ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus 11/2/2017, 13:14

vili40 wrote:ma ne bi bio problem kad sam vozio sve što se kopnom kreće,samo velim kako je gore sve pojednostavljeno.Kod nas valjda moraš položiti ispit i platiti jedno 10 tisuća kuna za voziti to sranje.
Nemoraš ....evo ti : 1200 kuna



Trajanje programa:150 školskih sati
Voditelj programa:Ivan Đulvat
  
Cijena:1200,00 kn
https://www.pou.hr/hr/index.php/obrazovanje/osposobljavanje/177-vilicar


 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Rukovateljvilicarom

RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus 11/2/2017, 13:21

S  viličarom neizalziš na cestu nego je on uvijek unutar tog pogona ( skladišta uglavnom ili objekta koji se gradi ) , vrlo rijetko oni na cestu izlaze i to onda je jedna druga šema tj nema veze s ovim nit ceš to radit igdje .....to u biti unutar firmi gdje im to treba najbolje da prekvalificiraju , nek odbiju i od place tj pola radnik a pola poslodavac nek plati troškove i to ti je to , ko oce i ima volje ...1200 kuna plus putni troškovi i to i 150 sati ( teorija , praksa ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by vili40 11/2/2017, 13:25

nakon 150 sati naučim upravljati avionom,jeblo ih to.Pa ti velim da tamo gore ide sve puno brže,nema se vremena na gluposti.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus 11/2/2017, 13:31

vili40 wrote:nakon 150 sati naučim upravljati avionom,jeblo ih to.Pa ti velim da tamo gore ide sve puno brže,nema se vremena na gluposti.
A cuj osam puta pet dana 40 sati ....u cetri tjedna to sve riješiš pa ako si trenutno nezaposlen a ovo ucilište ti je blizu onda ocito nije greda.

Ja sam to moga položit i službeno al mi se nije dalo , mogu i sad no ono ok mislim .....nekako mi je logicnije da na zavodu za zapošljavanje imaju taj gotov program za nezaposlene tko oce pa eto , neradim pa cu položit i nakon mjesec dana dobiješ prekfalificiranog radnika i to je to.

Sve ti je to zakon ponude i potražnje , to mogu i žene položit , uvijek ima skladišta , veliki robni centri i tako te šeme , skladišta necega ....ono ako ima to odma upada u oko poslodavcu jer mu je to plus da zna i na kasi i čistit objekat i vozikat ovo po potrebi ....jer možda ima i muškog sa viljuškarom no ako ima još netko u rezervi još bolje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus 11/2/2017, 13:40

Prekvalifikacija ti je uvijek plus pa i znanje necega bez papira ti je uvijek plus , evo ja znam talijanski al nisam uopce tija to polagat u Hr službeno ( nisam lud pa da me zovu sa zavoda pa onda moram to prihvatit jer ako odbijem onda gubim pravo , neka mene vako nikakvoga bez službenih prekvalifikacija he he he ) .....i sad lernen Dojč polako ...riječ po riječ ....naučit cu i taj jezik ....imam nekoliko razloga  i zašto.....isplati se .....uvijek je plus.....nakon izlaska Britanije iz EU to ce biti uz Francuski najaci jezik u EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus 11/2/2017, 13:57

Treba još neke stvari znat vezano uz buduca kretanja radne snage ...doduše za to moraš imat malo više soli u glavi al evo : žene radnice , poželjna radna snaga za kapitalizam , vezane su uz djecu dakle nisu mobilne , nedižu bunu i slušaju jer imaju djecu , odlicni robovi , fizicki nisu jake pa onda trpe svašta za razliku od muškog koji ako pukne bit ce belaja ( ko s menom nikidan pa napravio 8500 kuna štete , jucer to platio , dobio otkaz al ono brajo uragan prošao nema priče daljne ).

E sad natalitet je krahirao pa ako oš djecu morat ceš im dati il više vrimena doma i to plačenoga il skraceno radno vrijeme i da je to nekako pokriveno tj plačeno il ceš im morat financijski stimulirat to da rađaju djecu .....inace :

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Austria-population-pyramid-2014


Koju god opciju uzmeš ( a ako je neuzmeš nema te ) svodi se na to da ce žene bit maknute s tržišta rada u određenoj mjeri kako bi se mogle posvetit djeci bilo da se radi o rađanju bilo odgoju.

Znaci zakon ponude i potražnje u buducnosti je da su žene manje prisutne u stvarnom svijetu tržišta rada jer netko mora i rađat i odgajat djecu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by kaya 11/2/2017, 14:57

vili40 wrote:
RayMabus wrote:
vili40 wrote:longi,u njemačkoj ne zapošljavaju samo mlade nego sve radno sposobne.Ne znaš raditi sa viljuškarom,kaine problem,sve se riješi brzo ako imaš volju i odmah ti plaća poraste za 300 eura.Nema tamo zavrzlama ko kod nas,brzi tečaj,ispit i arbajt.Tako je na svim poslovima.Imam dva tel.broja i nazovem da dolazim,spremim se i aufidersen.
Radio sam s viljušakrom u Italiji , pilana , debla i daske i gotove proizvode smo s njime nosili al samo unutar pogona pa sam ga mogao tu vozikati , privatni posjed ....uglavnom ga je gazda vozi i ova dva talijana momka jer su bili iskusniji al i ja dikad ako je bilo nešto jednostavno za prebacit ....neš ti filozofije ....gas , kocnica , rucica za gore dolje i za nagib.
ma pitao me poznanik dal sam za viljuškar jer radi oko godinu dana u nekoj informatičkoj firmi i stalno trebaju radnike pogotovo hrvate koji su tamo cijenjeni radnici,brzo se prilagode,pohvataju jezik itd.Rekao mu šef da ako nekog zna da ga dovede...sad trebaju radnike u skladištu,ono utovar istovar.On je počeo sa 1800 a sad je na 2000,veli da se preporodio od kad je otišao odavde.
pa šta čekaš onda, nudi ti se vožnja viljuškara za 2000 eura. tu imaju toliko kirurzi . ima neka kvaka da ne znamo?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by vili40 11/2/2017, 16:31

ima
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Trinity 11/2/2017, 20:27

kaja wrote:
vili40 wrote:
RayMabus wrote:
vili40 wrote:longi,u njemačkoj ne zapošljavaju samo mlade nego sve radno sposobne.Ne znaš raditi sa viljuškarom,kaine problem,sve se riješi brzo ako imaš volju i odmah ti plaća poraste za 300 eura.Nema tamo zavrzlama ko kod nas,brzi tečaj,ispit i arbajt.Tako je na svim poslovima.Imam dva tel.broja i nazovem da dolazim,spremim se i aufidersen.
Radio sam s viljušakrom u Italiji , pilana , debla i daske i gotove proizvode smo s njime nosili al samo unutar pogona pa sam ga mogao tu vozikati , privatni posjed ....uglavnom ga je gazda vozi i ova dva talijana momka jer su bili iskusniji al i ja dikad ako je bilo nešto jednostavno za prebacit ....neš ti filozofije ....gas , kocnica , rucica za gore dolje i za nagib.
ma pitao me poznanik dal sam za viljuškar jer radi oko godinu dana u nekoj informatičkoj firmi i stalno trebaju radnike pogotovo hrvate koji su tamo cijenjeni radnici,brzo se prilagode,pohvataju jezik itd.Rekao mu šef da ako nekog zna da ga dovede...sad trebaju radnike u skladištu,ono utovar istovar.On je počeo sa 1800 a sad je na 2000,veli da se preporodio od kad je otišao odavde.
pa šta čekaš onda, nudi ti se vožnja viljuškara za 2000 eura. tu imaju toliko kirurzi . ima neka kvaka da ne znamo?
Koliko se nudi našim pravnicima vani?
Ili si mogu dupe obrisati tom diplomom.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest 11/2/2017, 21:26

Triny wrote:
Koliko se nudi našim pravnicima vani?
Ili si mogu dupe obrisati tom diplomom.
Što će njima naši pravnici kada način studiranja je potpuno različit....Mogu s diplomom polirati kuhinjske pločice :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest 11/2/2017, 21:31

Cijele obitelji odlaze, djeca se ispisuju iz naših škola što za posljedicu ima višak radne snage. Obitelji se stvaraju vani...Profesori razredne nastave ostaju bez posla, a povećavaju upisne kvote....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus 11/2/2017, 21:33

mativka wrote:
Triny wrote:
Koliko se nudi našim pravnicima vani?
Ili si mogu dupe obrisati tom diplomom.
Što će njima naši pravnici kada način studiranja je potpuno različit....Mogu s diplomom polirati kuhinjske pločice :D
A baš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest 11/2/2017, 21:33

RayMabus wrote:
vili40 wrote:ma ne bi bio problem kad sam vozio sve što se kopnom kreće,samo velim kako je gore sve pojednostavljeno.Kod nas valjda moraš položiti ispit i platiti jedno 10 tisuća kuna za voziti to sranje.
Nemoraš ....evo ti : 1200 kuna



Trajanje programa:150 školskih sati
Voditelj programa:Ivan Đulvat
  
Cijena:1200,00 kn
https://www.pou.hr/hr/index.php/obrazovanje/osposobljavanje/177-vilicar


 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Rukovateljvilicarom
Longus,da te informiram..imam poznanika Poljaka,koji ima Internacionalnu dozvolu za voznju hoohštaplera..i pazi dobro..Prije svega,dobiti taj posao DIREKTNO u nekoj firmi je ravno dobitku na jack potu..
Taj posao se uglavnom ugovara izmedju Firmi i Cajt firmi,koje iznajmljuju vozace hohštaplera.Koliko firme njima placaju ne znam,no liku su u Cajt firmi rekli da njegova dozvola NE vRIJEDI u cijelosti u Svabiji,iako je internacionalna-nacin da ga plate sto manje.Neces vjerovati,lik dobiva 10 Ojra po satu,a vozi najbrutalnije hohstaplere...jedan opet ima srece pa radi za 13 plus 5 jer audi uvjetuje outsorcerima da Cajt arbajteri imaju minimum 18 ojra po satu..
Uglavnom nitko ne vidi tih 2000 ojra od hohstapler farera..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Leviathan2 11/2/2017, 21:38

longi, 100 eura i dobijes dozvolu za viljuskar, 
a sunce ti hebem, odi u skver i polozi za varioca, imas dva soma i sve placeno, njemacka vapi za tom strukom

_________________
 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus 11/2/2017, 21:42

Leviathan2 wrote:longi, 100 eura i dobijes dozvolu za viljuskar, 
a sunce ti hebem, odi u skver i polozi za varioca, imas dva soma i sve placeno, njemacka vapi za tom strukom
Zato šta nitko nece u varioce a meni je interes naucit jezik za početak tamo a ne se tamo ukopat zastalno nego kombinirat al ok memorirat cu ovaj podatak.

Inace dosta ekipe iz škvera je otišlo varit vanka na zapad , znam ovog jednoga on je sad gore negdje oko Hamburga u nekom njihovom škveru.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest 11/2/2017, 21:48

RayMabus wrote:
Leviathan2 wrote:longi, 100 eura i dobijes dozvolu za viljuskar, 
a sunce ti hebem, odi u skver i polozi za varioca, imas dva soma i sve placeno, njemacka vapi za tom strukom
Zato šta nitko nece u varioce a meni je interes naucit jezik za početak tamo a ne se tamo ukopat zastalno nego kombinirat al ok memorirat cu ovaj podatak.

Inace dosta ekipe iz škvera je otišlo varit vanka na zapad , znam ovog jednoga on je sad gore negdje oko Hamburga u nekom njihovom škveru.
Jebi ga,Longi..ako imas velikog Pišu,dojdi servisirati Svabice 45-55 godina..satnica basnoslovna.. king king king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus 11/2/2017, 21:51

Je , baš ti je meni do seksa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest 11/2/2017, 21:52

aj...pa nije to seks..to je biznis..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Leviathan2 11/2/2017, 21:52

RayMabus wrote:Je , baš ti je meni do seksa.
ne mora biti tebi, glavno da je njima i da placaju, gdje pise da ti moras svrsit :D

_________________
 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest 11/2/2017, 21:54

Leviathan2 wrote:
RayMabus wrote:Je , baš ti je meni do seksa.
ne mora biti tebi, glavno da je njima i da placaju, gdje pise da ti moras svrsit :D
bolje i ako ne svrsi..moze jos jedared da naplati istu turu... lol!
cujem da decki znaju u pola godine inkasirati za novi nabrijani BMW ili Mečku,pa se ti misli..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest 11/2/2017, 21:55

Ima jedan turcin,cca,30 godina,..vozi,servisira,prati u kupovini jednu vremesnu Svabicu 55 godina,prilicno ocuvanu..decko odjeven u odijelo,ugladjenog ponasanja,bere samo tako lovu..izidje i dami otvara vrata..dobar posel Longi..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti - Page 2 Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum