ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by Guest 5/4/2017, 09:51

RAČUN tvrtke Franck je blokiran, prema podacima Fine.

Radi se o jednom od najvećih dobavljača Agrokora.


Uz to, Josip Budimir, član Uprave Francka, bio je jedan od ključnih pregovarača od strane dobavljača u slučaju Agrokor.

Agrokor inače dobavljačima duguje oko 16 milijardi kuna.
Službenog objašnjenja iz tvrtke Franck još nema, no vrlo vjerojatno da se počeo odvijati scenarij zbog kojeg su dobavljači tražili zaštitu od vlade.

Naime, kako su dobavljači prodavali svoja potraživanja prema Agrokoru kroz mjenice s regresnim pravom, sada se vlasnici mjenica - faktoring kuće, ne mogu naplatiti od Todorićevog koncerna koji je blokiran. Zato je vrlo izgledno da su se počeli naplaćivati od Francka.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/blokiran-racun-francka/961513.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by RayMabus 5/4/2017, 10:08

Mediji su objavljivali da Franckova potraživanja prema Agrokoru iznose oko 700 milijuna kuna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by Guest 5/4/2017, 10:10

kad radnicima ne isplate plaće biti će još blokiranih i pod ovrhom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by RayMabus 5/4/2017, 10:14

Srećko wrote:kad radnicima ne isplate plaće biti će još blokiranih i pod ovrhom
Pa neka , treba uništit matrijahalnu imperiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by Eva_ 5/4/2017, 10:16

Ivan Lukić ·
III. Gimnazija Zagreb
Hvala anemičnom što nas je doveo do situacije istrebljenja, raseljavanja i potpunog nestanka, stvarno ste uspjeli u ovih 25 godina sve uništiti i sjebati. Usput jebem mater svim glasačima ovog govneta, jebem mater uhljebima, lažnim braniteljima, glasačkoj mašineriji koja je podržavala i legalizirala sve ovo. Gdje ste sad pederi sa plinskim bocama i šatorima, pošaljite one moliteljice ispred bolnica sada pred Konzume ili Agrokor ili na zračne luke da mole pred mladima koji bježe odavde. Pička vam materina glupa.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by RayMabus 5/4/2017, 10:18

Eva_ wrote:Ivan Lukić ·
III. Gimnazija Zagreb
Hvala anemičnom što nas je doveo do situacije istrebljenja, raseljavanja i potpunog nestanka, stvarno ste uspjeli u ovih 25 godina sve uništiti i sjebati. Usput jebem mater svim glasačima ovog govneta, jebem mater uhljebima, lažnim braniteljima, glasačkoj mašineriji koja je podržavala i legalizirala sve ovo. Gdje ste sad pederi sa plinskim bocama i šatorima, pošaljite one moliteljice ispred bolnica sada pred Konzume ili Agrokor ili na zračne luke da mole pred mladima koji bježe odavde. Pička vam materina glupa.
Lik je glup ; trebao je samo napisati . DOBILI STE ŠTA STE TRAŽILI I TKO VAS HEBE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by crvenkasti 5/4/2017, 10:22

Ja predlažem da večeras u 21:00 svi na prozoru upalimo svijeću.

Tko ne upali, taj je četnik i želi da Hrvatska propadne.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by Kermit 5/4/2017, 10:24

Srećko wrote:kad radnicima ne isplate plaće biti će još blokiranih i pod ovrhom
neće, vlada uvodi protuustavni dekret kojim će zabraniti ovrhe i i postupke protiv AG ostali mogu pasti travu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by vuksadinare 5/4/2017, 10:24

....nisu oni glupi...samo ih je lova i moc opili...nisu stari ljudi govorili da u novcu lezi vrag
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by Kermit 5/4/2017, 10:24

"Hrvatska je koncern 'Franjo Tuđman' u stečaju." heheheh
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by vuksadinare 5/4/2017, 10:29

..mislim onaj koji ej razmisljao da ce agrokor ili konzum imati monopol na trzistu hrvatske dobrano se preracunao i zajebao..bilo ej dobro agrokoru i konzumu tamo do 2005,2006...dok nisu ulazili drugi trgovacki lanci..narocito iz eu-a..u jacem obujmu..kako su pocinjali pregovori s eu tako su se zakoni trzista morali mjenjati...morao si imati konkurenciju...narocito iz eu-a...a problemi su postali jos ocitiji s ulaskom u eu...evo cak i jedan atlantic koji je ajmo rec za hrvatske prilike kompanija na cvrstim nogama ili cvrscim nogama pocinje biljeziti lagani pad...od kad smo usli u eu..2016 su zavrsili na -16,3% sto se tice bilance...jbg...no interesantno ulaskom u eu pocele su profitirati srednji i manji poduzetnici koji su pojacali izvoz i proizvodnju..nekom smrkne nekom svane..bilo i bice
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by RayMabus 5/4/2017, 10:31

Narod je stoka i triba ga gazit , meni na prošlom ovom poslu kolega napunio glavu a ja ga pita jesi glasova , da nije , pa mu ja reka pa koji kuraz ti mene ovdje zahebavaš ?

Pol Hrvatske nije glasovalo a sheru ...e pa neka....ZGAZI SVE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by crvenkasti 5/4/2017, 10:33

Treba nešto učiniti. Ali što?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by crvenkasti 5/4/2017, 10:35

Zar ne možemo dignut kredit ili tako nešto?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by vuksadinare 5/4/2017, 10:35

problem je u vecinskom socijalistickom razmisljanju sto se tice ekonomije...vecina misle da velike firme ne mogu propasti..kao sto je to nekad bilo..ali nekad ej nekad...danas u svijetu prevladava trzisna ekonomija i utakmica ili jesi ili nisi...svi mogu dobiti ali i propasti..mislim da je za agrokor mozda bilo spasa da se udruzila sa jednom ili dvije međunarodne korporacije...ali kad je gazda htio biti gazda i sam vladati..a bilo ej takvih ponuda i dobronamjernih savjeta todoricu i agrokoru tamo 2010 i 2011...ali kad jebe prevelik ego..a to je majka svih zajeba u konacnici
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by RayMabus 5/4/2017, 10:37

To treba sve izgazit , prvo male ljude, izghazit ih da nemogu dignit glavu....ma tko im hebe malter.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by RayMabus 5/4/2017, 10:38

Komentirajući situaciju u Agrokoru, Orepić je to objasnio u jednoj rečenici - 's đavlom došlo, s đavlom pošlo'. Pojasnio je kako je vrlo važno prepoznati tri sudionika - ako je upitno ispravno kreditiranje banaka, ako su falsificirali likvidnost u Agrokoru onda je ukupno vodstvo na čelu s Todorićem - oni su obični lopovi i ako je netko u državi pomagao taj lopovluk, to je nešto u kojem smjeru treba ići i reagirati i tu nepravdu raspršiti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/orepic-o-agrokoru-ako-su-todoric-i-njegovi-falsificirali-likvidnost--onda-su-obicni-lopovi/961534.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by vuksadinare 5/4/2017, 10:40

RayMabus wrote:To treba sve izgazit , prvo male ljude, izghazit ih da nemogu dignit glavu....ma tko im hebe malter.
pa kakve veze mali ljudi imaju sa agrokorom..agrokor je privatna firma i oni dolucuju sami o svojoj sudbini..problem su politicari...koji su previse izlazili todoricu i agrokoru u susret i time mu zapravo cinili stetu a ne uslugu..covjek se uljuskao ovi me stite imam monopol..sto bi se ja onda zamarao..ako imas zdravu konkurenciju samim time se i vise trudis..boris...ovako su konzum pojeli lidl,interspar,kaufland...jbg...problem nasih politicara je sto razmisljaju od dana do dana a ne unaprijed..i sa stavkom..'brigo moja prijeđi na drugog'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by RayMabus 5/4/2017, 10:41

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:To treba sve izgazit , prvo male ljude, izghazit ih da nemogu dignit glavu....ma tko im hebe malter.
pa kakve veze mali ljudi imaju sa agrokorom..agrokor je privatna firma i oni dolucuju sami o svojoj sudbini..problem su politicari...koji su previse izlazili todoricu i agrokoru u susret i time mu zapravo cinili stetu a ne uslugu..covjek se uljuskao ovi me stite imam monopol..sto bi se ja onda zamarao..ako imas zdravu konkurenciju samim time se i vise trudis..boris...ovako su konzum pojeli lidl,interspar,kaufland...jbg...problem nasih politicara je sto razmisljaju od dana do dana a ne unaprijed..i sa stavkom..'brigo moja prijeđi na drugog'
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by RayMabus 5/4/2017, 10:41

GAZI GAZI GAZI
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica Empty Re: Blokiran i Franck - banke počele sa regresnom naplatom Agrokorovih mjenica

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum