ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 10:43

"Najgora situacija je u Osječko- baranjskoj županiji gdje je prirodni pad  -1600, druga je Primorsko-goranska županija s prirodnim padom od oko -1400 skoro -1500, potom slijede Sisačko-moslavačka županija, Karlovačka i Splitsko-dalmatinska. To je pet najgorih županija. Mene je iznenadilo da se prirodni pad pojavio i u gradu Rijeci, ali i u Splitu i Osijeku, dosadašnjim nositeljima regionalnog razvoja. Približava se i Zagrebu, ali su oni donijeli neke ključne mjere, pa mislim da se to neće dogoditi.

Sve se događa primarno zbog pada rodnosti, a onda sekundarno zbog iseljavanja, a kad se to dvoje spoji dobivamo lošu demografsku sliku kakva je. Imao čitav niz mogućnosti, treba donijeti ključne odluke kojima se to može zaustaviti", zaključuje Šterc.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/demograf-otkrio-koji-dijelovi-hrvatske-najbrze-izumiru-jeste-iznenadjeni/953138.aspx

Rijeka i Split krah.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by Regoč 27/2/2017, 11:17

Mene je prirodni pad iznenadil u Splitu. Za sve je kriva emancipacija. Žene na krevet i u kuhinje, kakva karijera.

_________________
 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 11:21

Ne u Splitu ...splitsko dalmatinskoj županiji dakle sve okolo ...DOVIĐEMA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by Regoč 27/2/2017, 11:25

Iznenadila me i županija, jasno, tamo je donedavno bilo ružičasto.

_________________
 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 11:27

Bilo je ...prošlo svršeno vrijeme .....šta je napravilo djecu napravilo je ....sad ide potop.

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Croatia-population-pyramid-2014


Generacija od 20 do 25 godina ti je manja od ove od 25 do 30 godina itd itd itd ...nema mladih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by Kermit 27/2/2017, 11:28

Još jedan uspjeh Hadezea i Crkve
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 11:30

Nema mladih ...jednostavna matematika ...recimo da u splitsko dalmatinskoj županiji dolaze generacije kojih ima 1000 manje nego prethodnih dakle 500 muških i 500 ženskih manje ....ako to stvara obitelj i dolazi jedna beba ....znaci da ti samo na racun toga imaš 500 beba manje.


DOVIĐEMA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by Regoč 27/2/2017, 11:34

asilovski wrote:Još jedan uspjeh Hadezea i Crkve
Opet sinergija bez SDP-a? Inače su HDZ i Crkva poznati po protimbi većem broju djece.

_________________
 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 11:42

Bebe nisu glasaci , hebe se bilo koje politicare za to kad neglasaju.

U suštini je krah nataliteta u ovim dvijema jadranskim županijama odlicna vijest .....bit ce manje nezaposlenih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 11:49

I nema tu više povratka na staro jer se tu neradi o gradovima nego županijama dakle sve okolo .....pada broj novih generacija koje dolaze a imaju 18 godina .....kakoš imat povecan natalitet kad se broj ženki smanjio ?

Sad ce to lijepo svake godine za 100, 200 do 300 beba bit manje i to bez iseljavanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 11:51

Al nema veze hebe se vas hr kapitalista , apartmanista i politicar te uhljebi žive i onako od turizma ....to se kvotama namiri.


To šta je ta raja samo skakavci koji za sicu odrade sezonu ili teren i nikakvog utjecaja na demografiju nema to nikom ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 11:56

Znate zašto vas boli kuraz za ovu tematiku ? Zato šta mislite izmislit cemo nešto. Ma neš ništa izmislit. Ono šta moš izmislit su povecanja porodiljnih naknada za drugo i trece dijete ....e al brajkane to KOŠTA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by Guest 27/2/2017, 11:56

Regoč wrote:Mene je prirodni pad iznenadil u Splitu. Za sve je kriva emancipacija. Žene na krevet i u kuhinje, kakva karijera.
nema ovdje karijere, nije ovo ZG, gdje meni priča jedna uhljebljena curka kako se hvata sa šefićom državne tvrtke jer joj je ionako dosadno u životu, a on iako nije zgodan , eto njoj je malo dosadno pa je možda i progura..  u RH nema "karijere", u ZGu gdje je centar svih državnih firmi, agencija, ministarstava možda i ima, a kakva karijera u Splitu? U fast food medeni ili u hotelu kao sobarica ili u cukarina kao konobarica ?:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 11:57

RayMabus wrote:Znate zašto vas boli kuraz za ovu tematiku ? Zato šta mislite izmislit cemo nešto. Ma neš ništa izmislit. Ono šta moš izmislit su povecanja porodiljnih naknada za drugo i trece dijete ....e al brajkane to KOŠTA.
Budete svaku kunu koju ste zaradili šta ste žene zapošljavali da uzimaju i ruše cijenu rada muškima uskoro koštala pet puta skuplje,

AJDE LAKU NOC.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 13:58

Bio kod šefa na posao , vec mi traži drugi ....kaže pomiri se s majkom ja kažem nema problema kaže ženi se AAAAAAA PROBLEM ...VRCENJE GLAVOM .....kaže manje je Hrvata ( kuži i on da je natalitet krahirao ) .....mislim se kakve mi koristi od toga ako ce me žensko hebavat u zdrav mozak a oce jer je matrijahalna imperija ovo.

Sutra na biro , vidit jel se može šta zamracit a onda sezona tražit neki poslic al ne s ljudima nego neka fizikala.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 14:00

Nema od tog povecanja nataliteta ništa dok je ovakva situacija ( matrijahalna imperija ) , mogu ja i nac curu i napravit dite al šta poslije ? Ono ona da me hebe u zdrav mozak i to ? Pa hebate sam cu joj dat rastavu i placat alimentaciju jer to bolje nego to trpit pa onda kad je tako koji kuraz cu se ženit ???!!!???!!!

Ljudi su malo smiješni iako imaju dobre namjere , pa necu ja to trpit , ja sam taj koji ce joj dat rastavu a to znaci placaj alimentaciju do kraja života ...pa nepada mi na pamet.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 14:09

Jedno dite je maksimum , nek šta zaglumi i rastava pa alimentacija , eto ti 1200 - 1500 kuna ....to mogu izgurat na taj period punoljetnost minus koliko dite ima godina ....dvi il više alimentacija jok zabroavi.


Necete se baš usrecit od mene cak i ako nađem curu i napravim dite jer ce to bit samo to jedno i STOP ....iduce može tek kad ovo postane punoljetno tj nema me pravo tražit alimentaciju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 14:14

Sad lijepo kako je natalitet krahirao nek pocmu dizat porodiljne naknade , možda nece ove godine , iduce i tako to al ce jednom morat ...imaš ono 35 000 beba rođenih godišnje ....digni samo 100 kuna tu porodiljnu naknadu i da je mjera za bebe do godine dana pa racunaj .....

3 500 000  mjesecno 

A neš ti 100 kuna ...kao da ce ljudi krenit masovno štampat djecu radi 100 kuna
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by sitting_bull 27/2/2017, 14:15

RayMabus wrote:Znate zašto vas boli kuraz za ovu tematiku ? Zato šta mislite izmislit cemo nešto. Ma neš ništa izmislit. Ono šta moš izmislit su povecanja porodiljnih naknada za drugo i trece dijete ....e al brajkane to KOŠTA.
ne srljaj.

prvo lova za vojni rok da se dečki malo igraju.
poslije što ostane...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by RayMabus 27/2/2017, 14:16

Puta deset mjeseci 35 miljona kuna plus još dva mjeseca ...42 miljona kuna godišnje SAMO za mjeru povecanja porodiljne naknade svim bebama za prvu godinu za 100 kuna po glavi.

Aja ja ...a moš mislit kako ce ih sto kuna stimulirat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175882
2014-04-11


Back to top Go down

 Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni? Empty Re: Demograf otkrio koji dijelovi Hrvatske najbrže izumiru. Jeste iznenađeni?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum