ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Guest 17/4/2017, 07:44

SonieGee wrote:Opus Dei bull.

Pozdrav, dudette. :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by jastreb 17/4/2017, 07:46

vuksadinare wrote:
...smijesno..osim balasevica bas nitko se nije drzao sasma matrice o kojoj su napisali ili pjevali pjesme...pogotovo corba i stulic.
Ma,ne...U svoje pjesme vjerovali su Mišo Kovač i Jasmin Stavros.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Guest 17/4/2017, 07:47

slidingdoorsoperator wrote:
SonieGee wrote:Opus Dei bull.

Pozdrav, dudette. :)

Zaboravila si napisati: Oj, jatrebe, diko. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Guest 17/4/2017, 07:50

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:  
...smijesno..osim balasevica bas nitko se nije drzao sasma matrice o kojoj su napisali ili pjevali pjesme...pogotovo corba i stulic.
Ma,ne...U svoje pjesme vjerovali su Mišo Kovač i Jasmin Stavros.

Mate Mišo Kovač zvani Legenda svakako jeste. Za Stavrosa se uopće ne bih kladio. Ali oni ionako ne spadaju u istu glazbenu priču sa Džonijem i Bregovićem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by jastreb 17/4/2017, 08:15

slidingdoorsoperator wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:  
...smijesno..osim balasevica bas nitko se nije drzao sasma matrice o kojoj su napisali ili pjevali pjesme...pogotovo corba i stulic.
Ma,ne...U svoje pjesme vjerovali su Mišo Kovač i Jasmin Stavros.

Mate Mišo Kovač zvani Legenda svakako jeste. Za Stavrosa se uopće ne bih kladio. Ali oni ionako ne spadaju u istu glazbenu priču sa Džonijem i Bregovićem.
Mišo je uglavnom pjevao pjesme koje su mu drugi pisali. On nije klasični kantautor,niti u svojim pjesmama ima tekstova koji se bave nečim dubljim.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Oh_Femder 17/4/2017, 11:01

slidingdoorsoperator wrote:
Oh_Femder wrote:Nije prodavao muda pod bubrege, vjerovao je u ono što je trubadurčio.

Za razliku od plagijatora Bregovića.
Stravinsky je, a vjerojatno i još netko davno prije njega, rekao: - Loši kompozitori posuđuju, a dobri kompozitori kradu. Kolike li je samo melodije Bach ukrao. Haydn je na primjer temu za današnju njemačku himnu ukrao od hrvatske narodne "Rano jutro sam se ja stal". And the list goes on... 

Brega, koji je i samog sebe bestidno krao ("Lipe Cvatu" je na primjer drugi tekst na "Šta ću Nano, Dragi mi je Ljut", koju je u sedamdesetima napisao za Biseru Veletanlić) je definitivno dobar kompozitor i to bez imalo sarkazma.
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Oh_Femder 17/4/2017, 11:02

slidingdoorsoperator wrote:
Oh_Femder wrote:Nije prodavao muda pod bubrege, vjerovao je u ono što je trubadurčio.
Da sad ne spominjemo kako je svoju viziju šefa ciganskog orkestra u kojem će se naknadno uključiti na koncert neobrijan i u bijelom odijelu te malo onako šefovski sviruckati, pa malo pjevuckasti, pa malo s...uckati, a u biti ne raditi ništa posebno i konkretno nego samo glumiti šefa, zapravo pokupio upravo od Džonija Štulisona.
A i ti si istu tu opservaciju pokupio upravo od Štulića ;P
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Oh_Femder 17/4/2017, 11:04

jastreb wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Oh_Femder wrote:Nije prodavao muda pod bubrege, vjerovao je u ono što je trubadurčio.

Za razliku od plagijatora Bregovića.
Da druge poput Parnog Valjka i Prljavog Kazališta ne spominjem, ali Bregović je tu reklo bi se s jedne strane paradigma, a s druge role model. Njemu je novac ipak bio na prvom mjestu, a neku ulogu u smislu motivacije su igrale i stvari poput groupie djevojaka, medijske popularnosti itd. Da sad ne spominjemo kako je svoju viziju šefa ciganskog orkestra u kojem će se naknadno uključiti na koncert neobrijan i u bijelom odijelu te malo onako šefovski sviruckati, pa malo pjevuckasti, pa malo s...uckati, a u biti ne raditi ništa posebno i konkretno nego samo glumiti šefa, zapravo pokupio upravo od Džonija Štulisona. Doduše, ne baš s njegovog virtualnog peterostrukog albuma: Pustite radničku klasu da radi!, ali svejedno.
Da ne spominjem kako je i u toj fazi Bregović uredno isplagirao neke kreativne ciganske autore poput Šabana Bajramovića, ali tako nešto se od njega i očekuje, onako skoro pa kao po definiciji.
Bregović ne spada u tu branšu. Mislim u ove koji vjeruju u to što pjevaju.
"Sve će to, O Mila Moja" je primjer Bregovića kako nosi srce na rukavu.
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Oh_Femder 17/4/2017, 11:07

jastreb wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Oh_Femder wrote:Nije prodavao muda pod bubrege, vjerovao je u ono što je trubadurčio.

Za razliku od plagijatora Bregovića.
Da druge poput Parnog Valjka i Prljavog Kazališta ne spominjem, ali Bregović je tu reklo bi se s jedne strane paradigma, a s druge role model. Njemu je novac ipak bio na prvom mjestu, a neku ulogu u smislu motivacije su igrale i stvari poput groupie djevojaka, medijske popularnosti itd. Da sad ne spominjemo kako je svoju viziju šefa ciganskog orkestra u kojem će se naknadno uključiti na koncert neobrijan i u bijelom odijelu te malo onako šefovski sviruckati, pa malo pjevuckasti, pa malo s...uckati, a u biti ne raditi ništa posebno i konkretno nego samo glumiti šefa, zapravo pokupio upravo od Džonija Štulisona. Doduše, ne baš s njegovog virtualnog peterostrukog albuma: Pustite radničku klasu da radi!, ali svejedno.
Da ne spominjem kako je i u toj fazi Bregović uredno isplagirao neke kreativne ciganske autore poput Šabana Bajramovića, ali tako nešto se od njega i očekuje, onako skoro pa kao po definiciji.
Štulić,Bora Čorba i Balašević ,oni spadaju u tu skupinu glazbenika koji u svojim pjesmama interpretiraju i svoja vjerovanja....
Jes, Đole baš dabome. "Računajte Na Nas" je napisao za reklamnu kampanju kalkulatora "Digitron Buje". A Bora Čeda Čorba se nije priklonio velikosrpskim fantazmagorijma, već je duboko vjerovao u svoju "Ja Ratujem Sam".
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by dijagram 17/4/2017, 11:09

Bregovic je za Stulica glazbenik.
Otprilike tri stepenice iznad.
I kao covjek barem jednu.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Guest 17/4/2017, 11:12

Oh_Femder wrote:
pismejker wrote:bejdevej..lik ima glas kao promukli ćukov,a sluh za pjevanje,kao moja gluva baba..
Nije istina da nema sluha. Što se glasa tiče, on je ono, što bi se reklo, anti-pjevač. Ali to u kontekstu njegove poetike i tako nije bitno, ili još bolje reći, to je upravo ono što se traži: nepatvoreni balkanski diletantizam i amaterizam (kako glasovni, tako i svirački i produkcijski). Zato je jedino u okviru Jugoslavije nešto i mogao napraviti, ali također je istina da je u tim okvirima bio nedvojbeno karizmatska pojava. Nije prodavao muda pod bubrege, vjerovao je u ono što je trubadurčio. Što je u tom uvjerenju dobar dio zauzimao stav: - Niko, niko, kao ja, to je već drugi par opanaka.
I ovo je dobro receno...u kontekstu okruzja,istina..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Oh_Femder 17/4/2017, 11:14

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Oh_Femder wrote:Nije prodavao muda pod bubrege, vjerovao je u ono što je trubadurčio.

Da ne spominjem kako je i u toj fazi Bregović uredno isplagirao neke kreativne ciganske autore poput Šabana Bajramovića, ali tako nešto se od njega i očekuje, onako skoro pa kao po definiciji.
Bregović ne spada u tu branšu. Mislim u ove koji vjeruju u to što pjevaju.

Štulić,Bora Čorba i Balašević ,oni spadaju u tu skupinu glazbenika koji u svojim pjesmama interpretiraju i svoja vjerovanja.Donekle i Bajaga,te grupa Galija.
...smijesno..osim balasevica bas nitko se nije drzao sasma matrice o kojoj su napisali ili pjevali pjesme...pogotovo corba i stulic...ovaj drugi potonji kao bio 'borac' protiv navodno vise klase..a sam se tako ponosao...bio je skrt..novac mu je ipak bio bog...a nije da nije se bas volio malo gurati u snobovska drustva
Kao što je Joyce slavno rekao: - Umjetnik, kao bog stvaranja, ostaje u svom djelu, ili iza njega, ili postrance, ili iznad njega, nevidljiv, očišćen iz života, nepristran, podrezujući nokte...
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Oh_Femder 17/4/2017, 11:25

dijagram wrote:Bregovic je za Stulica glazbenik.
Otprilike tri stepenice iznad.
I kao covjek barem jednu.
Bez obzira na veliku dozu blakanskog diletantizma/amaterizma, ne treba Đonijevu glazbenu potkovanost nikako potcjenjivati. Znao je on uvaliti suptilnih caka u svoje kompozicije, a i inače mu je upotreba harmonije kompleksnija od tipična punkerska 'tri akorda'. Naučio je on nešto skidajući  Bitlse ;) Dakle, tri stepenice nikako, ali jednu vjerojatno da.
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by dijagram 17/4/2017, 11:30

Oh_Femder wrote:
dijagram wrote:Bregovic je za Stulica glazbenik.
Otprilike tri stepenice iznad.
I kao covjek barem jednu.
Bez obzira na veliku dozu blakanskog diletantizma/amaterizma, ne treba Đonijevu glazbenu potkovanost nikako potcjenjivati. Znao je on uvaliti suptilnih caka u svoje kompozicije, a i inače mu je upotreba harmonije kompleksnija od tipična punkerska 'tri akorda'. Naučio je on nešto skidajući  Bitlse ;) Dakle, tri stepenice nikako, ali jednu vjerojatno da.
Ako se gleda samo rokerska faza moze i tako, no bregovic je otisao i dva koraka dalje.
Gledajuci zivotni opus onda je razlika puno veca.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by jastreb 17/4/2017, 11:47

Oh_Femder wrote:
jastreb wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Oh_Femder wrote:Nije prodavao muda pod bubrege, vjerovao je u ono što je trubadurčio.

Za razliku od plagijatora Bregovića.
Da druge poput Parnog Valjka i Prljavog Kazališta ne spominjem, ali Bregović je tu reklo bi se s jedne strane paradigma, a s druge role model. Njemu je novac ipak bio na prvom mjestu, a neku ulogu u smislu motivacije su igrale i stvari poput groupie djevojaka, medijske popularnosti itd. Da sad ne spominjemo kako je svoju viziju šefa ciganskog orkestra u kojem će se naknadno uključiti na koncert neobrijan i u bijelom odijelu te malo onako šefovski sviruckati, pa malo pjevuckasti, pa malo s...uckati, a u biti ne raditi ništa posebno i konkretno nego samo glumiti šefa, zapravo pokupio upravo od Džonija Štulisona. Doduše, ne baš s njegovog virtualnog peterostrukog albuma: Pustite radničku klasu da radi!, ali svejedno.
Da ne spominjem kako je i u toj fazi Bregović uredno isplagirao neke kreativne ciganske autore poput Šabana Bajramovića, ali tako nešto se od njega i očekuje, onako skoro pa kao po definiciji.
Štulić,Bora Čorba i Balašević ,oni spadaju u tu skupinu glazbenika koji u svojim pjesmama interpretiraju i svoja vjerovanja....
Jes, Đole baš dabome. "Računajte Na Nas" je napisao za reklamnu kampanju kalkulatora "Digitron Buje". A Bora Čeda Čorba se nije priklonio velikosrpskim fantazmagorijma, već je duboko vjerovao u svoju "Ja Ratujem Sam".
Đole je s vremenom napuštao svoja uvjerenja,ali u vremenu dok je dotičnu pjesmu pisao,on je u nju vjerovao. No nije ni to bitno. Bitna je poruka pjesme,a gotovo svaka Đoletova ili Čorbina pjesma ima neku poruku,za razliku od Stavrosa, Lepe Brene,Miše Kovača ,Mile Kitića i sličnih urlatora.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Guest 17/4/2017, 12:10

Oh_Femder wrote:
slidingdoorsoperator wrote:Da sad ne spominjemo kako je svoju viziju šefa ciganskog orkestra u kojem će se naknadno uključiti na koncert neobrijan i u bijelom odijelu te malo onako šefovski sviruckati, pa malo pjevuckasti, pa malo s...uckati, a u biti ne raditi ništa posebno i konkretno nego samo glumiti šefa, zapravo pokupio upravo od Džonija Štulisona.
A i ti si istu tu opservaciju pokupio upravo od Štulića ;P

:D Nisam. :) Ali nebitno, točna je, što i sam znaš. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Guest 17/4/2017, 12:13

Oh_Femder wrote:"Sve će to, O Mila Moja" je primjer Bregovića kako nosi srce na rukavu.

Herec Comes The Flood - Peter Gabriel.
U osnovi. Bregović je doduše dodao i vrlo dobro aranžiran komad orekstra, tako da mu je ta pjesma valjda najbolja koju je ikada napravio, pa mu zbog toga čak nisam u stanju zamjeriti evidentnu krađu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Guest 17/4/2017, 12:20

Oh_Femder wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Oh_Femder wrote:Nije prodavao muda pod bubrege, vjerovao je u ono što je trubadurčio.

Za razliku od plagijatora Bregovića.
Stravinsky je, a vjerojatno i još netko davno prije njega, rekao: - Loši kompozitori posuđuju, a dobri kompozitori kradu. Kolike li je samo melodije Bach ukrao. Haydn je na primjer temu za današnju njemačku himnu ukrao od hrvatske narodne "Rano jutro sam se ja stal". And the list goes on...

Da, sve je to točno. :)
Netko je zgodno rekao da bi, kada bi glazbu kodirali na matematički jezik, otkrili kako je praktički sva glazba iskomponirana već tamo do početka 18. stoljeća ili tako nekako. To je očito pretjerano, ali je istina da se razlike u praksi često svode na aranžmane i osobnost izvođača.
Ali znaš u čemu je kvaka kad treba razlikovati genijalca od običnog lopova? U tome što genijalac napravi bolji komad glazbe od orginanog autora.
To vrijedi i za Bacha J.S. koji je bio valjda jedan od najvećih "posuđivača" u povijesti klasike, ali također i genijalac koji bi popravio doslovce sve što je palo u njegove velemajstorske ruke.
Kada je glazba u pitanju čini se da vrijedi ona kako nije toliko važno biti orginalan koliko jednostavno dobar.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by RayMabus 17/4/2017, 13:24

Goran Bare, osnivač i glavni vokal vinkovačkog rok sastava „Majke“: Na Balkanu je nacionalizam kao narodni običaj
Sanela Jovanović | 17. 04. 2017 - 11:46h Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Cat_icn_more 11:48h

Goran Bare sa svojim bendom „Majke“ 5. maja svira u Banjaluci u okviru događaja „Živeti slobodno“, a povodom Međunarodnog dana pobede nad fašizmom.

http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/goran-bare-osnivac-i-glavni-vokal-vinkovackog-rok-sastava-majke-na-balkanu-je/yczyrew

RayMabus
RayMabus

Posts : 176349
2014-04-11


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Guest 17/4/2017, 13:34

slidingdoorsoperator wrote:
SonieGee wrote:Opus Dei bull.

Pozdrav, dudette. :)

?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun" - Page 2 Empty Re: Johnny se oglasio nakon dugo vremena: "Ljudi su govna, kurče se na moj račun"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum