ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Kermit 23/2/2017, 23:10

http://www.vecernji.hr/eu/ek-u-novom-izvjescu-o-hrvatskoj-strukturne-reforme-stoje-od-sredine-2015-1151462
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Kermit 23/2/2017, 23:11

svi znamo da reformi neće biti
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Guest 23/2/2017, 23:11

neće biti nikakve reforme, a to da je RH najsiromašnija , meni čak i odgovara. sve će biti jeftinije, ja ne ovisim o RH državi pa mi čak i odgovara.. u švicarskoj sa ovim što zarađujem nebi mogao obrisati dupe a u RH mogu solidno da živim
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Kermit 23/2/2017, 23:13

Pinochet wrote:neće biti nikakve reforme, a to da je RH najsiromašnija , meni čak i odgovara. sve će biti jeftinije, ja ne ovisim o RH državi pa mi čak i odgovara.. u švicarskoj sa ovim što zarađujem nebi mogao obrisati dupe a u RH mogu solidno da živim
neće već smo skuplji od Njemačke, od slovačke, posljske, rumunjske i dr. da ne govorim, tamo pivo u kafani dođe 6 kn
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by dzango 23/2/2017, 23:15

Eto vam razlog da gurate CG i Bosnu u EU.

_________________
Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Guest 23/2/2017, 23:15

asilovski wrote:
Pinochet wrote:neće biti nikakve reforme, a to da je RH najsiromašnija , meni čak i odgovara. sve će biti jeftinije, ja ne ovisim o RH državi pa mi čak i odgovara.. u švicarskoj sa ovim što zarađujem nebi mogao obrisati dupe a u RH mogu solidno da živim
neće već smo skuplji od Njemačke, od slovačke, posljske, rumunjske i dr. da ne govorim, tamo pivo u kafani dođe 6 kn
pijem na zidiću sa ekipom haha. ostalo je jeftinije nego u njemačkoj bio sam tamo, ipak je njemačka 20% skuplja , barem super marketi i hrana, stanarina puno skuplja.. ali plaće su im 300% veće
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Kermit 23/2/2017, 23:20

Pinochet wrote:
asilovski wrote:
Pinochet wrote:neće biti nikakve reforme, a to da je RH najsiromašnija , meni čak i odgovara. sve će biti jeftinije, ja ne ovisim o RH državi pa mi čak i odgovara.. u švicarskoj sa ovim što zarađujem nebi mogao obrisati dupe a u RH mogu solidno da živim
neće već smo skuplji od Njemačke, od slovačke, posljske, rumunjske i dr. da ne govorim, tamo pivo u kafani dođe 6 kn
pijem na zidiću sa ekipom haha. ostalo je jeftinije nego u njemačkoj bio sam tamo, ipak je njemačka 20% skuplja , barem super marketi i hrana, stanarina puno skuplja.. ali plaće su im 300% veće
di si ti bio? i od kada ti piješ?
inače jhe pivo u trgovini u njemačkoj 40% jeftinije isto sa hranom, odjećom, obućom, autima i tehnikom
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by RayMabus 23/2/2017, 23:45

Hebeš reforme , ionako ce svi odselit prije ili poslije....to je jedini nacin da se ovo uništi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175679
2014-04-11


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Guest 23/2/2017, 23:45

Pinochet wrote:neće biti nikakve reforme

hoće, idu neoliberalne reforme kakve su išle i 2008., Njemačka traži da prvedemo unutarnju devaluaciju cijene rada


OBJAVLJENO: 11.11.2008

Škegro: Plaće zamrznuti, a porez povećati (kako bi se ostvario suficit proračuna)

Od proračuna čije bi naznake sutra mogli doznati sindikati i poslodavci na sastanku o socijalnom dijalogu u vrijeme krize ove se godine očekuje više nego ikada do sada. On bi po ocjeni mnogih analitičara morao stvoriti rezerve za moguće posljedice financijske krize u Hrvatskoj, i to sve do 2011. godine, kada se tek očekuje pravi oporavak.

Proračun bi inozemnim investitorima trebao pokazati odgovornost, vjerodostojnost i štedljivost države opterećene visokim inozemnim dugom. Borislav Škegro, bivši ministar financija, predlaže stoga već za iduću godinu budžetski suficit. To bi značilo smanjivanje proračuna za ovogodišnji deficit koji iznosi oko četiri milijarde kuna.

- Ako se odreknemo populizma, dolazimo do rješenja. Vlada se mora odreći svih tabua, dogmi i mitova među kojima su najveći ne dirati poreze i ne zamrzavati plaće. Hrvatska upravo to treba napraviti - rekao je Škegro na konferenciji Investicijski fondovi i portfolio menadžment.

Škegro je podsjetio da je Hrvatska imala budžetski suficit u dvjema teškim godinama, 1994. i 1998.

Po njemu treba otvoriti razgovore i o povećanju PDV-a koji je uostalom povećala i Angela Merkel.

Proračun mora stvoriti rezerve za posljedice moguće financijske krize i to do 2011. godine, kada se tek očekuje pravi oporavak


http://www.jutarnji.hr/arhiva/skegro-place-zamrznuti-a-porez-povecati/3978102/


Last edited by deda on 23/2/2017, 23:48; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by RayMabus 23/2/2017, 23:47

Puca mi kuraz za suficit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175679
2014-04-11


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Guest 23/2/2017, 23:48

Internal devaluation is an economic and social policy option whose aim is to restore the international competitiveness of some country mainly by reducing its labour costs – either wages or the indirect costs of employers. Sometimes internal devaluation is considered as alternative to 'standard' external devaluation, although social implications and speed of economic recovery can significantly differ between the two options.

internal devaluation is considered as urban legend or in worst cases – as political propaganda by neoliberal economists

https://en.wikipedia.org/wiki/Internal_devaluation
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by RayMabus 23/2/2017, 23:50

Deda nemogu oni smanjit cijenu rada kad se makneš 200 kilometara zapadnije a place tri put vece a standard duplo jaci a slobodno tržište rada.

Pricaš gluposti deda.

Nije zatvoreno tržište rada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175679
2014-04-11


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Guest 23/2/2017, 23:51

deda wrote:Internal devaluation is an economic and social policy option whose aim is to restore the international competitiveness of some country mainly by reducing its labour costs – either wages or the indirect costs of employers

što radi Marić i ostala klika sad sa uvođenjem ovog stažiranja do 30e godine života nego upravo to?
provode unutrašnju devaluaciju rušenjem cijene rada
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by RayMabus 23/2/2017, 23:52

deda wrote:
deda wrote:Internal devaluation is an economic and social policy option whose aim is to restore the international competitiveness of some country mainly by reducing its labour costs – either wages or the indirect costs of employers

što radi Marić i ostala klika sad sa uvođenjem ovog stažiranja do 30e godine života nego upravo to?
provode unutrašnju devaluaciju rušenjem cijene rada
Rekao sam ti da pricaš gluposti ; nismo ZATVORENO TRŽIŠTE RADA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175679
2014-04-11


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Guest 23/2/2017, 23:54

RayMabus wrote:Deda nemogu oni smanjit cijenu rada kad se makneš 200 kilometara zapadnije a place tri put vece a standard duplo jaci a slobodno tržište rada. Pricaš gluposti deda. Nije zatvoreno tržište rada.

ne pričam ja gluposti, to su ideje neoliberalnih ekonomista, oni vjeruju da tako mogu postati kompetitivni na tržištu i da će ruže procvjetati ako dovoljno kazne radničku klasu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by RayMabus 23/2/2017, 23:55

Da smo zatvoreno tržište rada ta prica bi imala smisla al mi to nismo ...makneš se 300 km zapadnije i to je to a ovdje fali radne snage i ajd sezonci i bauštela no kad ti bude trebalo nešto za 365 dana u godini pa taj treba i podstanarstvo platit onda obirši dupe s time jer ti nece doc ovdje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175679
2014-04-11


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by RayMabus 23/2/2017, 23:56

deda wrote:
RayMabus wrote:Deda nemogu oni smanjit cijenu rada kad se makneš 200 kilometara zapadnije a place tri put vece a standard duplo jaci a slobodno tržište rada. Pricaš gluposti deda. Nije zatvoreno tržište rada.

ne pričam ja gluposti, to su ideje neoliberalnih ekonomista, oni vjeruju da tako mogu postati kompetitivni na tržištu i da će ruže procvjetati ako dovoljno kazne radničku klasu
TO JE TOČNO AL U ZATVORENOM TRŽIŠTU RADA.

ZNAM JA O ČEMU SE TU RADI AL BAŠ ZATO TI KAŽEM DA TO FUNKCIONIRA SAMO U ZATVORENOM TRŽIŠTU RADA NE I OTVORENOM.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175679
2014-04-11


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Guest 23/2/2017, 23:57

In the 1960s, usage of the term "neoliberal" heavily declined. When the term was reintroduced in the 1980s in connection with Augusto Pinochet's economic reforms in Chile, the usage of the term had shifted. It had not only become a term with negative connotations employed principally by critics of market reform, but it also had shifted in meaning from a moderate form of liberalism to a more radical and laissez-faire capitalist set of ideas. Scholars now tended to associate it with the theories of economists Friedrich Hayek and Milton Friedman,[4] along with politicians and policy-makers such as Margaret Thatcher, Ronald Reagan and Alan Greenspan.

https://en.wikipedia.org/wiki/Neoliberalism

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU 42-20
Pinochet
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by RayMabus 23/2/2017, 23:59

To šta ti meni tu pricaš to sam ja ucio u scinetologiji , tečaj vezan uz novac ako se dobro sjecam ....odlican trik kako da stoka radi za manje a onda je držiš neko vrijeme pa kad se počme bunit onda digneš plače pa ona cijela sretna a u onom periodu između je radila za kikiriki.

NO NE FUNKCIONIRA NA OTVORENOM TRŽIŠTU RADA NEGO SAMO ZATVORENOM.

Tebi je Njemačka samo 300 km zapadnije ....uteči ce ti radna snaga i teško ceš je vratit a nova radna snaga su sve podstanari koji nece radit za tu plaču nego ta plača plus podstanarstvo šta je puno skuplje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175679
2014-04-11


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by RayMabus 24/2/2017, 00:02

deda wrote:
Pinochet wrote:neće biti nikakve reforme

hoće, idu neoliberalne reforme kakve su išle i 2008., Njemačka traži da prvedemo unutarnju devaluaciju cijene rada


OBJAVLJENO: 11.11.2008

Škegro: Plaće zamrznuti, a porez povećati (kako bi se ostvario suficit proračuna)

Od proračuna čije bi naznake sutra mogli doznati sindikati i poslodavci na sastanku o socijalnom dijalogu u vrijeme krize ove se godine očekuje više nego ikada do sada. On bi po ocjeni mnogih analitičara morao stvoriti rezerve za moguće posljedice financijske krize u Hrvatskoj, i to sve do 2011. godine, kada se tek očekuje pravi oporavak.

Proračun bi inozemnim investitorima trebao pokazati odgovornost, vjerodostojnost i štedljivost države opterećene visokim inozemnim dugom. Borislav Škegro, bivši ministar financija, predlaže stoga već za iduću godinu budžetski suficit. To bi značilo smanjivanje proračuna za ovogodišnji deficit koji iznosi oko četiri milijarde kuna.

- Ako se odreknemo populizma, dolazimo do rješenja. Vlada se mora odreći svih tabua, dogmi i mitova među kojima su najveći ne dirati poreze i ne zamrzavati plaće. Hrvatska upravo to treba napraviti - rekao je Škegro na konferenciji Investicijski fondovi i portfolio menadžment.

Škegro je podsjetio da je Hrvatska imala budžetski suficit u dvjema teškim godinama, 1994. i 1998.

Po njemu treba otvoriti razgovore i o povećanju PDV-a koji je uostalom povećala i Angela Merkel.

Proračun mora stvoriti rezerve za posljedice moguće financijske krize i to do 2011. godine, kada se tek očekuje pravi oporavak


http://www.jutarnji.hr/arhiva/skegro-place-zamrznuti-a-porez-povecati/3978102/
Škegro je kralj no to je napisao 2008 kad Hr nije bila u EU tj bili smo zatvoreno tržište rada a Marić to sad kopira a nekuži da smo OTVORENO TRŽIŠTE RADA.

MARIĆ CE POGRIJEŠITI.

BALAVAC NEISKUSAN ....VIDILA ŽABA DA SE KONJ ( ŠKEGRO ) POTKIVA PA BI I ONA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175679
2014-04-11


Back to top Go down

Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU Empty Re: Ako vlada RH-a ne krene u reforme Hrvatska će biti najsiromašnija članica EU

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum