ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dnevnik snova

Page 8 of 27 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 27  Next

Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 11/4/2017, 22:51

Hvala Venus :)

Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 06:39

metilda wrote:
venus wrote:Moj dobar znanac, 30godisnjak, zavrsio filozofski, super pametan lik, zabavan, umjetnicki kreativac, pisac, a ponekad nema za hranu. [size=49]Nikako nije mogao shvatiti zasto ga poslodavci ne zele zadrzati, sve dok nije poceo raditi poslove ispod svoje spreme. Sad se konacno stabilizirao u svim aspektima, Bogu hvala.[/size]

ma moji se prijavljuju na sve moguće poslove i sretni su kad makar dobiju odbijenicu, kao znak pristojnosti prema nezaposlenima..
nego da se vratimo na temu da kic ne dobije živčani slom..

noćas sam sanjala da sam sa svojim gimnazijskim razredom, onim istim iz prethodne noćne more, u Dubrovniku i da svi zajedno radimo i živimo u nekom hostelu.. prema meni su iznimno dobri, a ja sam čak malo podozriva prema toj promjeni ponašanja.. vjerojatno mi je u razrješenju te konfliktne situacije iz svijesti i podsvijesti pomoglo i izražavanje problema pred drugima, a i tvoja analiza snova. :)

Na kopnu ste! To je zbilja pomak. Nego, to sto si podozriva znaci da njih 'krivis' sto si im nepostojanjem svoje granice dopustila da te maltretiraju. Kuzis ti to..
Tvoja je duznost bila biti hrabra i postavit se prema njima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 10:23

venus wrote:
metilda wrote:
venus wrote:Moj dobar znanac, 30godisnjak, zavrsio filozofski, super pametan lik, zabavan, umjetnicki kreativac, pisac, a ponekad nema za hranu. [size=49]Nikako nije mogao shvatiti zasto ga poslodavci ne zele zadrzati, sve dok nije poceo raditi poslove ispod svoje spreme. Sad se konacno stabilizirao u svim aspektima, Bogu hvala.[/size]

ma moji se prijavljuju na sve moguće poslove i sretni su kad makar dobiju odbijenicu, kao znak pristojnosti prema nezaposlenima..
nego da se vratimo na temu da kic ne dobije živčani slom..

noćas sam sanjala da sam sa svojim gimnazijskim razredom, onim istim iz prethodne noćne more, u Dubrovniku i da svi zajedno radimo i živimo u nekom hostelu.. prema meni su iznimno dobri, a ja sam čak malo podozriva prema toj promjeni ponašanja.. vjerojatno mi je u razrješenju te konfliktne situacije iz svijesti i podsvijesti pomoglo i izražavanje problema pred drugima, a i tvoja analiza snova. :)

Na kopnu ste! To je zbilja pomak. Nego, to sto si podozriva znaci da njih 'krivis' sto si im nepostojanjem svoje granice dopustila da te maltretiraju. Kuzis ti to..
Tvoja je duznost bila biti hrabra i postavit se prema njima.

da, opraštanje se davno pokrenulo, ali očito nije uspjelo sasvim... iako je speare rekao da se previše otvaram na forumima sad ću reći i zašto ih krivim.. naime na ekskurziji prije 4. srednje nisam htjela upustiti se u spolne odnose sa jednim od njih.. nakon toga je cijeli muški dio razreda prestao komunicirati sa mnom.. kad sam pitala najboljeg prijatelja zašto i on to radi rekao mi je da su se tako dogovorili i da on ne može mimo dogovora... žensko društvo koje je trajalo cijele tri godine počelo me izbjegavati.. kad sam pitala jednu od njih zašto mi to čine rekla je da im više ne trebaju domaći radovi i instrukcije koje sam im držala.. no ja sam im u zbilji ipak oprostila jer u drugom polugodištu im je trebala moja pomoć iz matematike i fizike i svi su kolektivno dolazili kod mene doma.. dakle to je bio čisti interes.. iako sam im zdušno pomagala ipak je ostao taj osjećaj povrijeđenosti zbog iskustva potpune usamljenosti preko školskih odmora...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by aben 12/4/2017, 12:44

ma ki se ča dogovori?
no fucking way in hell

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 13:25

Onaj koji se osjeca odbaceno je zapravo odbacio samog sebe. 
ili u prijevodu

Ako ja postujem sebe i znam da je moja odluka ispravna, drugi mogu sto hoce i kako hoce se postaviti u odnosu na to. To je njihov problem, a ne moj. Prije isprike ne bi od mene dobili instrukcije. To bi bila onda za mene bila pozicija umanjivanja moje vrijednosti zbog kupovanja tudje paznje, onda u takvom odnosu ja nemam dostojanstvo. Ako bi pristala na takav odnos onda bi sebe povrijedila.
Oprost sebi je tezi od prastanja drugima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 13:36

venus wrote:Onaj koji se osjeca odbaceno je zapravo odbacio samog sebe. 
ili u prijevodu

Ako ja postujem sebe i znam da je moja odluka ispravna, drugi mogu sto hoce i kako hoce se postaviti u odnosu na to. To je njihov problem, a ne moj. Prije isprike ne bi od mene dobili instrukcije. To bi bila onda za mene bila pozicija umanjivanja moje vrijednosti zbog kupovanja tudje paznje, onda u takvom odnosu ja nemam dostojanstvo. Ako bi pristala na takav odnos onda bi sebe povrijedila.
Oprost sebi je tezi od prastanja drugima.

mislim da si stroga  :( ne samo prema meni nego prema svoj zlostavljanoj djeci na svijetu... :( iako znam da želiš pomoći... :x
a ja sam danas izvukla neke teške uspomene i osjećam se dosta loše...
čini mi se da treba prošlost ostaviti iza sebe i ne vraćati se ni riječju ni mišlju na nju...  :|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic 12/4/2017, 14:02

aben wrote:ma ki se ča dogovori?
no fucking way in hell

scratch
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by aben 12/4/2017, 14:44

učenici dogovorno ostracizirali neku jer ni dola piške nekomu?
never happened

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 14:49

aben wrote:učenici dogovorno ostracizirali neku jer ni dola piške nekomu?
never happened

to što ti nisi do sad čuo ne znači da se nije nikada nikome dogodilo.. vršnjaci pronalaze najrazličitije načine verbalnog, emocionalnog, psihičkog pa i fizičkog zlostavljanja.. posljedice toga žrtve osjećaju i desetljećima kasnije... proučavala sam fenomen bullynga u školama, pročitala masu članaka o samoubojstvima zlostavljanih djevojčica... 

Mjesec dana prije šesnaestog rođendana, kanadska učenica Amanda Todd oduzela si je život. Gotovo dvije godine ucjenjivao ju je slučajnom snimkom njezinih golih grudi jedan anonimni posjetitelj interneta, šaljući je njezinim najboljim prijateljima i školskim kolegama. Amanda je mijenjala školske sredine, ali internetski zlostavljač stalno ju je iznova blamirao, sve dok joj zbog ovog cyber-nasilja život nije postao nepodnošljiv pakao. 

Zanemarujući problem bullyinga, mnogi su još donedavna vjerovali da je nasilno ponašanje među vršnjacima cijena odrastanja, učenje djeteta kako rješavati sporove, poticanje njihove sposobnosti komuniciranja i snalažljivosti, da je to inicijacija u stvaran život u kojemu ih nitko neće maziti te da se učitelji ne trebaju uplitati, nego ostaviti djetetu da samo riješi problem. Sve dok se i u nas nisu dogodili slučajevi poput ubojstva nesretnog Luke Ritza, kada se bullying oteo kontroli i pretvorio u ozbiljno nasilje, a nasilje preraslo u tragediju.


https://www.tportal.hr/lifestyle/clanak/zasto-bullying-izaziva-ozbiljne-psiholoske-posljedice-20130321
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by aben 12/4/2017, 14:58

jednom je u navigaciji kapetun ču neki čudan zvuk, nešto je zakučilo. odjednon je svati da mu se odvidala propela. brzo je zašijo i tako zavido propelu nase.

ti nisi čula za ovu priču, bi li rekla da se moglo tako nešto dogoditi?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 15:00

aben wrote:jednom je u navigaciji kapetun ču neki čudan zvuk, nešto je zakučilo. odjednon je svati da mu se odvidala propela. brzo je zašijo i tako zavido propelu nase.

ti nisi čula za ovu priču, bi li rekla da se moglo tako nešto dogoditi?

ne vidim poveznicu između te priče i bullynga u školama i onog koji se meni dogodio.. jedino sam shvatila da hoćeš reći da izmišljam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 15:06

Draga Metilda, proslost treba preispitati i onda je pospremiti. Guranje kostura u ormar pa da ispadne prvom prilikom je pometanje problema pod tepih. Ako covjek ne moze sam posloziti svoj ormar, dobro je potraziti pomoc. Da sam na tvom mjestu, savjetovala bi se s nekim kome vjerujem. 
Ljubim :*
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by aben 12/4/2017, 15:12

metilda wrote:
aben wrote:jednom je u navigaciji kapetun ču neki čudan zvuk, nešto je zakučilo. odjednon je svati da mu se odvidala propela. brzo je zašijo i tako zavido propelu nase.

ti nisi čula za ovu priču, bi li rekla da se moglo tako nešto dogoditi?

ne vidim poveznicu između te priče i bullynga u školama i onog koji se meni dogodio.. jedino sam shvatila da hoćeš reći da izmišljam
pa nevjerojatnost je poveznica.

a ako inzistiroš da su ti to rekli, unda su ti lagali

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 15:15

aben wrote:jednom je u navigaciji kapetun ču neki čudan zvuk, nešto je zakučilo. odjednon je svati da mu se odvidala propela. brzo je zašijo i tako zavido propelu nase.

ti nisi čula za ovu priču, bi li rekla da se moglo tako nešto dogoditi?

Malo empatije prema žrtvama bullyinga ne bi bilo od viška.
I nije poanta u tome tko vjeruje u kakve priče nego koje su dokumentirane, a iza kojih ne stoji ništa osim rekla kazala, da ne spominjem one koje su toliko apsurdne da nitko neće povjerovati u njih.
A slučajevi samoubojstava zbog bullyinga su itekako dobro dokumentirani, a da se o onim primjerima koji nisu tako radikalno završili i ne govori. 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 15:23

venus wrote:Draga Metilda, proslost treba preispitati i onda je pospremiti. Guranje kostura u ormar pa da ispadne prvom prilikom je pometanje problema pod tepih. Ako covjek ne moze sam posloziti svoj ormar, dobro je potraziti pomoc. Da sam na tvom mjestu, savjetovala bi se s nekim kome vjerujem. 
Ljubim :*

ma ja sam svoje kosture pospremila, ovdje sam htjela podijeliti svoja iskustva, da izgladimo spor koji je nastao kad sam izrazila nedoumice oko tumačenja snova ispričala neke svoje snove, neka svoja iskustva.. mislim da pomoć trebaju zlostavljači... još kad bih spomenula način na koji sam očistila svoju svijest i podsvijest aben mi ne bi pogotovo vjerovao.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 15:39

Slažem se sa venus....otkad sam samosvjesna i zadovoljna,nitko mi ništa ne može....krivnja i strah nemaju mjesta u mom životu,samo ljubav i konstruktivne stvari! :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 15:45

Svako od nas je zaduzen da razrijesi sa sobom, sam ili uz pomoc drugih, svejedno. Ishod je bitan: otpustiti lose emocije i prihvatiti proslost, prihvatiti sebe i druge. Mrcvarenje i prezvakivanje je ranologija-tj.pridobivanje paznje, svaki put iznova. 
Ljubav je kljuc koji otvara sva vrata dobrome. Ljubav prema svijetu,drugima, sebi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 15:56

venus wrote:Svako od nas je zaduzen da razrijesi sa sobom, sam ili uz pomoc drugih, svejedno. Ishod je bitan: otpustiti lose emocije i prihvatiti proslost, prihvatiti sebe i druge. Mrcvarenje i prezvakivanje je ranologija-tj.pridobivanje paznje, svaki put iznova. 
Ljubav je kljuc koji otvara sva vrata dobrome. Ljubav prema svijetu,drugima, sebi.

naravno da svatko treba ako može razriješiti svoja loša iskustva.. ispričala sam svoje snove, protumačila si mi ih onako kako si znala ali ne mislim da sam time željela privući pažnju ili prežvakivati ih :)
jednostavno, ovo je tema dnevnik snova.. nitko se nije rodio samosvjestan i pun ljubavi.. svatko je to na neki način naučio, a sretan je ako u tom procesu nije naišao na zlostavljače.. mislim da je u linku koji sam stavila jako lijepo to opisano, a posebno neki zbilja nevjerojatni načini zlostavljanja...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by kic 12/4/2017, 16:32


ja u zadnje vrijeme gutam toliko materijala o deadliftu da sam ga počeo sanjati, sunce mu je*em..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 16:38

kic wrote:ja u zadnje vrijeme gutam toliko materijala o deadliftu da sam ga počeo sanjati, sunce mu je*em..

Logično. U san ti dolaze teme kojima si preokupiran na javi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Guest 12/4/2017, 16:47

metilda wrote:
venus wrote:Svako od nas je zaduzen da razrijesi sa sobom, sam ili uz pomoc drugih, svejedno. Ishod je bitan: otpustiti lose emocije i prihvatiti proslost, prihvatiti sebe i druge. Mrcvarenje i prezvakivanje je ranologija-tj.pridobivanje paznje, svaki put iznova. 
Ljubav je kljuc koji otvara sva vrata dobrome. Ljubav prema svijetu,drugima, sebi.

naravno da svatko treba ako može razriješiti svoja loša iskustva.. ispričala sam svoje snove, protumačila si mi ih onako kako si znala ali ne mislim da sam time željela privući pažnju ili prežvakivati ih :)
jednostavno, ovo je tema dnevnik snova.. nitko se nije rodio samosvjestan i pun ljubavi.. svatko je to na neki način naučio, a sretan je ako u tom procesu nije naišao na zlostavljače.. mislim da je u linku koji sam stavila jako lijepo to opisano, a posebno neki zbilja nevjerojatni načini zlostavljanja...

Razumijem te u potpunosti. Ti nisi svjesno htjela privuci paznju, bila si otvorena i iskrena. I hvala ti na tome.Stvar je u tome dok god ti je paznja/fokus na tome  sto se dogodilo prije 35 godina znaci da postoji jos nesto sto treba otpustiti. I nakon toga se posvetiti  kvaliteti zivota sada i ovdje, s nekakvim pozitivnim malim ciljevima za buducnost. Veseliti se zivotu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

dnevnik snova - Page 8 Empty Re: dnevnik snova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 27 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 27  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum