ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 18:37

Uberovi vozači imaju status radnika i kompanija mora za njih plaćati doprinose, izvijestili su u četvrtak švicarski mediji o odluci švicarskog zavoda za osiguranje na radu.

Švicarska Suva pruža usluge obaveznog osiguranja od nezgoda na radu i sudjeluje u utvrđivanju statusa radnika.


U švicarskom zavodu smatraju da su vozači Uber Technologiesa zaposleni u toj kompaniji budući da snose posljedice ako ne poštuju njezine propise i budući da ne mogu sami određivati cijene ni uvjete plaćanja, izvijestio je švicarski radio SRF

Američki proizvođač aplikacije za posredovanje u uslugama prijevoza utemeljen je 2009. godine i u kratkom je roku proširio poslovanje širom svijeta. U mnogim su se zemljama potom suočili s optužbama da zaobilaze standarde zaštite radnika i da izbjegavaju kolektivno pregovaranje s vozačima, tvrdeći da imaju status free-lancera.

Mnoge su zemlje zabranile usluge koje je Uber predlagao a kompanija se suočava i s brojnim sudskim bitkama i u matičnom SAD-u zbog pitanja standarda zaštite radnika, sigurnosnih propisa i mjera određivanja cijena.

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/459060/Uber-u-Svicarskoj-mora-placati-doprinose-za-vozace.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 18:40

komunisti Švicarci protiv slobodnog tržišta i nevidljive ruke nedaju Uberu da izrabljuje radničku klasu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 18:55

pa nemoze radit na crno.. u RH se registriraš svoju firmu , gdje sam sebi plaćaš doprinose i voziš za UBER.. jednostavno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 19:04

Pinochet wrote:pa nemoze radit na crno.. u RH se registriraš svoju firmu , gdje sam sebi plaćaš doprinose i voziš za UBER.. jednostavno

a posluješ po uvjetima koje određuje posrednik i po cijeni koju određuje posrednik, koja je onda svrha pokretanja tvrtke ako si običan najamni radnik?


uglavnom, eto i u švicarskoj su komunisti, nema nade za vas jedine istinske liberale
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 19:37

ne znam o čemu pričaš, u RH je ilegalno obavljanje ikakvih djelatnosti na crno.

Da bi radio za Uber, imaš dvije mogućnosti. Mozes raditi za njih diretkno, čak i uzeti njihovo auto(zarada sve skupa slaba) , a mozes - registriraš svoju firmu, uzmeš svoje auto i radiš za uber. Sebi isplaćuješ plaću i plaćaš poreze. To je najisplativije, tako velika većina radi, i par osoba koje su tako radili, samo preko ljeta , pogotov ako tuku noćne smjene, mogu u 3-4mjeseca ljeti zaraditi nego što se radi cijelu godinu i to dosta više..

da, ali ponavljam moraš imati registiranu firmu,/obrt i sebi plaćati doprinose..

međutim naša država zabranjuje Uber jer je "nelojalna konkurencija", jer UBER vozači , nisu polagali hrpu bezkorisnih testova(kakvi jebeni testovi, trebaš imati ispravnu vozačku i auto) i platili uhljebima hrpu nekih pristojbi.. zbog toga su jeftiniji , plus svatko može uć u business, pa idu cijene na dolje i taksisti se bune.. jer nema više da će netko sa dva zuba u glavi, prevesti nekoga do zračne luke, vozit ga pola sata, i onda mu uzeti 50€, što ljudi lome leđa 2 dana
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 19:44

Pinochet wrote:ne znam o čemu pričaš...

međutim naša država zabranjuje Uber...

pričamo o tome da su im rad zabranili u Švicarskoj,
Švicarski komunisti i uhljebi uništavaju biznis, nedaju Uberu da pošteno naplaćuje naknadu za posredništvo a sav rizik prebacuje na vozača
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 19:51

radi se o doprinosima, izgleda da u švicarskoj su mogli nekako raditi bez plaćanja doprinosa pa Švici zahtjevaju da plaćaju.. što je uredno i tako treba  biti

.. u Rh od početka plaćaju doprinose, to i zatheva sam UBER(kod nas su takvi zakoni), samo kod nas ih unatoč tome i zabranjuju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 19:58

Pinochet wrote:radi se o doprinosima, izgleda da u švicarskoj su mogli nekako raditi bez plaćanja doprinosa pa Švici zahtjevaju da plaćaju.. što je uredno i tako treba  biti
.. u Rh od početka plaćaju doprinose, to i zatheva sam UBER(kod nas su takvi zakoni), samo kod nas ih unatoč tome i zabranjuju
netočno, i u Švicarskoj su poslovali kao u Hrvatskoj, plaćanje obveza su prebacivali na radnike

država je rekla da tako ne može nego da su svi njihovi "suradnici" (freelanceri) zapravo njihovi zaposlenici jer sami ne odlučuju o formiranju cijene niti o uvjetima rada

izmišljaš i lažeš kako bi opravdao svoju šuplju ideologiju :^0

no nisi ti kao aben, samo si isti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by aben 6/2/2017, 20:05

deda wrote:
Pinochet wrote: i u Švicarskoj su poslovali kao u Hrvatskoj, plaćanje obveza su prebacivali na radnike

švicarska socijalizam,


a zoč radnici ne bi somi sebi ploćali poreze? kakove veze poslodavac imo s porezima radnika, osim....socijalizam?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 20:18

deda wrote:
Pinochet wrote:radi se o doprinosima, izgleda da u švicarskoj su mogli nekako raditi bez plaćanja doprinosa pa Švici zahtjevaju da plaćaju.. što je uredno i tako treba  biti
.. u Rh od početka plaćaju doprinose, to i zatheva sam UBER(kod nas su takvi zakoni), samo kod nas ih unatoč tome i zabranjuju
netočno, i u Švicarskoj su poslovali kao u Hrvatskoj, plaćanje obveza su prebacivali na radnike

država je rekla da tako ne može nego da su svi njihovi "suradnici" (freelanceri) zapravo njihovi zaposlenici jer sami ne odlučuju o formiranju cijene niti o uvjetima rada

izmišljaš i lažeš kako bi opravdao svoju šuplju ideologiju :^0

no nisi ti kao aben, samo si isti
:D 

izmišljaš i lažeš, ja imam frendove koji voze za UBER, i planirao sam i sam voziti sa UBER(ali sam se prešalta u drugu šemu), registriraš firmu, i plaćaš doprinose, i voziš za UBER aplikaciju.. zaradiš lijep novac(barem ljeti), ali onda imaš problema sa ovim taksistima u Zagrebu

http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-taksist-koji-je-pokazivao-guzicu-opet-napao-prijetio-vozacu-ubera-da-ce-ga-ubiti/934132.aspx


Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Guzica344
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 20:30

Pinochet wrote:
izmišljaš i lažeš
što sam izmislio ili slagao?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 20:33

a šta   ja lažem?  ljudi koje znam,  registiraju vlastite firme, i sebi uplaćuju doprinose , jer je to uvjet za raditi za Uber-
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 20:38

Pinochet wrote:a šta   ja lažem?

izmislio si ovo

Pinochet wrote:izgleda da u švicarskoj su mogli nekako raditi bez plaćanja doprinosa pa Švici zahtjevaju da plaćaju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 20:40

pa čim švicarci zahtjevaju da se sada plaćaju doprinosi, očito je da je Uber zaobilazio to prije? ili se krivo razumimo? Poanta je da u RH nema nikakvog rada na crno, na sve ide porez. Jedino studenti mogu nekako to zaobić, inače se sve oporezuje

Ovih nekoliko frendova, registriraju svoju firmu, prijave se na uber, i kada im dođe lova na račun, plate sebi plaću i državi doprinose i ostale poreze i tako posluju. 

država od uber pokupila više porezne love i veći broj zaposlenih, nego od svih drugih taksi tvrtki zajedno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by neva 6/2/2017, 20:44

Pinochet wrote:izmišljaš i lažeš, ja imam frendove koji voze za UBER, i planirao sam i sam voziti sa UBER(ali sam se prešalta u drugu šemu), registriraš firmu, i plaćaš doprinose, i voziš za UBER aplikaciju.. zaradiš lijep novac(barem ljeti), ali onda imaš problema sa ovim taksistima u Zagrebu
Uber u RH mogu legalno voziti samo vozači licencirani za gradski prijevoz putnika, što znači da vozač mora imati otvoren autoprijevoznički obrt, a uz to mora imati gradsku licencu koja se dobiva nakon položenog turističkog ispita i plaćanja dozvole za rad koja košta mislim oko 2.500 kn.. kod nas to zasad imaju samo licencirani taksisti, pa samo oni u ZG i voze preko Ubera

i normalno je da će se taksisti buniti na 'divlji' prijevoz putnika od strane građana s automobilima, budući da država/grad pred njih kao prijevoznike postavljaju niz uvjeta koje moraju ispuniti da bi se mogli baviti tim poslom, dok bi "amateri" s aplikacijom Uber taj posao radili bez tih uvjeta.. a to je u RH protuzakonito i spada u damping i nelojalnu konkurenciju
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 20:44

Uber driver is employee, not freelancer: Swiss agency

Nevertheless Rasoul Jalali, general manager at Uber, took issue with Suva, which he said had classified independent drivers as employees in other cases before Uber arrived in Switzerland, triggering other challenges.

"Drivers using the Uber app are independent contractors who enjoy all the flexibility and freedom that come with being self-employed."

http://www.reuters.com/article/us-swiss-uber-idUSKBN14P0J9
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by neva 6/2/2017, 20:45

Pinochet wrote:država od uber pokupila više porezne love i veći broj zaposlenih, nego od svih drugih taksi tvrtki zajedno
ti fkt pišeš nebuloze :D
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by aben 6/2/2017, 20:45

Neve wrote:
Uber u RH mogu legalno voziti samo vozači licencirani za gradski prijevoz putnika, što znači da vozač mora imati otvoren autoprijevoznički obrt, a uz to mora imati gradsku licencu koja se dobiva nakon položenog turističkog ispita i plaćanja dozvole za rad koja košta mislim oko 2.500 kn.. kod nas to zasad imaju samo licencirani taksisti, pa samo oni u ZG i voze preko Ubera

i normalno je da će se taksisti buniti na 'divlji' prijevoz putnika od strane građana s automobilima, budući da država/grad pred njih kao prijevoznike postavljaju niz uvjeta koje moraju ispuniti da bi se mogli baviti tim poslom, dok bi "amateri" s aplikacijom Uber taj posao radili bez tih uvjeta.. a to je u RH protuzakonito i spada u damping i nelojalnu konkurenciju
:D

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 20:50

Pinochet wrote:pa čim švicarci zahtjevaju da se sada plaćaju doprinosi, očito je da je Uber zaobilazio to prije? ili se krivo razumimo? Poanta je da u RH nema nikakvog rada na crno, na sve ide porez. Jedino studenti mogu nekako to zaobić, inače se sve oporezuje

Ovih nekoliko frendova, registriraju svoju firmu, prijave se na uber, i kada im dođe lova na račun, plate sebi plaću i državi doprinose i ostale poreze i tako posluju. 

država od uber pokupila više porezne love i veći broj zaposlenih, nego od svih drugih taksi tvrtki zajedno

tako su poslovali i u Švicarskoj, vozači su bili samozaposleni i plaćali su doprinose na dohodak od samostalnog rada

državna agencija je rekla da tako ne može, jer inače freelanceri sami određuju cijenu svog rada i uvjete pod kojima rade

tvoj um to ne može prihvatiti jer je suprotno tvojim ideološkim vijerenjima pa izmišljaš, lažeš i sereš


slično su i u Velikoj Britaniji zaključili

That's similar to the logic of a ruling in the U.K. last year, which also laid down that drivers were eligible to holiday pay and the national minimum wage (the latter having become more relevant since Uber raised its commissions on fares to 25% from 20%). High Court Judge Anthony Snelson had at the time criticised Uber for its "fictions, twisted language and even brand new terminology," dismissing its core arguments as "faintly ridiculous."
http://fortune.com/2017/01/05/ubers-driver-model-receives-a-fresh-blow-in-switzerland/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Guest 6/2/2017, 20:51

aben wrote:
Neve wrote:
Uber u RH mogu legalno voziti samo vozači licencirani za gradski prijevoz putnika, što znači da vozač mora imati otvoren autoprijevoznički obrt, a uz to mora imati gradsku licencu koja se dobiva nakon položenog turističkog ispita i plaćanja dozvole za rad koja košta mislim oko 2.500 kn.. kod nas to zasad imaju samo licencirani taksisti, pa samo oni u ZG i voze preko Ubera

i normalno je da će se taksisti buniti na 'divlji' prijevoz putnika od strane građana s automobilima, budući da država/grad pred njih kao prijevoznike postavljaju niz uvjeta koje moraju ispuniti da bi se mogli baviti tim poslom, dok bi "amateri" s aplikacijom Uber taj posao radili bez tih uvjeta.. a to je u RH protuzakonito i spada u damping i nelojalnu konkurenciju
:D
:D 

totalni debilizam, ante tomić odlično opisao

http://www.slobodnadalmacija.hr/misljenja/vlaska-posla/clanak/id/451194/samo-u-hrvatskoj-taksisti-misle-kako-mogu-zaraivati-jednako-kao-zubari-i-inzenjeri-konkurencija-uvijek-doe


Samo u Hrvatskoj taksisti misle kako mogu zarađivati jednako kao zubari i inženjeri. Konkurencija uvijek dođe...


elite li dobro zarađivati, a niste poduzetnik spreman na ulagačke rizike, u kapitalističkom svijetu morate vladati nekakvom specijalističkom vještinom, biti, na primjer, neurokirurg, ili mikrobiolog, ili kompjutorski programer, ili analitičar burzovnog tržišta, ili redatelj reklama, ili odvjetnik za razvode...

U tome kao i u svemu drugome vrijedi glasoviti zakon ponude i potražnje: što manje njih znaju raditi to što vi radite, vas će bolje plaćati. I mnogi se krvavo trude da bi stekli takve nekakve rijetke kvalifikacije.

Nemilosrdni
Nemilosrdna ih konkurencija naprosto sili na to. Ljudi uzimaju studentske kredite koje će desetljeće ili dva kasnije otplaćivati i školuju se dugo, do penzije se trude biti što bolji u svome poslu.

S druge strane, što treba za posao taksista? Da biste postali taksist, treba vam osobni automobil i dozvola za upravljanje vozilima B-kategorije, dvije stvari koje zapravo svi imaju. Od sedam milijardi ljudi na svijetu, najmanje pet milijardi sutra bi ujutro mogli uključiti taksimetar i preko ramena upitati: "Di ćemo?"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače Empty Re: Uber u Švicarskoj mora plaćati doprinose za vozače

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum