ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Page 3 of 21 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Leviathan2 12/3/2018, 23:03

slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
koji kurcev kolektivni imunitet ,

Onaj o čijem ti postojanju očito nemaš pojma, a još očitije je da te nije briga koje posljedice može izazvati smanjenje kolektivnog imuniteta zajednice.
ok, objasni mi cisto onako da ja to kao baustelac razumijem
dakle, ti si cjepljen protiv mjesalica, ok
s tim cjepljenjem si imun na mjesalice, i ja kao baustelac koji nije cjepljen sam zarazen mjesalicom
kako ja tebe mogu zarazit mjesalicom

e sad ako me dobro pamcenje sluzi a biologiju sam znao jako dobro, ukoliko imunitet covjeka razvije odredjena antitjela prema odredjenim bolestima, taj imunitet je trajan
dakle, ako sam ja razvio imunitet prema jebenim vodenim kozicama, necu ih nikad vise dobit
i zaboravi sranja oko mutacije virusa jer to su price farmaceuta,
postoji samo oslabljivanje imuniteta i zbog tog se najvise tih takozvanih gripa i bolescura javlja krajem ime ili krajem razdoblja kad je covjekov imunoloski sustav iscrpljen
neka cjepiva su stvarno privremena mjera ali nisu i ne mogu biti trajna zbog toga jer ih tijelo genetski ne pamti
isto kao kad te zub boli pa uzmes tabletu, drugi put kad te zaboli moras uzet tabletu ponovo
moj imunoloski sustav funkcionira besprijekorno za sada i ne treba mi ziva i teski aluminij iz tih cjepiva

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Leviathan2 12/3/2018, 23:05

slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
marcellus wrote:da probamo ovako mislim i da su alkoholičari idioti i da alkohol škodi

ne smatram da treba uvesti prohibiciju
marc, jel ti to debi pokusavas objasnit funkcioniranje logike :)

Logika te ne može odvesti čak niti do notornih činjenica nego samo do dosljednjih zaključaka što one zapravo znače i kakve posljedice mogu izazvati. 
Logika je zapravo instrument analize, a ne neposredne spoznaje.
logika je slijed cinjenica i zakljucaka koji iz toga proizilaze
marc je pokusao debi objasnit logickom usporedbom al to je sizifovski posao

_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by debotoijusto 12/3/2018, 23:07

Leviathan2 wrote:
debotoijusto wrote:
danni1 wrote:
debotoijusto wrote:
danni1 wrote:
Zašto nema smisla?

Zato što cjepivo baš i ne funkcionira ili neki drugi razlog?

"ne radi" nije prava rijec , ako % procijepljenosti ispod neke brojke smisao cijepljenja upitan i drustveni efekt zanemariv 
drugo , smrtnost od nekih i povratak davno zaboravljenih bolesti postane realnost 
rekao bi jos da svi mi koji cijepljeni protiv tko zna cega ispali OK kao najveci argument
Kako upitan smisao? Oni koji žele će se cijepiti i neće oboliti oni koji se ne cijepe...ko ih jebe, sami birali.

Ako mogu ja bih se cijepio pa makar niko ne...ko vas jebe pocrkajte ionako mi svi idete na kurac i idealno bi bilo da sam sam na svijetu.

Cjepivo je tu, tko voli nek izvoli tko ne...vozi. Što se petljat u tuđe živote?

gadna je juzina naglo i pad tlaka  ;)
nije tlaka, nego te coek ujebo argumentom i sad krivudas

kojim argumentima ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 12/3/2018, 23:07

Leviathan2 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
marcellus wrote:da probamo ovako mislim i da su alkoholičari idioti i da alkohol škodi

ne smatram da treba uvesti prohibiciju
marc, jel ti to debi pokusavas objasnit funkcioniranje logike :)

Logika te ne može odvesti čak niti do notornih činjenica nego samo do dosljednjih zaključaka što one zapravo znače i kakve posljedice mogu izazvati. 
Logika je zapravo instrument analize, a ne neposredne spoznaje.
logika je slijed cinjenica i zakljucaka koji iz toga proizilaze
marc je pokusao debi objasnit logickom usporedbom al to je sizifovski posao

Logika sama po sebi nema veze sa činjenicama. Logika koristi činjenice kao svoje premise pomoću koji dolazi do određenih zaključaka, ali ako su premise pogrešne, onda je neizbježna takva sudbina i za konkluzije.
Logika se zapravo bavi načelima dosljednog zaključivanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by marcellus 12/3/2018, 23:09

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
tko se cijepio neće se zaraziti tko nije njegova stvar.

Cijepljenje je važno zbog efekta kolektivnog imuniteta i sprječavanja epidemija pa i pandemija.

tko se ne cijepi njegova stvar hoće li se zaraziti i umrijeti

država nije tu da štiti stanovnike od sebe samih

Ali jeste tu da štiti odgovorne građane od onih neodgovornih koji namjerno ili nenamjerno podrivaju kolektivni imunitet cijelog stanovništva.

odgovorni građani su se cijepili tak da...


_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Leviathan2 12/3/2018, 23:10

debotoijusto wrote:
Leviathan2 wrote:
debotoijusto wrote:
danni1 wrote:
debotoijusto wrote:

"ne radi" nije prava rijec , ako % procijepljenosti ispod neke brojke smisao cijepljenja upitan i drustveni efekt zanemariv 
drugo , smrtnost od nekih i povratak davno zaboravljenih bolesti postane realnost 
rekao bi jos da svi mi koji cijepljeni protiv tko zna cega ispali OK kao najveci argument
Kako upitan smisao? Oni koji žele će se cijepiti i neće oboliti oni koji se ne cijepe...ko ih jebe, sami birali.

Ako mogu ja bih se cijepio pa makar niko ne...ko vas jebe pocrkajte ionako mi svi idete na kurac i idealno bi bilo da sam sam na svijetu.

Cjepivo je tu, tko voli nek izvoli tko ne...vozi. Što se petljat u tuđe živote?

gadna je juzina naglo i pad tlaka  ;)
nije tlaka, nego te coek ujebo argumentom i sad krivudas

kojim argumentima ?
ovim


Cjepivo je tu, tko voli nek izvoli tko ne...vozi. Što se petljat u tuđe živote?

_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by marcellus 12/3/2018, 23:11

a inače darvinizam je dobar i u ekonomiji i šire društveno

nije da mu treba aktivno pomagat eugeničkim metodama, ali ne treba ni sprječavat prirodu da radi svoje i utamani kog misli da treba

ono, nisam da se ubija idiote ali svakako sam da se uklone neke upute

_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by marcellus 12/3/2018, 23:12

da dodatno pojasnim

ak cjepivo djeluje odgovornim građanima koji su se cijepili neće bit ništa radi onih koji nisu

ak cjepivo ne djeluje onda jebiga imamo veći problem

_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Leviathan2 12/3/2018, 23:13

marcellus wrote:a inače darvinizam je dobar i u ekonomiji i šire društveno

nije da mu treba aktivno pomagat eugeničkim metodama, ali ne treba ni sprječavat prirodu da radi svoje i utamani kog misli da treba

ono, nisam da se ubija idiote ali svakako sam da se uklone neke upute
priroda je odlican regulator
drugi dobar regulator je rat

_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 12/3/2018, 23:19

Leviathan2 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
koji kurcev kolektivni imunitet ,

Onaj o čijem ti postojanju očito nemaš pojma, a još očitije je da te nije briga koje posljedice može izazvati smanjenje kolektivnog imuniteta zajednice.
ok, objasni mi cisto onako da ja to kao baustelac razumijem
dakle, ti si cjepljen protiv mjesalica, ok
s tim cjepljenjem si imun na mjesalice, i ja kao baustelac koji nije cjepljen sam zarazen mjesalicom
kako ja tebe mogu zarazit mjesalicom

e sad ako me dobro pamcenje sluzi a biologiju sam znao jako dobro, ukoliko imunitet covjeka razvije odredjena antitjela prema odredjenim bolestima, taj imunitet je trajan
dakle, ako sam ja razvio imunitet prema jebenim vodenim kozicama, necu ih nikad vise dobit
i zaboravi sranja oko mutacije virusa jer to su price farmaceuta,
postoji samo oslabljivanje imuniteta i zbog tog se najvise tih takozvanih gripa i bolescura javlja krajem ime ili krajem razdoblja kad je covjekov imunoloski sustav iscrpljen
neka cjepiva su stvarno privremena mjera ali nisu i ne mogu biti trajna zbog toga jer ih tijelo genetski ne pamti
isto kao kad te zub boli pa uzmes tabletu, drugi put kad te zaboli moras uzet tabletu ponovo
moj imunoloski sustav funkcionira besprijekorno za sada i ne treba mi ziva i teski aluminij iz tih cjepiva

Da si guglao pojam kolektivni imunitet, sve bi ti bilo jasno, a ovako si ostako zakinut za neke informacije je si bio lijen ili te ije bilo briga.
Dakle, super je da je tvoj imunitet (za sada) bepsrijekoran, ali nije poanta u pojedinačnom nego kolektivnom imunitetu odnosno poanta je u tome da se može zaraziti što je moguće manji broj ili nitko u zajednici, a to se postiže preko maksimalno mogućeg imuniteta odnosno čak do 100%.
Takva će zajednica biti zaštićena od pojave epidemija koje mogu preći i u pandemiju, a eventualni pojedinačni primjeri zaraze se riješavaju malim prstom lijeve ruke.
Ukratko, kod cijepljenja je u puno većoj mjeri biti u zaštiti zajednice, a ne čovjeka pojedinca.
I zaboravi ti sranja o tome da su mutacije virusa priče farmaceuta jer je to realno stanje i ne samo kada su virusi u pitanju, nego i bakterije, pa zato postoji potreba neprekidnog izmišljanja novih i novih antibiotika jer se bakterije prilagođavaju starim antibioticima zato što mutiraju isto kao i virusi.
Trajni imunitet ne postoji kod čitave hrpe bolesti, pa tako nemaš imunitet na prehladu koju doduše izaziva veliki broj virusa, a koja se uvijek može zakomplicirati i dovesti do težih stanja poput upale pluća, pogotovo kada je organizam iz nekog razloga oslabljen. 
Što se tiče mješalice, nemam sa tim alatom nikakvih problema, makar je nisam odavno koristio i ne u nekoj većoj mjeri.
Međutim, problemi se javljaju kada mješalica prestaje biti samo običan alat i postane stanje uma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by marcellus 12/3/2018, 23:21

naravno da ne postoji imunitet na prehladu jer je virusna

za virusne bolesti ne postoje ni cjepiva ni lijekovi niti će skoro postojat

_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by marcellus 12/3/2018, 23:22

dakle umjesto cjepiva tople čarape i čaj

pomaže

_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 12/3/2018, 23:22

marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
tko se cijepio neće se zaraziti tko nije njegova stvar.

Cijepljenje je važno zbog efekta kolektivnog imuniteta i sprječavanja epidemija pa i pandemija.

tko se ne cijepi njegova stvar hoće li se zaraziti i umrijeti

država nije tu da štiti stanovnike od sebe samih

Ali jeste tu da štiti odgovorne građane od onih neodgovornih koji namjerno ili nenamjerno podrivaju kolektivni imunitet cijelog stanovništva.

odgovorni građani su se cijepili tak da...


A neodgovorne iz bilo kojih razloga neko nosi voda, jelda?
Gle, odgovornost je voda duboka, ne postoji samo ona prema vlastitom dupetu bez obzira što ima onih kojima je isto praktički jedini objekt emocionalni afektacija, a Karl Jaspers bi ti o tome mogao štošta reći. Posebno o onoj vrsti koju je nazvao transcendentalnom odgovornošću.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by debotoijusto 12/3/2018, 23:22

Leviathan2 wrote:
debotoijusto wrote:
Leviathan2 wrote:
debotoijusto wrote:
danni1 wrote:
Kako upitan smisao? Oni koji žele će se cijepiti i neće oboliti oni koji se ne cijepe...ko ih jebe, sami birali.

Ako mogu ja bih se cijepio pa makar niko ne...ko vas jebe pocrkajte ionako mi svi idete na kurac i idealno bi bilo da sam sam na svijetu.

Cjepivo je tu, tko voli nek izvoli tko ne...vozi. Što se petljat u tuđe živote?

gadna je juzina naglo i pad tlaka  ;)
nije tlaka, nego te coek ujebo argumentom i sad krivudas

kojim argumentima ?
ovim


Cjepivo je tu, tko voli nek izvoli tko ne...vozi. Što se petljat u tuđe živote?
ne razumijes rijec argument i stavljanje iste u kontegst izgovorenog , ubijas vrijeme ili si bezobrazan  :D
ne moze tko zeli i naravno ne zbog tita babe zeljke masona i sorosa vec zbog jednostavne cinjenice vezane uz pojam "procijepljenost"
"tko hoce" znaci bacanje novca i povratak zaboravljenih bolesti , to su cinjenice
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 12/3/2018, 23:26

marcellus wrote:naravno da ne postoji imunitet na prehladu jer je virusna

za virusne bolesti ne postoje ni cjepiva ni lijekovi niti će skoro postojat

Naravno da ne postoji, jer ne možeš steći imunitet na bolest koju izaziva više desetaka pa i par stotina tipova virusa.
Ne postoje virusna cjepiva?
Moram priznati da ovakvu površnost smatram doslovce zastrašujućom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by marcellus 12/3/2018, 23:27

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
odgovorni građani su se cijepili tak da...


A neodgovorne iz bilo kojih razloga neko nosi voda, jelda?

stvar izbora.

kog boli kurac ak ja pušim, ne vezujem se u autu i nemam airbagove... jebeš transcendenciju, to je sloboda izbora

_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 12/3/2018, 23:27

marcellus wrote:dakle umjesto cjepiva tople čarape i čaj

pomaže

Odrasloj i zdravoj osobi.
A što ćemo sa djecom (pa i onih tvojih dvoje), s astaracima i općenito osobama oslabljenog imuniteta?
De se malo saberi pa oduzmi, jer ovo što govoriš poprima zabrinjavajuću razinu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by debotoijusto 12/3/2018, 23:29

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:naravno da ne postoji imunitet na prehladu jer je virusna

za virusne bolesti ne postoje ni cjepiva ni lijekovi niti će skoro postojat

Naravno da ne postoji, jer ne možeš steći imunitet na bolest koju izaziva više desetaka pa i par stotina tipova virusa.
Ne postoje virusna cjepiva?
Moram priznati da ovakvu površnost smatram doslovce zastrašujućom.

vidis kako je meni  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 12/3/2018, 23:29

marcellus wrote:
kog boli kurac ak ja pušim, ne vezujem se u autu i nemam airbagove... jebeš transcendenciju, to je sloboda izbora

Jebeš transcendenciju, a?
A dobro, to je stvarno stvar izbora, ali je kvaka u tome da ne postoji cjepivo protiv transcendentne odovornosti. ;)
Što se tiče pušenja i vezanja pojasa u autu i sličnog, nije zarazno, kao ni alkoholizam tako da brkaš babe i žabe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by marcellus 12/3/2018, 23:30

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:dakle umjesto cjepiva tople čarape i čaj

pomaže

Odrasloj i zdravoj osobi.
A što ćemo sa djecom (pa i onih tvojih dvoje), s astaracima i općenito osobama oslabljenog imuniteta?
De se malo saberi pa oduzmi, jer ovo što govoriš poprima zabrinjavajuću razinu.

govorim o tome da za virusne bolesti koje si ti apostrofirao, poput prehlade, nema cjepiva ionako....

dakle najbolja prevencija su tople čarape


Last edited by marcellus on 12/3/2018, 23:30; edited 1 time in total

_________________
'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 12/3/2018, 23:30

debotoijusto wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:naravno da ne postoji imunitet na prehladu jer je virusna

za virusne bolesti ne postoje ni cjepiva ni lijekovi niti će skoro postojat

Naravno da ne postoji, jer ne možeš steći imunitet na bolest koju izaziva više desetaka pa i par stotina tipova virusa.
Ne postoje virusna cjepiva?
Moram priznati da ovakvu površnost smatram doslovce zastrašujućom.

vidis kako je meni  :D

Hodam ja u nekim parovima i tvojih cipela već jako dugo. Pogotovo kada sam na starom forumu bio vrlo aktivan na podforumu Religija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 3 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 21 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum