ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by neva 6/9/2015, 18:44

aben wrote:čekaj, jel mi govorimo o državnom ili privatnom sektoru?
Zar nije isto ili slično u oba sektora? :/

neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Guest 6/9/2015, 18:46

r_nevjesta wrote:
neoliberalni_placenik wrote:inače što se tiče ovoga posla za 200kuna, čitam komentre po indexu, kažu da je to situacija gdje moraš ubrati X kg dnevno za dobiti 200kuna..  i da neki nakon 16sati neprekidnog branja jabuka ne probiju tu "normu" za 200kuna.. i da marenda i prijevoz ti nisu uključeni. 

nije ovo 200kuna nakon 8 sati rada, gdje će ti gazda barem kupiti sendvič i organizirati prijevoz.. 

nisu ljudi "lijeni" nego nisu ludi da ih drugi iskorištavaju.
Znači, tipična lažna kuknjava mnogih hrvatskih poslodavaca, kod kojih se trebaš 'ubiti' za slabu plaću, a koju ćeš i prije nego što si je zaradio potrošiti na smještaj (najam sobe u kategoriji 'skoro rupa' košta nekih 700 kn mjesečno, pa do preko 1.000 kn za malo bolju), pa pribroji hranu, piće, prijevoz...

naši poslodavci su velikom većinom teška gamad, kao i ova država kao i radnici.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by epikur37 6/9/2015, 18:48

Ja sam imao asistenticu koja je kao prof. dobivala tih nekih 1600 sad je izašlo na 2400 nešto s eu pa i prijevoz izađe je 3000. E sad to nije plaća za živit ali ona od toga i ne živi, pokrijej joj obleku i džeparac.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by aben 6/9/2015, 18:49

r_nevjesta wrote:
aben wrote:čekaj, jel mi govorimo o državnom ili privatnom sektoru?
Zar nije isto ili slično u oba sektora? :/
nikako. 
kod države je riječ o monopolima, kod privatnika ne. ako neki automehaničar odluči uzet vježbenika, ovaj će se šporkat z gušton ne bi li naučia šta više i tako posta konkurentan na automehaničarskon tržištu.

kad škola odluči uzet vježbenika (kad profesor ica ode na porodiljni:), ovaj će nakon toga ostati nezaposlen u struci zauvik (da ima vezu onda bi ga zaposlilo direktno) jer ne postoji profesorsko tržište.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by aben 6/9/2015, 18:50

epikur37 wrote:Ja sam imao asistenticu koja je kao prof. dobivala tih nekih 1600 sad je izašlo na 2400 nešto s eu pa i prijevoz izađe je 3000. E sad to nije plaća za živit ali ona od toga i ne živi, pokrijej joj obleku i džeparac.
jel došla kod tebe preko veze?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by veber 6/9/2015, 19:24

ostrakon wrote:
veber_1 wrote:
aben wrote:možda, 
al ja bi reka da je veći problem šta imamo loše školovanu radnu snagu, pa zbog diplome neće radu.
naravno. što će nam tekstilnotehnološki fax ili hrpa pravnih ili ekonomskih?
imali smo donedavno tekstilnu industriju, evo sad zadnje je propala kemijska pa tom logikom ne trebamo više ni kemičare, sutra nećemo trebati ni farmaceute, kad propadne brodogradnja neće nam trebati ni strojari više

a da su ljudi zapošljavali ekonomiste i pravnike ne bi bilo danas toliko propalih tvrtki i promašenih investicija
ne kuzis poantu. nitko ne treba tekstilca na zapadu, niti klasicnog kemicara, niti pravnika niti ekonomista. To sto si ti zavrsila krivi fax tvoj je problem. Medicinari, etefofci, fsbovci nadu posao bez problema, cak i u hrvatskoj.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by epikur37 6/9/2015, 19:27

aben wrote:
epikur37 wrote:Ja sam imao asistenticu koja je kao prof. dobivala tih nekih 1600 sad je izašlo na 2400 nešto s eu pa i prijevoz izađe je 3000. E sad to nije plaća za živit ali ona od toga i ne živi, pokrijej joj obleku i džeparac.
jel došla kod tebe preko veze?

Ne, sve uredno.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by aben 6/9/2015, 19:43

epikur37 wrote:
aben wrote:
epikur37 wrote:Ja sam imao asistenticu koja je kao prof. dobivala tih nekih 1600 sad je izašlo na 2400 nešto s eu pa i prijevoz izađe je 3000. E sad to nije plaća za živit ali ona od toga i ne živi, pokrijej joj obleku i džeparac.
jel došla kod tebe preko veze?

Ne, sve uredno.
prijavi je za ginisa:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Guest 6/9/2015, 22:18

neoliberalni_placenik wrote:
r_nevjesta wrote:
neoliberalni_placenik wrote:inače što se tiče ovoga posla za 200kuna, čitam komentre po indexu, kažu da je to situacija gdje moraš ubrati X kg dnevno za dobiti 200kuna..  i da neki nakon 16sati neprekidnog branja jabuka ne probiju tu "normu" za 200kuna.. i da marenda i prijevoz ti nisu uključeni. 

nije ovo 200kuna nakon 8 sati rada, gdje će ti gazda barem kupiti sendvič i organizirati prijevoz.. 

nisu ljudi "lijeni" nego nisu ludi da ih drugi iskorištavaju.
Znači, tipična lažna kuknjava mnogih hrvatskih poslodavaca, kod kojih se trebaš 'ubiti' za slabu plaću, a koju ćeš i prije nego što si je zaradio potrošiti na smještaj (najam sobe u kategoriji 'skoro rupa' košta nekih 700 kn mjesečno, pa do preko 1.000 kn za malo bolju), pa pribroji hranu, piće, prijevoz...

naši poslodavci su velikom većinom teška gamad, kao i ova država kao i radnici.

http://www.index.hr/black/clanak/tonci-huljic-odlazi-iz-hrvatske-kod-nas-vlada-zatucanost-i-nista-se-ne-razlikuje-od-1945/831257.aspx

Glazba je društvena nadogradnja, a naše društvo nema bazu jer je sustavno uništavano tijekom prošlosti. Kod nas vlada zatucanost, ništa se ne razlikuje od '45. Djeca od 18 godine ne razmišljaju o obrazovanju, već o tome u koju će se stranku učlaniti i pokušavaju se uhljebiti. Čovjek se treba maknuti od svega toga. Ne predviđam međunarodne sukobe, nego međuklasne. Pjesma treba predstavljati duh i veselje, a to je teško tamo gdje nema mjesta za veselje.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by prckov 6/9/2015, 22:27

deda, jel ti se ta sa avatara suncala u sumi

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Guest 6/9/2015, 22:32

TO je Deda,promijenio je spol...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by neva 6/9/2015, 22:50

ostrakon wrote:Glazba je društvena nadogradnja, a naše društvo nema bazu jer je sustavno uništavano tijekom prošlosti. Kod nas vlada zatucanost, ništa se ne razlikuje od '45. Djeca od 18 godine ne razmišljaju o obrazovanju, već o tome u koju će se stranku učlaniti i pokušavaju se uhljebiti.
Pa nije rekao ništa krivo, mi i jesmo 'odgojno zapušteni', od prethodnih država i sistema ništa previše dobro, korisno i kvalitetno nismo mogli ni naučiti, ponašamo se plemenski i previše smo ideologizirani sa svih strana, a zapravo nemamo nekih ideja i ideala, slabo napredujemo i većina kao da uvijek samo pokušava što bolje i lakše preživjeti, linijom manjeg otpora.
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Guest 6/9/2015, 22:52

neoliberalni_placenik wrote:
Brain32 wrote:
veber_1 wrote:
Brain32 wrote:Koja je poanta rada za 1000 kn mjesečno?
Već je za 3000kn vrlo upitna isplativost, čak ne ni isplativost nego golo, krnje, najosnovnije preživljavanje...
ako možeš živjet na tuđi račun nema poante.
ako nemaš posla, a odbijaš radit za 200kn dnevno onda je bolesno i treba svakog takvog kaznit.
Ja ne pričam o 200kn dnevno a i o tom - po tom koliko je to STVARNO tako, nego o 1000 pa i 3000kn mjesečno, sa tim novcima nećeš dočekat kraj mjeseca na nogama ako nemaš nekakvo zaleđe u vidu familije i slično, jednostavno nečeš
inače što se tiče ovoga posla za 200kuna, čitam komentre po indexu, kažu da je to situacija gdje moraš ubrati X kg dnevno za dobiti 200kuna..  i da neki nakon 16sati neprekidnog branja jabuka ne probiju tu "normu" za 200kuna.. i da marenda i prijevoz ti nisu uključeni. 

nije ovo 200kuna nakon 8 sati rada, gdje će ti gazda barem kupiti sendvič i organizirati prijevoz.. 

nisu ljudi "lijeni" nego nisu ludi da ih drugi iskorištavaju.
Upravo to. Sad pitanje je jesi li spreman biti nečiji rob. Ja sam na 4 radna mjesta mogao se javiti i zaposliti. Zašto nisam? Zato što savršeno dobro znam tko su gazde, kako njihova firma/obrt posluju i kako se odnose prema zaposlenicima po pitanju svega. U prijevodu - divljaci.
Radit ćeš ko pas, bit ćeš maltretiran, nećeš dobiti lovu, u konačnici bit ćeš totalno nezadovoljan i u daleko gorem stanju nego što si bio kao nezaposlen. Što je najbolje, oglasi za posao se znaju često vidjeti kod tih 'genijalaca', što će reći kako mu posao 'raste'. Moš' mislit... Ljudi pobjegnu nakon 1-2 mjeseca od njih kad vide u što se zapravo uvalili.
Prije svakog natječaja i razgovora za posao ispitujem terene jer nisam lud doći nekakvoj budali koja te neće plaćati i još će te u zdrav mozak drmati. Zato naši 'radišni i zlatni' birokrati kojima je posao takvima stati na kraj konstatno ne rade svoj posao da odstrane divljake.
Radim ja povremeno za 200 kuna dnevno i nije nikakav problem ni brati, ni kopati i što već ne. Samo je važno ispitati kako stvari funkcioniraju prije nego što se krene raditi i jesu li vjerodostojni. Kod nas postoje oni koji zamke i trikove postavljaju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Guest 7/9/2015, 02:10

bogomdani wrote:TO je Deda,promijenio je spol...
ja sam oduvijek bio žensko, samo to niste znali :pf
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Guest 7/9/2015, 02:17

r_nevjesta wrote:
ostrakon wrote:Glazba je društvena nadogradnja, a naše društvo nema bazu jer je sustavno uništavano tijekom prošlosti. Kod nas vlada zatucanost, ništa se ne razlikuje od '45. Djeca od 18 godine ne razmišljaju o obrazovanju, već o tome u koju će se stranku učlaniti i pokušavaju se uhljebiti.
Pa nije rekao ništa krivo, mi i jesmo 'odgojno zapušteni', od prethodnih država i sistema ništa previše dobro, korisno i kvalitetno nismo mogli ni naučiti, ponašamo se plemenski i previše smo ideologizirani sa svih strana, a zapravo nemamo nekih ideja i ideala, slabo napredujemo i većina kao da uvijek samo pokušava što bolje i lakše preživjeti, linijom manjeg otpora.
Kakva je situacija u kulturi društva kad se na nju žali čak i netko poput Hulića. Društvo je toliko potonulo da više ni njegove cajke ne prolaze. Glazbena scena je spala na žalopojke o kurvama i alkoholu. Kad usporediš tekstove pjesama s onima iz 80ih, 70ih, 60ih, onda vidiš koliki očaj vlada danas. affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Guest 7/9/2015, 02:32

Kod nas nema smisla zastupati ideologiju neoliberalnog kapitalizma, narod je neće nikad prihvatiti. Treba biti socijalist, to prolazi, i na tome se može dobro profitirati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Guest 7/9/2015, 04:34

https://www.youtube.com/v/cUTLCDBONok?start=2526&end=2593
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by prckov 7/9/2015, 07:03

r_nevjesta wrote:
ostrakon wrote:Glazba je društvena nadogradnja, a naše društvo nema bazu jer je sustavno uništavano tijekom prošlosti. Kod nas vlada zatucanost, ništa se ne razlikuje od '45. Djeca od 18 godine ne razmišljaju o obrazovanju, već o tome u koju će se stranku učlaniti i pokušavaju se uhljebiti.
Pa nije rekao ništa krivo, mi i jesmo 'odgojno zapušteni', od prethodnih država i sistema ništa previše dobro, korisno i kvalitetno nismo mogli ni naučiti, ponašamo se plemenski i previše smo ideologizirani sa svih strana, a zapravo nemamo nekih ideja i ideala, slabo napredujemo i većina kao da uvijek samo pokušava što bolje.....
.....oponasat zapadnjake (sa cajkama u dusi)
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Guest 7/9/2015, 09:34

ostrakon wrote:
bogomdani wrote:TO je Deda,promijenio je spol...
ja sam oduvijek bio žensko, samo to niste znali :pf
Dobro izgledas curo ;) ..tip si cure, onaj rustikalno-seoski,zdravih i krijeposnih oblina...a i face si prava slatkica... king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by v_vlado 7/9/2015, 09:48

htjeli ste kapitalizam i sad vam neka djeca beru jabuke po 17 lipa kg i rade sa fakultetom za 2400 kuna.....ovo društvo jako napreduje....ali glavna tema svih tema...za dom spremni...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by v_vlado 7/9/2015, 10:25

Glavnu riječ da su hrvati lijeni i neradnici vode povlašteni umirovljenici i povlašteni uhljebi,jer se boje da će izgubiti svoj nerad i prava....samo jedan dan da mi je dobit takvog na polje,inače ja plačam 15 kn sat za fizički rad,...i imam dobrih radnika dovoljno. .
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih - Page 6 Empty Re: Nezaposlenih puno, ali za dnevnicu od 200-injak kuna - nema zainteresiranih

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum