ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

najveca gospa na balkanu

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:46

slidingdoorsoperator wrote:
pismejker wrote:I objedinjeno je po rjecju PATRIOTIZAM..neces svakako cuti amerikanstvo,britanstvo,francustvo..cut ces u svakom izrazaju rijec PATRIOTIZAM..ovo je manipulacija i igra rijecima..kako se ja mogu pozvati na taj termin hrvatstva,posto nisam Hrvat,a patriot sam i branio sam Hrvatsku,kolikogod voli RH ne mogu se pozvati na hrvatstvo,jer nisam Hrvat,nego samo Patriot..enivej,svakom normalnom i dovoljno..da ne drzis do neke drzave,neces bogami niti uniformu za nju odjenuti..

O čut ćeš, jer se kod njih pod pojmom patriotizma te vrijednosi podrazumjevaju, a imaju oni i posebne izraze koje mi teško prevodimo.
Možeš se pozvati ne samo na patriotizam nego i na hrvatstvo u nacionalnom smislu te riječ bez obzira na etničko podrijetlo.
I to su različiti pojmovi, etničko podrijetlo i nacionalna pripadnost.
Svojevremeno je tu prednjačio Božo Kovaćević (HSLS) koji je iz etnički mješanog braka (otac mu se izjašnjavao kao Srbin, a majka kao Hrvatica) i koji je prije onih prvih izbora 1990. godine tada prilično hrabro rekao kako se nacionalno osjeća Hrvatom, makar je etnički Srbin.
Vjerujem da Božo Kovačević nije jedini koji se odlučio deklarirati kao Hrvat glede i unatoč njegovog miješanog podrijetla. Poznati su mi i mnogi drugi slučajevi gdje su Srbi jednostavno odlučili biti Hrvati. A da bi u tome bili uvjerljiviji, promijenili su imena i prezimena.

Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:47

slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:Dakle, hipotetski - čime bi ti dokazao da si Hrvat? A sam si danas ovdje javno pred svima izjavio da si rodjen u Srbiji.

Domovnica je tu sasvim dovoljan dokaz. Da, rođen sam u Srbiji, živio sam tamo neko vrijeme i nisam lud da se toga stidim. Čovjek se na kraju krajeva mora negdje roditi.
Domovnica je dokaz državljanstva, a ne nacionalne pripadnosti. Ili onoga kako se netko nacionalno opredjeljuje ili osjeća.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:48

Doppelgänger wrote:Everybody knows. Nećemo se sad praviti grbavi.

Ne zna everybody. Znam ja. Ti ne znaš ništa više od onoga što ti je predočeno i možeš samo vjerovati ili odbaciti isto.
A ja sam po tom pitanju rekao kojih trista milijuna puta ono što sam rekao i ne pada mi na pamet ponavljati isto kako bih uvjerio dežurne skeptike ili posebno podmukle osobe koji uživaju u neopravdanom blaćenju moje osobe pa se time i naslađuju.
Nećemo se sad praviti grbavi pa negirati evidentno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by crvenkasti 6/5/2017, 22:49

slidingdoorsoperator wrote:
crvenkasti wrote:Možeš se izjasniti kako želiš, ali definirati i ograničiti sebe tako što ćeš staviti na sebe značku kojom ćeš svakome na prvi pogled pokazivati u koje pleme spadaš je ponižavajuće i dokaz je tvoje bijede.
A to čini svatko onaj tko se ponosi svojom državom i ističe svoju nacionalnu pripadnost.

Također i svaki onaj koji se zbog kojekakvih frustracija i predrasuda odbija nacionalno opredijeliti i izjasniti. To je ista vrsta bijede, samo sa suprotnim predznakom.
Riješenje je biti spontan u svojem opredjeljenju bilo koje vrste.

Svrstati samog sebe u neki klub znači ne samo poštivati pravila kluba, nego i prihvatiti da ono što definira klub definira i tebe. Dakle, lijepiš na sebe etikete za koje nisi ni zaslužan ni kriv. To znači svjesno se okovati i oduzeti sebi slobodu. Odnosno, javno objaviti svoju nemoć i predaju.


Last edited by crvenkasti on 6/5/2017, 22:49; edited 1 time in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28777
2014-04-17


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:49

slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:Dakle, hipotetski - čime bi ti dokazao da si Hrvat? A sam si danas ovdje javno pred svima izjavio da si rodjen u Srbiji.

Domovnica je tu sasvim dovoljan dokaz. Da, rođen sam u Srbiji, živio sam tamo neko vrijeme i nisam lud da se toga stidim. Čovjek se na kraju krajeva mora negdje roditi.
I ti i mnogi drugi ismijavali ste forumaše koje ste stigmatizirali kao Srbe iz Hrvatske ili Srbe iz Srbije, nebitno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:50

slidingdoorsoperator wrote:
pismejker wrote:I objedinjeno je po rjecju PATRIOTIZAM..neces svakako cuti amerikanstvo,britanstvo,francustvo..cut ces u svakom izrazaju rijec PATRIOTIZAM..ovo je manipulacija i igra rijecima..kako se ja mogu pozvati na taj termin hrvatstva,posto nisam Hrvat,a patriot sam i branio sam Hrvatsku,kolikogod voli RH ne mogu se pozvati na hrvatstvo,jer nisam Hrvat,nego samo Patriot..enivej,svakom normalnom i dovoljno..da ne drzis do neke drzave,neces bogami niti uniformu za nju odjenuti..

O čut ćeš, jer se kod njih pod pojmom patriotizma te vrijednosi podrazumjevaju, a imaju oni i posebne izraze koje mi teško prevodimo.
Možeš se pozvati ne samo na patriotizam nego i na hrvatstvo u nacionalnom smislu te riječ bez obzira na etničko podrijetlo.
I to su različiti pojmovi, etničko podrijetlo i nacionalna pripadnost.
Svojevremeno je tu prednjačio Božo Kovaćević (HSLS) koji je iz etnički mješanog braka (otac mu se izjašnjavao kao Srbin, a majka kao Hrvatica) i koji je prije onih prvih izbora 1990. godine tada prilično hrabro rekao kako se nacionalno osjeća Hrvatom, makar je etnički Srbin.
hrvatstvo kao nacionalna pripadnost i entnicka pripadnost su oke,ali cujemo cesto kako se ovdje na Forumu cesto trguje postotkom vecim ili manjem,izmedju samo dvije suprotstavljene politicke struje iovisno tko je glasniji,oponentu odbija dati pravo da se uopce izjasni kao hrvat ili slicno..proglasava se srbinom,5kolonasem,samo ako nije dovoljno ekstreman u svojim idejama..eto Jastreb je cist ihrvat,ali cemo za njega cuti najgore uvrede,kao i to da je srbin,samo zato jer nije ekstreman u nastupu..
Cirkus zivi..
rekao bih da je ovaj termina z same hrvate vrlo poguban..damoklov mac i stigma istovremeno
nacionalna pripadnost opet upucuje na etnicku pripadnost,jer je nacija nacija,upravo radi etnicke povezanosti..drzavljanstvo je pak vec neka druga kategorija,i svi koji zive u RH su RH su njeni drzavljani..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:52

Kasno je,ali odoh zderati..jepte se i laku noc.. :offt
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:52

slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:Everybody knows. Nećemo se sad praviti grbavi.

Ne zna everybody. Znam ja. Ti ne znaš ništa više od onoga što ti je predočeno i možeš samo vjerovati ili odbaciti isto.
A ja sam po tom pitanju rekao kojih trista milijuna puta ono što sam rekao i ne pada mi na pamet ponavljati isto kako bih uvjerio dežurne skeptike ili posebno podmukle osobe koji uživaju u neopravdanom blaćenju moje osobe pa se time i naslađuju.
Nećemo se sad praviti grbavi pa negirati evidentno.
Ti uvijek sve znaš. Ti si uvijek u pravu. Svi su drugi neupućeni ili glupi. Imaš vremena ponavljati laži do besvijesti iako je to potpuno nepotrebno. Satnija je na tvojoj strani.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:53

Doppelgänger wrote:Domovnica je dokaz državljanstva, a ne nacionalne pripadnosti. Ili onoga kako se netko nacionalno opredjeljuje ili osjeća.

Da, tu si u pravu. Domovnica dokazuje državljanstvo. Zaboravio sam jer nisam odavno pogledao. No, postoje i dokumenti u kojima se upisuje i nacionalno opredjeljenje, a postoji i popis stanovništva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:54

Doppelgänger wrote:I ti i mnogi drugi ismijavali ste forumaše koje ste stigmatizirali kao Srbe iz Hrvatske ili Srbe iz Srbije, nebitno.

Kad sam ja to činio? Možeš navesti neki primjer?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:54

slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:Domovnica je dokaz državljanstva, a ne nacionalne pripadnosti. Ili onoga kako se netko nacionalno opredjeljuje ili osjeća.

Da, tu si u pravu. Domovnica dokazuje državljanstvo. Zaboravio sam jer nisam odavno pogledao. No, postoje i dokumenti u kojima se upisuje i nacionalno opredjeljenje, a postoji i popis stanovništva.
Bingo! A nacionalno opredjeljenje je samo i jedino opredjeljenje. Dakle, deklariraš se kao Hrvat, Citroen, Marsovac, whatever.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:56

pismejker wrote:hrvatstvo kao nacionalna pripadnost i entnicka pripadnost su oke,ali cujemo cesto kako se ovdje na Forumu cesto trguje postotkom vecim ili manjem

U to se ne bih mješao i ne samo zato jer inače ne prakticiram taj sport.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:57

Doppelgänger wrote:A nacionalno opredjeljenje je samo i jedino opredjeljenje. Dakle, deklariraš se kao Hrvat, Citroen, Marsovac, whatever.

S tim da te kao Marsovca nitko neće upisati u smislu nacionalnog opredjeljenja prilikom popisa stanovništva. Nije predviđeno zakonom. Nije niti to nevažno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:57

slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:I ti i mnogi drugi ismijavali ste forumaše koje ste stigmatizirali kao Srbe iz Hrvatske ili Srbe iz Srbije, nebitno.

Kad sam ja to činio? Možeš navesti neki primjer?
Konstantno. A da ću ići guglati nekome tko sve ima pohranjeno na hard diskovima ne pada mi na pamet.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:59

Doppelgänger wrote:Ti uvijek sve znaš. Ti si uvijek u pravu. Svi su drugi neupućeni ili glupi. Imaš vremena ponavljati laži do besvijesti iako je to potpuno nepotrebno. Satnija je na tvojoj strani.

To su samo tvoje neutemeljene konstrukcije koje očito imaju izvor u animozitetima prema mojoj osobi. A "satnija" često nije na mojoj strani, što se vidjelo i danas na forumu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 22:59

slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:A nacionalno opredjeljenje je samo i jedino opredjeljenje. Dakle, deklariraš se kao Hrvat, Citroen, Marsovac, whatever.

S tim da te kao Marsovca nitko neće upisati u smislu nacionalnog opredjeljenja prilikom popisa stanovništva. Nije predviđeno zakonom. Nije niti to nevažno.
Kako se netko osjeća ili opredjeljuje nacionalno ne može biti predvidjeno nikakvim zakonom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 23:00

Doppelgänger wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:I ti i mnogi drugi ismijavali ste forumaše koje ste stigmatizirali kao Srbe iz Hrvatske ili Srbe iz Srbije, nebitno.

Kad sam ja to činio? Možeš navesti neki primjer?
Konstantno. A da ću ići guglati nekome tko sve ima pohranjeno na hard diskovima ne pada mi na pamet.

To nije istina. Slobodno guglaj, nećeš naći nikakvih iole ozbiljnih dokaza, nebitno što ja imam arhivirano na disku ili ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 23:00

slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:Ti uvijek sve znaš. Ti si uvijek u pravu. Svi su drugi neupućeni ili glupi. Imaš vremena ponavljati laži do besvijesti iako je to potpuno nepotrebno. Satnija je na tvojoj strani.

To su samo tvoje neutemeljene konstrukcije koje očito imaju izvor u animozitetima prema mojoj osobi. A "satnija" često nije na mojoj strani, što se vidjelo i danas na forumu.
To su sami tvoji jalovi i patetični pokušaji trolanja jer tvoja mora biti zadnja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 23:02

Doppelgänger wrote:
slidingdoorsoperator wrote:S tim da te kao Marsovca nitko neće upisati u smislu nacionalnog opredjeljenja prilikom popisa stanovništva. Nije predviđeno zakonom. Nije niti to nevažno.
Kako se netko osjeća ili opredjeljuje nacionalno ne može biti predvidjeno nikakvim zakonom.

To je točno, ali nije nebitno kako će netko u tom smislu biti upisan prilikom popisa stanovništva. Oni koji se "divlje" nacionalno opredjele obično ulaze u rubriku neopredjeljenih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 23:03

Doppelgänger wrote:To su sami tvoji jalovi i patetični pokušaji trolanja jer tvoja mora biti zadnja.

Vjeruj u što te volja. Nije me briga. No, dokaza nećeš naći jednostavno zato jer to nije istina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Guest 6/5/2017, 23:04

slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Doppelgänger wrote:I ti i mnogi drugi ismijavali ste forumaše koje ste stigmatizirali kao Srbe iz Hrvatske ili Srbe iz Srbije, nebitno.

Kad sam ja to činio? Možeš navesti neki primjer?
Konstantno. A da ću ići guglati nekome tko sve ima pohranjeno na hard diskovima ne pada mi na pamet.

To nije istina. Slobodno guglaj, nećeš naći nikakvih iole ozbiljnih dokaza, nebitno što ja imam arhivirano na disku ili ne.
To je istina. A ti i dalje vjeruj u svoj forumski lik i djelo. To je ipak i prije svega samo tvoj doživljaj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

najveca gospa na balkanu - Page 5 Empty Re: najveca gospa na balkanu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum