ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brodska nesreća kod DU

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 13:12

isti bi ti bio kurac sa tim limenim sranjem.. brod lučke kapetanije je veći, masivni, čvršći, prešao bi preko toga limenog sranja isto

Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by RayMabus 26/4/2017, 13:14

Pinochet wrote:isti bi ti bio kurac sa tim limenim sranjem.. brod lučke kapetanije je veći, masivni, čvršći, prešao bi preko toga limenog sranja isto
NIje brod lucke kapetanije prešao preko njih nego su se ovi zabili u njega ....znaci s ovim kad se zabiješ bar ceš mu probit oplatu pa ostat zaglavljen il se bar neceš raspat u sudaru ...plus na ovo se mogu stavit sprijeda i reflektori po noci pa fino upališ i svak te vidi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 13:46

Kao da je bila atomska bomba, sumnjam da je iko preživ
Jedan od dvojice preživelih teške pomorske nesreće u Hrvatskoj Velimir Šetka iz naselja Momića došao je u sredu ujutro svojoj kući.
IZVOR: JUTARNJI.HR, HRT SREDA, 26.04.2017. | 13:14Brodska nesreća kod DU - Page 2 167701745359007f369f2ea082968629_v4_big


On je rekao da je pravim čudom ostao živ i da samo on nije ispao iz gumenog brodića koji se sudario sa službenim vozilom Lučke kapetanije Dubrovnik.
"Kada je udarilo u nas svi su poispadali, ja sam se čvrsto držao za ogradu i to mi je spasilo život", rekao je Šetka i potvrdio da gumenjak nije bio osvetljen:

"Talasi su bili preveliki i ništa se nije moglo videti. Na svu sreću nisam bio povređen, pa sam pomagao u spasavanju. Spasao sam mog prijatelja Viktora Markotu, a nakon toga sam pomagao izvući gazdu restorana. Njemu, kao i ostalima, nije bilo spasa. Nažalost, to je prevelika tragedija i ja još nisam svestan što se dogodilo. Sve se dogodilo u deliću sekunde. Toliko je trebalo da se čovek spasi ili da se utopi. Mogu reći da sam se ponovo rodio. Ovo je moj drugi rođendan", rekao je Šetka. 

"Žao mi je ljudi koji su bili sa mnom u tom gliseru. Posebno mi je žao majke i sina. Ona je bila kuvarica i htela je sezonski posao u tom restoranu, a sin joj je konobarisao i prošle godine. Oboje su se utopili. Ona se jadna bojala kada se ukrcavala jer nije znala da pliva. Velika tragedija", ponovio je on. 

"Do četiri ujutro smo tražili stradale. Brod lučke kapetanije je osvetlio mesto nesreće, ali nikoga nismo mogli da vidimo. Eto, od nas devet ostali smo živi ja i moj prijatelj Markota. On je dobro i sigurno će ga iz bolnice brzo otpustiti kući. Slomio je ključnu kost, ima udarac na licu i po prsima. Ali živi smo", zaključio je Šetka. 

"To je kao atomska bomba... ništa ne vidiš i odjednom si sam na brodu. Čovek koji je vozio gliser nije imao svetla, ploveći prema Dubrovniku sekao je velike talase. Kad je brod udario u nas jedini sam ostao na gumenjaku. Verovatno sam nekoliko sekundi bio bez svesti. Zar je moguće da se to može dogoditi", pita se on. 

"Sedio sam na krmi i oko mene ih je bilo troje. Moj prijatelj je bio s leve strane, žena i majstor s desne. Vozač je bio tačno ispred mene, do njega je bio te žene sin i napred još trojica mladića od 19, 20 i 25 godina. Brod se vratio da nam pomogne i svetlili su i tražili ljude... Nakon 15-20 minuta videli smo vozača, on je plutao mrtav. Nakon dva ili tri sata našli su i ženu. Mislim da drugima nije bilo spasa. To su struje... Ko će ih videti od talasa. Niko od nas nije video brod do trenutka udara... Doduše, dve sekunde pre udara vozač gumenjaka je povikao: "Ajme meni, što je ovo"... Još sam u šoku i osećam se jadno. Ljudi koji su došli da za 200-300 kuna na dan pa da tako završe", ispričao Velimir Šetka za HRT. 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by BB-8 26/4/2017, 13:49

ajme grozno...

_________________
Brodska nesreća kod DU - Page 2 Attach13 Brodska nesreća kod DU - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by RayMabus 26/4/2017, 14:03

Kako pišu Vijesti.hr, poginuli Alen Perišić, vlasnik ugostiteljskog objekta 'What’s Up?' otprije je poznat policiji. U svibnju 2015. bio je priveden u ulici Iva Vojnovića u Dubrovniku, tijekom velike policijske akcije razbijanja međunarodnog 'lanca kokaina'.

http://slobodnadalmacija.hr/novosti/crna-kronika/clanak/id/482593/otkriven-identitet-poginulih-u-nesreci-kod-dubrovnika-zivote-izgubila-radnica-u-restoranu-i-vlasnik-ugostiteljskog-objekta-koji-je-otprije-poznat-policiji

Hmmmm ....men se cini da je ovaj bio na kokainu a ne na alkoholu.



RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by epikur37 26/4/2017, 14:20

Kaperanija cesto ima talijanske kalafurije od katarzija....mocni brodovi, jakog trupa iznimno hidrodinamicne linije.

Bas sam jednu gledao
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 14:44

nisu se stigli ni utopiti, vjerojatno su bili mrtvi već u trenutku sudara
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by vuksadinare 26/4/2017, 14:49

Pinochet wrote:
Roy_Bean wrote:
Uzrok havarije još nije utvrđen, ali se zna da je brod Danče plovio sredinom kanala, a voditelj se uputio gumenjakom koji nije bio označen navigacijskim svjetlima. Bilo je i malo šiloka, a gumenjak se na radarskoj slici nije vidio.

užas...
gumnjak je teško i označiti navigacijskim svjetlima, 90% ih nema, međutim sve jedno

brod lučke kapetanije je 100% bio označem navigacijskim svjetlima, takva svjetla se vide na više nautičkih milja. brod nautičke kapetanije ima prednost, dakle ako je noć, i on ima svjetla, ti nemaš, bježi od njega. 


zaključak, ovo je lako izbjeći, nego vjerojatno je ekipa iz restorana se zavidala sa domaćim vinom sa pelješca, nisu jebali prometna pravila 100%.. alkohol je opasan i u pomorskom prometu kao i cestovnom
zavidala... lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by veber 26/4/2017, 16:22

epikur37 wrote:Veća plovila imaju prednost, još je lučka, još pravilno osvijetljen.


Nema tu što, zajeb je napravio onaj na gumenjaku......ili je bio pijan ili budala koja je htjela nešto manevrirati po jugu bez svjetala i pred većim i bržim brodom.
čim sam čuo vijest zaključak je bio slijedeći:
-ekipa u gumenjaku je bila pijana
-vozili su bez svetala
-mali gumenjak s niskim radarskim obrisom
-vjerovatno valovi

mada nije mi jasno, lučka se žurila na mljet i takav brod čuješ u pm. vjerovatno nije bio sudar već bočni nalet.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by veber 26/4/2017, 16:29

koliko se sjećam niti smiješ isploviti bez ispravne signalizacije, to je kao da voziš po noći s peglicom baz svjetala i čudiš se da te pokupio mercedes.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 27/4/2017, 01:52

veber wrote:
lučka se žurila na mljet

85 godišnjak se prepao da umire pa zvao hitnu da brzo dođe i provjeri mu puls
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 27/4/2017, 08:43

e sad, ovo je ozbiljno.
secam se, inace ja sam dunster za plovila, poznavanje svega toga, nula.
odem ja sa devojkom, nakon jna u makarsku. makarska je bila hit,
uopste mak. region, kako je pisalo makarska rivijera !?
na plazi je neki chicha iznajmljivao one camce, na vesla. i ja, ajde da 
malo veslam, da vidim kako to ide. kad, ostao jedan veliki drveni camac,
grdosija,  ja prihvatim, ono 1 ili 2h. krenem da veslam, tesko ko zemlja,
ali se nekako odmakenem od plaze, obale. poce da se oseca i pojacani
vetar i talasi da nagovestavaju avanturu, malo pojacani i sl. more tamno.
e tu, naletimo na dva klinca, tresu se u vodi, hladno im, uplaseni,
samo im glave vire iz vode, jedan blize nama a druge malo podalje.
nasi, msm jugovici, koji su bili ne znam niti je to bitno. oboje krenemo
da izvlacimo decake iz vode, da ih ubacimo u camac. cim smo ubacili
obojicu, krenemo momentalno ka obali. msm da sam zamolio da mi
pomognu oko veslanja, da lakse i brze  stignemo do obale.
tako se to zavsilo. a moja zena, nikad vise nije htela da iznamjmimo
camac ili sl. jesam, jednom, pedalinu, 
Brodska nesreća kod DU - Page 2 300px-Pedal%C3%B2_%285854462122%29
sa svastikom :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU - Page 2 Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum