktivno, dakle zakonom se moglo recimo zabraniti da agrokor vraća nove dugove (samo tko bi mu onda posudio novac) ali ne i stare dane prema drugim zakonima.

ono ti nekom posudiš novac i onda država donese zakon po kom se dugovi ne moraju vraćati, alo. Naravno da ćeš tužit državu, ne dužnika.

_________________
Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by n_razbojnik 29/5/2017, 09:59

marcellus wrote:
ono ti nekom posudiš novac i onda država donese zakon po kom se dugovi ne moraju vraćati, alo. Naravno da ćeš tužit državu, ne dužnika.
 E a kod "Švicarca" bi to bilo oke... Ko je kriv jadnoj sberbanki kad su je prevarili u Agrokoru...ili

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by marcellus 29/5/2017, 10:35

n_razbojnik wrote:
marcellus wrote:
ono ti nekom posudiš novac i onda država donese zakon po kom se dugovi ne moraju vraćati, alo. Naravno da ćeš tužit državu, ne dužnika.
 E a kod "Švicarca" bi to bilo oke... Ko je kriv jadnoj sberbanki kad su je prevarili u Agrokoru...ili

i za švicarce slijedi arbitraža koju gubimo

_________________
Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Guest 29/5/2017, 10:36

marcellus wrote:samo što bi rusi preuzimanjem uprave u agrokoru preuzeli i odgovornost za vraćanje dugova

kad rusi preuzmu Agrokor onda više nema duga, jer se radi o PIK kreditu, dug se pretvara u vlasnički udio prelaskom dionica u vlasništvo rusa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Eva_ 29/5/2017, 11:07

Izučajte ruski Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 1f600
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by RayMabus 29/5/2017, 11:11

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bomba-borisa-lalovca-javnost-se-priprema-za-najgori-scenarij--stecaj-agrokora/973289.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175431
2014-04-11


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Eva_ 29/5/2017, 11:16

Rusi inače malo pričaju i ne prijete u prazno, tak da ovo ni igra, a ni zajebancija.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Eva_ 29/5/2017, 11:19

marcellus wrote:
kaja wrote:
crvenkasti wrote:Sve je bolje nego da hrvatska imovina pripadne Rusima. Nek propadne.
mah...rusi su prvo todorića i upravu htjeli maknuti, s njima se nije mogao dogovoriti
s vladom već je.

todi svejedno, on je naginjao dealu s rusima ali su mu očito priprijetili robijom ako ne pristane na lex pljačka
Od kud kod tebe fiksacija da Toda ni dio HDZ-SDP hobotnice? Pa on je mastermind iz sjene, čovjek se samo ne voli eksponirat.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by RayMabus 29/5/2017, 11:20

Rusi su Hrvatima najmanji problem u cijeloj priči , štaviše nisu uopče problem nego možda i riješenje da maknemo ovog briselskog potrčka.

Rusi bi se trebali malo više politički angažirati u Hr , mislim da ŽZ i RF nebi imala ništa protiv ruskih donacija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175431
2014-04-11


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by RayMabus 29/5/2017, 11:23

Hrvati i Rusi imaju isti politčki cilj : makni ovo briselsko govno s vlasti.

Serbank ce potopit Plenkya ....Putin neprašta ono vezano uz Krim , to je iznad Agrokora i para.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175431
2014-04-11


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 4 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum