ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 18:59

Dok su u Zagrebu plate najveće, istok Hrvatske ima najmanja primanja i najveću nezaposlenost.

Hrvatska, sa prosječnom neto platom od 794 eura (februar 2017.), znatno odskače od prosjeka većine zemalja uže regije.

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Nezaposlenost-regija-1070


Slovenija, gdje prosječni prihodi prelaze za ostale nedostižnih 1.000 eura, uvjerljivo je na tronu. Crna Gora sa prosječnom platom od 511 eura je na drugom mjestu, zatim BiH (428 eura), Srbija (388 eura) te Makedonija sa prosječnom neto platom od 370 eura.


Plate po županijama

 Pogledamo li prosječne neto plate po hrvatskim županijama, primjetno je da su razlike značajne. Prema posljednje dostupnim podacima Državnog zavoda za statistiku Republike Hrvatske po županijama (2014. godina) prosječna plata iznosila je 744 eura. Najniža je bila u Varaždinskoj županiji – 595 eura, a najviša, veća za 269 eura, u Gradu Zagrebu, i to 864 eura.


Općenito, najniže prosječne plate su u istočnoj Hrvatskoj i krajnjem sjeveru (Međimurska, Varaždinska i Krapinsko-zagorska županija), u primorskim županijama su nešto veće, a najveća je u Zagrebu, koja znatno odskače od prosjeka.


http://balkans.aljazeera.net/vijesti/interaktivno-plate-i-nezaposlenost-u-hrvatskoj
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:02

Nezaposleni istok


Prvi pogled na podatke o nezaposlenosti po županijama otkriva da i ovdje dominira hrvatski istok.  
Prema posljednje dostupnim podacima (2015.) stopa registrovane nezaposlenosti (na 31. mart u godini) u pravilu prelazi 30 posto na istoku Hrvatske, sa najvećom u Virovitičko-podravskoj županiji – 35,8 posto, zatim Sisačko-moslovačkoj – 34,4 posto te Vukovarsko-srijemskoj županiji sa 33,6 posto nezaposlenih.

Najmanja nezaposlenost je u Gradu Zagrebu i iznosi 9,6 post, zatim u Istarskoj županiji – 9,9 posto i Varaždinskoj – 12,4 posto.
Vidimo da na krajnjem sjeveru Hrvatske, stopa nezaposlenosti nije u korelaciji sa nižim primanjima, kao što je to na istoku zemlje.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/interaktivno-plate-i-nezaposlenost-u-hrvatskoj
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by aben Sun 14 May - 19:03

jad i beda

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by Leviathan2 Sun 14 May - 19:05

zasto longi stavljas te otuzne teme :D

_________________
Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:08

Zato šta me zanima kolika je nezaposlenost u Splitsko-Dalmatinskoj županiji jer sam na birou a primam oko 3400 kuna i tražim posao a molim Boga da ga nenađem.

Trenutni posao mi se sastoji u prijavljivanju na biro u razmaku manjem od 28 dana i traženju nacina kako da u fino odbijem sve ponude za posao s biroa koje mi šalju a da neispadne da sam ih ja odbio tj da me neskinu.

Et i to je ....posao.

 Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  1f602
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by aben Sun 14 May - 19:17

piše za split 25 %, 
jo to ne verujen, to su sve poljoprivrednici i iznojmljivači na crno, dileri, sezonci.. da su stvarno nezaposleni, split bi bi bejrut

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:17

To su podaci iz 2015.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by kaya Sun 14 May - 19:19

RayMabus wrote:Zato šta me zanima kolika je nezaposlenost u Splitsko-Dalmatinskoj županiji jer sam na birou a primam oko 3400 kuna i tražim posao a molim Boga da ga nenađem.

Trenutni posao mi se sastoji u prijavljivanju na biro u razmaku manjem od 28 dana i traženju nacina kako da u fino odbijem sve ponude za posao s biroa koje mi šalju a da neispadne da sam ih ja odbio tj da me neskinu.

Et i to je ....posao.

 Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  1f602
a na koju foru primaš 34oo?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by aben Sun 14 May - 19:20

ma koga briga za njihove bullshit podatke,  
jebate, da kojin slučajen, budući da si nezaposlen pa ti je dosadnoi, odeš u kongo volontirati u katoličku misiju na mjesto punpe za vodu, i vrotiš se za misec dun, izbrisali bi te s popisa.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by Leviathan2 Sun 14 May - 19:21

burza, ahahaha, jbte koja je to smijurija

_________________
Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by Guest Sun 14 May - 19:22

jebote u parazitskom Zagrebu gdje ekipa lupa pečate i generira -50milijardi kuna minusa, prosječna plaća skoro 900€ , a uru dvije vožnje tamo prema Istoku ili Sjevernu Hrvatske gdje su tvornice,gdje ekipa radi u tvornicama i izvozi i hrani državu, jedva poviše 500€:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by aben Sun 14 May - 19:22

kaja wrote:
RayMabus wrote:Zato šta me zanima kolika je nezaposlenost u Splitsko-Dalmatinskoj županiji jer sam na birou a primam oko 3400 kuna i tražim posao a molim Boga da ga nenađem.

Trenutni posao mi se sastoji u prijavljivanju na biro u razmaku manjem od 28 dana i traženju nacina kako da u fino odbijem sve ponude za posao s biroa koje mi šalju a da neispadne da sam ih ja odbio tj da me neskinu.

Et i to je ....posao.

 Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  1f602
a na koju foru primaš 34oo?
Najviši iznos novčane naknade za prvih 90 dana korištenja ne može biti viši od 70 %, a za preostalo vrijeme korištenja ne može biti viši od 35 % iznosa prosječne netoplaće isplaćene po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske u prethodnoj godini prema posljednjem službeno objavljenom podatku.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:27

kaja wrote:
RayMabus wrote:Zato šta me zanima kolika je nezaposlenost u Splitsko-Dalmatinskoj županiji jer sam na birou a primam oko 3400 kuna i tražim posao a molim Boga da ga nenađem.

Trenutni posao mi se sastoji u prijavljivanju na biro u razmaku manjem od 28 dana i traženju nacina kako da u fino odbijem sve ponude za posao s biroa koje mi šalju a da neispadne da sam ih ja odbio tj da me neskinu.

Et i to je ....posao.

 Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  1f602
a na koju foru primaš 34oo?

Pravo na novčanu naknadu stječe nezaposlena osoba koja u trenutku prestanka radnog odnosa ima najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca.


Nezaposlena osoba mora se u roku od 30 dana od prestanka radnog odnosa, prestanka bolovanja, odnosno rodiljnog, roditeljskog, posvojiteljskog ili skrbničkog dopusta nakon prestanka radnog odnosa prijaviti Zavodu, te podnijeti zahtjev za ostvarivanje naknade. Ako zbog opravdanih razloga propusti rok od 30 dana, može se prijaviti i podnijeti zahtjev u roku od osam dana od dana prestanka opravdanog razloga koji je prouzročio propuštanje roka, a najkasnije 60 dana od propuštanja roka.

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10130

360 dana ako je provela na radu više od 10 godina,

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10270

Novčana naknada za prvih 90 dana korištenja iznosi 60 %, a za preostalo vrijeme korištenja 30 % od osnovice.

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10292
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:31

To mi je samo ova prva tri mjeseca tako neka cifra od oko 70% od prosjeka zadnje tri plaće.

A i ono pun mi je kuraz i sebe i svega pa stvarno nisam za ništa trenutno.

Posli je to neka sica od nekih 30% il tako šta , bit ce nekih oko 1200 kuna mjsecno al to mi nije toliko ni bitno tj nac cu neki poslic do tada ....ovo sad samo ova prva tri mjeseca dok je 70% mi je bitno to plus šta mi je stvarno puna kapa svega pa ono.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:39

Pun mi je kuraz svega , nisam se oženija , nemam za koga radit , ova Merkelica opet dobija izbore ...imam 46 tisuca kuna na kartici plus još oko 10 tisuca na štednji ....imam pravo ovo primat godina dana sve dok uspiješno izbjegavam "glupe" poslodavce ( to je zato jer necitaju Nostradamusa hi hi hi ) ...onda lito , iznajmit ona dva stana bmk ....valjda ce treči svijecki do tada.

 Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  1f602 

Ona cu se prijavit u ustašku vojicu za 3200 kuna , nek samo osiguraju duvan i kavu uz to i hebe me se.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by Guest Sun 14 May - 19:42

stigneš se još oženit, još si mlad i imaš $$$
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:44

Nepratiš , nema ženidbe ni žena dok traje emanicpacija.


Trenutno se specijaliziram za .....PLIN.

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  ZyklonB
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:47

Ogroman broj duša ovdje se inkarnira radi SEXa ...neda mi se tražit postotak al ogroman ...jedan manji dio se inkarinira radi drugih razloga , razlicitih .......ja se nisam ovdje inkarnirao radi jebačine i love.

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  6135618283_2e72b5e624_b
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:50

Trenutno lociram posao koji ima veze s ovim , doduše poslodavac nezna koje su moje namjere zašto se tu želim specijalizirat al to njega i nezanima , nisu njegova posla.

...



Dušegupka
Iz Wikipedije, slobodne enciklopedije
Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  300px-Destroyed_Magirus-Deutz_furniture_transport_van_Kolno_Poland_1945
Dušegupka u logoru Helmno
Dušegupka, kamion-ubica (nem. Gaswagen) je specijalno vozilo namenjeno za gušenje ljudi koje su nacisti koristili za masovna ubistva tokom holokausta.[1]
Žrtve su gušene u hermetički zatvorenoj unutrašnjosti kamiona tako što bi se izduvni gasovi (ugljen monoksid) sprovodili u nju. Dušegupke su korišćene u logoru Helmno u Poljskoj i za likvidaciju Jevreja i partizana zatočenih u beogradskim logorima. Kada je usavršena tehnologija efikasnijih gasnih komora, nacisti su prestali sa korišćenjem dušegupki.

Dušegupke u Beogradu

Ovo vozilo je prvi put dovezeno iz Berlina u Beograd u februaru 1942. da bi se otpočelo sa masovnim uništavanjem Jevreja u Srbiji. Odluku da se pošalje ovo vozilo smrti doneo je šef Policije bezbednosti i Službe bezbednosti Trećeg rajha Rajnhard Hajdrih. To je bio kamion tipa „Zaurer“ od pet tona koji je mogao da primi 50 žrtava. Žrtve su prevožene kamionima do Jajinaca gde su bile već iskopane rake. Pomoću ovih kamiona-ubica u periodu od početka aprila do kraja maja 1942. ugušeno je oko 8.000 Jevreja i 500 partizana u Beogradu. Žrtve su uzimane iz logora Sajmište i Banjica.
Nakon ovog masovnog uništavanja, general Ler je napomenuo da je jevrejsko pitanje rešeno u Srbiji, pa su se dušegupke posle ovoga povukle.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by RayMabus Sun 14 May - 19:53

26
The slavish people through luck in war

Will become elevated to a very high degree:
They will change their Prince, one born a provincial,
An army raised in the mountains to pass over the sea.

27
Through fire and arms not far from the Black Sea,
He will come from Persia to occupy Trebizond:
Pharos, Mytilene to tremble, the Sun joyful,
The Adriatic Sea covered with Arab blood.


http://www.crystalinks.com/quatrainscentury5.html

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  1832351
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj  Empty Re: Interaktivno: Plaće i nezaposlenost u Hrvatskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum