ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by marcellus 29/5/2017, 12:58

kupio jednom ćevape u lidlu nikad više to ne valja kurcu

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by flumen 29/5/2017, 13:04

marcellus wrote:kupio jednom ćevape u lidlu nikad više to ne valja kurcu
lidl-cevapi i nisu za nas, nego za svabe. mi valjda znamo napravit cevape

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by marcellus 29/5/2017, 13:07

flumen wrote:
marcellus wrote:kupio jednom ćevape u lidlu nikad više to ne valja kurcu
lidl-cevapi i nisu za nas, nego za svabe. mi valjda znamo napravit cevape

lidl je jeftin ali većina onog što prodaju je, budimo iskreni, čisti bofl

_________________
Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by marcellus 29/5/2017, 13:08

a ima onih čudnih švapskih piva i kod nas za kupit tipa 10 kn dvije litre boca, tri - četri kune limenka, taman posla to piva nije vidlo

_________________
Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by flumen 29/5/2017, 13:10

ugljen za rostilj im je dobar - trajnozareci. kupujem u lidlu kad mi je usput. inace, svugdje po malo...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by marcellus 29/5/2017, 13:12

dvije kune limenka pive na akciji, pol litre

https://popusti.njuskalo.hr/akcija/svijetlo-pivo-deep-24x05l-90788


samo kažu da je to pivo gore od pišake, nisam probao niti kanim, isto ko i ono drugo lidlovo pivo

s druge strane ako u lidlu kupuješ normalne robne marke a ne njihove onda je lidl čak među skupljim dućanima, ukratko ako ćeš kupit nešto što se da jest i pit onda spar ili kaufland, konzum zna imat odlično meso, lidl i bilu koje ionak više nema bolje izbjeći

_________________
Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 29/5/2017, 13:13

marcellus wrote:
flumen wrote:
marcellus wrote:kupio jednom ćevape u lidlu nikad više to ne valja kurcu
lidl-cevapi i nisu za nas, nego za svabe. mi valjda znamo napravit cevape

lidl je jeftin ali većina onog što prodaju je, budimo iskreni, čisti bofl
čokolade, vino, pivo argus, sok od naranče i jabuke, puding, jogurt voćni, konzerve i to je to, čevapi se kupuju kod mesara kojeg znaš iako mljeveno meso ne volim kupovati igdje osim ako će preda mnom izmlijeti. Najgora je Bila to je tek šrot i 40% skuplji od svega drugoga
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 29/5/2017, 13:14

marcellus wrote:dvije kune limenka pive na akciji, pol litre

https://popusti.njuskalo.hr/akcija/svijetlo-pivo-deep-24x05l-90788


samo kažu da je to pivo gore od pišake, nisam probao niti kanim, isto ko i ono drugo lidlovo pivo

s druge strane ako u lidlu kupuješ normalne robne marke a ne njihove onda je lidl čak među skupljim dućanima, ukratko ako ćeš kupit nešto što se da jest i pit onda spar ili kaufland, konzum zna imat odlično meso, lidl i bilu koje ionak više nema bolje izbjeći
argus je solidan pogotovo ako imaš igranke i puno gostiju, deep nije pivo nego užegli karton umočen u otpad
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 29/5/2017, 13:15

flumen wrote:
marcellus wrote:kupio jednom ćevape u lidlu nikad više to ne valja kurcu
lidl-cevapi i nisu za nas, nego za svabe. mi valjda znamo napravit cevape
heheheh kakave švabe lidl u njemačkoj jeftiniji i daleko bolji od našeg
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Eva_ 29/5/2017, 13:19

marcellus wrote:
asilovski wrote:
Eva_ wrote:Asila, bio si u pravu za cijene po DE. Niže su i od austrijskih cijena hrane. U prosjeku cijene hrane, kozmetičkih i higijenskih potrepština su DE niži 35-40% od hrvatskih. Provjereno u Reweu u Frankfurtu, a Rewe je među skupljim lancima.
Pa bio sam u Berlinu kod babe koja non stop ide po lancima i provjerava cijene svega, Njemačka je ako si pametan jeftinije i preko 50% za hranu i odjeću u prosjeku, uzmi da pivo dođe 1/2 eura a kod nas đubre dođe minimum minimuma 6 kn

gdje to, osim ako ne kupuješ iberšrot pivo, u pravilu je marku i pol do dvije u dućanu, oko pet u kafiću

koliko sam ja vidio cijene po švabiji, italiji, francuskoj, austriji itd. u pravilu su negdje na razini hrvatske, nešto je jeftinije, nešto je skuplje, u pravilu ti dođe na egal, druga stvar što su plaće puno veće. Meso je obično jeftinije i tak neke stvari.
Ja po AT a i HR hodam po špeceraju, jer moram a ne kaj to volim:) i znam da su cijene u AT dost niže neg u HR, pogotovo ove higijenske
stvari, pasta za zube, duschbad, šamponi, prašci za suđe / veš  a i hrana. U DE sam ciljano išla provjeti cijene, kupovala sam neke sitnice, pa sam se iznenadila da je niže i od AT, vjerojatno zbog obrtaja, ipak je to država s 80 milijuna ljudi, a i viši standard neg u AT. U DE je skupo vani jesti i cuga je skupa. Mi smo jedno večer izašli u 2-3 kluba i cijene cuge su dosta visoke, npr. čaša sekta 10 €, cockatili 15-20 €, boce vina cca 30 pa na više. Znači izlasci koštaju i tu treba love. E da i karta se u neke klubove plaća, npr. Kane &Abel 10 € sam ulaz.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Eva_ 29/5/2017, 13:21

marcellus wrote:numbeo u pravilu ima jako dobre podatke

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Croatia&city1=Zagreb&country2=Germany&city2=Munich

Consumer Prices in Munich are 40.70% higher than in Zagreb
Consumer Prices Including Rent in Munich are 73.30% higher than in Zagreb
Rent Prices in Munich are 212.32% higher than in Zagreb
Restaurant Prices in Munich are 76.94% higher than in Zagreb
Groceries Prices in Munich are 31.61% higher than in Zagreb
Local Purchasing Power in Munich is 88.34% higher than in Zagreb
Ti si izabrao najskuplji njemački grad. München ima najviše cijene.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Eva_ 29/5/2017, 13:24

asilovski wrote:Berlin je jeftiniji inače od ostataka države, odeš kod vijetnamaca jedeš piješ 6/7 eura
Pa ni Frankfurt nije skup. Možeš ručati, u vrijeme pauze, po Fressgasse imaš dnevne cijene a i cijeli potez do Westenda je prepun restorančića za svaki ukus, od Alnature do Vapiana pa tko kaj voli, a sve do max 10-15 € za cijeli ručak, pašte po 6-8 €, a salate s tunom cca 3,5-5 € najskuplje.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 29/5/2017, 13:33

Eva_ wrote:
asilovski wrote:Berlin je jeftiniji inače od ostataka države, odeš kod vijetnamaca jedeš piješ 6/7 eura
Pa ni Frankfurt nije skup. Možeš ručati, u vrijeme pauze, po Fressgasse imaš dnevne cijene a i cijeli potez do Westenda je prepun restorančića za svaki ukus, od Alnature do Vapiana pa tko kaj voli, a sve do max 10-15 € za cijeli ručak, pašte po 6-8 €, a salate s tunom cca 3,5-5 € najskuplje.
Internetom vidiš cijene i nikad ali nikad ne jedeš ili ne piješ u centru, osim neke kavice, kupuješ na periferiji i ciljano i tada ti ispadne 50% jeftinije, što se cijene najma radi tu svi zaboravljaju da je Njemačka k Juga znači imaš takav zakon o najmoprimcima koji je najam stavio na položaj ex stambenog prava te ako ideš preko njihovih udruga imaš najam jeftin, siguran i dobre stanove tipa 600 eura za 70m2 sva ulaganja ti se vraćaju, ne mogu te otjerati, da ne govorim da su tamo krediti toliko jeftiniji da ne trbe o tome uopće niti pričati, zdravstvo I klase i jeftino, školstvo isto, policija pristojna i na velikom novu, sudstvo prefektno, a ne radi samo onaj koji neće znači mi smo za njih a i druge države Malavi, ono nas i Bugara 15 mil. sirotinje
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Eva_ 29/5/2017, 13:37

U DE sigurno nema gladnih, jer tko god želi radit može si naći posao, a i imaju dobru socijalnu zaštitu. 450 € ak sam odbro upamtila im je iznos koji možeš mjesečno zaraditi bez ikakvih plaćanja poreza i doprinosa, mini job koji mnogi mladi rade ili žene koje ne rade stalni posao, kao i stranci. 
Jedina im je mana daleko su od ZG, a već sam si našla selo po mom guštu. 

Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Guest 29/5/2017, 13:41

marcellus wrote:
lidl je jeftin ali većina onog što prodaju je, budimo iskreni, čisti bofl

u Lidlu redovito kupujem stvari koje mi ne trebaju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 29/5/2017, 13:48

glas uhljeba wrote:
marcellus wrote:
lidl je jeftin ali većina onog što prodaju je, budimo iskreni, čisti bofl

u Lidlu redovito kupujem stvari koje mi ne trebaju
kupi baš jastuk za putovanje, odlična stvar, plastični stolnjak za dvorište isto tako, Lidl jebe majku, Špar je toliko skup da tamo uopće ne idem, inače sve kupujem na pijaci št ćete vi shvatiti jednog dana a možda ni tada
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Eva_ 29/5/2017, 13:54

Plac i ja najviše volim. To mi je zabavno za razliku od dućana. U svakom novom gradu, prvo potražim plac i razgledam ga.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 29/5/2017, 14:00

Eva_ wrote:Plac i ja najviše volim. To mi je zabavno za razliku od dućana. U svakom novom gradu, prvo potražim plac i razgledam ga.
sve pijace od zelene pa do buvljaka, tamo uvijek možeš svašta naći i to jeftin i dobro
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Eva_ 29/5/2017, 14:09

I uvijek se možeš cjenjkati, meni trgovina bez toga nema draži.

Btw, ima i legendarna rečenica kumice placa, da ni sir skup nego si se ti loše udala. Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 1f600
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Guest 29/5/2017, 14:14

bio sam u njemačkoj i cijene su nekih 30% veće nego kod nas u supermarketima i za jest. barem što sam ja vidio.  standarina vjerojatno i 200%

naravno plaće nekih 300%
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Kermit 29/5/2017, 14:15

Pinochet wrote:bio sam u njemačkoj i cijene su nekih 30% veće nego kod nas u supermarketima i za jest. barem što sam ja vidio.  standarina vjerojatno i 200%

naravno plaće nekih 300%
Gdje si ti pobogu kupovao? u onim prirodnim marketima
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug - Page 6 Empty Re: Sberbanka: preuzimanjem uprave preuzli ste dug

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum