ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 11:41

Racunica je jednostavna , o tome pocmeš razmišljat kad si blizu 40-oj a vidiš da ovdje neide na bolje .....moš radit ka pas ovdje i ispušit il radit isto tako u Švabiji 5-6 godina i imaš prosjecnu hr mirovinu koliko bi dobio da si crncio ovdje cijeli život plus ta njemačka crkavica je sigurna šta za hr crkavicu nije slučaj i upitna je.


300 eura njemačke koja je sigurna i ovo ovdje nešto crkavice i to je za naše prilike sasvim solidna penzija i jbte se oce li ova hr crkavica kolabrirat uvijek imaš ovih 300 eura.

RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by aben Mon 6 Feb - 11:42

RayMabus wrote:Hr mirovinski sustav nije pouzdan , previše se oslanja proracun na turizam ....pošto imam podatke iz buducnosti znam da ce turizam prnit u čabar jer dolaze imigranti a s njima tenzije i sukobi na Balkanu.


5-6 godina u Njemačkoj koja ima jaku industrijsku bazu i hebe te se više za išta.

Zato se u Hr i neisplati crncit cijeli život nego ovako vatat staž u Njemačkoj.
ništa ni potpuno sigurno, ali puno je bolje od odslanjanja na hr mirovince varati na porezima i ulagati u dicu, nekretnine, biznis, i tako si osigurati kroj života.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 11:44

aben wrote:
RayMabus wrote:Hr mirovinski sustav nije pouzdan , previše se oslanja proracun na turizam ....pošto imam podatke iz buducnosti znam da ce turizam prnit u čabar jer dolaze imigranti a s njima tenzije i sukobi na Balkanu.


5-6 godina u Njemačkoj koja ima jaku industrijsku bazu i hebe te se više za išta.

Zato se u Hr i neisplati crncit cijeli život nego ovako vatat staž u Njemačkoj.
ništa ni potpuno sigurno, ali puno je bolje od odslanjanja na hr mirovince varati na porezima i ulagati u dicu, nekretnine, biznis, i tako si osigurati kroj života.
Pa imama par stanova , kuca plus dva stana plus pun kuraz zemlje ....ovo mi je jer neželim više ovdje rintat za kikiriki i da me svak hebe a na kraju pušiona ....ocu sigurnost po stare dana i s ove strane tj da imam i ok penzijicu i da je sigurna a to mi Hr neomogucava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 11:47

RayMabus wrote:
aben wrote:
RayMabus wrote:Hr mirovinski sustav nije pouzdan , previše se oslanja proracun na turizam ....pošto imam podatke iz buducnosti znam da ce turizam prnit u čabar jer dolaze imigranti a s njima tenzije i sukobi na Balkanu.


5-6 godina u Njemačkoj koja ima jaku industrijsku bazu i hebe te se više za išta.

Zato se u Hr i neisplati crncit cijeli život nego ovako vatat staž u Njemačkoj.
ništa ni potpuno sigurno, ali puno je bolje od odslanjanja na hr mirovince varati na porezima i ulagati u dicu, nekretnine, biznis, i tako si osigurati kroj života.
Pa imama par stanova , kuca plus dva stana plus pun kuraz zemlje ....ovo mi je jer neželim više ovdje rintat za kikiriki i da me svak hebe a na kraju pušiona ....ocu sigurnost po stare dana i s ove strane tj da imam i ok penzijicu i da je sigurna a to mi Hr neomogucava.
Posao u inozemstvu traže ljudi različite dobi i radnog iskustva, no najviše je onih preko pedeset godina. Među ostalim, razlog tomu je i što nakon pet godina rada u Njemačkoj imate pravo na mirovinu od tristo eura, a za svaku dodatnu godinu još šezdeset eura. Neki zapravo ciljano odrade tih pet godina i vrate se kući - kaže Nives Kvesić, direktorica tvrtke "Decro usluge" iz Zagreba.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/449508/pedesetogodisnjaci-pronasli-nacin-kako-uz-pomoc-njemacke-osigurati-pristojnu-starost
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by aben Mon 6 Feb - 11:49

RayMabus wrote:
aben wrote:
RayMabus wrote:Hr mirovinski sustav nije pouzdan , previše se oslanja proracun na turizam ....pošto imam podatke iz buducnosti znam da ce turizam prnit u čabar jer dolaze imigranti a s njima tenzije i sukobi na Balkanu.


5-6 godina u Njemačkoj koja ima jaku industrijsku bazu i hebe te se više za išta.

Zato se u Hr i neisplati crncit cijeli život nego ovako vatat staž u Njemačkoj.
ništa ni potpuno sigurno, ali puno je bolje od odslanjanja na hr mirovince varati na porezima i ulagati u dicu, nekretnine, biznis, i tako si osigurati kroj života.
Pa imama par stanova , kuca plus dva stana plus pun kuraz zemlje ....ovo mi je jer neželim više ovdje rintat za kikiriki i da me svak hebe a na kraju pušiona ....ocu sigurnost po stare dana i s ove strane tj da imam i ok penzijicu i da je sigurna a to mi Hr neomogucava.
ako je dobra pozicija, moreš ko ništa ubosti 3000kn na crno po stanu, ča će ti mirovina uopće.
ti imoš odličnu poziciju za umirovljenje danas; kupiš štafelaj, učiš slikati...ili se bociš u stari zanat goblena, možda zeru kiparstva, razvijati galaktičke strategije, slušati klasiku u vrtu uz ćikaricu čaja, razgovarati s voćkama..kakova njemaška, kakove mirovine...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 11:57

aben wrote:
RayMabus wrote:
aben wrote:
RayMabus wrote:Hr mirovinski sustav nije pouzdan , previše se oslanja proracun na turizam ....pošto imam podatke iz buducnosti znam da ce turizam prnit u čabar jer dolaze imigranti a s njima tenzije i sukobi na Balkanu.


5-6 godina u Njemačkoj koja ima jaku industrijsku bazu i hebe te se više za išta.

Zato se u Hr i neisplati crncit cijeli život nego ovako vatat staž u Njemačkoj.
ništa ni potpuno sigurno, ali puno je bolje od odslanjanja na hr mirovince varati na porezima i ulagati u dicu, nekretnine, biznis, i tako si osigurati kroj života.
Pa imama par stanova , kuca plus dva stana plus pun kuraz zemlje ....ovo mi je jer neželim više ovdje rintat za kikiriki i da me svak hebe a na kraju pušiona ....ocu sigurnost po stare dana i s ove strane tj da imam i ok penzijicu i da je sigurna a to mi Hr neomogucava.
ako je dobra pozicija, moreš ko ništa ubosti 3000kn na crno po stanu, ča će ti mirovina uopće.
ti imoš odličnu poziciju za umirovljenje danas; kupiš štafelaj, učiš slikati...ili se bociš u stari zanat goblena, možda zeru kiparstva, razvijati galaktičke strategije, slušati klasiku u vrtu uz ćikaricu čaja, razgovarati s voćkama..kakova njemaška, kakove mirovine...
Pa to i planiram , vidiš da sam ti rekao da imam 38 godina i da nemam uopce više namjeru radit u Hr nego vatat pet šest godina staža u Njemačkoj ....odem pa naucim jezik i uvatim pol godine staža onda kad mi prne opet ....i skupim tih pet šest godina staža do 65.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 12:02

Imam ekonomijicu u malom prstu ....malo radiš u Švabiji skupljaš staž ....kako radiš ovdje tako ti je i gore ....neš nešto zaradit al to i nije poanta al se makneš malo i radiš ...pa se opet vratiš ....samo je razlika u tome šta ja s ovom šemom zaradim mirovinu koja je sigurna jer je njemačka i zaradim koliko i da isto to radim ovdje cijeli život za kikiriki.


Uprevodu neisplati se radit u Hr cijeli život tj neosigurat se bar ovako minimalno a to je ovih 5-6 godina staža u Švabiji.

Imat ceš sad masovne ezgoduse ovih od 40 pa naviše iz Hr samo radi ove šeme ....hvataju staž u Švabiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 12:04

Moj plan je za početak otic , naci posao al da mi uplacuje mirovinsko i nemoram ništa zaradit al da jezik savladam .....dakle to je ono šest do devet mjeseci minimalno .....eto vec 15% odrađeno.

Onda opet malo tako i kad skupim tri godine na konju sam jer cu ove dvije lako odradit poslije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 12:21

Tko ima iti malo mozga , nije ga strah radit , neide s namjerom da nešto ( ekstra ) zaradi , stavi na papir crncim ovdje crncim tamo al ovdje skupljam staž i za pet šest godina ta njihova minimalna mirovina je ista ko da si radio u hr cijeli život plus ova nije ni sigurna dakle pod stresom si .....a cuj logika je jednostavna : isplati se otic u Njemačku i radit za kikiriki pet šest godina svakome tko je ono cetrdeset i više godina a ovdje šljaka za kikiriki i nema mogucnost napredovanja i vidi da to neide nigdje.

Nauciš jezik odradiš šest do devet mjeseci .....sa papirima ....onda opet odeš kad ti prne ....do 65 ceš skupit tih 5-6 godina .....zato sam rekao da me hr tržište rada nezanima više ....mogu nešto povremeno al to je samo za ubit vrime al moj pravi cilj je 5-6 godina staža u Švabiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 12:24

Sad se stvarno moraš zamislit kad sam ja koji sam imao siguran posao do jucer al dosta psihicki naporan i placa se nediže nikako a sve poskupljuje ( placa 4000 kuna ) pukao i sve odhebao.

Znaci neplačaš me dovoljno , nisi se potrudio da me stimuliraš i zadržiš jer misliš da sam ja glup.

Ahhha aj doviđema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 13:16

Sad cemo lijepo razradit ekonomske planove i analize za onaj dio populacije koji ima malo mozga nelibi se otic šljakat u Švabiju ....sa šezdeset ti je vec kasno da razmišljaš o ovoj šemi dakle najkasnije u pedesetima a ako i prije da nauciš jezik i skupiš šta mjeseci staža u Njemačkoj to bolje jer cilj nije zarada nego hvatanje pet šest godina staža da bi sebi osiguramo njemačku mirovinu minimalac koja je oko 300 eura šta je šljakerska mirovina da cijeli život radiš u Hr i ona je upitna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 13:27

Psihološki ova šema mlađima od 35 nije zanimljiva , znam po sebi , koja pemzija to je daleko , cim ideš prema 40-oj i vidiš da od hr crkavice nema ništa i to stoji na mjestu a cijene idu gore i sve poskupljuju onda je vec druga prica ...počmeš malo mozgat u stilu šta ja crncim ovdje ovako mogu i u Švabiji pa barem hvatam staž.


Idealno je da se s ovom šemom počme vec u cetrdesetima , šta prije to bolje da se nauci jezik i odradi nešto staža.

Za ucenje jezika ti treba od šest do devet mjeseci .....neide se s namjerom da se nešto ( ekstra ) zaradi nego da se nauci jezik i šta je još bitnije skupi nešto staža dakle poslodavac te mora prijavit pa bilo to i na minimalcu al i to po njemačkom zakonu upada u ono staž ....a treba ti najmanje pet godina istog za ostvarivanje tog prava.

To ti je prvi korak a sve ostalo je laganica jer samo periodicno ideš radit u Švabiju ....nekad pol godine , nekad godinu , nekad i više zavisi od pojedinca do pojedinca a počmeš li u četrdesetima i da si najtraljiviji skupit ceš par godina staža u Njemačkoj ......ostatak skupiš u pedesetima ...i to ti je cila prica.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by Guest Mon 6 Feb - 13:44

Centralizacija(sve se trpa u Zagreb) i visoki porezi,  kao nedostatak državne potrošnje u (sve ide u ZGu)

Zanimljivo kada je bila Yuga.. 

40% porezne love je ostajalo općini(gradu) 40% išlo u republički fond(što bi danas bila županija) a samo 20% išlo u Beograd  - a govorilo se da "Beograd pljačka Hrvatsku".

Sada 80%  uzima Zagreb, a županiji i gradu ostane sve skupa 20%.. 

To je ono što uništava Osijek i ostatak RH. u Osijeku postoji hrpa solidnih izvoznih firmi, većina love završi u ZGu , koja se troši na uhljebe.

Čak i to bi se moglo srediti ,da se prebaci ministarstvo poljoprivede i sve agencije u Osijek. Ministarstvo obrane u Knin. Ministarstvo branitelja u Vukovar.  Ministarstvo turizma - ne nužno na obalu, nego negdje u unutrašnjost.. Vrgorac, Pazin u Istri, ili Gospić.

Jedino tako bi se RH mogla spasiti.. drugi način je rezanje poreza i uhljeba, tako da jednostavno državi RH ostane malo para, a da građanima ostane više, pa bi ljudi potaknuli potrošnju investirali itd.. 

pošto ništa od toga se neće napraviti, HDZ i uhljebi(iz Zagreba) će uništiti Osijek, dok Dalmacija se izvlači radi turizma(sve jedno većina turističkih deviza završi u Zagrebu, ali dio ostane i ovdje)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by Guest Mon 6 Feb - 13:47

Inače ja moram priznati da smo se sa ovakvom strukturom države zajebali što smo izašli iz Juge. 

Trebali smo  slušati Markovića, i cijela Yugga je trebala preći na kapitalizam, i ostati zajedno , i bilo bi nam 3puta bolje, Osijek i Vukovar su prije rata bili najbogatiji djelovi bivše države.

I dalje bi Hrvati kukali kako puno love ide u Beograd(Beograd je uzimao oko 20% svega), ali Zagreb uzima 80%


Izlaskom iz Juge , jedino je Zagreb profitira i razvio se, ostatak RH se osiromašio.. ZG, ST, Rijeka(rijeka je čak prije u Yugi imala veći BDP per capita od ZGa) , Osijek je bio malo ispod, sada ZG od svih ima oko 200-300% veći BDP per capita.. 

a taj BDP per capita se sastoji od lupanja pečata i trgovina, (uhljebi i državna potrošnja, dakle nije realni sektor)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by catabbath Mon 6 Feb - 13:50

A valjda bi trebali ostati i jesti govna i živiti od domoljublja, po mogućnosti ići u rat i braniti društvenoprihvatljive obitelji i njuhov podmladak koji ima urođenu anemiju pa ne može u vojsku..

_________________
Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12406
2015-08-22


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 13:56

Hebe me se za Hr ....sad priča s šefom ...8500 kuna štete al ocu da pogledam sve i uzimam sve ko da sam kupija .....nece bit krivicne prijave a to mi je bitno ....sad na bolovanju i u radnom odnosu tj pod suspenzijom do kraja mjeseca i onda otkaz .....malo na biro i prirpemat šemu za u Švabiju.

Nezanima me uopce hr tržište rada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by Guest Mon 6 Feb - 14:03

epikur37 wrote:Tko bi mogao naseliti opustjelu slavoniju?
Evo ja se vratio iz Zg-a u slavoniju nakon 7 godina. Pokušat ću nešto jer želim živiti tamo gdje sam i odrastao. Možda je poljoprivreda propala, ali internet trgovina daje novu nadu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 14:08

U Hr nek radi tko je blesav i zabo li me kuraz koliko dobiju uhljebi u Zagrebu a koliko uhljebi u Splitu.

Aufiltezen ......odo u Švabiju crncit al bar znam zašto.


Posao u inozemstvu traže ljudi različite dobi i radnog iskustva, no najviše je onih preko pedeset godina. Među ostalim, razlog tomu je i što nakon pet godina rada u Njemačkoj imate pravo na mirovinu od tristo eura, a za svaku dodatnu godinu još šezdeset eura. Neki zapravo ciljano odrade tih pet godina i vrate se kući - kaže Nives Kvesić, direktorica tvrtke "Decro usluge" iz Zagreba.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/449508/pedesetogodisnjaci-pronasli-nacin-kako-uz-pomoc-njemacke-osigurati-pristojnu-starost



A vi se zamarajte i dalje s hr ekonomijom i budite pod stresom ocete li uopce vidit hr pemziju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by Guest Mon 6 Feb - 14:09

sunrise wrote:
epikur37 wrote:Tko bi mogao naseliti opustjelu slavoniju?
Evo ja se vratio iz Zg-a u slavoniju nakon 7 godina. Pokušat ću nešto jer želim živiti tamo gdje sam i odrastao. Možda je poljoprivreda propala, ali internet trgovina daje novu nadu
pa ja i dobro zarađujem od online business-a , doduše sada ulažem lovu u turizam, , ali da sam u slavoniji, jbt mozes kupiti kuću i parcelu za 10 000€ , već bi uložio.. 

ovdje u dalmaciji kvadrat najjeftinije rupe je 1500€
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by Guest Mon 6 Feb - 14:10

dawson wrote:A valjda bi trebali ostati i jesti govna i živiti od domoljublja, po mogućnosti ići u rat i braniti društvenoprihvatljive obitelji i njuhov podmladak koji ima urođenu anemiju pa ne može u vojsku..
neće nitko braniti.. Slavonci su se zajebali. . primili su udar JNA i četnika, dok je u ZGu palo 3 bombe u 5godina rata, a na kraju sve ih ZG opljačkao , 10 puta gore nego BG..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus Mon 6 Feb - 14:11

Pinochet wrote: dok Dalmacija se izvlači radi turizma(sve jedno većina turističkih deviza završi u Zagrebu, ali dio ostane i ovdje)
To ce ti krahirat ....navala imigranata i to muslimana ...dižu se tenzije ...sukobi ....nema ništa od toga .....sad ti to tako neizgleda al skužit ceš uskoro.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176255
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 4 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum