ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by Kermit Mon 27 Feb - 21:53

https://heatst.com/politics/huffington-post-finds-not-much-resistance-to-trump-from-zen-buddhist-monks/?mod=sm_fb_ad
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by Kermit Mon 27 Feb - 21:53

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Thich-nhat-hanh
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by Guest Mon 27 Feb - 22:16

Budizam :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Mon 27 Feb - 23:03

Pinochet wrote:Budizam :tu
Osim jednog malog dijela al taj nema veze s ovom filozofijom vezano uz živi i pusti druge da žive nego uz shvacanje rijeci služenje ....doduše nije to Buddha tako ni reka al su slijedbenici protumacili da služenje postižeš tek nirvanom tj tim stanjem.

Duga prica ....doduše to je razlog zašto 15% ukupne populacije koja je duhovno visoko padne i samo 1% ostane gore.

Ja spadam u onih 14% koje je palo al me boli kuraz. :^0 lol!

Sad lijepo meditirat do kraja ovog života i puca mi kuraz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Mon 27 Feb - 23:10

Problem s Isusom je taj šta je budala živio kratko jer se samoubio i onda ucenici pisali poslije to se prepravljalo pa došle cenzure i razna tumacenja tako da ...svaštara pomalo ..i šta je i šta nije.

Buda je živio duže i to prenio temeljitije tj svoje ucenje pa je zato budizam cistiji od kršcanstva po pitanju znanja i duhovnosti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Mon 27 Feb - 23:23

Ok je Budha kao i ta filozofija samo treba obratit pozornost na to da on nije nirvanu izjednacio sa služenjem nego samo s nekim najvišim stanjem uma il svijesti najboljim za služenje ....samo kako se nije bavio ovom tematikom služenja onda to nije izricito navea pa slijedbenici danas nirvanu i služenje izjednacuju ....zato meditiraju ko ti monasi u tim budistickim hramovima.

Nirvana je jedno a služenje je drugo i ono ako to imaš na pameti onda je ostatak te budisticke literature skorz ok štivo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by catabbath Mon 27 Feb - 23:25

Boli budiste kiki za sociaj justice warrioste, feministe i civilno društvo :^0

_________________
Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12401
2015-08-21


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Mon 27 Feb - 23:29

Ja mogu sutra prespavati cijeli dan ( šta mi je i plan he he he ) a mogu se i obuci , srediti i tražiti kome treba pomoci na njegovom životnom putu u mojoj bližoj okolini.

Ovo drugo je služenje a ono prvo je puca mi kuraz tj budizam.

Sad je jedino pitanje ako ja ovo znam zašto onda ....me boli kuraz ?

Pa jednostavno , uzašli majistori se trude da pomognu ljudima a ja pomažem ljudima da pomognu drugim ljudima : zato neradim ništa i puštam da sve ode u ww3 cak i to podržavam pa ili cete propasti ili cete pomagati jedni drugima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Mon 27 Feb - 23:54

Od svih stvari koje sam tvrdio za sebe a uglavnom više iz zahebancije jer me za titule boli kuraz jedino nisam nikad tvrdio da sam uzašli majistor ....i nepada mi napamet da to iti budem ....mogu bit anđeoska hijerathija ( i demoni su anđeoska hijerarhija ) , pripadnik Asthar Komande ili zapovijednik tj jedan od zapovijednika galakticke flote ......kad to bolje pogledate to vam je leveli od višeg prema nižem tj fizickke ravni ( galakticka federacija je na fizickoj ravni ),

Asthar komanda i uzašli majistori su vam isti level no to je isto ko i ocean ....imate kitove , dupine , morske pse ....isti level al su razliciti.

Razlika je u tome šta ja grizem a uzašli majistori negrizu nego su više ko neki ucitelji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Mon 27 Feb - 23:59

Vama ce uzašli majistor reci da na ovoj planeti 15% ljudi je okrutno i zlo i da je to loše ...ja cu vam reci da ako mislite bježati od takvih ...a cuj ako nemožeš na neki level il se bojiš onda si ogranicen ...nesposoban ....ja cu vam reci da morate biti okrutniji od svih njih ...pa nek oni bježe.

Zato ja grizem a uzašli majistori ne iako smo isti level ....oni su dobri dupini u oceanu duhovnosti a ja morski pas u oceanu duhovnosti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by Regoč Tue 28 Feb - 6:00

catabbath wrote:Boli budiste kiki za sociaj justice warrioste, feministe i civilno društvo :^0
Strahotno! Kako će to preživjeti Rada i Sanja?

_________________
Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 7:47

Regoč wrote:
catabbath wrote:Boli budiste kiki za sociaj justice warrioste, feministe i civilno društvo :^0
Strahotno! Kako će to preživjeti Rada i Sanja?
Boli kuraz budste za njih , oni su u nirvani tj u stanju koje se zove puca mi kuraz za sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 8:05

Uglavnom služenje vam nije nirvana ....ja služenje radim spontano ...ono odem jucer s autom do grada , prijatelj kojeg nisam dugo vidija ceka autobus , sta i aj upadaj i prebacija ga ....i zanimljivo radi jedan posao i mi se zapricali a nakon pol ure mi šef ponudi baš takvi posao .....rekoh nebih baš ....ovaj pajdo mi da podatak za koliko radi taj posao i kakvi je a i ja sam ima iskustva pa znam da je težak jer nisi na kopnu.


Eto šta ti je podudarnost ....pokupiš nekoga , taj radi baš to , uciniš mu uslugu a on ti je ni neznajuci vrati jer ti je dao info a taj info se ispostavi pola ure kasnije kao bitan.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 8:18

Evo vam primjer naše države i birokracije , doduše nemislim da je sve i da su svi tako al ono kad pogledaš opcenito vecinu price ....uglavnom jel oni služe ? Sve su živo iskomplcirali samo da oni sebi izmišljaju posao tu , lupači pečata ....izvozaju te i opet ništa nekužiš umjesto da ti i svima drugima investiorima posebno olakšaju. Ne služe. To su štetočine. Zato mi je drago šta ce se ekonomska kriza nastavit a imigranti provali u Evrpopu pa ovdje u Hr razhebat turizam jer ce nekome a i mnogima puknit film pa če ih napleskat i to su odavno debelo zaslužili , ne svi al ono generalno gledano je tako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 8:34

Ljudi su na zapadu optereceni materijom , materijalisticko društvo ....a ovi budisti i ta ekipa su skroz druga prica .....ono nirvana ...odbacivanje materijalnih potreba tj svođenje istih na minimalni nivo ....zato ta filozofija danas na zapadu ima prođu ....manje stresa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 8:39

Zapadnjaci cim nema love odma ih pere panika i nervoza ....ja sad dobio otkaz al ono vidiš da me cisto boli kuraz ....stari vec nervozan i prenosi to na mene , svi oko mene nervozniji nego ja sam , prenose mi nervozu , idu mi na kuraz ono.

I to ti je zapadno društvo ono ....ti nađeš pichku a ona te mjerka koliko imaš para.

MA MRŠ U PM.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 8:46

Najveci grijeh na zapadu ti je neimat love. Tako je sistem napravljen a ljudi su toliko uvuceni u to da uopce nevide nešto skroz jednostavno : pa prestani trcat za materijom i to je sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by RayMabus Tue 28 Feb - 8:50

Biti - raditit - imati .....na zapadu je stvar postavljena obrnuto : moraš imati da bi neešto cinio i bio.

Znaci ako nemaš odma nervoza ......pa prvo je biti ( rad na sebi i drugima ) pa je to cinjenje tj koristan rad pa tek onda ide imati.

Ovdje sve obrnuto : posao treba imati radi love dakle neradi posla da si zadovoljan nego radi love.

Pare treba imati radi para umjesto pare su proizvod aktivnosti koja je proizvod bivstva.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175942
2014-04-11


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by n_razbojnik Tue 28 Feb - 8:50

budisti iztrolali Huff Post cheers

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-14

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by BB-8 Tue 28 Feb - 8:51

RayMabus wrote:Zapadnjaci cim nema love odma ih pere panika i nervoza ....ja sad dobio otkaz al ono vidiš da me cisto boli kuraz ....stari vec nervozan i prenosi to na mene , svi oko mene nervozniji nego ja sam , prenose mi nervozu , idu mi na kuraz ono.

I to ti je zapadno društvo ono ....ti nađeš pichku a ona te mjerka koliko imaš para.

MA MRŠ U PM.
to ti je zato jer si veleposjednik...mene moja gleda kao siroče jer zna da nemam prebijene pare... :D

_________________
Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Attach13 Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu Empty Re: Liberalna štampa ostala šokirana u budističkom hramu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum