ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina

Go down

Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Empty Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina

Post by epikur37 18/2/2017, 21:10

[size=31]Povratak HDZ-ova veterana Drage Krpine[/size]

HDZ-ov veteran nakon više godina mirovanja vraća se u politiku, a u velikom intervjuu govori o Tuđmanu, Sanaderu, Mesiću, Račanu, Plenkoviću...

175PREGLEDA


 

 

 
Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina C2019300a3161e5e453d1192e06cd5c4



Foto: VL

Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Author_multiple
AUTORI:
Iva Puljić Šego
Vecernji.hr


Drago Krpina političar je starog kova, HDZ-ov veteran i saborski zastupnik koji se, kako kaže, danima znao pripremati za deset minuta rasprave u Saboru. Krpina se nakon godina političke pasivizacije vratio u stranački život kao zamjenik predsjednika Kluba utemeljitelja HDZ-a.

U visokoj politici vas nema od 2003. godine, no nedavno ste izabrani za zamjenika predsjednika Kluba utemeljitelja HDZ-a?
Nakon prestanka mog četvrtog saborskog mandata, krajem 2003., bio sam se odlučio posve maknuti iz politike. Međutim, vidjevši već u prvim mjesecima Sanaderove vladavine da on i društvo koje je okupio provode politiku posve suprotnu onoj na kojoj je HDZ pobijedio na prethodnim izborima, odlučio sam se na Općem saboru HDZ-a koji je održan u Rijeci u proljeće 2004. ponovno kandidirati u najviše stranačko vodstvo. No moja kandidatura nasilno je spriječena.
Što, bili ste protustranački element?
Odbio sam uključiti se u krug bezuvjetnih obožavatelja i štovatelja neupitnog lika i djela velikog vođe. Podjednako, u karakternom i u političkom smislu bili smo posve različiti svjetovi. Na moje primjedbe, u vrijeme dok smo bili u opoziciji, da bismo u Saboru i javnosti trebali iznositi samo prijedloge koje smo, pobijedimo li na izborima, zaista spremni i provesti, odgovarano mi je: ma daj pusti, važno je pobijediti na izborima. Takav pristup za mene je bio apsolutno neprihvatljiv.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/povratak-hdz-ova-veterana-drage-krpine-1150630
...........................

Dobrodošao, mislim da nam u politici nedostaje pjesnika, idealista, općenito ljudi s vjerom i idejom.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Empty Re: Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina

Post by mutava baštarda 18/2/2017, 21:14

povratak krpinmatora

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Empty Re: Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina

Post by n_razbojnik 18/2/2017, 21:18

epikur37 wrote:Općem saboru HDZ-a koji je održan u Rijeci u proljeće 2004.
Krmad u Teheranu

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Empty Re: Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina

Post by Regoč 18/2/2017, 21:34

Častan čovjek, čak je i kredit vratil.

_________________
Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Empty Re: Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina

Post by debotoijusto 18/2/2017, 22:09

krpina je isto bio proganjan u komunizmu

Rođen je 12. Listopada 1960. u mjestu Radošinovac u općini Benkovac gdje je završio osnovnu školu. Kao petnaestogodišnjak postao je predsjednik Saveza socijalističke omladine u Radošinovcu.
Nakon završene srednje škole u Benkovcu upisao je Pedagošku akademiju u Gospiću. Dvije godine je bio predsjednik Saveza socijalističkog radnog naroda u svom mjestu.. Preko ljeta je radio kao recepcioner u kampu na Vranskom jezeru. Diplomirao je na temu knjige Felixa Saltena „Bambi“.
Kao učitelj radio je u školama u Križevcima, Raštanima Gornjim kraj Svetog Filipa i Jakova, Biogradu i Miholjcu. S demokratskim promjenama 1990. priključuje se HDZ-u. Šira javnost ga upoznaje nakon pokušaja atentata na Franju Tuđmana u Benkovcu 18. ožujka 1990.
Tvrdio je kako je sam pomagao u svladavanju atentatora.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Empty Re: Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina

Post by BB-8 18/2/2017, 22:19

rambo!

_________________
Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Attach13 Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina Empty Re: Na vrata kuca zaboravljeni as: Drago Krpina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum