ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska je poludiktatura

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 15:54

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-je-poludiktatura-po-ekonomskim-slobodama-smo-na-dnu-europe/951209.aspx
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 15:54

Hrvatska je poludiktatura Heritage2017
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 15:55

Dobro i ova karta je glupost armenija, gruzija bolje od francuske ili ovo sa Turskom, ali stoji Hrvatska je al pari sa Srbijom i Grčkom
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 15:56

PREMA Indeksu ekonomskih sloboda za 2017. godinu kojeg objavljuje američki konzervativni "think-tank" The Heritage Foundation, Hrvatska se našla na 95. mjestu, iza gotovo svih zemalja razvijene Europe.

S 95. mjestom na svjetskoj i 37. mjestom na regionalnoj ljestvici, koja obuhvaća zemlje Europe, Hrvatska spada u "uglavnom neslobodne" zemlje kada su u pitanju ekonomske slobode, što negativno utječe na rast i razvoj.

"Hrvatska zaostaje u strukturnim i ekonomskim reformama za mnogim susjednim zemljama, a institucionalni nedostaci ograničavaju rast poduzetništva. Nedavne fiskalne reforme bile su ograničene u svom opsegu i dubini... Prisutnost države u ekonomiji je i dalje vrlo visoka, kao i državna potrošnja", navodi se u dijelu izvješća koji se odnosi na Hrvatsku.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by L'âme 17/2/2017, 15:56

Albanija i BiH :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 15:57

strukturnim i ekonomskim reformama


heheh kakve reforme daj lnđija i mostova
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 15:58

maggie13 wrote:Albanija i BiH :D
da to isto, pa to nisu države, a vidi Crnu Goru heheh država koja se financira od heroina i šverca cigara stoji isto ko Francuzi
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Guest 17/2/2017, 16:00

asilovski wrote:Dobro i ova karta je glupost armenija, gruzija bolje od francuske ili ovo sa Turskom, ali stoji Hrvatska je al pari sa Srbijom i Grčkom
to je karta ekonomskih sloboda, unutra su varijable.,.. razina poreza i regulacija, veličina države u GDPu i državne potrošnje, zaštita vlasničkih prava i privatnog vlasništva, efikasnsot i poštenje pravosuđa..- itd

da Gruzija je napravila ogromne napredak na tom polju, to je zasluga onoga Sakašvila koji je bio odličan birokrat jer je progura reforme(ali očajan jer je popušio rat sa Rusijom)

Turska je žute boje, Turska je ekonomski slobodnija od većina zemlja  Yuge i istočne Europe je točno, Erdogan je taj koji je najviše progura neoliberalne reforme (ali i islamizam)..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Guest 17/2/2017, 16:01

Inače BIH je svega par mjesta ispred nas, mi smo "pri vrhu" ekonomski neslobodnih zemalja, a BIH je pri dnu ekonomskih "umjereno slobodnih".. djeli nas par mjesta..

Dok Albanija je dosta napredovala, ja sam sam otvarao teme kako Albanska vlada provodi neoliberalne reforme itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Guest 17/2/2017, 16:03

Švicarska je ekonomski najslobodnija zemlja, ono nemaju niti propisanu minimalnu plaću... možete otvoriti firmu u švicaarskoj i plaćati samo porez na dobit od 7% i to je to.. nemorate čak niti biti zaposleni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 16:03

Pinochet wrote:
asilovski wrote:Dobro i ova karta je glupost armenija, gruzija bolje od francuske ili ovo sa Turskom, ali stoji Hrvatska je al pari sa Srbijom i Grčkom
to je karta ekonomskih sloboda, unutra su varijable.,.. razina poreza i regulacija, veličina države u GDPu i državne potrošnje, zaštita vlasničkih prava i privatnog vlasništva, efikasnsot i poštenje pravosuđa..- itd

da Gruzija je napravila ogromne napredak na tom polju, to je zasluga onoga Sakašvila koji je bio odličan birokrat jer je progura reforme(ali očajan jer je popušio rat sa Rusijom)

Turska je žute boje, Turska je ekonomski slobodnija od većina zemlja  Yuge i istočne Europe je točno, Erdogan je taj koji je najviše progura neoliberalne reforme (ali i islamizam)..
Bio mi je lega u Gruziji u Tbilisiju kaže jedva je čekao da ide dalje, to je rasapa a ne država, a Sakašvili je u bjegu jer je pokrao državnu kasu, tako da to više ima sa činjenicom da je taj think-tank povezan sa sranjima u Gruziji nego sa pravim stanjem, ali stoji ova država je katastrofa
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 16:04

Pinochet wrote:Švicarska je ekonomski najslobodnija zemlja, ono nemaju niti propisanu minimalnu plaću... možete otvoriti firmu u švicaarskoj i plaćati samo porez na dobit od 7% i to je to.. nemorate čak niti biti zaposleni
to stoji, kod nas u biti kad sve zbrojiš plaćaš 50-60% ako nisi u talu, da ne govorim da vani kad počinješ ne plaćaš kurca osim neke paušale
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 16:05

Pinochet wrote:Inače BIH je svega par mjesta ispred nas, mi smo "pri vrhu" ekonomski neslobodnih zemalja, a BIH je pri dnu ekonomskih "umjereno slobodnih".. djeli nas par mjesta..

Dok Albanija je dosta napredovala, ja sam sam otvarao teme kako Albanska vlada provodi neoliberalne reforme itd
ne znam nisam bio tamo, ali Crna Gora hehehe 40% proračuna ovisi o kriminalu pa tko tu koga jebe
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Guest 17/2/2017, 16:05

Što se tiče ocjena za Hrvatsku, ona prilično loše stoji kada je u pitanju porezno opterećenje prema kojem je na 150. mjestu. Prevelika je i državna potrošnja te smo prema njoj na 165. mjestu, dok smo po zdravlju javnih financija na 141. mjestu.




pazi ovo.. porezno opterećenje kod nas, na razini smo 150 mjesta od 180 zemalja.. prema veličini države smo isto 150 mjestu :D 


dakle očito da je u pravo ono što svi govore (osim dede) da Hrvate najviše guši država i porezi.. 


dalje, neki plusevi koji nam dižu prosjek.. živila EU
Zahvaljujući članstvu u Europskoj uniji, relativno dobro smo pozicionirani po pitanju otvorenosti tržišta, pa smo po slobodi trgovine na 15. mjestu, a po slobodi investicija na 27. mjestu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Guest 17/2/2017, 16:07

asilovski wrote:
Pinochet wrote:Inače BIH je svega par mjesta ispred nas, mi smo "pri vrhu" ekonomski neslobodnih zemalja, a BIH je pri dnu ekonomskih "umjereno slobodnih".. djeli nas par mjesta..

Dok Albanija je dosta napredovala, ja sam sam otvarao teme kako Albanska vlada provodi neoliberalne reforme itd
ne znam nisam bio tamo, ali Crna Gora hehehe 40% proračuna ovisi o kriminalu pa tko tu koga jebe
BiH i Crna Gora su par mjesta ispred nas.. mi smo pri  vrhu crvene ljestivce, oni su prvi dnu žute..

da Albanija je napravila reforme i oni su dosta otišli naprijed..

Gruzija , neman pojma, čitao sam već prije da je Sakašvila i progurao neke reforme, poput  niskih poreza itd, smanjio državu,  Gruzija ima čak solidan ekonomski rast cijelo vrijeme, jedino im je zajeb što graniče sa Rusijom, pa to nije privlačno za velike investicije, da su na našem položaju(srce Europe) a takvim reformama bi već bili mini-austrija
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Guest 17/2/2017, 16:09

naravno niti jedan index nije savršen, ali ovaj je solidno točan , možete kliknuti na svaku državu i dobijate ocjenu, objašnjenje itd..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Regoč 17/2/2017, 16:16

Vidi Ase, sve je politika, samo je za Hrvatsku točno jer podilazi njegovu stavu. Nazvati hrvatsku poludiktaturom je kretenizam koji samo Imbecilex može napisati, a ASo i Debo promovirati.

_________________
Hrvatska je poludiktatura Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Kermit 17/2/2017, 16:29

Regoč wrote:Vidi Ase, sve je politika, samo je za Hrvatsku točno jer podilazi njegovu stavu. Nazvati hrvatsku poludiktaturom je kretenizam koji samo Imbecilex može napisati, a ASo i Debo promovirati.
pa nemaju razloga ameri ići protiv mega lakeja koji slušaju svaki šuš iz Buzina osim toga vidim jer živim ovdje, dovoljno je vidjeti da hrvati bježe skoro kao i Sirijici ili pogledati režimski dnevnik i stvar je sasvim jasna, druga stvar što si ti i sl. uhljebi i zapravo jedan od razloga što je ova država nakon 900 godina sna potpuna uništena i diktatura, ali no...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Guest 17/2/2017, 16:29

Asilovski je Srbin.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Regoč 17/2/2017, 16:32

asilovski wrote:
Regoč wrote:Vidi Ase, sve je politika, samo je za Hrvatsku točno jer podilazi njegovu stavu. Nazvati hrvatsku poludiktaturom je kretenizam koji samo Imbecilex može napisati, a ASo i Debo promovirati.
pa nemaju razloga ameri ići protiv mega lakeja koji slušaju svaki šuš iz Buzina osim toga vidim jer živim ovdje, dovoljno je vidjeti da hrvati bježe skoro kao i Sirijici ili pogledati režimski dnevnik i stvar je sasvim jasna, druga stvar što si ti i sl. uhljebi i zapravo jedan od razloga što je ova država nakon 900 godina sna potpuna uništena i diktatura, ali no...
Ma da, presporo udaram pečate, priznajem. To je razlog viših plaćah u Njemačkoj i programerskoga uspjeha Irske.

_________________
Hrvatska je poludiktatura Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvatska je poludiktatura Empty Re: Hrvatska je poludiktatura

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum