ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 6/4/2017, 18:55

U Mexicu postoji lanac trgovina Konsumo ima isti logo kao i Konzum. malo sam pronjuškao i vidim da je vlasnik tog trgovačkog lanca firma CROAMEX S.A.

sad nađoh jedan njihov dokument u pdf iz aprila 2016. i bla bla bla texst ide koga je volja nek pročita i na dnu potpis i ime i prezime hrvatsko: Marino Jurić director comercial.

Any clues? jel to povezano sa Agrokorom ili nije?

https://cdn2.hubspot.net/hubfs/1846849/IL-Assets/pdf/Comuncado-Tiendas-Konsumo-enero-2016-GS1-Mexico.pdf?t=1491313681757

Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 6/4/2017, 19:16

ok sve je jasno.

Daleko od ovdašnje strke konzultanata i problema Agrokor grupe jedna poslovna priča čak iz Meksika nudi prilično intrigantne indicije povezanosti s obitelji Todorić. Radi se o konceptu lanca malih dućana (takozvanih convenience ili c-store-a, uključujući i opciju s kafićima) pod nazivom Konsumo, čiji je zeleno-crveni logo gotovo identičan Konzumovu, a prije dvije godine (2015.) u sklopu tog projekta registriran je i brend 'K plus'. Na upit o tome da li i na koji način u tom meksičkom projektu participiraju vlasnici Agrokora, i što je eventualno s pitanjem rojaliteta (polaže li na njih pravo Agrokor/Konzum), iz kompanije su nam telefonski poručili kako s tim "nemaju nikakve veze". Na pitanje znači li to da je netko neovlašteno prisvojio brend i glavne značajke prepoznatljivosti loga i je li možda s tim u vezi već pokrenut odgovarajući spor, nismo dobili odgovor.

No sve upućuje da elemenata za to ima. Kako bilo, u toj priči neobično je mnogo koincidencija. Projekt Konsumo u Meksiku pokrenut je 2014. godine, godinu dana nakon što je Agrokor ušao u partnerstvo s meksičkim investitorima i TUI-jem u hotelskom biznisu (Karisma Hotels Adriatic). Kako se ističe na meksičkim stranicama, model Konsumo razvili su "investitori iz Meksika i Europe s izuzetnim iskustvom u retail sektoru". Uz to, prema elektronskim bazama poslovnih informacija, trgovine Konsumo povezuju se s tvrtkom Croamex S.A. de C.V. u kojoj se kao odgovorna osoba (komercijalni direktor) potpisuje Marino Juric.

Marino Jurić na svom se LinkedIn profilu pak predstavlja upravo kao osnivač Konsuma, a inače je ekonomist koji je diplomirao na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu. Prije Konsuma, kojega navodi u biografiji od veljače 2014. do danas, radio je u Bank of America i Merrill Lynchu, globalnoj investicijskoj banci s kojom je, slučajno, Agrokor mnogo surađivao u svojim međunarodnim financijskim operacijama. Osim isticanja da su model Konsuma razvili investitori iz Meksika i Europe, na mrežnim stranicama Konsuma se navode i dosta ambiciozni planovi.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/jesu-li-meksikanci-agrokoru-ukrali-brend-325872
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 6/4/2017, 21:57

asilovski wrote:Gladna ljubavi često je mijenjala ljubavnike. Postala je osoba na lošem glasu, pa ju Sveti Luka jednostavno bez imena spominje kao “grešnicu u gradu”. 


Ko naš Neno Bakić gladan je para pa piše tko mu više plati ma kakvo smeće je u pitanju

Ne znam kako mi je ova tvoja idiotarija promakla, ali neću propustiti da ju komentiram.
Dakle, što kaže evanđelist Luka:

"Neki farizej pozva Isusa da bi blagovao s njime. On uđe u kuću farizejevu i priđe stolu. Kad eto neke žene koja bijaše grešnica u gradu. Dozna da je Isus za stolom u farizejevoj kući pa ponese alabasternu posudicu pomasti i  stade odostrag kod Njegovih nogu. Sva zaplakana poče Mu suzama kvasiti noge: kosom ih glave svoje otirala, cjelivala i mazala pomašću..." (Lk 7,36-70)

Na kraju susreta Isus je rekao Magdaleni: "Oprošteni su ti grijesi. Vjera te tvoja spasila! Idi u miru!"


http://sveci.net/index.php/component/content/article/2-uncategorised/725-sveta-marija-magdalena

Ovaj tekst je inače prepun pogrešaka, ali je barem citat iz Luke korektno prenesen. Gore podvučeni komentar nije korektno prenesen, a to ionako nije dio citata iz Luke.
Dakle, obrati pažnju na izraz "neke žene koja bijaše grešnica u gradu".
Piše li igdje da je riječ o Mariji?
Bilo kojoj, može i onoj iz Betanije.
Ne piše, baš nigdje. A pogotovo ne piše da je riječ o Mariji Magdaleni.
A evo što o toj nekoj ženi koja bijaše grešnica kaže komentar u Jeruzalsmkoj Bibliji povodom baš ovog dijela iz Lukinog evanđelja:

Citat:

"Grešnica iz ove zgode ne smije se poistovjećivati ni s Marijom iz Betanije, Martinom sestrom, a ni s Marijom iz Magdale..."

Kraj citata.
Jeruzalemska Biblija; str. 1471.
Itd.
Dakle, ne smije se poistovjećivati.
Uzmi Jeruzalemsku Bibliju pa provjeri i sam, ako meni ne vjeruješ.
To bi znao da si čitao Bibliju odnosno Novi zavjet, ali kako nisi, moraš se oslanjati na opskurne net stranice koje pišu tko zna kakvi likovi, vjerojatno u rangu forumskog kixya koji se upinjao na starom, ali i na ovom forumu prikazati velikim katolikom, a svoju je vjeru uglavnom samo temeljito sramotio vlastitim intepretacijama i nepoznavanjem Pisma i nauka.
Ti si po tom pitanju evidentno još puno i gori, ali za razliku od njega barem nisi katolički vjernik pa sramota ostaje samo na tebi zbog nepoznavanja Pisma i nauka.
Kraj rasprave na ovu temu.
A sad slobodno nastavi blebetati svoje uobičajene idiotarije po drugim pitanjima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Kermit 6/4/2017, 22:06

Šejkeru sve si promasio ovo u vezi sv. Magdalene je veliko pitanje i zapravo tvoj pokusaj vadilice iz bezizlazne situacije koje da ti odmah odgovorim je beton.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Kermit 6/4/2017, 22:14

U biti ti branis neobranjivo, raspada se drzava a ti zastupas model kojim se unistila drzava i narod, baš strašno ja Mađar vise volim ovaj narod od navodnih Hrvata
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 6/4/2017, 22:17

asilovski wrote:Šejkeru sve si promasio ovo u vezi sv. Magdalene je veliko pitanje i zapravo tvoj pokusaj vadilice iz bezizlazne situacije koje da ti odmah odgovorim je beton.

Pričaš totalne idiotarije i pokušavaš se lažima i muljanima izvaditi iz septičke jame u koju si se sam uvalio.
A sad uživaj u njoj, dok se ne ugušiš.
Dakle, ništa ja nisam promašio, za razliku od tebe koji si u skladu sa svojim totalnim neznanjem ne samo u vezi ovog pitanja o Mariji iz Magdale, sve potpuno promašio, što može vidjeti svatko sa dvije ganglije u glavi tko je pročitao moj prethodni post.
Uostalom, rekao sam ti, ako meni ne vjeruješ uzmi Jeruzalemsku Bibliju pa se sam uvjeri. To naravno može učiniti bilo tko drugi, budući da je teško očekivati od tebe da ćeš se latiti te knjige.
Međutim, ti nemaš niti te dvije ganglije, a da ne spominjem ogromne količine alkohola kojima si zatrovao svoj mozak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Kermit 6/4/2017, 22:18

Eo bradavičasti Maric sere na hrteu kako je sustav u siguran hehe ko povjeruje đubru treba iskopati mrtvu majku i lagano svršiti niz grlo
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 6/4/2017, 22:20

asilovski wrote:U biti ti branis neobranjivo, raspada se drzava a ti zastupas model kojim se unistila drzava i narod, baš strašno ja Mađar vise volim ovaj narod od navodnih Hrvata

Koji ja to model zastupam?
Pa moguće je da ti voliš ovaj narod više od navodnih Hrvata, ali više od Hrvata svakako ne. Inače je zanimljivo kako državu i ne spominješ, bit će valjda zato jer još uvijek sanjaš ostvarenje ciljeva pokreta 64 županije, što sasvim dovoljno govori o tvojoj ljubavi prema Hrvatima, a posebno hrvatskoj državi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Kermit 6/4/2017, 22:21

slidingdoorsoperator wrote:
asilovski wrote:Šejkeru sve si promasio ovo u vezi sv. Magdalene je veliko pitanje i zapravo tvoj pokusaj vadilice iz bezizlazne situacije koje da ti odmah odgovorim je beton.

Pričaš totalne idiotarije i pokušavaš se lažima i muljanima izvaditi iz septičke jame u koju si se sam uvalio.
A sad uživaj u njoj, dok se ne ugušiš.
Dakle, ništa ja nisam promašio, za razliku od tebe koji si u skladu sa svojim totalnim neznanjem ne samo u vezi ovog pitanja o Mariji iz Magdale, sve potpuno promašio, što može vidjeti svatko sa dvije ganglije u glavi tko je pročitao moj prethodni post.
Uostalom, rekao sam ti, ako meni ne vjeruješ uzmi Jeruzalemsku Bibliju pa se sam uvjeri. To naravno može učiniti bilo tko drugi, budući da je teško očekivati od tebe da ćeš se latiti te knjige.
Međutim, ti nemaš niti te dvije ganglije, a da ne spominjem ogromne količine alkohola kojima si zatrovao svoj mozak.
Šejkeru uvijek ti ostaje nada da vlada ima plan za preuzimanje INA-e hehe propao si ko vučičić burazeru
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 6/4/2017, 22:29

asilovski wrote:Šejkeru uvijek ti ostaje nada da vlada ima plan za preuzimanje INA-e hehe propao si ko vučičić burazeru

Pa kad mi to kaže notorni glupan i profesionalno baljezgalo poput tebe... ;)
Situaciju oko Ine sam ti već masu puta objasnio, pa i sad na drugoj temi. Znam da te to žulja, ali bit će onako kako sam rekao, a ne onako kako ti priželjkuješ. ;)
I gdje su ti nestali komentari o Mariji Magdaleni, papala maca jezik, a? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 6/4/2017, 22:42

Sveta Marta je rodom iz Betanije nedaleko od Jeruzalema. Otac joj se zvao Teofil, bio je rodom Sirac, prozelit (tj. onaj koji je prešao na Židovstvo). Bio je bogat a k tome obdaren od Rimljana zbog usluga što ih je iskazao Rimu. Martina majka zvala se Euherija, vrlo pobožna Židovka, prava svetica. Teofilova su djeca - Marta, Marija Magdalena i Lazar - bila helenistički obrazovana. Otac im je umro tri, a majka sedam godina prije nego su upoznali Isusa. Brzo su preminuli. Baština je podijeljena: Lazaru je pripala kuća na Maslinskom brdu i mnoga polja oko Jeruzalema, te tri djela kuće i posjeda u Betaniji, a Mariji vila i posjed u lučkom mjestu Magdali uz Galilejsko jezero.

Martina sestra Marija Magdalena bila je veoma lijepa i uz to dosta bogata. Živjela je najviše sama u svojoj vili i posjedu u Magdali. Gladna ljubavi često je mijenjala ljubavnike. Postala je osoba na lošem glasu, pa ju Sveti Luka jednostavno bez imena spominje kao „grešnicu u gradu.“Sveta Marta i brat joj Lazar su veoma trpjeli grešnog života njihove sestre Marije. Molili su mnogo za njeno obraćenje. Svoju brigu i bol očitovali su novom kućnom prijatelju Isusu iz Nazareta, očekivanom Mesiji, koji je redovito bio njihov gost kako u Betaniji tako i u Lazarevoj kući u Maslinskom vrtu prilikom hodočašća u Jeruzalem za blagdane. Sveta Marta zajedno sa bratom Lazarom je postigla od Gospodina milost obraćenja Marije Magdalene. Iz nje je, kako navodi Evanđelje je istjerao sedam zloduha. Sveta Marta je od svoje sestre Marije čula kako ju je Isus primio pohvalio u kući farizeja Šimuna u Nainu- kad je ona suzama prala Isusu noge, otirala kosom i mazala pomašću. Sveta Marta je dakle izmolila milost posvemašnjeg obraćenja svoje sestre. Za nju je bila velika utjeha i radost kad je saznala kako je Isus odveo njezinu sestru Mariju u Nazaret da provede neko vrijeme uz Isusovu Majku te tako nauči još više ljubiti Boga u osobi Isusa Krista.Isusova Majka je dovela Mariju Magdalenu među Isusove učenike.

http://sveci.net/index.php/component/content/article/2-uncategorised/616-sveta-marta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 7/4/2017, 09:45

Gnječ wrote:Martina sestra Marija Magdalena
...
http://sveci.net/index.php/component/content/article/2-uncategorised/616-sveta-marta

Martina sestra nije bila Marija Magdalena nego Marija iz Betanije.
Toliko o blebetanjima koja se mogu pročitati na ovoj opskurnoj stranici.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 7/4/2017, 13:20

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:Martina sestra Marija Magdalena
...
http://sveci.net/index.php/component/content/article/2-uncategorised/616-sveta-marta

Martina sestra nije bila Marija Magdalena nego Marija iz Betanije.
Toliko o blebetanjima koja se mogu pročitati na ovoj opskurnoj stranici.

Gdje je ostalih 8 evanđelja? nemožeš mi reć da je samo 4 od 12 apostola bilo pismeno a 8 su bili nepismeni retardi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 7/4/2017, 13:25

Gnječ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:Martina sestra Marija Magdalena
...
http://sveci.net/index.php/component/content/article/2-uncategorised/616-sveta-marta

Martina sestra nije bila Marija Magdalena nego Marija iz Betanije.
Toliko o blebetanjima koja se mogu pročitati na ovoj opskurnoj stranici.

Gdje je ostalih 8 evanđelja? nemožeš mi reć da je samo 4 od 12 apostola bilo pismeno a 8 su bili nepismeni retardi.

nema ostalih

4 evanđelja su zato što imaš 4 strane svijeta

Iraneus iz 2. st n. e. u svojim pismima protiv heretika detaljno objašnjava metafizičke, numerološke i astrološke razloge zašto broj evanđelja mora biti točno 4, ni više ni manje

https://en.wikipedia.org/wiki/Irenaeus

http://www.newadvent.org/fathers/0103311.htm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 7/4/2017, 13:29

Gnječ wrote:12 apostola

Apostola je zapravo bilo 13.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 7/4/2017, 13:33

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:12 apostola

Apostola je zapravo bilo 13.

nije, broj mora biti točno 12, inače priča nema smisla
slično kao što Isus mora imati točno 30 godina, i biti točno 40 dana u pustinji... itd.

brojke su najbitnije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 7/4/2017, 13:34

Gnječ wrote:Gdje je ostalih 8 evanđelja? nemožeš mi reć da je samo 4 od 12 apostola bilo pismeno

Dvojica evanđelista uopće nisu bili apostoli. Luka i Marko.  Luka je uz evanđelje napisao i Djela apostolska.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 7/4/2017, 13:37

Srećko wrote:nije, broj mora biti točno 12, inače priča nema smisla
slično kao što Isus mora imati točno 30 godina, i biti točno 40 dana u pustinji... itd.

brojke su najbitnije

Istovremeno ih je bilo 12. Matija je samo zamijenio Judu. Da Juda Iškariotski nije presudio samome sebi, ni Matija ne bi postao apostol. No, on je u konačnici ipak bio famozni trinaesti apostol.
Brojevi, ne brojke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Guest 7/4/2017, 13:37

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:Gdje je ostalih 8 evanđelja? nemožeš mi reć da je samo 4 od 12 apostola bilo pismeno

Dvojica evanđelista uopće nisu bili apostoli. Luka i Marko.  Luka je uz evanđelje napisao i Djela apostolska.

E moji Luka i Marko u koja ste nas sranja uvalili vi nemate pojma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma - Page 5 Empty Re: Tuđman danas umire drugi put, naime raspada se njegov sustav crony kapitalizma

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum