ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Split - glavni grad turbo-folka

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Empty Re: Split - glavni grad turbo-folka

Post by Guest Mon 27 Feb - 12:12

vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
catabbath wrote:Hehe a baš nešto Yoda govorio da se situaciji smirila i da se ekipa više toliko ne loži na cajke :)
prošla su ta vremena, srbi kao srbi pišu da napišu članke. 

ja kada sam izlazio vanka prije 10-15ak godina, tada je bila i brutalno jaka metal scena u splitu, imao si nekoliko metal bandova, čak i ja sam svirao malo gitaru, imao i cajkaše, čak je jedno vrijeme bio rat metalaca/punkera protiv cajkaša, sićam se kada svjedočio kako su ovi bili napali cajkaški klub.. 

zadnjih 10ak godina, nema više cajki, pa ni metala.. OK uleti neki band od Iron Mejdena do neke "pevaljke" i to je to, ali nije kao prije 10ak godina?

Recimo meni sestra je bila fan tih cajki, sada ona i ekipa i ostali, idu na ove "klape", zamjenili su cajke.. ne one stare klape , nego ove nove gdje ih mixaju sa modernom glazbom..

a drugi razlog je demografija, grad je bio puno mlađi prije 15godina, pun kurac mladih je bilo, kako rekoh cajkaški klubovi su bili dupkom puni (sada pitanje je da li radi uopće iti 1 od njih, a prije je njih 4-5 operiralo po gradu i non stop bili puni) a okupljalište metalaca i punkera i skinheadsa isto sve bilo puno ljudi .. nekada sa frendom bacim đir preko te lokacije sve pustinja.. 

rekao bih da je SPlit ostario, jer ono je bila generacija rođena 80tih , kada je bio dobar natalitet pa je bilo dosta mladih, pa je bilo i dosta "događanja" a ovo je generacija 90tih , kada je bio loš natalitet, + dodaj iseljavanje , iseljavaju se mladi,  a u Splitu nema više useljavanja, i eto..
....jbg....ali sad mi je ne racunajuci sad ove kriminalen ispade...nekako postao mirniji...izgubio s eonaj temperament..cak ni ljeti nema onog susura navecer ili preko dana kada bi sve zvucalo od govora,dovikivanja,glasnih razgovora...

grad stari, Hrvatska stari i izumire i iseljava se.. a onda ja izlazia tako u metal scenu 2000tih, i susreo bih starije ljude, i govorili da je scena nakon rata, 90tih bila još žeća, još mladih itd.. 

smanjuje se broj stanovnika, mlađe generacije su sve manje i manje, a hrpa njih se iseljava.. grad stari..  Split je još dobar(drži nas turizam) kakav je Osijek ili Rijeka, Osijek je propao totalno..

pretpostavljam da se jedino nešto dešava u ZGu, tu se ima para, a tu se i naseljava i ostatka države..

Guest
Guest


Back to top Go down

Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Empty Re: Split - glavni grad turbo-folka

Post by kic Mon 27 Feb - 12:13


st stanje uma
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Empty Re: Split - glavni grad turbo-folka

Post by vuksadinare Mon 27 Feb - 12:38

Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
catabbath wrote:Hehe a baš nešto Yoda govorio da se situaciji smirila i da se ekipa više toliko ne loži na cajke :)
prošla su ta vremena, srbi kao srbi pišu da napišu članke. 

ja kada sam izlazio vanka prije 10-15ak godina, tada je bila i brutalno jaka metal scena u splitu, imao si nekoliko metal bandova, čak i ja sam svirao malo gitaru, imao i cajkaše, čak je jedno vrijeme bio rat metalaca/punkera protiv cajkaša, sićam se kada svjedočio kako su ovi bili napali cajkaški klub.. 

zadnjih 10ak godina, nema više cajki, pa ni metala.. OK uleti neki band od Iron Mejdena do neke "pevaljke" i to je to, ali nije kao prije 10ak godina?

Recimo meni sestra je bila fan tih cajki, sada ona i ekipa i ostali, idu na ove "klape", zamjenili su cajke.. ne one stare klape , nego ove nove gdje ih mixaju sa modernom glazbom..

a drugi razlog je demografija, grad je bio puno mlađi prije 15godina, pun kurac mladih je bilo, kako rekoh cajkaški klubovi su bili dupkom puni (sada pitanje je da li radi uopće iti 1 od njih, a prije je njih 4-5 operiralo po gradu i non stop bili puni) a okupljalište metalaca i punkera i skinheadsa isto sve bilo puno ljudi .. nekada sa frendom bacim đir preko te lokacije sve pustinja.. 

rekao bih da je SPlit ostario, jer ono je bila generacija rođena 80tih , kada je bio dobar natalitet pa je bilo dosta mladih, pa je bilo i dosta "događanja" a ovo je generacija 90tih , kada je bio loš natalitet, + dodaj iseljavanje , iseljavaju se mladi,  a u Splitu nema više useljavanja, i eto..
....jbg....ali sad mi je ne racunajuci sad ove kriminalen ispade...nekako postao mirniji...izgubio s eonaj temperament..cak ni ljeti nema onog susura navecer ili preko dana kada bi sve zvucalo od govora,dovikivanja,glasnih razgovora...

grad stari, Hrvatska stari i izumire i iseljava se.. a onda ja izlazia tako u metal scenu 2000tih, i susreo bih starije ljude, i govorili da je scena nakon rata, 90tih bila još žeća, još mladih itd.. 

smanjuje se broj stanovnika, mlađe generacije su sve manje i manje, a hrpa njih se iseljava.. grad stari..  Split je još dobar(drži nas turizam) kakav je Osijek ili Rijeka, Osijek je propao totalno..

pretpostavljam da se jedino nešto dešava u ZGu, tu se ima para, a tu se i naseljava i ostatka države..
pa nije vise ni u zg bas sve super...sve je nekako mirnije...bez obzira na dob...ali ako da su se ljudi svega zasitili nemas sto novo izmisliti...manje vise sto s etice glazbenih trendova ono rock i te sheme spao je na ne bas visoke grane...sad prevldava sve neka njo-njo shema....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99130
2015-09-08


Back to top Go down

Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Empty Re: Split - glavni grad turbo-folka

Post by kic Mon 27 Feb - 12:44


http://peopleofshambhala.com/who-killed-youth-culture/

Life was pretty bleak during the ’70s, when punk emerged. In Britain, there were mass strikes and frequent electricity blackouts. The garbage collectors and fire brigades all went on strike. Instead of nice, shiny red fire trucks, green army ones patrolled the streets. It wasn’t really much fun. Unemployment was high; despair higher.

Then there was “fashion.” A few decades ago, it took several years from the latest thing to trickle from the catwalk and pop stars to the high street. Regular fashion, sold in every mainstream store, was usually boring and exactly alike.

If you wanted to resemble your musical idol, or just didn’t want to look like a geek, then you had to do it yourself. Youth cultures gave those who were dissatisfied with the status quo a way out.

You could go to small stores in the city and buy clothing, but pretty much every subculture took regular items of clothes and modified it, cutting it up, bleaching it, painting it, and so on. It was more creative. (Even skinheads bleached and cut their jeans short, sewed patches on their flight jackets, and cut their wool hats small.) The wearer was able to express himself. And it drew similar people together, into gangs based on music, clothing, aesthetics, and ideas about life, and even humor.

Today, no one needs to bleach or cut up their jeans. If you want that, you can buy it. Designer labels are happy to charge you for it. Fashion is, it has to be said, a whole lot more interesting, and pretty much everything is available. Unlike a few decades ago, there is no overwhelmingly singular style. No one would be surprised or shocked to see a girl in jeans today, a miniskirt tomorrow, and a dress the day after that. But that wasn’t the case a few decades ago.

Youth culture has died, because there is more choice — in clothing, music, etc. — and there is no necessity to create one’s own look or, perhaps more accurately, to create a new world.

What have we lost?

Creativity has filtered from the youth as an expression of energy and utopianism. Creativity exists online — in blogs, sometimes — and it exists in brands. But the raw energy of youth culture has dissipated. Music genres don’t seem to change much. Notably, Hip-Hop, now 40 years old, is generally still considered the most daring genre. Country has made a come-back.

We’ve also lost another community. With the destruction of the extended family, then the nuclear family, young people made their own very tight-knit groups. There was a strong sense of what it meant to be an insider or an outsider. They listened to the same music, wore the same clothes, hung out in the same places, read the same magazines and books, liked the same kind of art, and had a vision of what life should be — a vision that they expressed through the youth culture that they created.

It would be foolish to claim that these groups were ideal, but, like it or not, we should acknowledge that members were able to support one another when others — often including parents, family, teachers, etc. — did not.

What we have lost is not just one of the roots of modern creativity, but one of the few ways in which young people could find guidance — not always very good guidance, admittedly, but some kind of guidance — into adulthood and into ideas that superseded purely mundane and material concerns.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Empty Re: Split - glavni grad turbo-folka

Post by BB-8 Mon 27 Feb - 13:01

Today, no one needs to bleach or cut up their jeans. If you want that, you can buy it.

lol...zato ekipa danas plaća stare poderane treperice kao da su nove...:W

Youth culture has died, because there is more choice

danas nije toliko bitna modna furka...bitnije je naći svoju nišu u transrodnim bespućima...

_________________
Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Attach13 Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Empty Re: Split - glavni grad turbo-folka

Post by Stanojko Mon 27 Feb - 13:21

Eh, po n-ti put, "vole rvat cajku vise nego leba da jede..." :roll

_________________
Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Empty Re: Split - glavni grad turbo-folka

Post by catabbath Mon 27 Feb - 13:32

jasambrend wrote:Glavni grad bio i ostao ipak Zagreb...

Hm, ja sam čio da je Slavoniji centar turbofolka u RH i glavni distriubucijski centar turbofolk mp3ca ali to je bilo prije koju godinu možda su se stvari promijenile :)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Empty Re: Split - glavni grad turbo-folka

Post by dzango Mon 27 Feb - 15:56

Boban Piroman zapalio Split.

_________________
Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Split - glavni grad turbo-folka - Page 2 Empty Re: Split - glavni grad turbo-folka

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum