ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brodska nesreća kod DU

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 07:51

[size=36]Teška pomorska nesreća u HR: Sudar brodova, ima mrtvih
Dve osobe su poginule, za pet se traga nakon teške pomorske nesreće u Hrvatskoj u kojoj su se sudarili službeno plovilo Lučke kapetanije Dubrovnik i gumeni brod
IZVOR: JUTARNJI.HR SREDA, 26.04.2017. | 07:28

  
[/size]
Podeli

Brodska nesreća kod DU 49801281558e637535be8b080817338_v4_big

Ministarstva mora, saobraćaja i infrastrukture je saopštilo da se službeni brod lučke kapetanije Dubrovnik "Danče" u utorak 25. aprila u 21.20 h sudario u Koločepskom kanalu s gumenim brodom nepoznate registracijske oznake na kojoj su bili ugostiteljski radnici hrvatskog državljanstva, ukupno 9 osoba.
Pomorska nesreća dogodila se u trenutku dok je službeni brod LK Dubrovnik bio angažovan u akciji hitnog medicinskog transporta prema ostrvu Mljetu, javlja Hina, a prenose hrvatski mediji. 

Na poziciji nesreće iz mora su spašene dve osobe s lakšim telesnim povredama, a dve pronađene osobe su mrtve. Za ostalih pet osoba intenzivno se traga. U potragu za nestalima uključena su tri plovila LK Dubrovnik s lekarskom pratnjom, službeni policijski brod i motorni trajekt Hanibal Lucić.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=26&nav_category=167&nav_id=1254115
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by BB-8 26/4/2017, 08:51

Uzrok havarije još nije utvrđen, ali se zna da je brod Danče plovio sredinom kanala, a voditelj se uputio gumenjakom koji nije bio označen navigacijskim svjetlima. Bilo je i malo šiloka, a gumenjak se na radarskoj slici nije vidio.

užas...

_________________
Brodska nesreća kod DU Attach13 Brodska nesreća kod DU Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by omni 26/4/2017, 08:53

A meni kad sam uzimao dozvolu za vodjenje brodice u kapetaniji rekose da se samo budala na tolikom moru moze sudarit :D
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by BB-8 26/4/2017, 08:55

omni wrote:A meni kad sam uzimao dozvolu za vodjenje brodice u kapetaniji rekose da se samo budala na tolikom moru moze sudarit :D

hahahaha...majstori...

_________________
Brodska nesreća kod DU Attach13 Brodska nesreća kod DU Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 09:13

omni wrote:A meni kad sam uzimao dozvolu za vodjenje brodice u kapetaniji rekose da se samo budala na tolikom moru moze sudarit :D


to bas razmisljam, kako je uopste moguce da se na otvorenom moru, ma i u zalivu neko sudari. :roll Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by n_razbojnik 26/4/2017, 09:28

Pa i nije nemoguće u noći bez mjesečine dok prilaziš ne osvijetljenom plovilu

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-14

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 09:34

n_razbojnik wrote:Pa i nije nemoguće u noći bez mjesečine dok prilaziš ne osvijetljenom plovilu


jedino da je to plovilo usidreno, morao bi barem videti jedan drugog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by RayMabus 26/4/2017, 11:19

U biti sedam mrtvih ....ovih pet nestalih koje ni do sada nisu našli se onesvijestilo i utopilo tokom sudara , dole su na dnu mora ...zato ih i nisu našli.

Jbga po mraku , neosvijetljeni a gliser je pa voze brzo a ti po mraku kad ideš prema kopnu onda ti svijetla broda koji ide prema tebi se stapaju sa svijetlima koja dolaze s obale a kako idete jedni prema drugome onda se svijetlo s broda koje plovi od obale a ti ideš prema njemu za tebe nemice pa misliš da je svijetlo s obale.

Dirketni sudar.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 11:33

Roy_Bean wrote:
Uzrok havarije još nije utvrđen, ali se zna da je brod Danče plovio sredinom kanala, a voditelj se uputio gumenjakom koji nije bio označen navigacijskim svjetlima. Bilo je i malo šiloka, a gumenjak se na radarskoj slici nije vidio.

užas...
gumnjak je teško i označiti navigacijskim svjetlima, 90% ih nema, međutim sve jedno

brod lučke kapetanije je 100% bio označem navigacijskim svjetlima, takva svjetla se vide na više nautičkih milja. brod nautičke kapetanije ima prednost, dakle ako je noć, i on ima svjetla, ti nemaš, bježi od njega. 


zaključak, ovo je lako izbjeći, nego vjerojatno je ekipa iz restorana se zavidala sa domaćim vinom sa pelješca, nisu jebali prometna pravila 100%.. alkohol je opasan i u pomorskom prometu kao i cestovnom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 11:34

RayMabus wrote:U biti sedam mrtvih ....ovih pet nestalih koje ni do sada nisu našli se onesvijestilo i utopilo tokom sudara , dole su na dnu mora ...zato ih i nisu našli.

Jbga po mraku , neosvijetljeni a gliser je pa voze brzo a ti po mraku kad ideš prema kopnu onda ti svijetla broda koji ide prema tebi se stapaju sa svijetlima koja dolaze s obale a kako idete jedni prema drugome onda se svijetlo s broda koje plovi od obale a ti ideš prema njemu za tebe nemice pa misliš da je svijetlo s obale.

Dirketni sudar.

nije baš istina. ako ideš točno prema brodu, vidiš crveno i zeleno svjetlo sprijeda, plus, ako je to brod lučke kapetnije, mislim da još negdje na vrhu broda ima bijelo i crveno svjetlo itd.. uglavnom brod lučke kapetanije svjetli kao božićno drvce.. vjerojatno je ekipa popila i adio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by RayMabus 26/4/2017, 11:36

"Išao sam s prijateljom, vraćali smo se. Čovjek koji je vozio taj gliser uopće nije imao svjetla, a nas je bilo devet u tom čamcu. Bili su veliki valovi. Malo je dao gas ispočetka, a kada je vidio da nas kvasi, smanjio je gas i krenuo prema Dubrovniku da siječe valove. Kasnije je okrenuo lijevo, ja sam sjedio nazad na krmi i oko mene je bilo još troje ljudi. Moj prijatelj, jedna žena i jedan majstor a vozač je bio točno ispred mene. Pokraj njega su sjedili sin te žene i troje mladih", prisjeća se trenutaka prije nesreće. Opisao je i trenutak sudara.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/prezivjeli-opisao-jezivu-nesrecu-to-je-bila-atomska-bomba-sumnjam-da-je-itko-prezivio/966021.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 11:39

kako rekoh. čak i da on nije imao svjetlo(pa tko stavlja na gumenjak svjetlo,) , imao je brod lučke kapetanije koji svijetli ko božićno drvce, i mogao ga je zaobići kako je htio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 11:41

http://www.index.hr/vijesti/clanak/izvanredna-presica-kapetan-lucke-kapetanije-nije-tocno-da-nas-brod-nije-bio-osvijetljen/966002.aspx

Eto brod lučke kapetanije je osvjetljen, nema šanse da bi oni napravili takvu grešku, ukratko vozač gumenjaka očito je bio pijan ili šta već.. neznam kakva je bila vidljivost.. ma nije bilo magle, dakle mogao ga je vidjeti na kilometre i onda skrene i adio
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 11:42

Di je Veber sa onom svojom jathicom da objasni kako stvari stoje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by epikur37 26/4/2017, 11:47

Veća plovila imaju prednost, još je lučka, još pravilno osvijetljen.


Nema tu što, zajeb je napravio onaj na gumenjaku......ili je bio pijan ili budala koja je htjela nešto manevrirati po jugu bez svjetala i pred većim i bržim brodom.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 11:51

tako je, epi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by RayMabus 26/4/2017, 11:52

Brodska nesreća kod DU 3

Letačka posada Eskadrile transportnih helikoptera  (ETH) 93. zrakoplovne baze Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane (HRZ i PZO) uključila se u  srijedu 26. travnja 2017. u jutarnjim satima s helikopterom Mi-8 MTV u akciju potrage i spašavanja za nestalim osobama na širem području Koločepskog kanala u dubrovačkom akvatoriju.
Uz letačku posadu u helikopteru se nalaze i pripadnici Hrvatske gorske službe spašavanja, a zahtjev za angažiranjem helikoptera stigao je iz Nacionalne središnjice za usklađivanje traganja i spašavanja na moru, MRCC (Maritime Rescue Coordination Centre).

http://zadarski.slobodnadalmacija.hr/forum/clanak/id/482603/helikopteri-iz-zemunika-u-potrazi-iznad-dubrovackog-akvatorija
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by BB-8 26/4/2017, 11:53

Pinochet wrote:kako rekoh. čak i da on nije imao svjetlo(pa tko stavlja na gumenjak svjetlo,) , imao je brod lučke kapetanije koji svijetli ko božićno drvce, i mogao ga je zaobići kako je htio

veći gumenjaci imaju svjetla...

a inače slažem se s tobom da su vjerojatno bili dobro pijani pa se i dogodilo ovo sranje...

_________________
Brodska nesreća kod DU Attach13 Brodska nesreća kod DU Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by RayMabus 26/4/2017, 12:02

Et jbga ...sad bar znate zašto ja preferiram limene kade a ne gumenjake.

Brodska nesreća kod DU Images?q=tbn:ANd9GcSMILoVQG8Xcrqq1SFUjleRl8Cd6v6pTkfBAQwpK8qen6xregsg
RayMabus
RayMabus

Posts : 175653
2014-04-11


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Guest 26/4/2017, 12:12

isti bi ti bio kurac sa tim limenim sranjem.. brod lučke kapetanije je veći, masivni, čvršći, prešao bi preko toga limenog sranja isto
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Brodska nesreća kod DU Empty Re: Brodska nesreća kod DU

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum