ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:12

ostrakon wrote:
neoliberalni_placenik wrote: tako niti par tisuća Njemačkih Tigrova i Pantera , koji jesu bili najbolji tenkovi, sve jedno nisu imali šanse protiv 10 000 t-34 i 10 000 Shermana
to je to.

Zato je Njemačka u konačnici izgubila rat, i zato bi Rusija u konačnici izgubila rat i čak protiv sam EU(bez USA).

Ne može Rusija koja ima ekonomiju veličine današnje Italije, se nositi protiv Italije+ Njemačke+Francuske+Britanije+Španjlske+Poljske+Češke+Slovačke+Švedske+Danske+Nizozemske,Beligije itd itd.. sve ove zemlje zajedno imaju 7 do 10 puta veću ekonomiju od Rusije

Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:13

yoda,jel 108.. ili 300 i nesto..
mislim da bi brojka trebala biti konkretna,brate,nisu to mrvice da ih pogubis a da ne znas broja..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Yehudi 2/9/2015, 20:14

bogomdani wrote:
neoliberalni_placenik wrote:

međutim Rusi bi vrlo lako izgubili rat čak i protiv EU.. Zašto? Jer su slaba ekonomija. 


da,daj link na to sto tvrdis da je Israel izgubio 100-150 borbenih aviona u 6 day-ratu...samo link..puno ti nes se razbacujes brojkama,a linka niđe.. lol!

 Možda je zamjenio uloge.

Naime tijekom - Yom Kipurskog rata -šestodnevni rat--

-Izraelski avioni su u zračnim bitkama u jednom danu oborili 

87 od 90 aviona kojeje digla Sirija. A izgubili samo jedan.

 Taj dan nazvan je -Dan glinenih golubova-

PS . Govorim napamet pa moćda griješim u par aviona


Last edited by Yehudi on 2/9/2015, 20:18; edited 1 time in total
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:16

bogomdani wrote:
O ebote irud..bacis me na hrpetinu teksta..ne mogu pronaci..

Izgubili su skoro svu tehniku koju su imali u 6 dana, da je rat potrajao još malo nestali bi.

Strength

375,000–415,000 troops,
1,700 tanks,
3,000 armored carriers,
945 artillery units,
440 combat aircraft

Casualties and losses

2,521–2,800 dead
7,250–8,800 wounded, 293 captured
1063 tanks destroyed, damaged or captured
407 armored vehicles destroyed or captured
102–387 aircraft destroyed


Last edited by ostrakon on 2/9/2015, 20:17; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:17

neoliberalni_placenik wrote:
ostrakon wrote:
neoliberalni_placenik wrote: tako niti par tisuća Njemačkih Tigrova i Pantera , koji jesu bili najbolji tenkovi, sve jedno nisu imali šanse protiv 10 000 t-34 i 10 000 Shermana
to je to.

Zato je Njemačka u konačnici izgubila rat, i zato bi Rusija u konačnici izgubila rat i čak protiv sam EU(bez USA).

Ne može Rusija koja ima ekonomiju veličine današnje Italije, se nositi protiv Italije+ Njemačke+Francuske+Britanije+Španjlske+Poljske+Češke+Slovačke+Švedske+Danske+Nizozemske,Beligije itd itd.. sve ove zemlje zajedno imaju 7 do 10 puta veću ekonomiju od Rusije
Ma Ruje da se zalete,ode Europa u tri tjedna u mile majke onu stvar..toliko imaju naslaganu tehniku i samo trebaju rokati i tjerati naprijed..svakako bi propala za tri tjedna.. jocolor

Apominjws Svabiju koja nije imala svoje resurse,bitne za ratnu tehniku,prije svega naftu,,Svabija je izgubila upravo zbog toga..resursi su poceli ponestajati..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:17

ostrakon wrote:
bogomdani wrote:
O ebote irud..bacis me na hrpetinu teksta..ne mogu pronaci..

Izgubili su skoro svu tehniku koju su imali u 6 dana, da je rat potrajao još malo nestali bi.

Strength

375,000[25]–415,000 troops,
1,700 tanks,[26]
3,000 armored carriers,
945 artillery units,[27]
440 combat aircraft

Casualties and losses

2,521[40]–2,800[41][42] dead
7,250[43]–8,800[41] wounded
293 captured
1063 tanks destroyed, damaged or captured[44]
407 armored vehicles destroyed or captured
102–387 aircraft destroyed[45][46]
samo link,da ja to proucim..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:18

bogomdani wrote:yoda,jel 108.. ili 300 i nesto..
mislim da bi brojka trebala biti konkretna,brate,nisu to mrvice da ih pogubis a da ne znas broja..
gle procjene su između 108-300 zrakoplova.. Izraelsko ministarstvo obrane zna točne podatke koje neće objaviti .. ili objavi umanjene.. to tako rade svi.. dakle mozes zbrojit 100+300/2 i dobijes oko 200 uništenih.. 

ja što sam čitao 100injak samo u prvih par dana, kasnije su se Izraelci prilagodili i nisu se jurišali avijacijom na Ruske SAM sustave, nego su čekali grešku arapa(egipat je napravio gršeku što je napustio odlično utvrđene položaje koje je obranio od prvog napada),- time se izložio udaru Izraelske avijacije(jer Egipatski SAMovi nisu pokrivali njihove tenkove) onda su uletili Izraelci tenkovima krenili naprijed(nakon što su porazili Egipatsku vojsku zračnim udarom) i uništili SAM gnjezda, te ponovo pokrenili avijaciju, i stekli dominaciju nad Egiptom.. i time su dobili rat i ispregovarali mir koji traje i danas sa Egiptom. 

pa nije valjda da ja bolje poznajem povjest i rat Izrael nego vas .. kao zhidova?  👅
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:19

bogomdani wrote:
samo link,da ja to proucim..
Onaj koji je yoda dao. Sa desne strane imaš uokvireno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:22

ostrakon wrote:
bogomdani wrote:
ostrakon wrote:
bogomdani wrote:
O ebote irud..bacis me na hrpetinu teksta..ne mogu pronaci..

Izgubili su skoro svu tehniku koju su imali u 6 dana, da je rat potrajao još malo nestali bi.
samo link,da ja to proucim..
Onaj koji je yoda dao. Sa desne strane imaš uokvireno.
Oke..THX..no to nije u ratu sa Egiptom samo,nego i Jordanom i Sirijom,...koji su imali u potpunosti unistenu mogucnost daljenjeg ratovanja...Israel svejedno WIN-WIN..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by RayMabus 2/9/2015, 20:23

Ero wrote:
Ekonomska moć države je jedna od najbitnijih postavki, a potom slijedi naoružanje, pa tek na kraju brojnost naroda.
Peta kolona razhebe ekonomiju plus smanjuje u omjerima samu brojnost naroda.

Naoružanje ....šta tko dovati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by RayMabus 2/9/2015, 20:24

Francuski muslimani plus drugi imigranti vs Francuzi i Evropljani i ostali .....peta kolona razhebe ekonomiju .....oružje tko šta dovati ...razhebe i snagu vojske.

Faktor ekonomije treba racunati i kroz faktor sigurnosti ekonomije a to nemožeš imati dobro kad su ti unutra petokolonaši.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:24

bogomdani wrote:
neoliberalni_placenik wrote:
ostrakon wrote:
neoliberalni_placenik wrote: tako niti par tisuća Njemačkih Tigrova i Pantera , koji jesu bili najbolji tenkovi, sve jedno nisu imali šanse protiv 10 000 t-34 i 10 000 Shermana
to je to.

Zato je Njemačka u konačnici izgubila rat, i zato bi Rusija u konačnici izgubila rat i čak protiv sam EU(bez USA).

Ne može Rusija koja ima ekonomiju veličine današnje Italije, se nositi protiv Italije+ Njemačke+Francuske+Britanije+Španjlske+Poljske+Češke+Slovačke+Švedske+Danske+Nizozemske,Beligije itd itd.. sve ove zemlje zajedno imaju 7 do 10 puta veću ekonomiju od Rusije
Ma Ruje da se zalete,ode Europa u tri tjedna u mile majke onu stvar..toliko imaju naslaganu tehniku i samo trebaju rokati i tjerati naprijed..svakako bi propala za tri tjedna.. jocolor

Apominjws Svabiju koja nije imala svoje resurse,bitne za ratnu tehniku,prije svega naftu,,Svabija je izgubila upravo zbog toga..resursi su poceli ponestajati..
nisam baš sigurna.. dovoljno je da Poljska i Ukraina "kupe" par mjeseci ili par tjedana vremena dok se EU ne prebaci u ratno stanje i rat je već gotov. EU ima dovoljno vojske i sada.. Pa Njemačka ima sama 120 Eurofightera, dovoljno je uz Poljsku avijaciju + Ukrainsku kopnenu vojsku i Poljsku koji bi se lomili sa Rusima, da podnese Ruski udar. 

EU ekonomija bi krenila u štancu, pošto je EU populacijski 4puta veća od Rusija i ekonomski 7-10puta veća, Rusi bi izgubili vrlo brzo rat. 

Rusi čak i da pregaze Dnjepar(uz teške gubitke , samo od Ukrainske protu zračne obrane bi imali preko 100 uništenih aviona u prvih tjedan dva dana), imali bi već rastegnute linije opskrbe.. a još nisu došli 1000km do EU granice.. sa time da Rusija mora ostaviti popriličan broj vojnika da čuva granicu sa kinom i muslimanskim zemljama i muslimanske regije unutar Rusije.. .
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:25

RayMabus wrote:Francuski muslimani plus drugi imigranti vs Francuzi i Evropljani i ostali .....peta kolona razhebe ekonomiju .....oružje tko šta dovati ...razhebe i snagu vojske.

Faktor ekonomije treba racunati i kroz faktor sigurnosti ekonomije a to nemožeš imati dobro kad su ti unutra petokolonaši.
u rusiji ima više muslimana nego u bilo kojoj eu zemlji
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:27

Oke,necu se nadmudrivati.. pirat..ja cu dati mogucnost da bude kao po tvome,a ti malo razmisli da li treba potcijenjivati Ruse...Otkad si to postao ONA..? pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by RayMabus 2/9/2015, 20:27

neoliberalni_placenik wrote:
RayMabus wrote:Francuski muslimani plus drugi imigranti vs Francuzi i Evropljani i ostali .....peta kolona razhebe ekonomiju .....oružje tko šta dovati ...razhebe i snagu vojske.

Faktor ekonomije treba racunati i kroz faktor sigurnosti ekonomije a to nemožeš imati dobro kad su ti unutra petokolonaši.
u rusiji ima više muslimana nego u bilo kojoj eu zemlji
Treba im napravit Majdan tamo ....

....najbolje je rtovat sa petom kolonom kad su visokoindustrijske zemlje u pitanju a cija ekonomska snaga ovisi o imigrantima koje moraju uvozit.

Peta kolona razehbe ekonomiju dok receš keks , oslabi narod u borbama sa istim , pokupi naoružanje ....uglavnom državu raskoliš a nisi je ni taka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by RayMabus 2/9/2015, 20:28

Možda i Rusija dođe na istu ideju pa to napravi Evropi ....razbucaju je bez da iti jednu granatu na nju bace.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:34

bogomdani wrote:Oke,necu se nadmudrivati.. pirat..ja cu dati mogucnost da bude kao po tvome,a ti malo razmisli da li treba potcijenjivati Ruse...Otkad si to postao ONA..? pirat
haha ja sam oduvijek ONA :D  ili ON nisam više sigurna/an :D 

pa ne podcjenjujem Ruse, samo sam više vjerujem u ono što je sayian stavio linkove, i dokazalo se u povjesti kako "brojevi" odlučuju često ratove.. gotovo uvijek.. 

Brojevi nisu na Ruskoj strani, čak i početna ruska tehnološka prednost i prednost u količini oružja(ne prevelika prednost) vrlo brzo bi se otopila u prvih par tjedana/mjeseci i kasnije brojevi odlučuju. 

Zato je Hitler skoro pa dobio rat. 

Skoro. Brojevima je pobjedio Francuski i Britaniju na zapadu. A onda ostatak Europe. Ali se preračunao sa Rusijom, jer ovi ludi Rusi su doslovno prije WW2  paranoidno razvili planove kako doslovno prebaciti cijelu populaciju i industriju iza Urala.
Hitler je računao da će osvajanjem Ukraine , ojačati ekonomski Njemačku a uništiti Rusiju a desilo se obrnuto.
Rusi su pri povlačenju napravili sljedeće - 98% industrije su prebacili iza urala a ostalo uništili. zajedno sa svim radnicima i obiteljima. Iz Ukraine i ostatka zemlje su pokupili svo vojno sposobno stanovništvo. 

Ono što je ostalo u Ukraini, Bjelorusiji, Zapadnoj Rusiji - što je palo u ruke švaba - što rusi nisu mogli spasiti - to su uništili.

Tako kada su Njemci osvojili cijelu Ukrainu - nastao je šok. Država više nije mogla proizvoditi ništa niti struje, niti hrane. Ne samo to , nego nije bilo ništa inžinjera da poprave tvornice i elektrane - umjesto da Njemačka preko Ukraine hrani svoj vojni aparat, Švabe morale doslovno iz Njemačke slati pomoć da Ukrainci ne krepaju svi od gladi i da se osposobi barem dio Ukrainske ekonomije. 

Iza Urala Rusi imali pripremljene gradove i tvorničke hale koje su natrpali ukraincima, rusima, i bjelorusima i pokrenili proizvodnju

A onda je tu bila kritična zapadna pomoć , amerikanci su slali hranu da ovi ne krepaju od gladi, slali su aluminij za ruske tenkove, poslali 100 000 kamiona(a švabe se oslanjali na konjsku zapregu) i poslali doslovno desetke tisuća borbenih aviona.. 

i krenili Ameri i Britanci rokati sa zapada po Njemačkoj.

Njemačka izgubila rat. Simple. Zakon brojeva i matematike djeluje protiv njih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:41

ajd iz respekta sam procitao,jer si se potrudio..Ono sto zelim reci,Ne do Bog da se ispostavi da si ti ili ja u pravu...THIS MEANS WAR..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Ero 2/9/2015, 20:43

Rasprava na nivou pitanja tko koliko puta može raznijeti planet Zemlju.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:43

bogomdani wrote:ajd iz respekta sam procitao,jer si se potrudio..Ono sto zelim reci,Ne do Bog da se ispostavi da si ti ili ja u pravu...THIS MEANS WAR..
nema ništa od toga, jer ako bi jedna strana počela gubiti, odmah ide nuklearno oružje.. sama francuska ima dovoljno nuklearnog oružja da izbriše većinu rusije i amerike.. a da ne govorim rusi, ameri i kinezi.. 

budite bez brige, ratovi će se voditi "proxy šemom" ,dakle drugi ratuje umjesto tebe.. ukrainci, fsa, srbi, muslimani, čečenci, vjetnamci, sje/juž korejci, assad, isil itd.. 

proxy wars. 
https://en.wikipedia.org/wiki/Proxy_war
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Guest 2/9/2015, 20:45

neoliberalni_placenik wrote:
bogomdani wrote:ajd iz respekta sam procitao,jer si se potrudio..Ono sto zelim reci,Ne do Bog da se ispostavi da si ti ili ja u pravu...THIS MEANS WAR..
nema ništa od toga, jer ako bi jedna strana počela gubiti, odmah ide nuklearno oružje.. sama francuska ima dovoljno nuklearnog oružja da izbriše većinu rusije i amerike.. a da ne govorim rusi, ameri i kinezi.. 

budite bez brige, ratovi će se voditi "proxy šemom" ,dakle drugi ratuje umjesto tebe.. ukrainci, fsa, srbi, muslimani, čečenci, vjetnamci, sje/juž korejci, assad, isil itd.. 

proxy wars. 
https://en.wikipedia.org/wiki/Proxy_war
AZEV si ono,kao slucajno,kao zaboravio... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova - Page 6 Empty Re: 'Istočni vjetar' 10 je puta brži od zvuka i uništavat će nosače zrakoplova

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum