ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Page 8 of 17 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Guest Wed 3 May - 0:41

Pinochet wrote:
tre911 wrote:
Pinochet wrote:Marić je osim što je lopina iz Agrokora, napravio je niz financijskih zakona gdje je povećao poreznu pljačku Hrvata(povećanjem poreza će dodatno iseliti desetke tisuća Hrvata) a usput lovu je planirao podjeliti sa bankama i todorićem(koji će profitirati od njegove financijske politike). 

Lik jest sposoban kako Marc kaže, ali je zao i štetan za Hrvate a koristan za uski krug lopina koji će se bogatiti dok će se deseci tisuća Hrvata iseliti zbog njegove "sposobnosti". Ukratko veleizdajnik
Ako je kriv treba to dokazati ali ako nije zašto ga udarate? Jesi li ikada pročitao Bibliju ili Novi Zavjet?
Inače ja nemam problema sa time, ako je kriv smjena ali ovdje je sve svedeno na ulični linč bez ijednog dokaza, niste čovjeku dali šansu ni da se očituje i već ste ga proglasili krivim jer to reče svemogući i nadasve pošteni božo petrov :blj . Svjetina traži krv a dobri božo petrov će im to i omogućiti uz pomoć svih koji ne vole HDZ a po kojima je do jučer pljuvao kao i oni po njemu, pravednost i poštenje mu je srednje ime.
iskreno mene najmanje jebe što je on bio u Agrokoru. To se mene najmanje tiče. 

Čak je možda i nedužan(sumnjam) ali da je i kriv i zataškiva financijska izvješća(kako stvari smrde) , sve jedno me se jebe.
Ono što me brine jest

1)uvođenje poreza na nekretnine, što će napraviti doslovno genocid u Slavoniji i Dalmaciji. Ubrzati će iseljavanje iz Slavonije i udriti po standardu u Dalmaciji, sve da bi od toga zakona profitirala i država i HDZovi uhljebi i lokalni uhljebi, i banke i bankarski sektor,

samo taj zakon je veleizdaja

2)povećanje poreza na turizam, isto tako da bi profitirali uhljebi, napraviti će sranje u dalmaciji. taj zakon je štetan samo tako

3)1+2 bez ovoga lex todorić

4)povećao je potrošnju države za 7milijardi kuna, a neman pojma našto država troši. Grčić je sa druge strane obuzdavao državnu potrošnju i rezao poreze , što su ta dva poteza omogućili kakav takav oporavak. Ovaj sada diže poreze i troši lovu građana na svoje parazite. Njegova porezna politika je katastrofa u razini Linića i sigurno će iseliti desetke tisuća ljudi koji će biti ovršeni i iseljeni iz Hrvatske. 


dakle to je sve bez ovoga sa Todorićem..
Gle ja nemam problema sa time što ti pišeš,  no to nema veze sa onim što ja pišem no nije ni bitno ali me svejedno kopka zašto drukaš za MOST kada su oni idejni tvorci spasa agrokora i zašto drukaš za MOST kada su oni sudjelovali u ovom sranju od poreza na nekretnine? Zašto drukaš za MOST koji je godinu i pol imao sudstvo i policiju u svojim rukama a kurcem nisu mrdnuli da izvide teren i vide ko sranja pravi? Da ne nabrajam dalje, ne držim HDZ za poštenjačine, dapače no ovi iz MOSTa su deset puta gori od njih, jedino je HNS ogavniji od njih po onome što rade i kako ucjenjuju ali otom potom.

Guest
Guest


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Eva_ Wed 3 May - 8:59

tre911 wrote:
Pinochet wrote:Marić je osim što je lopina iz Agrokora, napravio je niz financijskih zakona gdje je povećao poreznu pljačku Hrvata(povećanjem poreza će dodatno iseliti desetke tisuća Hrvata) a usput lovu je planirao podjeliti sa bankama i todorićem(koji će profitirati od njegove financijske politike). 

Lik jest sposoban kako Marc kaže, ali je zao i štetan za Hrvate a koristan za uski krug lopina koji će se bogatiti dok će se deseci tisuća Hrvata iseliti zbog njegove "sposobnosti". Ukratko veleizdajnik
Ako je kriv treba to dokazati ali ako nije zašto ga udarate? Jesi li ikada pročitao Bibliju ili Novi Zavjet?
Inače ja nemam problema sa time, ako je kriv smjena ali ovdje je sve svedeno na ulični linč bez ijednog dokaza, niste čovjeku dali šansu ni da se očituje i već ste ga proglasili krivim jer to reče svemogući i nadasve pošteni božo petrov :blj . Svjetina traži krv a dobri božo petrov će im to i omogućiti uz pomoć svih koji ne vole HDZ a po kojima je do jučer pljuvao kao i oni po njemu, pravednost i poštenje mu je srednje ime.
Naravno da je kriv, i to ako nije razumio posao koji je radio u Agrokoru, neznanje ne opravdava, a još gore ako je znao, što je, a lagao je i obmanuo javnost kada je tvrdio da je Agrokor stabilna kompanija i kada im je dodijelio sredstva. Linić je morao otići, s pravom, ja bih ga još ranije najurila zbog Šegonovih 60 milijuna poreznog duga, a ovog ljigavca se štiti jer je Todorićev faćuk. I nije samo HDZ na plaći kod gazde, to su i SDP jer da nije bilo treće opcije, MOST-a, nikad Agrokor ne bi pao. Probijao bi se proračun samo da gazda preživi.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Eva_ Wed 3 May - 8:59

Ili država u nedogled zaduživala.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by vuksadinare Wed 3 May - 9:09

realno..maric je tu najmanje kriv....pa nije on vlasnik agrokora...ako ga je i agrokor poslao u vladu on je to napravio cisto kao vojnik agrokora a mozda mu se to nije realno i dalo...meni jedino kod njega smeta sto mulja da nije nsita znao..sto je naivan izgovor za malu djecu...no jbg ljudski je da nitko ne zeli biti kriv dok mu se ne dokaze...a jos mi je gore licemjrje sdp-a koji eto sad kao ispada kao oni su uvijek bili protiv todorica i agrokora..a upravo najvise sdpovih uhljeba radi u agrokoru..i sam sdpov ekonomski 'strateg' grcic kojem uzgred supruga radi u agrokoru tvrdi da se agrokor treba spasiti kao..to je rekao i lalovac..uzgred jesu li oni clanovi sdp-a ili nisu..neka kaze bernardic koji siplje neviđenu glupost da sdp nikad nije iamo veze sa agrokorom..a upravo agrokor se najvise zaduzio pod sdpovom vlascu...i sam linic prakticno de facto koji je valjda bio sdpov ministar a ne hdzopv isto kaze agrokor je sve uredno placao i da mu se trebalo izlaziti u susret jer je zaposlajavao najvise ljudi...i sad oni ludici bero,maras,bauk tvrde 'nikad sdp nije pomagao agrokoru niti imali veze sa agrokorom'..pa tko to moze cvjerovati ja ne znam..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Eva_ Wed 3 May - 9:22

vuksadinare wrote:realno..maric je tu najmanje kriv.....
Ma nemoj! Jel ga netko s puškom tjerao da prihvati mjesto ministra financija?
Čime će opravdati svoju nehumanosti prema hrvatskim građanima? Zašto želi zadržati poziciju i posao koji očito ne razumije, sam tako tvrdi da ništa nije znao u Agrokoru, kako će tek onda znati složenost proračunske raspodjele poslova, samo jedan segment poslova ministra? Zašto je pristao biti tijelo s ustrašenim i poslušnim umom? Zbog sata od 50 k kuna?
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Regoč Wed 3 May - 9:27

aben wrote:
tre911 wrote:
aben wrote:



ne, 
nego  u hdz-u
On ni danas nije član HDZa ako se ne varam. Njegov krimen je što je radio u agrokoru a petrov ga podržao dva puta a mediji oće glavu i drug psihijatr im je daje u obliku ministra marića ali za što niko živ ne zna.
ma jo ne zun ki je un, samo znun da je neprijatelj jer je u vladi koja donosi zakone.
Gluposti, ime ti je Aben. Srećom pa ne boli.

_________________
Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by vuksadinare Wed 3 May - 9:30

Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:realno..maric je tu najmanje kriv.....
Ma nemoj! Jel ga netko s puškom tjerao da prihvati mjesto ministra financija?
Čime će opravdati svoju nehumanosti prema hrvatskim građanima? Zašto želi zadržati poziciju i posao koji očito ne razumije, sam tako tvrdi da ništa nije znao u Agrokoru, kako će tek onda znati složenost proračunske raspodjele poslova, samo jedan segment poslova ministra? Zašto je pristao biti tijelo s ustrašenim i poslušnim umom? Zbog sata od 50 k kuna?
pristao je jer je mislioda moze spasit agrokor a moze kitu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Regoč Wed 3 May - 9:31

Sad svi peru ruke, a samo je Marić kriv. Gdje su bili mediji kad je HNB zabranil domaćim bankam kreditirati Agrokor 2012.? Nisu tada ništa pisali, oglasi su se redovito plaćali.

_________________
Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by aben Wed 3 May - 9:32

Regoč wrote:
aben wrote:
tre911 wrote:
aben wrote:



ne, 
nego  u hdz-u
On ni danas nije član HDZa ako se ne varam. Njegov krimen je što je radio u agrokoru a petrov ga podržao dva puta a mediji oće glavu i drug psihijatr im je daje u obliku ministra marića ali za što niko živ ne zna.
ma jo ne zun ki je un, samo znun da je neprijatelj jer je u vladi koja donosi zakone.
Gluposti, ime ti je Aben. Srećom pa ne boli.
ali, razumin da je iz tvoje perspektive to glupo, kad ovisiš o desnim stabilnim vladama koje će kupovati tvoj glos zakonima. ali budući da i live i desne vlade šolde za kupovinu glasova uzimaju od mene, kako unda iz moje perspektive to more biti glupo?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Guest Wed 3 May - 9:33

melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
tre911 wrote:ono zazivanje naroda na ustanak je više nego bolesno i jasno je pokazalo da su bili totalno izgubljeni u cijeloj situaciji pa su pokušali nešto nabosti u svrhu utjehe i lizanja rana.

U biti promicatelji nekog novog totalitarizma na čelu sa Mostom kao novom vrsto avangarde radničke klase i kao jedino dopuštenom Partijom u zemlji.
To je osnovna ideja vodilja Mosta.
No, tome kao nepremostiva prepreka postoji demokracija, Ustav, zakon i represivni aparat, posebno jer bi svako drastično odstupanje od demokracije bilo kažnjeno od strane EU na način hitnog izbacivanja Hrvatske iz članstva, a to je put u radikalnu ekonomsku besperspektivnost koja će prije ili kasnije srušiti nositelje takve politike s vlasti. Institucionalno ili vaninstitucionalno. Demokratski ili nedemokratski. Milom ili silom.
Kme kme, uništi nam Partiju!

Griješiš, jer ja uopće ne podržavam ni stranku ni Partiju (HDZ i SDP), a u svojim prognozama stalno ponavljam kako je u konačnici velika koalicija naizglednije riješenje za Hrvatsku, a nije tako rijetkla pojava niti u evropskoj politici posljednjih desetljeća. Samo što u tom slučaju Picula mijenja Bernardića na čelu Partije, jer je Bernardić radikalno nesposoban političar karizmatičan poput vreće krumpira koji manjak sposobnosti nastoji nadomjestiti viškom verbalne agresivnosti.
Dalje, pristajanjem uz mostovsku anarhiju zapravo zazivaš diktaturu, jer svaka anarhija na kraju dovodi do diktature.
No, teško se oteti dojmu da zapravo priželjkuješ takav scenarij, a onda ti pravo i budi ako ti se želje ispune. Makar ne vjerujem da će ti se takvo stanje svidjeti.
Samo što Most neće biti ta stranka ili bolje rečeno platforma ili pokret koja je u stanju provesti diktaturu.
To može učiniti samo ona politika koja iza sebe ima vojsku, a vojska je, sjeti se, institucija od najvećeg povjerenja naroda i svakako neće pristati uz Most.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Eva_ Wed 3 May - 9:35

Regoč wrote:
aben wrote:
tre911 wrote:
aben wrote:



ne, 
nego  u hdz-u
On ni danas nije član HDZa ako se ne varam. Njegov krimen je što je radio u agrokoru a petrov ga podržao dva puta a mediji oće glavu i drug psihijatr im je daje u obliku ministra marića ali za što niko živ ne zna.
ma jo ne zun ki je un, samo znun da je neprijatelj jer je u vladi koja donosi zakone.
Gluposti, ime ti je Aben. Srećom pa ne boli.
Kada bi se porezi koristili za poboljšanje kvalitet života kroz općekorisne i općedotupne sadržaje, svi bi ih rado plaćali. No, dok je u to HR za održavanje lagodnog života i ogromne državne potrošnje malobrojne klike, na razini afričkih diktatora, treba bojkotirati plaćanje poreza.
A najgori su mi oni koji u cijeloj priči vide za sebe poziciju čuvara logora i uživaju u tome te na sav glas hvale sustav koji proizvodi logore za narod i raskoš za političku elitu.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Guest Wed 3 May - 9:36

Leviathan2 wrote:inace malo sam zasao citat nakon sto sam sa sejkerom raspravljao o anarhizmu

Bogu hvala i na tome, a rekao bih kako je bio i red.
Inače ovo što ti opisuješ u vezi plemena nema nikakve veze s anarhijom iz jednostavnog razloga jer tu postoji struktura, organizacija i do neke granice i hijerarhija, a anarhija ne priznaje ništa od toga i u konačnici dovodi do atomiziranja društva na njegove najjednostavnije elemente i odnose među tim elementima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Eva_ Wed 3 May - 9:37

vuksadinare wrote:
Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:realno..maric je tu najmanje kriv.....
Ma nemoj! Jel ga netko s puškom tjerao da prihvati mjesto ministra financija?
Čime će opravdati svoju nehumanosti prema hrvatskim građanima? Zašto želi zadržati poziciju i posao koji očito ne razumije, sam tako tvrdi da ništa nije znao u Agrokoru, kako će tek onda znati složenost proračunske raspodjele poslova, samo jedan segment poslova ministra? Zašto je pristao biti tijelo s ustrašenim i poslušnim umom? Zbog sata od 50 k kuna?
pristao je jer je mislioda moze spasit agrokor a moze kitu
Da nema MOST-a spasio bi:)) Tata kud ga pošalje, dripac ide.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by vuksadinare Wed 3 May - 9:38

Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:
Eva_ wrote:
vuksadinare wrote:realno..maric je tu najmanje kriv.....
Ma nemoj! Jel ga netko s puškom tjerao da prihvati mjesto ministra financija?
Čime će opravdati svoju nehumanosti prema hrvatskim građanima? Zašto želi zadržati poziciju i posao koji očito ne razumije, sam tako tvrdi da ništa nije znao u Agrokoru, kako će tek onda znati složenost proračunske raspodjele poslova, samo jedan segment poslova ministra? Zašto je pristao biti tijelo s ustrašenim i poslušnim umom? Zbog sata od 50 k kuna?
pristao je jer je mislioda moze spasit agrokor a moze kitu
Da nema MOST-a spasio bi:)) Tata kud ga pošalje, dripac ide.
jbg..u oporuci je
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Guest Wed 3 May - 9:39

aben wrote:nis čito vašu raspravu, ali speare shaker barata zastarjelin kategorijalno pojmovnin aparaton.

Evo taman nešto po tvom ukusu:

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Eva_ Wed 3 May - 9:39

Regoč wrote:
Sad svi peru ruke, a samo je Marić kriv. Gdje su bili mediji kad je HNB zabranil domaćim bankam kreditirati Agrokor 2012.? Nisu tada ništa pisali, oglasi su se redovito plaćali.
Koje domaće banke?
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Regoč Wed 3 May - 9:39

aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
tre911 wrote:
aben wrote:



ne, 
nego  u hdz-u
On ni danas nije član HDZa ako se ne varam. Njegov krimen je što je radio u agrokoru a petrov ga podržao dva puta a mediji oće glavu i drug psihijatr im je daje u obliku ministra marića ali za što niko živ ne zna.
ma jo ne zun ki je un, samo znun da je neprijatelj jer je u vladi koja donosi zakone.
Gluposti, ime ti je Aben. Srećom pa ne boli.
ali, razumin da je iz tvoje perspektive to glupo, kad ovisiš o desnim stabilnim vladama koje će kupovati tvoj glos zakonima. ali budući da i live i desne vlade šolde za kupovinu glasova uzimaju od mene, kako unda iz moje perspektive to more biti glupo?
Glupo je jer je sebično. Okoristil si se državom i porezima pa kad si se malo izdignul, sad pišaš po ostalih. Kreni od nule pa onda propoviedaj svoju bajku.

_________________
Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by aben Wed 3 May - 9:39

Eva_ wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
tre911 wrote:
aben wrote:



ne, 
nego  u hdz-u
On ni danas nije član HDZa ako se ne varam. Njegov krimen je što je radio u agrokoru a petrov ga podržao dva puta a mediji oće glavu i drug psihijatr im je daje u obliku ministra marića ali za što niko živ ne zna.
ma jo ne zun ki je un, samo znun da je neprijatelj jer je u vladi koja donosi zakone.
Gluposti, ime ti je Aben. Srećom pa ne boli.
Kada bi se porezi koristili za poboljšanje kvalitet života kroz općekorisne i općedotupne sadržaje, svi bi ih rado plaćali. 
no.
"obćekorisno" i " obćedostupno" nisu riči iza kojih stoji tvoja misao. nema te grupe ljudi koja se more složiti da je crkva obće korisna, a i polak ljudi se ne bi složilo da in uzimaju šoldi ua obćedostupne ginekologe.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by marcellus Wed 3 May - 9:41

Leviathan2 wrote:
aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:handshake
:beer

 inace malo sam zasao citat nakon sto sam sa sejkerom raspravljao o anarhizmu, jbte, ni anarhokapitalizam ni anarhosocijalizam nisu lose opcije jer u obadvije su izbaceni paraziti,
mada meni je plemenski nacin ipak jedan od najoptimalnijih
sto zaradis to imas, zajednicki projekti i financiranja se dogovaraju i moraju biti svi slozni, medjutim projekt moze ici naprijed i ako se neki ne slazu, oni jednostavno ne ucestvuju i nitko ih ne moze natjerat,
uglavnom nema takvih slucajeva jer su uglavnom zajednicki rade stvari koje ce svakom pojedincu u zajednici biti od koristi, 
postoji i onaj zajednicki fond koji sluzi za razvoj plemena  te za slucajeve teze hitnje iz kojeg se ne financiraju zajednicki projekti kao recimo cesta  ili vodovod il onijeh par minicentrala na potoku, to je nesto kao sto su u socijalzmu zvali samodoprinos, i te stvari se ne mogu prodat i privatizirat isto kao ni potok na koji imaju svi pravo
, na zaposjednutom komadu zemlje mos radit sto hoces sve dok ne ugrozavas susjeda ili prirodu u okolici, ako imas kakvu poslovnu ideju dobivas iz fonda za razvoj i ako nisi u stanju vratit taj novac nitko ti nece uzeti kucu jer kad se odobravao zajam onda su se svi slozili da ga daju i isto tako snose odgovornost, jedino u slucaju da spickas posudjeno ili s namjerom oces zajebat onda si pecen
naravno, mozes ceshat  jaja po cjele dane, tvoja djeca ce dobit knjige i odjecu te ce dobit jesti al ti neces sigurno ni vode
nis čito vašu raspravu, ali speare shaker barata zastarjelin kategorijalno pojmovnin aparaton.

ne zun ča si čito o anarhokomunizmu, ali on je nemoguć. jednostavno, to je koncept ki podrazumjeva prislilu, pa je riječ o besmislici.
vaš plemenski anarhizam je super stvor, ali bojin se da ni primjenjiv na velikoj skali. vi zapravo uživote ono ča se reče free ride i to free ride na ovin socijalističkin demokratskin krepalinama. anarkokapitalizam ide za tin da riši sve probleme na makro skali i u realnom svitu. nojčešće se piše o privatnim sudovima,  policiji i vojscimeni se rješenja ful sviđaju, moreš provati pogljedati ki youtub spot od davida friedmana.
uglovnom, anarhokapitalizam podnosi i plemenski anarhizam i mutualizam, i egalitarizam i sve jebene izme pod uvjeton da su dobrovoljni, a anarhokomunizam ne, jer je on za ukidanje dobrovoljnih odnosa (privatno vlasništvo) kakove želi puno ljudi.
gledaj, ovo sto mi imamo u plemenu staro je da se gubi i trag tomu, nekad nismo bili pleme, nego smo bili pleme sacinjeno od skupine plemena i bilo je po nekim procjenama i vise od milijun dusha
svako pleme je imalo svoje uredjenje koje je uglavnom bilo isto ili jako jako slicno drugima, naravno sve je bilo dogovorno jer nije bilo vladara, jednostavno taj vid odnosa nikad nij ezazivio a nije mogao ni uspjet medju plemenima
bilo je organizacije i dogovornih odnosa, bilo je i regulativa al se to uvijek postovalo jer je sama zajednica bila neumoljiva, ako je netko radio nesklad ili stetio svojim ponasanjem zajednici uvijek se naslo nacina da se takav ili izolira ili privoli da postuje ono dogovoreno,
prisile nije bilo da je netko nesto morao, jednostavno ako nisi htjeo suradjivat bio si ignoriran i bio prepusten sam sebi, s obzirom da je covjek ipak coporativna zivotinja to je bila jebena metoda,
ako ti na nesto nisi pristao onda ignoriranja nije bilo, samo ako se nisi drzao dogovorenog
pleme je imalo dva vijeca koja su suradjivala ali nisu imali ni jedni ni drugi autoitet nad nekim u plemenu nego su sluzili jedino za uskladjivanje zajednickih poslova oni kojima je to oduzimalo vrijeme potrebno da doprinose vlastitoj kuci su bili placeni vise nego posteno tako da nitko nije odbijao izvrsit neki zadatak zbog straha da ce mu kuca imat manje
zadatke obrane su radili lovci koji su neka vrst ekvivalenta za vojnika i policajca,  to nije bila profesionalna duznost nego obveza svakog na period od 2 godine, naravno lovac je imao vremena za kucu i familiju
na nivou plemena bili su podredjeni vodji klana a na nivou velikog plemena vodji lovaca koji je bio podredjen jedino u slucaju rata izabranom vodji a taj je imao potpuni autoritet, nest kao ekvivalent kralja cara precjednika i to, cim bi minula opasnost bio bi razrejesivan duznosti
zanimljivo je da su svi zivjeli tada dobro jer su vrijednosti cirkulirale i u biti nije bilo neznam kako bogatih i neznam kako siromasnih, imovinska razlika je postojala ali nije bilo do nebesa kao danas,
naravno, od plemena nije ostalo ni cestito p , unistili nas rimljani pa onda drugi dojdosi, ogroman dio plemena je istrijebljen, jedan dio je preuzeo vjeru i obicaje dojdosa i tek nekolicina je nekim cudom zadrzala naslijedje
tek zadnjih 40 godina smo uspjeli napravit znacajan demografski pomak te osnovali fond za napredak plemena, u taj fond ulazes koliko zelis, ako zatreba tu je,  ja sam do sad ulozio oko 30 000 eura al mozda nikad necu trebat nista od fonda, no nije ni bitno,  to je moj doprinos, ima ih koji su doprinjeli i vise

podrška plemenu

_________________
Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Guest Wed 3 May - 9:41

aben wrote:nema te grupe ljudi koja se more složiti da je crkva obće korisna

Naravno da ima. Samo je pitanje koliki je broj takvih. No, nema nikakve sumnje da takva grupa postoji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Eva_ Wed 3 May - 9:41

aben wrote:
Eva_ wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
tre911 wrote:
On ni danas nije član HDZa ako se ne varam. Njegov krimen je što je radio u agrokoru a petrov ga podržao dva puta a mediji oće glavu i drug psihijatr im je daje u obliku ministra marića ali za što niko živ ne zna.
ma jo ne zun ki je un, samo znun da je neprijatelj jer je u vladi koja donosi zakone.
Gluposti, ime ti je Aben. Srećom pa ne boli.
Kada bi se porezi koristili za poboljšanje kvalitet života kroz općekorisne i općedotupne sadržaje, svi bi ih rado plaćali. 
no.
"obćekorisno" i " obćedostupno" nisu riči iza kojih stoji tvoja misao. nema te grupe ljudi koja se more složiti da je crkva obće korisna, a i polak ljudi se ne bi složilo da in uzimaju šoldi ua obćedostupne ginekologe.
Infrastrukutra je prvi pokazatelj bogatstva neke države, ostalo su popratni sadržaji.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge) - Page 8 Empty Re: Marc isprskao MOST ( a i mnoge druge)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 17 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum