ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Page 12 of 21 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next

Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Leviathan2 13/3/2018, 20:09

aben wrote:
dijagram wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Imaš neki takav konkretan primjer ili si pročitao na fb-u? :)
opet fb
covjece, do kad da trubim da nemam fb ni nemam volju citat idiotizme na istom
al naletio sam u jednom strucnom casopisu jednu disertaciju kanadskog imunologa kojeg su poslije slomili i zabranili mu da se bavi medicinom
davno je to bilo
osobno znam imunologinju koja radi za who i koja mi je "sapnila" dosta stvari a najcrnji je novartis
tako da sejk, nisam toreticar zavjere, nekad se druzim i s drugim strukama osim s baustelcima

Dobro. :) Većina takvih priča se prenosi fb-om poput zaraze pa sam pretpostavio. Inače nisam zapamtio da si već pisao kako nemaš fb. Inače ga nemam ni ja, jer me takav vid grupne komunikacije na osobnoj razini ne zanima.
Što se tiče primjera koji si naveo imaš li konkretne informacije ili barem ime tog lika pa da pokušam provjeriti o čemu je riječ?
Mislim, ako je iz nekih razloga izašao debelo izvan okvira znanstvene metode onda nije niti neobično da je snosio neke posljedice, a kakve to ovisi o vrsti i težini prekršaja, ali ne mogu reći ništa konkretno dok ne dobijem barem osnovne informacije.
aha, i mislio sam si da nemas fb, ima takvih nas,...nekoliko:)
ima vas, ima, tribali biste napraviti neku aplikaciju da se povežete
neka hvala, za pleme imam skajp, drugi imam za posao i dobre prijatelje da se cujemo koji put godisnje
na mobitel mi jedino pise elektra da kasnim s uplatom, na mail 10 mailova godisnje i to je to, jos mi treba i neka chat aplikacija, mIRC mozda :)

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Indexlogo

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by dijagram 13/3/2018, 20:13

aben wrote:
dijagram wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Imaš neki takav konkretan primjer ili si pročitao na fb-u? :)
opet fb
covjece, do kad da trubim da nemam fb ni nemam volju citat idiotizme na istom
al naletio sam u jednom strucnom casopisu jednu disertaciju kanadskog imunologa kojeg su poslije slomili i zabranili mu da se bavi medicinom
davno je to bilo
osobno znam imunologinju koja radi za who i koja mi je "sapnila" dosta stvari a najcrnji je novartis
tako da sejk, nisam toreticar zavjere, nekad se druzim i s drugim strukama osim s baustelcima

Dobro. :) Većina takvih priča se prenosi fb-om poput zaraze pa sam pretpostavio. Inače nisam zapamtio da si već pisao kako nemaš fb. Inače ga nemam ni ja, jer me takav vid grupne komunikacije na osobnoj razini ne zanima.
Što se tiče primjera koji si naveo imaš li konkretne informacije ili barem ime tog lika pa da pokušam provjeriti o čemu je riječ?
Mislim, ako je iz nekih razloga izašao debelo izvan okvira znanstvene metode onda nije niti neobično da je snosio neke posljedice, a kakve to ovisi o vrsti i težini prekršaja, ali ne mogu reći ništa konkretno dok ne dobijem barem osnovne informacije.
aha, i mislio sam si da nemas fb, ima takvih nas,...nekoliko:)
ima vas, ima, tribali biste napraviti neku aplikaciju da se povežete
hahaha, bas
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 13/3/2018, 23:23

catabbath wrote:Danas fikcija sutra realnost. A sve ide u tom smjeru. Za naše dobro, naravno.

Razumijem da tako stvari izgledaju kada odgledaš dovoljan broj animiranih distopija.  Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 13/3/2018, 23:32

marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
Leviathan2 wrote:
marcellus wrote:ukratko u nekim uvjetima bi obavezno cijepljenje moglo postati opasna stvar u slučaju totalitarne vlasti
nismo daleko od toga

ne, nismo

Na koju foru? Ajde, da čujem konkretne stvari, a ne samo teorije zavjera u stilu Zrinke K.

ajoj. Meki državni udar kojim je uklonjen karamarko, pritisak na orbana, poljsku, rusiju, pokušaj manipuliranja izborima u SAD od medija do fbi-ja da ih trump ne dobije...

a da bilo danas u americi

https://narod.hr/svijet/student-izbacen-s-predavanja-krscanstvu-religijskim-studijima-argumentirao-da-postoje-dva-spola

O Bože...  lol!
Pa ti još nisi prebolio Karamarkov pad?  :)
Gledaj, shvati već jednom da je čovjek bio i ostao totalni antitalent za politiku i to je sve, inače ne bi šaptom pao i zamalo cijelu vlastitu stranku povukao za sobom.
Što se tiče međunarodnih pritisaka na brojne države i druge subjekte, budi realan pa i sam priznaj da ih je oduvijek bilo, samo sa drugačijim agendama.
Razumijem da puno toga što se aktualnog događa i što zapravo i traje već neko vrijeme izaziva zabrinutost, ali to nije nikakav, a kamoli iole čvršći dokaz postojanja totalitarne vlasti na razini EU i posebno na razini cijele zapadne civilizacije.
To su samo totalitarne težnje od kojih sasvim sigurno neće biti ništa posebno, pogotovo jer se kotač počeo okretati u drugom smjeru, posebno nakon Trumpa kada su političke slite u SAD-u zapravo izgubile izborni proces usprkos činjenici da su bile ujedinjene oko brojnih ciljeva i držale brat bratu oko 90% masovnih medija u svojim rukama, a onda i nakon poraza počele gubiti kompas.
Dalje, kad sam već kod SAD-a, ovakvih pojava kao na linku kojeg si stavio je tamo na lokalnim obrazovnim razinama bilo praktički oduvijek, samo su u sedamdesetim i osamdesetim prednjačili kreacionisti iz raznih tzv. reformiranih crkava i krugova oko njih, pa ti to valjda zato nije toliko bolo oči i paralo uši. :) A možda si tada bio premlad pa te takve stvari baš i nisu zanimale.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by epikur37 13/3/2018, 23:34

Kaj se tiče cijepljenja, problem je previše cijepljenja u ranoj dobi, u premalo vremena.

Mislimd a se s tim pretjeralo. A da ne govorim o mogućnosti da su neka cjepiva loša, čisto tvornički.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by darth_vader 13/3/2018, 23:38

marcellus wrote:zakon se mora poštivati nema labavo

osobno sere mi se na paranoike i mislim da su ljudi koji ne cijepe djecu idioti.

još gori je idiotizam uvesti ljudima zakonsku obvezu cijepljenja - svatko ima pravo živjeti kako hoće


Zapravo nitko nema pravo ugrozavati zivot i zdravlje svoje djece necijepljenjem protiv opasnih bolesti, ali jasno je da drzava mora odigrati ulogu u tome da se primjenjuju cjepiva s najmanjim rizrikom od mogucih teskih nuspojava i to rrigoroznom penalizacijom za sve koji stavljaju u promet takvo cjepivo...da se to u praksi provodi onda niti histerija oko necijepljenja ne bi bila takva...ali bantustan, jebi ga...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 13/3/2018, 23:38

Leviathan2 wrote:
iskreno, proslo je od tad vec pun kurac godina kad sam citao za tog lika, bio je profesor na nekakvom sveucilistu plus vodeci imunolog u nekom zavodu i clan neke akademije, titula pun kurac, i onda proradila savjest valjda il koji kurac,
uglavnom on i njegov tim su radili ispitivanja na cjepivima i dosli do porazavajucih rezultata, objavio j ei rezultate koji su brzo bili uklonjeni sa vebstranice tog sveucilista a njemu su odmah zalijepili tuzbu otkrivanja povjerljivih podataka
ja sam naletio na njegov tekst koji je objavio u jednom medicinskom casopisu a kak sam ja u to vrijeme iskao neke podatke koji nisu imali veze s imunologijom, neznam cak ni za koji kurac sam to isao citat
poslije sam naletio na jedan tekst da su lika totalno obescastili a ne samo zabranili bavljenje medicinom,  probacu nes iskopat
sto se tice prijateljice koja radi za who, njezino ime it nemrem reci,

Sve pet, ali ja opet nemam iz ovoga nikakve konkretne i pouzdane informacije.
Posebno, ako sam dobro shvatio, zato što se o svemu ovome više ne može naći ništa konkretno preko neta, nego samo u tom članku u medicinskom časopisu za kojeg ne znam što u njemu piše, ne znam ni koji je časopis, a ni ti nisi to memorirao ili negdje dokumentirao.
Razloga zašto je prošao kako je prošao može doslovce biti milijun i nema smisla o tome sad nešto sa ove pozicije špekulirati.
Ime te tvoje who prijateljice me svakako ne zanima, možda jedino informacije koje ima u smislu ovoga o čemu govorimo, ali probaj nešto iskopati pa se javi ako se pojave neki rezultati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by epikur37 13/3/2018, 23:40

slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
marcellus wrote:
Leviathan2 wrote:
nismo daleko od toga

ne, nismo

Na koju foru? Ajde, da čujem konkretne stvari, a ne samo teorije zavjera u stilu Zrinke K.

ajoj. Meki državni udar kojim je uklonjen karamarko, pritisak na orbana, poljsku, rusiju, pokušaj manipuliranja izborima u SAD od medija do fbi-ja da ih trump ne dobije...

a da bilo danas u americi

https://narod.hr/svijet/student-izbacen-s-predavanja-krscanstvu-religijskim-studijima-argumentirao-da-postoje-dva-spola

O Bože...  lol!
Pa ti još nisi prebolio Karamarkov pad?  :)
Gledaj, shvati već jednom da je čovjek bio i ostao totalni antitalent za politiku i to je sve, inače ne bi šaptom pao i zamalo cijelu vlastitu stranku povukao za sobom.
Što se tiče međunarodnih pritisaka na brojne države i druge subjekte, budi realan pa i sam priznaj da ih je oduvijek bilo, samo sa drugačijim agendama.
Razumijem da puno toga što se aktualnog događa i što zapravo i traje već neko vrijeme izaziva zabrinutost, ali to nije nikakav, a kamoli iole čvršći dokaz postojanja totalitarne vlasti na razini EU i posebno na razini cijele zapadne civilizacije.
To su samo totalitarne težnje od kojih sasvim sigurno neće biti ništa posebno, pogotovo jer se kotač počeo okretati u drugom smjeru, posebno nakon Trumpa kada su političke slite u SAD-u zapravo izgubile izborni proces usprkos činjenici da su bile ujedinjene oko brojnih ciljeva i držale brat bratu oko 90% masovnih medija u svojim rukama, a onda i nakon poraza počele gubiti kompas.
Dalje, kad sam već kod SAD-a, ovakvih pojava kao na linku kojeg si stavio je tamo na lokalnim obrazovnim razinama bilo praktički oduvijek, samo su u sedamdesetim i osamdesetim prednjačili kreacionisti iz raznih tzv. reformiranih crkava i krugova oko njih, pa ti to valjda zato nije toliko bolo oči i paralo uši. :) A možda si tada bio premlad pa te takve stvari baš i nisu zanimale.


Što se tiče karamarka slažem se.

Međutim ti se dogovori sa sobom imamo li krizu na Zapadu glede politike, društva  i stanja duha ili ne. Na nekim temama galamiš kako ide u krivu a onda ovdje i drugdje šitiš perspektivu i relativiziraš.

Napose zato što se sada ne radi o političkim trzavicama i prelamanju interesa nego ukupn0m civilizacijsk0m posrnuću.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 13/3/2018, 23:40

epikur37 wrote:A da ne govorim o mogućnosti da su neka cjepiva loša, čisto tvornički.

To je zapravo jedina ozbiljna i realna opasnost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by epikur37 13/3/2018, 23:43

slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:A da ne govorim o mogućnosti da su neka cjepiva loša, čisto tvornički.

To je zapravo jedina ozbiljna i realna opasnost.
Po meni je i pretjerana imunizacije, jer je stvar čisto profitabilna a profit danas savija potrebe i realnost prema svom interesu. Pa i do te mjere da se pretjeranom imunizacijom organizam bombardira agensima i konzervansima bez realne potrebe. Ali poradi prodaje i prometa.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by aben 13/3/2018, 23:44

jasambrend wrote:
marcellus wrote:zakon se mora poštivati nema labavo

osobno sere mi se na paranoike i mislim da su ljudi koji ne cijepe djecu idioti.

još gori je idiotizam uvesti ljudima zakonsku obvezu cijepljenja - svatko ima pravo živjeti kako hoće


Zapravo nitko nema pravo ugrozavati zivot i zdravlje svoje djece necijepljenjem protiv opasnih bolesti, ali jasno je da drzava mora odigrati ulogu u tome da se primjenjuju cjepiva s najmanjim rizrikom od mogucih teskih nuspojava i to rrigoroznom penalizacijom za sve koji stavljaju u promet takvo cjepivo...da se to u praksi provodi onda niti histerija oko necijepljenja ne bi bila takva...ali bantustan, jebi ga...
zar i ti sine,

svi ljudi imaju pravo ugrožavati svoju djecu, voziti ih u limenim kutijama 100 km/h, voditi ih u lunapark, na kupanje, izlagati ih pogibelji u parkovima i igralištima, to se zove život. uvedi državu u to, i imati ćeš problijem i veći nego ča moro biti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by darth_vader 13/3/2018, 23:50

aben wrote:
jasambrend wrote:
marcellus wrote:zakon se mora poštivati nema labavo

osobno sere mi se na paranoike i mislim da su ljudi koji ne cijepe djecu idioti.

još gori je idiotizam uvesti ljudima zakonsku obvezu cijepljenja - svatko ima pravo živjeti kako hoće


Zapravo nitko nema pravo ugrozavati zivot i zdravlje svoje djece necijepljenjem protiv opasnih bolesti, ali jasno je da drzava mora odigrati ulogu u tome da se primjenjuju cjepiva s najmanjim rizrikom od mogucih teskih nuspojava i to rrigoroznom penalizacijom za sve koji stavljaju u promet takvo cjepivo...da se to u praksi provodi onda niti histerija oko necijepljenja ne bi bila takva...ali bantustan, jebi ga...
zar i ti sine,

svi ljudi imaju pravo ugrožavati svoju djecu, voziti ih u limenim kutijama 100 km/h, voditi ih u lunapark, na kupanje, izlagati ih pogibelji u parkovima i igralištima, to se zove život. uvedi državu u to, i imati ćeš problijem i veći nego ča moro biti.


A gle...dajmo im onda piti, pusiti ili neku konkretniju drogu pa se praviti da je to drustveno prihvatljivo...ili ajmo onda ovako...uvesti dobrovoljno cijepljenje, ali sve troskove lijecenja nakon eventualnog razbolijevanja zbog necijepljenja prebaciti na roditelje...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 13/3/2018, 23:51

epikur37 wrote:


Što se tiče karamarka slažem se.

Međutim ti se dogovori sa sobom imamo li krizu na Zapadu glede politike, društva  i stanja duha ili ne. Na nekim temama galamiš kako ide u krivu a onda ovdje i drugdje šitiš perspektivu i relativiziraš.

Napose zato što se sada ne radi o političkim trzavicama i prelamanju interesa nego ukupn0m civilizacijsk0m posrnuću.

Tebe zbunjuje sva ova silna kompleksnost i kompliciranost modernog svijeta? :)
Prisutni su mnogi usporedni, a bome često i proturječni procesi, pa jednom naglašavam jedan aspekt, drugi puta drugi i tako.
Ako sam nešto naučio u životu je to da stvari nikada, ali ama baš nikada nisu onakve kakvima se čine na površini i na prvi pogled, a uvijek postoje različiti slojevi.
Civilizacijsko posrnuće je evidentno, no, za sve postoje granice, ima ih i sam svemir i to je prirodni zakon pa to vrijedi i za spomenuto  posrnuće. Da ne spominjem kako zapadna civilizacijska nije jedina, a posebno ne jedina vitalna u današnjem svijetu, pri čemu islam uopće ne smatram pažnje vrijednom civilizacijom zbog njegove primarno violentne prirode koja će ga prije ili kasnije ako ne pokopati, a ono svakako svesti na pravu mjeru.
Bitno je razumjeti koje silnice vode u kojem smjeru inače nam se može dogoditi da pucamo i pogrešnu metu i razapinjemo pogrešne Barabe.
Također je bitno shvatiti neminovne i relativno skore tehnološke promjene koje će iz dubine i žestoko promjeniti lice svijeta kakvoga danas poznajemo, a vrte se oko komercijalne vruće fuzije, i to će se sve jako duboko odraziti na svakodnevni život u cijelom svijetu pa tako i na zapadu.
To se već događalo više puta u prošlosti, dogodit će se opet.
Bez specifičnih vizija i razumjevanja svih tih procesa u njihovom usporednom djelovanju, nećemo biti sposobni ni za što iole kreativno, osim ako pod tom ne razumjevamo razvijanje samouništavajućeg defetizma i sveopće konsternacije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 13/3/2018, 23:54

epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:A da ne govorim o mogućnosti da su neka cjepiva loša, čisto tvornički.

To je zapravo jedina ozbiljna i realna opasnost.
Po meni je i pretjerana imunizacije, jer je stvar čisto profitabilna a profit danas savija potrebe i realnost prema svom interesu. Pa i do te mjere da se pretjeranom imunizacijom organizam bombardira agensima i konzervansima bez realne potrebe. Ali poradi prodaje i prometa.

Dobro, o tim stvarima ipak treba razgovarati unutar same struke i pri tome paziti da ne prevagnu različiti komercijalni interesi iznad onih djece, roditelja i društva u cjelini.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by epikur37 13/3/2018, 23:56

Okey shakeru, rješenje civlizacijskog posrnuća zapada je komercijalna vruća fuzija :p

Banaliziram tvoje izbjegavanje problema.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 13/3/2018, 23:56

dijagram wrote:
nedavno su skolsku djecu nudili cijepiti u svezi hpv-a , jako mali broj se odlucio za isto

Škakljivo pitanje o kojem je većem broju roditelja dosta neugodno i samo razgovarati. Još ne znaju kako bi se postavili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by epikur37 13/3/2018, 23:56

slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:A da ne govorim o mogućnosti da su neka cjepiva loša, čisto tvornički.

To je zapravo jedina ozbiljna i realna opasnost.
Po meni je i pretjerana imunizacije, jer je stvar čisto profitabilna a profit danas savija potrebe i realnost prema svom interesu. Pa i do te mjere da se pretjeranom imunizacijom organizam bombardira agensima i konzervansima bez realne potrebe. Ali poradi prodaje i prometa.

Dobro, o tim stvarima ipak treba razgovarati unutar same struke i pri tome paziti da ne prevagnu različiti komercijalni interesi iznad onih djece, roditelja i društva u cjelini.

!!!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by aben 13/3/2018, 23:59

jasambrend wrote:
aben wrote:
jasambrend wrote:
marcellus wrote:zakon se mora poštivati nema labavo

osobno sere mi se na paranoike i mislim da su ljudi koji ne cijepe djecu idioti.

još gori je idiotizam uvesti ljudima zakonsku obvezu cijepljenja - svatko ima pravo živjeti kako hoće


Zapravo nitko nema pravo ugrozavati zivot i zdravlje svoje djece necijepljenjem protiv opasnih bolesti, ali jasno je da drzava mora odigrati ulogu u tome da se primjenjuju cjepiva s najmanjim rizrikom od mogucih teskih nuspojava i to rrigoroznom penalizacijom za sve koji stavljaju u promet takvo cjepivo...da se to u praksi provodi onda niti histerija oko necijepljenja ne bi bila takva...ali bantustan, jebi ga...
zar i ti sine,

svi ljudi imaju pravo ugrožavati svoju djecu, voziti ih u limenim kutijama 100 km/h, voditi ih u lunapark, na kupanje, izlagati ih pogibelji u parkovima i igralištima, to se zove život. uvedi državu u to, i imati ćeš problijem i veći nego ča moro biti.


A gle...dajmo im onda piti, pusiti ili neku konkretniju drogu pa se praviti da je to drustveno prihvatljivo...ili ajmo onda ovako...uvesti dobrovoljno cijepljenje, ali sve troskove lijecenja nakon eventualnog razbolijevanja zbog necijepljenja prebaciti na roditelje...
amen.
i osloboditi ih od obaveze uplaćivanja nasilnog zdravstvenog osiguranja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 14/3/2018, 00:02

epikur37 wrote:Okey shakeru, rješenje civlizacijskog posrnuća zapada je komercijalna vruća fuzija :p

Banaliziram tvoje izbjegavanje problema.

:D Jedno od riješenja. :)
Inače, ako malo prokopaš po povijesti, zapad je neku prednost sticao upravo na taj način, razvojem tehnologije, posebno u 19. stoljeću, ali također i u jednom procesu učenja od drugih pri čemu nije gubio iz vida neki svoj temeljni karakter. Razvijao se iznutra, posebno ekonomski, a nije zatvarao prema drugima.
Govorim o prošlom vremenu zato jer nije izvjesno da će se to ponoviti, pri čemu je po meni puno veća mogućnost da će zapad biti nadjačan od žutih kultura nego od islama. :)
Puno su homogeniji i svjesni važnosti društva od pretjerano individualističkog zapada kojemu je taj individualizam od prednosti postao smetnjom iz razloga kojem sam već spominjao više puta, zato što blokira potpuniji i veći razvoj kapaciteta uma koji je prije svega kulturološki fenomen, a kultura je stvar kolektiva u puno većoj mjeri nego čovjeka pojedinca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Guest 14/3/2018, 00:03

epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
epikur37 wrote:A da ne govorim o mogućnosti da su neka cjepiva loša, čisto tvornički.

To je zapravo jedina ozbiljna i realna opasnost.
Po meni je i pretjerana imunizacije, jer je stvar čisto profitabilna a profit danas savija potrebe i realnost prema svom interesu. Pa i do te mjere da se pretjeranom imunizacijom organizam bombardira agensima i konzervansima bez realne potrebe. Ali poradi prodaje i prometa.

Dobro, o tim stvarima ipak treba razgovarati unutar same struke i pri tome paziti da ne prevagnu različiti komercijalni interesi iznad onih djece, roditelja i društva u cjelini.

!!!

Ne pripadam medicinskoj struci, ako si ciljao na to. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Noor 14/3/2018, 00:03

aben wrote:
jasambrend wrote:
aben wrote:
jasambrend wrote:
marcellus wrote:zakon se mora poštivati nema labavo

osobno sere mi se na paranoike i mislim da su ljudi koji ne cijepe djecu idioti.

još gori je idiotizam uvesti ljudima zakonsku obvezu cijepljenja - svatko ima pravo živjeti kako hoće


Zapravo nitko nema pravo ugrozavati zivot i zdravlje svoje djece necijepljenjem protiv opasnih bolesti, ali jasno je da drzava mora odigrati ulogu u tome da se primjenjuju cjepiva s najmanjim rizrikom od mogucih teskih nuspojava i to rrigoroznom penalizacijom za sve koji stavljaju u promet takvo cjepivo...da se to u praksi provodi onda niti histerija oko necijepljenja ne bi bila takva...ali bantustan, jebi ga...
zar i ti sine,

svi ljudi imaju pravo ugrožavati svoju djecu, voziti ih u limenim kutijama 100 km/h, voditi ih u lunapark, na kupanje, izlagati ih pogibelji u parkovima i igralištima, to se zove život. uvedi državu u to, i imati ćeš problijem i veći nego ča moro biti.


A gle...dajmo im onda piti, pusiti ili neku konkretniju drogu pa se praviti da je to drustveno prihvatljivo...ili ajmo onda ovako...uvesti dobrovoljno cijepljenje, ali sve troskove lijecenja nakon eventualnog razbolijevanja zbog necijepljenja prebaciti na roditelje...
amen.
i osloboditi ih od obaveze uplaćivanja nasilnog zdravstvenog osiguranja.
Ali ne samo troskove svog lijecenja...nego i troskove lijecenja svih onih u lancu koje zaraze!!!

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata - Page 12 Empty Re: 'Cijepljenje - pravo izbora' izbačeno iz udruge pacijenata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 21 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum