ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:25

..pa sve vise cvjeta seoski turizam u baranji...cak iz godine u godinu sve vise turista..ali treba delati...0-24...najlakse otici u svabiju odradim radno vrijeme aj bok..ali opet vise ovi zarade a na svom su

vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:27

..inace vidim da ej dosta zagoraca bilo kolonizirano u slavoniju i baranju...nisam to znao do nedugo..mislio sam ono ahom hercegovci,dalmatinci,licani...ali porucavanjem i upoznavanjem ljudi...cak zagorci visoko kotiraju kao doseljinici u slavoniju i baranju..ima dosta sela gdje su bas oni vecina..prvo spaljeno selo u hravtskoj celije...vecina su zagorci...jarmina gotovo citavo selo zagorskog porijekla..u baranji ih ima puno..ceminac..kod slavonskog broda..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:29

..koliko sam vidio..zagorci su najvise kolonizirani u periodu ndh-a...i nesto prije 2 svjetskog rata...poslije 2 svjetsog rata to ej stalo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by jastreb 3/2/2017, 08:30

vuksadinare wrote:..koliko sam vidio..zagorci su najvise kolonizirani u periodu ndh-a...i nesto prije 2 svjetskog rata...poslije 2 svjetsog rata to ej stalo
A znaš li da je u vrijeme SHS bilo doseljavanja Istrijana na Kosovo?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:33

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:..koliko sam vidio..zagorci su najvise kolonizirani u periodu ndh-a...i nesto prije 2 svjetskog rata...poslije 2 svjetsog rata to ej stalo
A znaš li da je u vrijeme SHS bilo doseljavanja Istrijana na Kosovo?
ne znam....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by jastreb 3/2/2017, 08:35

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:..koliko sam vidio..zagorci su najvise kolonizirani u periodu ndh-a...i nesto prije 2 svjetskog rata...poslije 2 svjetsog rata to ej stalo
A znaš li da je u vrijeme SHS bilo doseljavanja Istrijana na Kosovo?
ne znam....
No kasnije su se skoro svi vratili u Istru. Inače u cijeloj Jugi najmanje su se iseljavali Slovenci,pa Istijani.

I oni koji su se iseljavali iseljavani su silom. Uglavnom Istrijani od strane fašista,te Slovenci za vrijeme 2.svj.rata od Nijemaca (uglavnom u Srbiju i nešto u Hrvatsku,ali kasnije su se svi vratili).
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:37

.....jbg...na koncu se vidi da su svi ti seici supcine koji bi bili i sami sejtani ako osjete da ce im nesto ugroziti bogatstvo...dok im niej bilo ugrozeno...bili su vehabcine na kubik..i rajcali i placali sirotinju da za njih odrađuju prljave poslove i idu sirit radikalni islam..a sad ih se odricu ko da nikad nisu postojali..cak i podrzavaju zabrane trumpa za takve...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:37

vuksadinare wrote:.....jbg...na koncu se vidi da su svi ti seici supcine koji bi bili i sami sejtani ako osjete da ce im nesto ugroziti bogatstvo...dok im niej bilo ugrozeno...bili su vehabcine na kubik..i rajcali i placali sirotinju da za njih odrađuju prljave poslove i idu sirit radikalni islam..a sad ih se odricu ko da nikad nisu postojali..cak i podrzavaju zabrane trumpa za takve...
pardon ovaj post je za drugu temu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:39

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:..koliko sam vidio..zagorci su najvise kolonizirani u periodu ndh-a...i nesto prije 2 svjetskog rata...poslije 2 svjetsog rata to ej stalo
A znaš li da je u vrijeme SHS bilo doseljavanja Istrijana na Kosovo?
ne znam....
No kasnije su se skoro svi vratili u Istru. Inače u cijeloj Jugi najmanje su se iseljavali Slovenci,pa Istijani.

I oni koji su se iseljavali iseljavani su silom. Uglavnom Istrijani od strane fašista,te Slovenci za vrijeme 2.svj.rata od Nijemaca (uglavnom u Srbiju i nešto u Hrvatsku,ali kasnije su se svi vratili).
....pola ljudi je prisilno iseljavano...i dlamatinaca se dosta vratilo...nisu mogli bez mediteranske klime,krsa,mora,planina..pa koliko imali...dio ih je ostao...ali dio ih se i vratio..dok to nije bio slucaj kod hercegovaca i licana...mahom oni se nisu vracali...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by catabbath 3/2/2017, 08:42

vuksadinare wrote:.i dlamatinaca

Lol službeno dalmatinci ali nisu ti mora vidili lol!
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by Kermit 3/2/2017, 08:43

jastreb wrote:
asilovski wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:asila u elementu :)

https://www.youtube.com/watch?v=VJTizrixq6Y
Meni je zapovjednik na ratištu bio iz Čeminca. Porijeklom Zagorac.
doseljenici iz 1945.g. to su sve bila mađarska i švapska sela, sada se ponovno prazne Branjina ti sada ima 100 st. od 1200 prije 10 gopdina, Beli se prepolovio, i sva ona sela uz granicu Batina, Podolje, Gajić, Draž...to za 10 godina više neće biti sela de facto
Moje je predviđanje da će vrlo brzo i to oživjeti. Cijene nekretnina će pasti i to će mnogi iskoristiti. Evo najbolji primjer ti je Gorski kotar,koji je upravo na taj način procvjetao.
kod nas su veliki problem glavaševi kadrovi oni su generator bijede, korupcije i kriminala
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:43

od dalmatinaca najvise su se vratili oni judi koji su prije kolonizacije zivjeli na obali ili otocima..dok iz dalamtinske zagore tek se malo ljudi vratilo.....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:44

dawson wrote:
vuksadinare wrote:.i dlamatinaca

Lol službeno dalmatinci ali nisu ti mora vidili lol!
kazem..oni koji su se od dlamatinaca vratili doma najvise je bilo sa mora..iz dalamtinske zagore malo ih se vratilo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by jastreb 3/2/2017, 08:45

vuksadinare wrote:od dalmatinaca najvise su se vratili oni judi koji su prije kolonizacije zivjeli na obali ili otocima..dok iz dalamtinske zagore tek se malo ljudi vratilo.....
Ma je. Pa u Beogradu su gotovo svi Dalmatinci(mislim na Hrvate) sa mora i otoka.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by vuksadinare 3/2/2017, 08:49

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:od dalmatinaca najvise su se vratili oni judi koji su prije kolonizacije zivjeli na obali ili otocima..dok iz dalamtinske zagore tek se malo ljudi vratilo.....
Ma je. Pa u Beogradu su gotovo svi Dalmatinci(mislim na Hrvate) sa mora i otoka.
cuj..krivo kopcaj..ja govorim o kolonizaciji..u slavoniju a ne dolascima vojnih lica ili poslom..kuzis?..selo,zemlja i tako to..u beogradu najvise dalamtinaca je onih koji su bili vojna lica ili na nekakvim politickim funkcijama
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by darth_vader 3/2/2017, 09:12

asilovski wrote:
jasambrend wrote:Kad se zarate Srbin i Mađar oko hrvatskog teritorija...  :coffee
čak je i naziv mađarski, da nije bilo Karađorđevića i I. sv. rata teritorij bi bio sa maticom, ali no

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 300px-BARANYA


Ma čisto mi vas bilo malo dražesno gledati...  :D
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by jastreb 3/2/2017, 09:14

Kad sam bio u vojsci na razglasu su često puštali pjesmu o baranji.

Išla je otprilike ovako "Vratiću se svojoj kući ja,makar i pod kišom metaka,mene čeka moja Baranja,baranja,Baranja"

Zna neko o kojoj je pjesni riječ?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

tko bi ratovao za svoju zemlju danas? - Page 6 Empty Re: tko bi ratovao za svoju zemlju danas?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum