ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

obvezni vojni rok

Page 8 of 25 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next

Go down

obvezni vojni rok

obvezni vojni rok - Page 8 Vote_lcap53%obvezni vojni rok - Page 8 Vote_rcap 53% 
[ 19 ]
obvezni vojni rok - Page 8 Vote_lcap47%obvezni vojni rok - Page 8 Vote_rcap 47% 
[ 17 ]
 
Total Votes : 36
 
 

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 19:35

RayMabus wrote:To su bivši vojni dijelatnici , aviotehnicari koji su odlucili radit privatno jer xy razloga il država je tako napravila remont centar ....normalno da su bili u vojsci ....bili su aviotehnicki sektor i te šeme ...možda i više godina ....nema ti tu neeksperata ...Gripen vojni avion nije to Boeing.

Eto vidiš. To ti zapravo i govorim cijelo vrijeme.

Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 19:36

RayMabus wrote:
speare_shaker wrote:
RayMabus wrote:Pa nemože remontirat Gripene s temeljnom vojnom obukom ....daj nemoj me nasmijavat.

Smiješan si , ....cijeli svijet ti se smije.

Pa ne možeš ući u rezervni sastav vojske ako nemaš temeljnu vojnu obuku, pa tako ne možeš ući niti u sastav civilnih majstora koji će opsluživati Gripene. Vojska si u ratnoj situaciji neće dopustiti takav luksuz.
I zaista je smiješno da mi baš ti prigovaraš kako mi se cijeli svijet smije.
To su bivši vojni dijelatnici , aviotehnicari koji su odlucili radit privatno jer xy razloga il država je tako napravila remont centar ....normalno da su bili u vojsci ....bili su aviotehnicki sektor i te šeme ...možda i više godina ....nema ti tu neeksperata ...Gripen vojni avion nije to Boeing.

U suštini oni su još u vojsci jer su rezervni sastav al je remontni centar privatni il poludržavni a Gripen je vojni avion a ne Boeing i to su posebni ugovori i normalno da su odslužili nešto tamo al kao aviotehnicari.

Tupko.

Istina, kompliciraniji je par puta od Boeinga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by RayMabus 11/2/2017, 19:36

speare_shaker wrote:
RayMabus wrote:To su bivši vojni dijelatnici , aviotehnicari koji su odlucili radit privatno jer xy razloga il država je tako napravila remont centar ....normalno da su bili u vojsci ....bili su aviotehnicki sektor i te šeme ...možda i više godina ....nema ti tu neeksperata ...Gripen vojni avion nije to Boeing.

Eto vidiš. To ti zapravo i govorim cijelo vrijeme.
Ma govoriš ti moj kuraz , lijepo sam ti rekao da u avijaciji nema ročnika.

KRAJ PRICE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 19:37

asilovski wrote:

Drugo ti sudjelovanjem u ovako čemu sada zapravo daješ za pravo svim tim lopovima koji su preuzeli državu, braniš ovakav lopovski nakaradni sustav a da ne gopvorim da uvođenje vojske predlaže Kolinda koju u biti boli pička za ikoga osim za sebe i Mamića i koja ne vidi ništa loše što hrvati masovno sele iz ovog batustana i koja želi produžiti poreznu zastaru na 15 godina

asila, ne pretjeruj. Ja bih zadnji branio ove lopine i lucifere, dok su neki ovdje jos objavljivali teme ''Prokleti HDZ...'', a sada ga psuju kad je scepao vlast.

Raspravljam o ideji, predlagac me ni najmanje ne zanima, a ne zanimaju me ni namjestene dijagnoze u ovom trenutku. Nisam ja potencijal kao Plenkovic ili Petrov, pa da me izvlace od vojske i sklanjaju u London.

Uostalom, ako se ne varam, ideju je originalno izlozio Kotromanovic.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 19:38

RayMabus wrote:Ma govoriš ti moj kuraz , lijepo sam ti rekao da u avijaciji nema ročnika.

Zar sam ja uopće spominjao nekakve ročnike u zrakoplovstvu? Taman posla. Govorio sam o rezervnom vojnom sastavu (švedske vojske) koji je osposobljen održavati Gripene, ali i taj mora imati neku temeljnu vojnu obuku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 19:40

MaximusDecimusMiridije wrote:

Istina, kompliciraniji je par puta od Boeinga.

Di si Maxo?! :beer
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 19:41

speare_shaker wrote:
RayMabus wrote:Ma govoriš ti moj kuraz , lijepo sam ti rekao da u avijaciji nema ročnika.

Zar sam ja uopće spominjao nekakve ročnike u zrakoplovstvu? Taman posla. Govorio sam o rezervnom vojnom sastavu (švedske vojske) koji je osposobljen održavati Gripene, ali i taj mora imati neku temeljnu vojnu obuku.

Pusti longi nam se zagrijava...

Longi - razvalider.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 19:42

Noor wrote:
RayMabus wrote:
kolerik wrote:

Poanta je da sluzis da mozes obraniti sebe, svoj dom i svoju obitelj, a ne uhljebe i politicare.
Pa za to mi netreba vojska.

tele...pa trebaš bit organiziran :D
ti ćeš zazidati prozore i vrata i to je to, a?..hehe

E moja Norchi, ti to znas, a oni bi branili svoj prag i gotovo, tako oni zamisljaju da izgleda rat.

I jos vele da im vojni rok ne treba.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 19:45

Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
mislis jna?,  ja nisam ni jedno od nabrojanih ni ne nabrojanih ako dodas madjare shiptare gorance vlahe i ne znam koje nac manjine, tako da to nije bila moja vojska,  pleme nema vojsku niti sluzi i jednu,
jedino sto je netko iz plemena sluzio nekoj vojsci je iz drugog rata kad su ustase uhvatili nekoliko mladaca i obukli ih te su svi izginuli negdje oko kostajnice i partizani isto ulovili jednog mladica koji je za cudo prezivio 3 godine rata iako je bio gluh od rodjenja, ali ni oni nisu bili rodjeni clanovi plemena nego priruzeni,

a što si im odgovorio kad si dobio poziv? ili ni to nisi dobio? :)
zast tebe to toliko zanima?

pa što pišeš o tom nekom plemenu ako ne podnosiš da te se o tome nešto pita. smiješno..
ok, nije važno.
eto vidis :D

pa, u stvari da, vidim...i znam da nisam jedina ovdje :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Regoč 11/2/2017, 19:46

kolerik wrote:
Noor wrote:
RayMabus wrote:
kolerik wrote:

Poanta je da sluzis da mozes obraniti sebe, svoj dom i svoju obitelj, a ne uhljebe i politicare.
Pa za to mi netreba vojska.

tele...pa trebaš bit organiziran :D
ti ćeš zazidati prozore i vrata i to je to, a?..hehe

E moja Norchi, ti to znas, a oni bi branili svoj prag i gotovo, tako oni zamisljaju da izgleda rat.

I jos vele da im vojni rok ne treba.
Ma, budaletine, Zagreb se brani u Vukovaru, a Split na Kupresu.

_________________
obvezni vojni rok - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 19:47

kolerik wrote:
Noor wrote:
RayMabus wrote:
kolerik wrote:

Poanta je da sluzis da mozes obraniti sebe, svoj dom i svoju obitelj, a ne uhljebe i politicare.
Pa za to mi netreba vojska.

tele...pa trebaš bit organiziran :D
ti ćeš zazidati prozore i vrata i to je to, a?..hehe

E moja Norchi, ti to znas, a oni bi branili svoj prag i gotovo, tako oni zamisljaju da izgleda rat.

I jos vele da im vojni rok ne treba.

strava koja su to stanja uma...Bože oprosti im No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by RayMabus 11/2/2017, 19:49

Regoč wrote:
kolerik wrote:

E moja Norchi, ti to znas, a oni bi branili svoj prag i gotovo, tako oni zamisljaju da izgleda rat.

I jos vele da im vojni rok ne treba.
Ma, budaletine, Zagreb se brani u Vukovaru, a Split na Kupresu.
Od koga se to Split brani na Kupresu ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by RayMabus 11/2/2017, 19:51

Ja sam mislio da je Split u Hr a ista u NATOu pa cak zamisli americki i drugi NATO brodovi uplovljavaju tamo jer je to prakticki i njihova luka i sad se to brani na Kupresu , znaci taj netko bi trebao napasti NATO članicu i onda još krenuti na NATO luku.

Ajd da i to vidimo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Guest 11/2/2017, 20:00

RayMabus wrote:Ja sam mislio da je Split u Hr a ista u NATOu pa cak zamisli americki i drugi NATO brodovi uplovljavaju tamo jer je to prakticki i njihova luka i sad se to brani na Kupresu , znaci taj netko bi trebao napasti NATO članicu i onda još krenuti na NATO luku.

Ajd da i to vidimo.

Gle, ako govoriš o onom principu da NATO zajednički brani svoju članicu koja je napadnuta, onda trebaš znati da se to od početka postojanja NATO-a odnosi na nuklearni odgovor na što nuklearni što masovni konvencionalni napad, a ne sjećam se da je itko mijenjao tu doktrinu.
U biti je to zamišljeno iz razloga jer se vjerovalo da nitko ne može zaustaviti ruske tenkove koji su kao mogli za 72 sata doći do obala Atlantika pa je jedini način da ih se zaustavi bio nuklearni napad na te snage.
U biti se to planiralo kako se ne bi skrhalo ekonomiju na način da se proizvede paritetan broj tenkova i ostale teške tehnike u odnosu na SSSR i njihove istočne saveznike.
Kada je u pitanju konvencionalni rat između 2 zemlje od kojih je jedna članica, NATO-u bi trebalo puno vremena da se pokrene, a i dvojbeno je bi li se uopće pokrenuo, tako da je ovdje puno bolje uzdati se use i u svoje kljuse nego čekati pomoć sa strane koja možda hoće, a možda i neće doći.


Last edited by speare_shaker on 11/2/2017, 20:01; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Regoč 11/2/2017, 20:01

Ray, jesi ti rat provel u nekom vremenskom balonu? Zautavljanje JNA na Kupresu i u Hercegovini spasilo je Dalmaciju od pada. Da su tamo prošli, spojili bi se s Mladićevim snagama i Dalmacija bi pala.
Drž se ti emanćipaćije.

_________________
obvezni vojni rok - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by RayMabus 11/2/2017, 20:03

Regoč wrote:Ray, jesi ti rat provel u nekom vremenskom balonu? Zautavljanje JNA na Kupresu i u Hercegovini spasilo je Dalmaciju od pada. Da su tamo prošli, spojili bi se s Mladićevim snagama i Dalmacija bi pala.
Stoji al dođi u sadašnje vrijeme , pricamo o uvođenju necega za nešto u buducnosti a ne uvođenju necega za nešto u prošlosti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by RayMabus 11/2/2017, 20:07

RayMabus wrote:
Regoč wrote:Ray, jesi ti rat provel u nekom vremenskom balonu? Zautavljanje JNA na Kupresu i u Hercegovini spasilo je Dalmaciju od pada. Da su tamo prošli, spojili bi se s Mladićevim snagama i Dalmacija bi pala.
Stoji al dođi u sadašnje vrijeme , pricamo o uvođenju necega za nešto u buducnosti a ne uvođenju necega za nešto u prošlosti.
Šta ti ja želim reci ? Želim ti reci ovo ako opet dođe do rata i uzrok je Srbija ....kakakv Kupres ....Zaječar brale.

Mora doci do kopnene invazije na Srbiju.

Nema tu rasprave , treca sreca......ono sad bi se oni kurcili do beskonacno jelte.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Regoč 11/2/2017, 20:07

RayMabus wrote:
Regoč wrote:Ray, jesi ti rat provel u nekom vremenskom balonu? Zautavljanje JNA na Kupresu i u Hercegovini spasilo je Dalmaciju od pada. Da su tamo prošli, spojili bi se s Mladićevim snagama i Dalmacija bi pala.
Stoji al dođi u sadašnje vrijeme , pricamo o uvođenju necega za nešto u buducnosti a ne uvođenju necega za nešto u prošlosti.
Na prošlosti budućnost se snuje! Upravo nam je to pouka što moramo činiti, osigurati nadzor nad središtem ratovanja, a to smo 92. uspjeli. Ako krene odcjepljenje Srbske, idealna nam je to prilika da zaposjednemo zapadnu Bosnu čime ćemo povezati Slavoniju i Hercegovinu. Ako još uspijemo otjerati Srbe i priključiti to područje Hrvatskoj, mirni smo za budućnost, riešili smo problem za nekoliko idućih generacijah.

_________________
obvezni vojni rok - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by michaellcmacha 11/2/2017, 20:09

miha nije bitan u toj priči, tek jedna od jedinki u nizu koje su u mnogim aspektima na ovaj ili onaj način najebale u životu tj za života... ali kako rekoh nebitno za ovu temu... ja osobno sam uvjerenja da hrvatska treba i mora imati dva segmenta vojne i najmanje toliko i civilne obrane tj zaštite... vojni bi trebao biti, naglašavam da je to moje uvjerenje, iz dvije sastavnice, profesionalne ( po meni 25 000 vojnika plus nevojno osoblje) i lokalna nacionalna (ZNG) garda, koja bi u stvari bila županijski organizirana stajaća militarna formacija reda veličine pukovnije-brigade ovisno o veličini županije. postoje modaliteti kada i kako novačiti u te stajaće zdrugove, neki su od ranije a neki su i moderniji tako da treba vidjeti što bi bilo najadekvatnije... 

nekako mi se čini da će biti vrlo teško vratiti kotač unatrag kad je u pitanju stavljanje u ponovni pogon objekata koji su služili za odvijanje procesa služenja vojnog roka po (kolokvijalno rečeno JNA principu) jer su ti kompleksi svi od reda već dugi niz godina izvan funkcije i samo da bi ih se vratilo koliko toliko u funkciju treba izdvojiti ogromne novce... jer treba znati da si ova država ne može dozvoliti nikakva polovična rješenja po tom pitanju s obzirom  da bi iz istih mogli proizaći mnogostruki problemi i komplikacije...

oni koji su služili vojsku u JNA sjećaju se koliko se vodilo brige i pažnje da ne dođe do neke epidemije zaraznih bolesti vojnika (otud silna kontrola hrane, prekomjerno čišćenje i dezinficiranje od poda do plafona) plus izniman napor u vođenju brige o održavanju MTS-a koji se u konačnici pokazao kao neadekvatan i nedovoljan...

civilni pak vid obrane i zaštite je, pokazalo se u domovinskom ratu, jednako bitan i značajan, a za tu svrhu treba iznaći riješenja kako da se određeni broj ljudi aktivira u radu hgss-a, i s druge strane da se određen broj ljudi aktivira za sanitetsku službu i njegu bolesnika i ranjenika. na taj način bi pokrili sve bitne obrambene sastavnice koje su izravno uključive u možebitna ratna djelovanja. znači ajmo reći da s eosnuju civilni obučni kampovi za gore navedene dvije svrhe (eto ispušnog ventila za pacifiste, a opet i mogućnosti da daju najbolje što imaju od sebe za svoju zemlju i narod.

kako s početka rekoh to je moje viđenje ove novonastale aktualnosti... evo i zašto... 
nema potrebe da moji Ma Ra i Mih idu u koprivnicu, zadar, gospić ili pazin ili kud god na odsluženje vojnog roka, ako to u nekom od gore navedenih vidova mogu odraditi tu u krugu od 50 kilometara za tu osnovnu potrebu upoznavanja sa osnovama rukovanja pješačkog naoružanja i sa nekim lakšim specijalnostima, a ukoliko se odluče danas sutra biti profesionalni vojnici onda je sasvim ok i prihvatljivo da odu na obuku npr u Gašince, slunj, ili išepurine i tako dalje...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Regoč 11/2/2017, 20:10

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
Regoč wrote:Ray, jesi ti rat provel u nekom vremenskom balonu? Zautavljanje JNA na Kupresu i u Hercegovini spasilo je Dalmaciju od pada. Da su tamo prošli, spojili bi se s Mladićevim snagama i Dalmacija bi pala.
Stoji al dođi u sadašnje vrijeme , pricamo o uvođenju necega za nešto u buducnosti a ne uvođenju necega za nešto u prošlosti.
Šta ti ja želim reci ? Želim ti reci ovo ako opet dođe do rata i uzrok je Srbija ....kakakv Kupres ....Zaječar brale.

Mora doci do kopnene invazije na Srbiju.

Nema tu rasprave , treca sreca......ono sad bi se oni kurcili do beskonacno jelte.
Ma da, Hrvatska do Timoka! Starčević bi bil ponosan na te. Invazija na Srbiju nije opcija, Hrvatska to ne može izvesti sama, a sumnjam da će biti šire koalicije.

_________________
obvezni vojni rok - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Leviathan2 11/2/2017, 20:12

Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:

a što si im odgovorio kad si dobio poziv? ili ni to nisi dobio? :)
zast tebe to toliko zanima?

pa što pišeš o tom nekom plemenu ako ne podnosiš da te se o tome nešto pita. smiješno..
ok, nije važno.
eto vidis :D

pa, u stvari da, vidim...i znam da nisam jedina ovdje :^0
dobro da vidis :D 
i dobro da nisi jedina, bila bi usamljena :D

_________________
obvezni vojni rok - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

obvezni vojni rok - Page 8 Empty Re: obvezni vojni rok

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 25 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum