ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus Fri 10 Feb - 21:32

AKO je za vjerovati pisanju njemačkih medija, njemački ministar financija Wolfgang Schäuble priprema smanjenje dječjih doplataka za strance iz država Europske unije čija djeca ne žive u Njemačkoj.

Naime, sezonski radnici iz Europske unije imaju pravo na dječji dodatak u Njemačkoj i u slučaju kada njihova djeca ne žive u Njemačkoj. Za sezonce iz Hrvatske koji rade u Njemačkoj i plaćaju porez, njemačka država dužna je isplatiti dječji dodatak i ako im djeca žive u Hrvatskoj.

Prema novom zaokonu, umjesto punog doplatka "EU stranci" bi dobivali polovicu - ako sada dobivaju 192 eura, dobivat će 96 eura. To se, javljaju njemački mediji, odnosi i na hrvatske državljane. Ideja iza smanjenja je da se plaća stvarna cijena življenja u državi porijekla
, piše Croexpress.

Bild navodi da Njemačka trenutno plaća doplatke za 184.655 djece "EU stranaca" koja ne žive u Njemačkoj. Od toga je 11.865 djece koja žive u Hrvatskoj. Najviše je poljske djece - 86.987, dok je Rumunja 15.310.

Osim toga, dječji doplatak bi se mogao retroaktivno isplaćivati za samo šest mjeseci, umjesto četiri godine.

Ovim zakonom Njemačka bi, planirano je, uštedjela oko 160 milijuna eura godišnje.
No, Bild navodi kako će se za uvođenje ovakvog zakona morati promijeniti i europsko zakonodavstvo.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/njemacka-priprema-promjene-koje-izravno-pogadjaju-preko-11000-hrvata--i-nece-im-se-svidjeti/949770.aspx

Mjere štednje. lol!


U biti u pravu su ti , djeca su ti tamo a ne ovdje ....razlicit standard.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by vili40 Sat 11 Feb - 11:13

ako to uspiju progurati dogodit će se to da će Hrvatska ostati bez još jednog dijela stanovništva,čak i najvažnijeg a to su djeca.Ovi koji rade bi se vjerojatno kad tad i vratili ali ako povedu djecu i ta djeca gore završe školu,na njih zaboravi.
Znam puno slučajeva da ljudi kad se gore srede razmišljaju da dovedu i familiju a ovo će im,ako su se do sada vagali,sigurno olakšati odluku.
A i nijemci bi time dobili da radnici ne nose doma zaradu nego da se sve tamo potroši a djeca će im danas sutra zarađivati za mirovine.
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by kaya Sat 11 Feb - 11:28

vili40 wrote:ako to uspiju progurati dogodit će se to da će Hrvatska ostati bez još jednog dijela stanovništva,čak i najvažnijeg a to su djeca.Ovi koji rade bi se vjerojatno kad tad i vratili ali ako povedu djecu i ta djeca gore završe školu,na njih zaboravi.
Znam puno slučajeva da ljudi kad se gore srede razmišljaju da dovedu i familiju a ovo će im,ako su se do sada vagali,sigurno olakšati odluku.
A i nijemci bi time dobili da radnici ne nose doma zaradu nego da se sve tamo potroši a djeca će im danas sutra zarađivati za mirovine.
hehe, a gdje će dovesti djecu, u sobu 3 sa 3 i zajednički wc za 10 ljudi. i onda im od plaće ne bi ostalo ni 200 eura koliko im ostane sada kada bi i za njih plaćali vrtiće i hranu.
nije namjera švabe da oni dovuku djecu, njima trebaju radnici u punoj snazi a ne žele te balkanske  radnike previše plaćati a posebno ne doplatke za njihovu djecu doma. dakle mjera štednje..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest Sat 11 Feb - 11:33

nemogu zamjerit švabama, njihova zemlja, njihovi zakoni, međutim ta mjera će im uštediti 160 milijuna € godišnje, najviše na hrvatima, poljacima, rumunjima, a u isto vrijeme se natrpali arapima koji nerade kurca i na koje će spičkati nekoliko desetaka milijarid € (hrvatski BDP)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus Sat 11 Feb - 11:39

kaja wrote:
vili40 wrote:ako to uspiju progurati dogodit će se to da će Hrvatska ostati bez još jednog dijela stanovništva,čak i najvažnijeg a to su djeca.Ovi koji rade bi se vjerojatno kad tad i vratili ali ako povedu djecu i ta djeca gore završe školu,na njih zaboravi.
Znam puno slučajeva da ljudi kad se gore srede razmišljaju da dovedu i familiju a ovo će im,ako su se do sada vagali,sigurno olakšati odluku.
A i nijemci bi time dobili da radnici ne nose doma zaradu nego da se sve tamo potroši a djeca će im danas sutra zarađivati za mirovine.
hehe, a gdje će dovesti djecu, u sobu 3 sa 3 i zajednički wc za 10 ljudi. i onda im od plaće ne bi ostalo ni 200 eura koliko im ostane sada kada bi i za njih plaćali vrtiće i hranu.
nije namjera švabe da oni dovuku djecu, njima trebaju radnici u punoj snazi a ne žele te balkanske  radnike previše plaćati a posebno ne doplatke za njihovu djecu doma. dakle mjera štednje..
Slažem se , ovo su sezonci ....beraci jagoda i te šeme.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by vili40 Sat 11 Feb - 11:40

kaja wrote:
vili40 wrote:ako to uspiju progurati dogodit će se to da će Hrvatska ostati bez još jednog dijela stanovništva,čak i najvažnijeg a to su djeca.Ovi koji rade bi se vjerojatno kad tad i vratili ali ako povedu djecu i ta djeca gore završe školu,na njih zaboravi.
Znam puno slučajeva da ljudi kad se gore srede razmišljaju da dovedu i familiju a ovo će im,ako su se do sada vagali,sigurno olakšati odluku.
A i nijemci bi time dobili da radnici ne nose doma zaradu nego da se sve tamo potroši a djeca će im danas sutra zarađivati za mirovine.
hehe, a gdje će dovesti djecu, u sobu 3 sa 3 i zajednički wc za 10 ljudi. i onda im od plaće ne bi ostalo ni 200 eura koliko im ostane sada kada bi i za njih plaćali vrtiće i hranu.
nije namjera švabe da oni dovuku djecu, njima trebaju radnici u punoj snazi a ne žele te balkanske  radnike previše plaćati a posebno ne doplatke za njihovu djecu doma. dakle mjera štednje..
vi u Zagrebu ste dokazano van prostora i vremena,država u državi ali neće ni to beskonačno ko i ovo naše zaduživanje.
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by vili40 Sat 11 Feb - 11:54

tko vam prodaje te fore da ljudima ne bi ostalo ni 200 eura,gore je već sve premreženo našim ljudima i nitko gore više ne mora na slijepo,svakoga tko se odluči gore čeka stan i posao.Sve se to prije dogovaraju,u varaždinskoj županiji nema grada,gradića ni sela da bar netko iz tvoje ulice nije već gore tko te može dobro informirati i uputiti,većinom i odmah naći posao.A ljudi većinom više i nemaju drugog izbora,za koga tu crnčiti po cijele dane,za ovu bandu koja se izmjenjuje na vlasti,za hanžekoviće i ostale?
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by kaya Sat 11 Feb - 11:57

vili40 wrote:tko vam prodaje te fore da ljudima ne bi ostalo ni 200 eura,gore je već sve premreženo našim ljudima i nitko gore više ne mora na slijepo,svakoga tko se odluči gore čeka stan i posao.Sve se to prije dogovaraju,u varaždinskoj županiji nema grada,gradića ni sela da bar netko iz tvoje ulice nije već gore tko te može dobro informirati i uputiti,većinom i odmah naći posao.A ljudi većinom više i nemaju drugog izbora,za koga tu crnčiti po cijele dane,za ovu bandu koja se izmjenjuje na vlasti,za hanžekoviće i ostale?
ray daj mu onu brošuru...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest Sat 11 Feb - 12:00

vili40 wrote:tko vam prodaje te fore da ljudima ne bi ostalo ni 200 eura,gore je već sve premreženo našim ljudima i nitko gore više ne mora na slijepo,svakoga tko se odluči gore čeka stan i posao.Sve se to prije dogovaraju,u varaždinskoj županiji nema grada,gradića ni sela da bar netko iz tvoje ulice nije već gore tko te može dobro informirati i uputiti,većinom i odmah naći posao.A ljudi većinom više i nemaju drugog izbora,za koga tu crnčiti po cijele dane,za ovu bandu koja se izmjenjuje na vlasti,za hanžekoviće i ostale?

pa istina je, iman ja hrpu frendova, njemci traže radnika..  radiš neke gadne poslove, ali na hrpi mjesta ti je doslovno osiguran smještaj hrana, dobiješ minimalac.. ostane ti za trošit, i kaže mi ovaj frend gdje radi zva moje frendove, jest radi za minimalac(mislim da je 1500€) ali je u nekom hotelu u planini, ima smještaj, hranu,  troši 500€ mjesečno na izlaske,  ostaje mu 1000€mjesečno.. ima toliko hrvata gore po njemačkoj, većinom Hrvati dobri radnici, onda gazde kažu ovom hrvatu  - samo ih dovuci
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Guest Sat 11 Feb - 12:00

pogotovo kada se protjeraju kozohebi, onda će malo pasti i cijena nekretnina pa će biti još isplativije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus Sat 11 Feb - 12:02

Pinochet wrote:nemogu zamjerit švabama, njihova zemlja, njihovi zakoni, međutim ta mjera će im uštediti 160 milijuna € godišnje, najviše na hrvatima, poljacima, rumunjima, a u isto vrijeme se natrpali arapima koji nerade kurca i na koje će spičkati nekoliko desetaka milijarid € (hrvatski BDP)
Možeš to tako gledat kao i da su se natrpali Arapima pa im beraci jagoda više nisu tolika potreba ( zakon ponude i potražnje ) a možeš i ovako : berac jagoda s djecom i berac jagoda bez djece ......ubiti ovi s djecom su povlašteni jer dobiju od države još 200 eura po djetetu i na taj nacin odbijaju od sezonskih poslova ove koji nemaju djecu tj nikakvih djecih doplataka.......drugim rijecima nelojalna konkurenkcija uz blagoslov države preko djecjih doplataka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus Sat 11 Feb - 12:11

Pinochet wrote:pogotovo kada se protjeraju kozohebi, onda će malo pasti i cijena nekretnina pa će biti još isplativije
Hoce zato šta građevinski sektor u Njemačkoj raste 5% godišnje a natalitet im je i dalje slab i nikakav , kozohebi dobijaju socijalu a poslije nece a za radit nisu pa ce pravit shranja ...natalitet ti je krahirao u cijeloj Evropi i šta se toga tice kad se Arapi pocmu izbacivat opet imaš lov na radnu snagu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by vili40 Sat 11 Feb - 12:12

Pinochet wrote:
vili40 wrote:tko vam prodaje te fore da ljudima ne bi ostalo ni 200 eura,gore je već sve premreženo našim ljudima i nitko gore više ne mora na slijepo,svakoga tko se odluči gore čeka stan i posao.Sve se to prije dogovaraju,u varaždinskoj županiji nema grada,gradića ni sela da bar netko iz tvoje ulice nije već gore tko te može dobro informirati i uputiti,većinom i odmah naći posao.A ljudi većinom više i nemaju drugog izbora,za koga tu crnčiti po cijele dane,za ovu bandu koja se izmjenjuje na vlasti,za hanžekoviće i ostale?

pa istina je, iman ja hrpu frendova, njemci traže radnika..  radiš neke gadne poslove, ali na hrpi mjesta ti je doslovno osiguran smještaj hrana, dobiješ minimalac.. ostane ti za trošit, i kaže mi ovaj frend gdje radi zva moje frendove, jest radi za minimalac(mislim da je 1500€) ali je u nekom hotelu u planini, ima smještaj, hranu,  troši 500€ mjesečno na izlaske,  ostaje mu 1000€mjesečno.. ima toliko hrvata gore po njemačkoj, većinom Hrvati dobri radnici, onda gazde kažu ovom hrvatu  - samo ih dovuci
ma njemački poslodavac cijeni hrvatskog radnika a ako i naleti slučajno na nekog filozofa lako ga se riješi.I još nisam čuo nikog da nije zaradio bar 1500 mjesečno a mnogi i više.Radi se sve,sa knaufom,vodoinstalacije,kuhari,konobari...sve dobro plaćeni poslovi.
A stan?O čemu tu bauljaju?Pa nitko ne živi u hotelu!
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus Sat 11 Feb - 12:21

RayMabus wrote:
Pinochet wrote:pogotovo kada se protjeraju kozohebi, onda će malo pasti i cijena nekretnina pa će biti još isplativije
Hoce zato šta građevinski sektor u Njemačkoj raste 5% godišnje a natalitet im je i dalje slab i nikakav , kozohebi dobijaju socijalu a poslije nece a za radit nisu pa ce pravit shranja ...natalitet ti je krahirao u cijeloj Evropi i šta se toga tice kad se Arapi pocmu izbacivat opet imaš lov na radnu snagu.
Demografija je jedna bitna stavka , ima dosta Grka na radu u Njemačkoj ( EU građani ) i sad opet na pomolu kriza i prica se o masovnom iseljavanju mladih.

Gospodo draga kojih mladih ?

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Greece-population-pyramid-2014
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by vili40 Sat 11 Feb - 12:29

longi,u njemačkoj ne zapošljavaju samo mlade nego sve radno sposobne.Ne znaš raditi sa viljuškarom,kaine problem,sve se riješi brzo ako imaš volju i odmah ti plaća poraste za 300 eura.Nema tamo zavrzlama ko kod nas,brzi tečaj,ispit i arbajt.Tako je na svim poslovima.Imam dva tel.broja i nazovem da dolazim,spremim se i aufidersen.
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus Sat 11 Feb - 12:32

vili40 wrote:longi,u njemačkoj ne zapošljavaju samo mlade nego sve radno sposobne.Ne znaš raditi sa viljuškarom,kaine problem,sve se riješi brzo ako imaš volju i odmah ti plaća poraste za 300 eura.Nema tamo zavrzlama ko kod nas,brzi tečaj,ispit i arbajt.Tako je na svim poslovima.Imam dva tel.broja i nazovem da dolazim,spremim se i aufidersen.
Radio sam s viljušakrom u Italiji , pilana , debla i daske i gotove proizvode smo s njime nosili al samo unutar pogona pa sam ga mogao tu vozikati , privatni posjed ....uglavnom ga je gazda vozi i ova dva talijana momka jer su bili iskusniji al i ja dikad ako je bilo nešto jednostavno za prebacit ....neš ti filozofije ....gas , kocnica , rucica za gore dolje i za nagib.

Kad nešto dižeš onda dođeš ispred toga s viljuškama i iste samo spustiš skroz do poda i ukližeš ispod pa nagneš na svoju stranu da malo podigneš i digneš gore pol metra il metar , netreba puno ako samo prebacuješ s mjesta na mjesto tj nije ukrcaj u kamion .....dođeš di treba prebacit , spustiš , nagneš prema vani viljuške i iskližeš u rikverc .....i onda motaš i brmmm brmmmm Šumaher. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by vili40 Sat 11 Feb - 12:39

RayMabus wrote:
vili40 wrote:longi,u njemačkoj ne zapošljavaju samo mlade nego sve radno sposobne.Ne znaš raditi sa viljuškarom,kaine problem,sve se riješi brzo ako imaš volju i odmah ti plaća poraste za 300 eura.Nema tamo zavrzlama ko kod nas,brzi tečaj,ispit i arbajt.Tako je na svim poslovima.Imam dva tel.broja i nazovem da dolazim,spremim se i aufidersen.
Radio sam s viljušakrom u Italiji , pilana , debla i daske i gotove proizvode smo s njime nosili al samo unutar pogona pa sam ga mogao tu vozikati , privatni posjed ....uglavnom ga je gazda vozi i ova dva talijana momka jer su bili iskusniji al i ja dikad ako je bilo nešto jednostavno za prebacit ....neš ti filozofije ....gas , kocnica , rucica za gore dolje i za nagib.
ma pitao me poznanik dal sam za viljuškar jer radi oko godinu dana u nekoj informatičkoj firmi i stalno trebaju radnike pogotovo hrvate koji su tamo cijenjeni radnici,brzo se prilagode,pohvataju jezik itd.Rekao mu šef da ako nekog zna da ga dovede...sad trebaju radnike u skladištu,ono utovar istovar.On je počeo sa 1800 a sad je na 2000,veli da se preporodio od kad je otišao odavde.
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus Sat 11 Feb - 12:56

A pa ono ok ....pa nije viljuškar neka greda ...nema ti brzina nego samo papučice za gas i rikverc i kočnicu .....nema on mjenjaca bar ovi koji sam ja vozija a mislim da ti nema nijedan , koji ce mu kuraz brzine nije to auto .....a cuj najvažnije ti je pazit na ljude u svojoj radnoj okoloni oko viljuškara i toga šta prevoziš ako je to dugo kao šta je kod nas bio slucaj , balvani ,daske , gotovi materijali ( grede i drugo ).

Ako ne prevoziš ništa viljuške ti uvijek moraju biti blizu poda , skoro pa da ga dodiruje , 20 - 30 cm iznad tla , nikad u visini tijela i glave , dakle pješaku uvijek ispod koljena i niže još cisto da viljuške nestružu po podu ....ili ih digni skroz u zrak na dva i nešto metra visine pa si najmirniji i tako vozi kad si prazan ....nikad između .....nikad .....u rikverc kad ideš pet puta pogledaj ima li ljudi iza ....kad prevoziš materijal koji je dug tj strši isto gledaj gdje su ti ljudi okolo ( ostali radnici koji se tu motaju ili ako je di ima šetaca onda i njih tj te koji tu prolaze , dakle ljudi opčenito oko radnog stroja tj viljuškara ).

Mislim bitnije ti je da znaš kako pravilno vozit to bio on prazan il s materijalom u odnosu na ljude oko radnog stroja tj viljuškara nego sama tehnicka osnova vožnje jer imaš samo papucicu za gas , rikverc i kocnicu ....i dva mjenjaca za nagib stupa vila i podizanje i spuštanje istih po tom stupu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by vili40 Sat 11 Feb - 13:07

ma ne bi bio problem kad sam vozio sve što se kopnom kreće,samo velim kako je gore sve pojednostavljeno.Kod nas valjda moraš položiti ispit i platiti jedno 10 tisuća kuna za voziti to sranje.
vili40
vili40

Male
Posts : 10718
2015-08-02


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by RayMabus Sat 11 Feb - 13:14

vili40 wrote:ma ne bi bio problem kad sam vozio sve što se kopnom kreće,samo velim kako je gore sve pojednostavljeno.Kod nas valjda moraš položiti ispit i platiti jedno 10 tisuća kuna za voziti to sranje.
Nemoraš ....evo ti : 1200 kuna



Trajanje programa:150 školskih sati
Voditelj programa:Ivan Đulvat
  
Cijena:1200,00 kn
https://www.pou.hr/hr/index.php/obrazovanje/osposobljavanje/177-vilicar


 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Rukovateljvilicarom
RayMabus
RayMabus

Posts : 175476
2014-04-11


Back to top Go down

 Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti Empty Re: Njemačka priprema promjene koje izravno pogađaju preko 11.000 Hrvata - i neće im se svidjeti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum