ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stiže nova linija kredita za Agrokor

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by Guest Mon 10 Apr - 7:49

BANKE članice koordinacijskog odbora financijskih vjerovnika u ovom trenutku intenzivno rade na pripremi novog financiranja tvrtke Agrokor, kako bi se ono moglo realizirati u što je moguće kraćem roku nakon imenovanja izvanrednog povjerenika.

To su jutros priopćile banke članice koordinacijskog odbora financijskih vjerovnika, u kojemu su Erste&Steiermärkische Bank, Privredna banka Zagreb, Raiffeisenbank Austria, Sberbank, VTB Bank (Austria) AG i Zagrebačka banka.

Tri uvjeta dobavljača

U subotu su dobavljači Agrokora poručili da u ponedjeljak očekuju poziv na sastanak s izvanrednim povjerenikom u Agrokoru, kojemu će iznijeti svoje osnovne zahtjeve kako bi nastavili isporuke robe Konzumu.

Zoran Stanković, član Uprave Atlantic grupe, naveo je tri osnovna zahtjeva dobavljača, koja su, smatra, jednostavna za rješenje.

"Prvi je da se prihvati naš prijedlog otplate starih potraživanja prema Konzumu, drugi da se riješi pitanje regresnog duga koji postoji prema dobavljačima Agrokora i da se vrati na Agrokor, te da se osigura prioritetno plaćanje novih isporuka Konzumu od ponedjeljka nadalje", kazao je Stanković.

Banke danas u priopćenju ističu da shvaćaju da postoji znatan dug Agrokora prema dobavljačima koji se odnosi na poslovanje iz prošlosti.

"Banke su uvjerene da će prioritetni status i plaćanje tih obveza, kako je regulirano zakonskim odredbama, biti i provedeni u skladu sa zakonskim ovlastima izvanrednog povjerenika", navodi se u priopćenju.

Banke se nadaju da će prioritet imati mali dobavljači

Dodaje se da je stajalište banaka članica koordinacijskog odbora, u skladu s njihovim razumijevanjem zakonskih odredbi, da bi prioritet u rješavanju tog problema trebali imati mali dobavljači, čiji opstanak ovisi o pozitivnom rješenju starog duga povezanog s isporukom roba

"Nadalje, u skladu s pravnom zaštitom budućih isporuka, koja je garantirana zakonom, potrebno je osigurati da se, što je moguće prije, isporuke roba i usluga plaćaju u ugovorenim rokovima", navodi se u priopćenju banaka.

Isto tako, banke smatraju da će, prema njihovom razumijevanju, novo financiranje na temelju zakona biti iskorišteno za isplatu svih obveza prema zaposlenicima koncerna i operativne rashode, a sredstva iz novooslobođene likvidnosti također i za isplatu jednog dijela starog duga prema dobavljačima roba i usluga, i to u mjeri u kojoj će se omogućiti nastavak redovitog operativnog poslovanja Agrokora.

"Prema informacijama kojima raspolažu banke, većina dobavljača bi u tom slučaju bila spremna nastaviti isporučivati robu prema postojećim komercijalnim uvjetima, uključujući i rokove plaćanja", navodi se u priopćenju.

Dodaje se da banke članice koordinacijskog odbora potiču dobavljače da otvore dijalog s novim vodstvom tvrtke, s ciljem postizanja održivog rješenja koje će, s jedne strane, uvažiti interes i zahtjeve dobavljača, a s druge strane omogućiti nesmetano poslovanje Agrokora, jer bez toga realizacija bilo kakvog rješenja neće biti moguća.

Uz to, pojedine banke članice koordinacijskog odbora financijskih vjerovnika će bilateralno s dobavljačima koji imaju obveze s osnove regresa, raditi na nalaženju optimalnog rješenja.

"Takvo rješenje treba omogućiti održivo poslovanje dobavljača, uvažavajući interese i mogućnosti pojedinog dobavljača i banke. Isto postupanje banke članice koordinacijskog odbora vjerovnika preporučit će i drugim bankama", navodi se u priopćenju.

Banke smatraju da treba još jednom naglasiti da su kontakti i sastanci koje su banke članice koordinacijskog odbora financijskih vjerovnika u proteklim danima imale s dobavljačima, ali i svim ostalim uključenim stranama, vođeni u vrlo konstruktivnom tonu.

"Zajednički je cilj nastavak operativnog poslovanja Agrokora, a banke članice koordinacijskog odbora financijskih vjerovnika i dalje će ulagati potrebne napore kako bi se postiglo održivo rješenje", zaključuje se u priopćenju banaka.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/banke-rano-jutros-izdale-priopcenje-o-stanju-u-agrokoru-radimo-na-novom-financiranju/962480.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by Guest Mon 10 Apr - 7:52

mogle su dakle i prije izdati nove kredite kako bi se restrukturirali stari dugovi, no nevidljiva ruka i slobodno tržište je odlučilo destabilizirati regiju

čiji su to novci koje će dati?

ničiji, jednostavno će u kompjutoru natipkati broj koji žele, to banke rade
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by marcellus Mon 10 Apr - 8:09

index prepisao od jl, vidjet ćemo, po meni rusi neće dati ništa nakon što je Vlada otjerala njihovog čovjeka s čela agrokora i postavila svojeg, my2c

_________________
Stiže nova linija kredita za Agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by marcellus Mon 10 Apr - 8:09

usto ZABA radi propisa HNB ne smije dati više ni kunu Agrokoru

_________________
Stiže nova linija kredita za Agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by Guest Mon 10 Apr - 8:42

marcellus wrote:index prepisao od jl, vidjet ćemo, po meni rusi neće dati ništa nakon što je Vlada otjerala njihovog čovjeka s čela agrokora i postavila svojeg, my2c

Dragom Bogu je svejedno tko je ovdje prepisivao od koga. Vijest je realna, dolazi iz banaka, a sve radio postaje je emitiraju od ranog jutra.
Banke samo čekaju da država odnosno sud na prijedlog vlade imenuje povjerenika (a to će biti danas) kako bi krenuli sa novim kreditiranjem Agrokora, a prvo će biti namireni dobavljači kojima treba oko 250 milijuna eura kako bi izašli iz blokada, a ako oni to neće dobiti, cijeli koncern će zaglaviti u blokadi i pravom stečaju.
Slušam sad Poslovni klub na HR1 i jedan od gostiju je ovu situaciju zgodno opisao kao pseudo-stečaj što je svakako puno povoljnije od onog pravog.
Dakle, banke su spremne uputiti tu jednu inicijalnu financijsku injekciju od nešto preko 2 milijarde kuna.
I naravno da će Rusi nastaviti s financiranjem Agrokora iz jednostavnog razloga jer će izgubiti puno više ako dignu ruke nakon što su do sada ulupali ogromna sredstva u Agrokor iz tko zna kojih razloga.
Imenovanje Alvareza je bila neka vrsta pokazivanja mišića jer su htjeli preuzeti sve ovlasti u restrukturiranju kompanije kao najveći kreditori, ali im je tu država pokvarila račune. No, pomirit će se sa situacijom i nastaviti se ponašati kao kooperativni dečki inače će platiti puno veću cijenu zbog koje bi šef banke mogao od svog starog prijatelja iz KGB-a Putina dobiti novu dužnost glavnog čistača logora, pardon, zatvora u Sibiru.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by vuksadinare Mon 10 Apr - 8:45

marcellus wrote:index prepisao od jl, vidjet ćemo, po meni rusi neće dati ništa nakon što je Vlada otjerala njihovog čovjeka s čela agrokora i postavila svojeg, my2c
nije vlada otjerala njihovog covjeka..nego jednostavno dekret...rusi mogu imati interes ali ne onakav kakav su ocekivali..ono sto sam ja prije pisao...ovdje..nece imat kontrolu 16% gospodarstva..nego ajmo rec 7,8%....sto isto nije bas mala brojka ali u svakom slucaju za drzavu prihvatljivija nego 16% ili skoro cetvrtina..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by marcellus Mon 10 Apr - 8:46

To za Ruse ćemo vidjeti, sve sam prije nego uvjeren da će Rusi Ramljaku dati išta

Priopćenje bi moglo biti sprječavanje panike na tržištu isto tako, ništa nije potpisano, "radi se na nalaženju rješenja", jasno je da je protuzakonito da bilo koja banka financira poduzeće u stečaju

_________________
Stiže nova linija kredita za Agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by marcellus Mon 10 Apr - 8:47

vuksadinare wrote:
marcellus wrote:index prepisao od jl, vidjet ćemo, po meni rusi neće dati ništa nakon što je Vlada otjerala njihovog čovjeka s čela agrokora i postavila svojeg, my2c
nije vlada otjerala njihovog covjeka..nego jednostavno dekret..

nije govno nego se pas posra... da sam ja Putin zavrnuo bi im pipu isti čas, Rusima se jebe za lovu, vidjet ćemo

_________________
Stiže nova linija kredita za Agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by vuksadinare Mon 10 Apr - 8:50

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:
marcellus wrote:index prepisao od jl, vidjet ćemo, po meni rusi neće dati ništa nakon što je Vlada otjerala njihovog čovjeka s čela agrokora i postavila svojeg, my2c
nije vlada otjerala njihovog covjeka..nego jednostavno dekret..

nije govno nego se pas posra... da sam ja Putin zavrnuo bi im pipu isti čas, Rusima se jebe za lovu, vidjet ćemo
rusima se ne jebe za lovu..razgovarao sam sa covjekom koji iam razgranate poslove sa rujama..i rujo voli vrlo novac..inace srbiju ne bi guzili non stop zbog duga od 130 milijuna eura za plin...predmjevam da ce im ovi nasi(citaj između redaka i briosel) ponuditi neku prihvatljiviju opciju..a da nisu na gubitku....nije ni u interesu brisela da se bas oko agrokora zakace sa rujama prihvatljivije je briselu da nesto zrtvuje u hrvatskoj i da rusima nego dalje kacenje sa rujama tamo zbog nekog agrokora i hrvatske...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by Guest Mon 10 Apr - 8:52

marcellus wrote:da sam ja Putin zavrnuo bi im pipu isti čas

Eh da si ti. Ali nisi ti. Pogrešno si procjenio ruske motive, makar si dobrim dijelom pogodio njihove interese.
Rusi će ovdje zapravo biti najkooperativniji od svih, čak puno više od malih dobavljača koji se bune jer ne žele da ih se izgura u zapećak i onda zaboravi, pa sad galame.
Govorim o tvojim prijašnjim komentarima sa kojima se nisi proslavio što pokazuje i ova nova situacija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by marcellus Mon 10 Apr - 8:53

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:da sam ja Putin zavrnuo bi im pipu isti čas

Eh da si ti. Ali nisi ti. Pogrešno si procjenio ruske motive, makar si dobrim dijelom pogodio njihove interese.
Rusi će ovdje zapravo biti najkooperativniji od svih, čak puno više od malih dobavljača koji se bune jer ne žele da ih se izgura u zapećak i onda zaboravi, pa sad galame.
Govorim o tvojim prijašnjim komentarima sa kojima se nisi proslavio što pokazuje i ova nova situacija.

teško.

_________________
Stiže nova linija kredita za Agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by vuksadinare Mon 10 Apr - 8:53

inace drzava nije duzna rusima nego rpivatna firma agrokor...drugi par opanaka je da je duzna drzava..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by marcellus Mon 10 Apr - 8:53

rusi bi ovo jako lako mogli minirati, vidjet ćemo samo kako

_________________
Stiže nova linija kredita za Agrokor 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by vuksadinare Mon 10 Apr - 8:54

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:da sam ja Putin zavrnuo bi im pipu isti čas

Eh da si ti. Ali nisi ti. Pogrešno si procjenio ruske motive, makar si dobrim dijelom pogodio njihove interese.
Rusi će ovdje zapravo biti najkooperativniji od svih, čak puno više od malih dobavljača koji se bune jer ne žele da ih se izgura u zapećak i onda zaboravi, pa sad galame.
Govorim o tvojim prijašnjim komentarima sa kojima se nisi proslavio što pokazuje i ova nova situacija.
....zato jer dobavljaci su bez agrokora u qurtzu i vrse pritisak na drzavu...ne samo zbog love nego da im nađe i poslodavce....onako iza vrata..pa se sluze dijelom i ucjenama...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by Guest Mon 10 Apr - 8:55

marcellus wrote:teško.

Vidjet ćeš. Lako moguće već danas. Prati vijesti. Banke su sa Rusima na čelu spremne praktički ekspresno upumpati tih famoznih 250 milijuna eura početnog novca samo da bi kompanija osigurala likvidnost i da sustav ne bi potpuno pao, što bi teško oštetilo njihove financijske interese.
Samo se čeka da sud imenuje povjerenika na prijedlog vlade i da se i ta situacija formalno razriješi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by vuksadinare Mon 10 Apr - 8:55

marcellus wrote:rusi bi ovo jako lako mogli minirati, vidjet ćemo samo kako
..bice kompromis to tako ide...dobit ce rusi nesto ali ne bas sve..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by Guest Mon 10 Apr - 9:04

vuksadinare wrote:....zato jer dobavljaci su bez agrokora u qurtzu i vrse pritisak na drzavu...ne samo zbog love nego da im nađe i poslodavce....onako iza vrata..pa se sluze dijelom i ucjenama...

Jednom dobrom dijelu njih o tome doslovce ovisi opstanak, a Rusi bi samo imali velike gubitke sa kojima bi relativno lako izašli na kraj. Nebitno što bi šef banke od svog prijatelja iz zajedničkih kagebeovskih dana Putina dobio prekomandu u Sibir.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by vuksadinare Mon 10 Apr - 9:09

slidingdoorsoperator wrote:
vuksadinare wrote:....zato jer dobavljaci su bez agrokora u qurtzu i vrse pritisak na drzavu...ne samo zbog love nego da im nađe i poslodavce....onako iza vrata..pa se sluze dijelom i ucjenama...

Jednom dobrom dijelu njih o tome doslovce ovisi opstanak, a Rusi bi samo imali velike gubitke sa kojima bi relativno lako izašli na kraj. Nebitno što bi šef banke od svog prijatelja iz zajedničkih kagebeovskih dana Putina dobio prekomandu u Sibir.
..znas koji ej najveci problem nasih dobavljaca?...sto su ograniceni...sto se ne zele uduziti i tako puno lakse izasli na vece trziste...pa im agrokor ne bi bio toliki problem vec bi gubitak preko agrokora pokrivali drugim trzistima i cekali da im agrokor isplati dugove..ali ne bi forsirali jer bi taj gubitak pokrili preko drugog trzista...ali ne zele se udruziti jer su egositicni i svak bi vise love za sebe..tipicno hrvatski...mogli su se ugledati na braniteljske zadruge koji svoju robu plasiraju na vise strana...nema tako dugo gledao sam jednog austrijskog poljop.proizvođaca koji uzgaja desetak i vise kultura..i kaze ako nemam dobar plasman robe za 5 kultura tog trena imam za drugih pet i tako pokrivam moguce gubitke..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by Guest Mon 10 Apr - 9:12

vuksadinare wrote:..znas koji ej najveci problem nasih dobavljaca?...sto su ograniceni...sto se ne zele uduziti i tako puno lakse izasli na vece trziste...

Evo im sad dobre prilike da promjene paradigmu u svoju korist.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by vuksadinare Mon 10 Apr - 9:17

slidingdoorsoperator wrote:
vuksadinare wrote:..znas koji ej najveci problem nasih dobavljaca?...sto su ograniceni...sto se ne zele uduziti i tako puno lakse izasli na vece trziste...

Evo im sad dobre prilike da promjene paradigmu u svoju korist.
ka'k da ne....pa da moraju dijeliti trziste.....sve trci orbico da se druzi sa atlanticom i obrnuto..ili opg-ovi....dijeljenje trzsita manje love i utjecaja....ja sam htio osnovati opg-e...ako se udruzim jos sa par opg-a i tako se ukrupnimo i lakse nađemop trziste..dobio sam-figu...i odgovor...'nisam glup da ne mogu bez tebe'....to bilo prije 5 gopdina..a oni koji su osnovali opg-e na bazi samostalnosti...a bili protiv mog prijedloga sada kukaju kako imaju slab plasman robe i jaka konkurencije..e jbg baja kad si htio biti baja i glavni..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Stiže nova linija kredita za Agrokor Empty Re: Stiže nova linija kredita za Agrokor

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum