ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by Guest 5/5/2017, 07:45

1. DZS je upravo objavio nove podatke o hrvatskom školstvu. Prikazujem ih grafički. Glavna varijabla je demografski slom, koj se vidi i u školama. Ovo je broj učenika u svim osnovnim i srednjim školama u RH. U 16 godina se smanjio 20%:

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Ucenici-u-os-i-ss-2

3. Dolazimo do druge teme: rezultata obrazovnog sustava.

Najbolji pokazatelj je PISA. Zadnje objavljeno istraživanje je iz 2012. i tu u odnosu na ostatak EU stojimo vrlo loše. Pogledajte i sami pisa-2012-results-overview.

Nažalost, to je praktički potpuno isti rezultat kao i 6 godina ranije, pogledajte ovdje za pisa-2006-mathi pisa-2006-science.

Ovo su gore vrijedni podaci koje vrijedi proučiti. Samo za ilustraciju dajem i ovaj grafikon s Eurostata, koji pokazuje postotak 15-godišnjaka koji su jako loši iz matematike (ispod razine 2).

Međutim, prije toga recimo nešto jako važno: kvaliteta znanja naših učenika je još lošija nego to pokazuju rezultati na PISA (vidite niže).

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Pisa-bellow-level-2-on-math
Da bude jasno, Razina 1 je:
Level 1 (Score between 358 and 420)
Students at this level can:
– Answer questions involving familiar contexts where all relevant information is present and the questions are clearly defined.
– Identify information and to carry out routine procedures according to direct instructions in explicit situations.
– Perform actions that are obvious and follow immediately from the given stimuli.
Znači jadni učenici koji su ispod razine ne mogu ovo (a možda ni ovo gore u 1):
Level 2 (Score between 420 and 482)
Students at this level can:
– Interpret and recognize situations in contexts that require no more than direct inference.
– Extract relevant information from a single source and make use of a single representational mode.
– Employ basic algorithms, formulae, procedures, or conventions.
– Reason and make literal interpretations of the results.
Pitamo se što je tragično u ovome? To je:

Nasilno instaliranje Windows 10 u stroj koji je predviđen za Windows 3.1 koji je u međuvremenu opterećem mnogim driverima i možda nekim kvarovima — dovodi samo do otpora i kvara.

https://eclectica.hr/2016/05/01/hrvatsko-skolstvo-u-brojkama-i-moze-li-reforma-kurikuluma-uspijeti/

https://eclectica.hr/2017/05/02/hrvatsko-skolstvo-u-brojkama-i-kako-smo-pogresno-shvatili-reformu-2/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by aben 5/5/2017, 08:01

standardizirani testovi su sranje, benchmark za ljude nema smisla.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by darth_vader 5/5/2017, 14:03

Zar nije isti zadan rođenjem i genetskim nasljeđem?
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by gargamel0101 5/5/2017, 15:02

Stari moj kad ti usporediš znanje prosječnog Irca/ Irkinje sa Hrvatom/ Hrvaticom dođe ti da se zapitaš što mi to krivo radimo. Hrvati su daleko obrazovaniji nego Irci.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by Kermit 5/5/2017, 15:28

gargamel0101 wrote:Stari moj kad ti usporediš znanje prosječnog Irca/ Irkinje sa Hrvatom/ Hrvaticom dođe ti da se zapitaš što mi to krivo radimo. Hrvati su daleko obrazovaniji nego Irci.
kod njih državu ne vode prosječni irci nego elita, to je klasno društvo gdje svatko zna svoje mjesto i nišu, kod nas državu vode ispod prosječni, izdajice, sjecikese i četnici, pa vidi samo Šekia, Njonju ili šreka Bačića?
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by Kermit 5/5/2017, 15:31

druga stvar tamo ljudi uče od malih nogu da rade, primaju znanja koje je praktično, te radnu etiku koja je osnov države, a sa druge strane pravosuđe Irske je za nas Star trek
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by gargamel0101 5/5/2017, 15:39

asilovski wrote:
gargamel0101 wrote:Stari moj kad ti usporediš znanje prosječnog Irca/ Irkinje sa Hrvatom/ Hrvaticom dođe ti da se zapitaš što mi to krivo radimo. Hrvati su daleko obrazovaniji nego Irci.
kod njih državu ne vode prosječni irci nego elita, to je klasno društvo gdje svatko zna svoje mjesto i nišu, kod nas državu vode ispod prosječni, izdajice, sjecikese i četnici, pa vidi samo Šekia, Njonju ili šreka Bačića?
KAda vidiš kakve odluke donose i kakve im ideje padaju na pamet, ja ih ne bih zvao elitom. Irci imaju više sreće nego pameti, a ovo se ne odnosi samo na političku elitu, nego i na poslovnu.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by Kermit 5/5/2017, 16:03

gargamel0101 wrote:
asilovski wrote:
gargamel0101 wrote:Stari moj kad ti usporediš znanje prosječnog Irca/ Irkinje sa Hrvatom/ Hrvaticom dođe ti da se zapitaš što mi to krivo radimo. Hrvati su daleko obrazovaniji nego Irci.
kod njih državu ne vode prosječni irci nego elita, to je klasno društvo gdje svatko zna svoje mjesto i nišu, kod nas državu vode ispod prosječni, izdajice, sjecikese i četnici, pa vidi samo Šekia, Njonju ili šreka Bačića?
KAda vidiš kakve odluke donose i kakve im ideje padaju na pamet, ja ih ne bih zvao elitom. Irci imaju više sreće nego pameti, a ovo se ne odnosi samo na političku elitu, nego i na poslovnu.
Hrvatima je sve smiješno i svi su im glupi ( sem švabova) pa smo zbog toga sada pali ispod Rumunja
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by Kermit 5/5/2017, 16:05

Vidi poreze, sudstvo, upravu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by Guest 5/5/2017, 17:14

gargamel0101 wrote:
asilovski wrote:
gargamel0101 wrote:Stari moj kad ti usporediš znanje prosječnog Irca/ Irkinje sa Hrvatom/ Hrvaticom dođe ti da se zapitaš što mi to krivo radimo. Hrvati su daleko obrazovaniji nego Irci.
kod njih državu ne vode prosječni irci nego elita, to je klasno društvo gdje svatko zna svoje mjesto i nišu, kod nas državu vode ispod prosječni, izdajice, sjecikese i četnici, pa vidi samo Šekia, Njonju ili šreka Bačića?
KAda vidiš kakve odluke donose i kakve im ideje padaju na pamet, ja ih ne bih zvao elitom. Irci imaju više sreće nego pameti, a ovo se ne odnosi samo na političku elitu, nego i na poslovnu.
Utjeha je lijepa..isto tako i svabi "imaju srece".. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by Guest 5/5/2017, 17:24

do 1964. u Irskoj je bio na snazi zakon o suicidu. onaj tko bi počinio suicid bio bi osuđen na smrtnu kaznu viješanjem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by Guest 5/5/2017, 17:28

gargamel0101 wrote:Stari moj kad ti usporediš znanje prosječnog Irca/ Irkinje sa Hrvatom/ Hrvaticom dođe ti da se zapitaš što mi to krivo radimo. Hrvati su daleko obrazovaniji nego Irci.
Usporedjujes strucno ili opcenito znanje..Nije isto..sa opcenitim,vi bujate i sirite se kao plijesan forumskim grupama,svrha je jalova,dok Irci,Svabi i ostali napradni,su uskospecijalizirani u svojem znaju,odnosno svoje znanje koriste da budu sto konkurentniji u zvanju kojim ce si osiguravati opstojnost,odnosno raditi i priskrbljivati pare..
vi znate puno toga o SVEMU nebitnome,uglavnom puno pricate.,dangubite,a uskospecijalizirano znanje vam je mizerno..zato je sve u politici,ekonomiji,financijama,produkciji,kreativitetu,na rubu propasti...capisci?? :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ Empty Re: Nenad Bakić želi djeci popravljati IQ

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum