ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja sam GLUP

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Ja sam GLUP Empty Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 16:36

Ovo je vrlo nezgodna uzročno-posljedična veza: što smo obrazovaniji, postajemo sve gluplji! I nema nam pomoći?

Ja sam GLUP IStock-187899893


Čovječanstvo je dosegnulo svoj misaoni zenit i sada intelektualno propada, a sve zbog prirodne selekcije, odnosno zbog navade pametnih i obrazovanih građana da imaju manje djece od glupih i neobrazovanih ljudi.

To nije kafanska šovinistička priča nego rezultat istraživanja znanstvenika na Islandu, o čemu je nekidan u članku "Prirodna selekcija čini 'obrazovne gene' rjeđim, kaže islandska studija" pisao britanski Guardian.

Prema toj studiji, geni koji su odgovorni i zaslužni za dosegnutu razinu obrazovanja istodobno utječu i na fertilitet. Konkretno, ljudi koji u sebi nose više "obrazovnih gena" skloni su imati manje djece od drugih ljudi.

Riječ je o studiji koju je provela genetička firma "deCODE" iz Reykjavika, čiji je cilj bio otkriti faktore koji bi mogli utjecati na smanjenje pojave slaboumnosti (imbecilnosti) kod ljudi. Istraživači su koristili bazu podataka za 100.000 Islanđana (riječ je o trećini populacije Islanda) kako bi vidjeli koliko se često skupine genskih varijacija koje utječu na obrazovno postignuće pojavljuju u populaciji kroz vrijeme.
Ja sam GLUP Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=293&loc=http%3A%2F%2Fwww.slobodnadalmacija.hr%2Fnovosti%2Fsvijet%2Fclanak%2Fid%2F464348%2Fovo-je-vrlo-nezgodna-uzrocno-posljedicna-veza-sto-smo-obrazovaniji-postajemo-sve-gluplji-i-nema-nam-pomoci&referer=http%3A%2F%2Fwww.google.hr%2Furl%3Fsa%3Dt%26rct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3Dweb%26cd%3D%26ved%3D0ahUKEwiI2ZGzkeDRAhXFCJoKHeeWB-QQFggZMAA%26url%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.slobodnadalmacija
Više diploma, manje djece
Za početak, nađeno je da su one skupine gena koje ljudima daju predispoziciju da više vremena posvete obrazovanju postale rjeđe u razdoblju od 1910. do 1975. godine. Otkriven je konstantni lagani pad kroz navedeno razdoblje od 65 godina, što implicira smanjenje prirodne težnje da se uloži napor u stjecanje obrazovnih kvalifikacija.

Također je uočeno da geni koji su odgovorni za obrazovanje utječu i na fertilitet, na način da ljudi koji nose veću količinu "obrazovnih gena" imaju manje djece od ostalih. To je islandske znanstvenike navelo da zaključe da obrazovni geni u populaciji postaju rjeđi zato što bolje obrazovani ljudi manje doprinose razmnožavanju nego drugi. Što više diploma, to manje djece.

Pritom znanstvenici upozoravaju da razlog tome nije (samo) činjenica što obrazovani ljudi, u odnosu na druge, u obrazovnom sistemu i potonjem građenju karijere provedu više godina nego drugi, pa onda kasnije od većine zasnivaju obitelji. Pokazalo se, naime, da mnogi ljudi koji imaju puno gena za dugotrajno obrazovanje napuste taj obrazovni sistem ranije, ali još uvijek imaju manje djece od drugih.

"Ne može se reći da vas obrazovanje ili karijerne mogućnosti koje ono pruža sprječava da imate više djece", izjavio je voditelj studije Kari Stefansson. "Ako ste genetski predisponirani da imate više obrazovanje, onda ste također predisponirani i da imate manje djece."
Ipak nije sve crno
Istraživači, doduše, priznaju da ova pojava u vremenskom okviru od jednog desetljeća izaziva relativno malen pad prosječnog IQ-a, oko 0,3 bodova, ali ističu da bi u njezin utjecaj u duljem vremenskom razdoblju mogao biti "dubok i ozbiljan".

"Kumulativni efekt kroz vrijeme znači da ćemo imati dramatičan efekt na genetsku predispoziciju za obrazovnim postignućem. Ako se nešto ne dogodi što će poništiti taj utjecaj, mogli bismo imati ozbiljne posljedice na obrazovno postignuće u našem društvu", upozorava Stefansson.

Međutim, nije sve tako crno. Znanstvena zajednica ističe da genetika nema tako velik utjecaj na obrazovanje da bismo morali biti zabrinuti nad ovim otkrićem islandskih istraživača.

"Više studija ukazuje da postajemo sve gluplji, ali efekti su zapravo maleni", kaže sociologinja s Oxforda Melinda Millis.

"Naše obrazovanje i odluke o tome kada ćemo imati djecu i koliko ćemo ih imati ponajviše su uvjetovane društvom i našom okolinom. Ti su utjecaji jači od genetskih. U razdoblju koje su proučavali znanstvenici s Islanda došlo je do eksplozije obrazovanja, tako da žene danas imaju prosječno tri do četiri puta više godina obrazovanja nego što su imale 1910. godine", kaže Millis.

Harvardski ekonomist Jonathan Beauchamp potvrđuje da prirodna selekcija, doduše "vrlo nježno", negativno djeluje na učestalost obrazovnih gena i u američkom društvu, ali predviđanje budućih trendova smatra problematičnim zato što nitko ne zna kakve će nam promjene u kulturi i društvu budućnost donijeti.
 
Djeco, samo vi učite

Znanstvenik Ewan Birney, direktor Europskog bioinformatičkog instituta u Cambridgeu, strahuje da bi ova islandska studija mogla biti pogrešno interpretirana, na način da ljudi pomisle kako je obrazovanje determinirano isključivo genetikom, pa bi oni koji se malo više muče u školi mogli biti obeshrabreni i odustati od učenja.

"Ne mogu dovoljno naglasiti koliko to nije točno", tvrdi Birney.


http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/svijet/clanak/id/464348/ovo-je-vrlo-nezgodna-uzrocno-posljedicna-veza-sto-smo-obrazovaniji-postajemo-sve-gluplji-i-nema-nam-pomoci
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 16:43

Sinoc sam ( pod utjecajem pijanstva naravno ) objavio rat digitronima .....jednoga sam odma napuca nogom pa je letija 50 metara.

Smrt digitronima , sloboda narodu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 16:45

Heben malter onome tko je izmislija oduzimanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by kic 26/1/2017, 16:48


> psihologija
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by Guest 26/1/2017, 16:50

to je posljedica smanjene smrtnosti, napretka medicine i tehnološkog razvoja

pred par stoljeća glupi bi umrli od gladi, od ozljeda, od bolesti, danas ih na životu drže izumi inteligentnih

kroz mjere eugenike trebalo bi ponovno potaknuti prirodnu selekciju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 16:50

GF je objavila rat digitronima.

Osam godina osnovne i cetri srednje i to još tehnicke i onda se izludim oduzet nešto tipa 3700 minus 2480

A neš više heben ti malter,
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by Guest 26/1/2017, 16:52

RayMabus wrote:Heben malter onome tko je izmislija oduzimanje.

kolko sam uspio skužit ovi što su napravili studiju imaju glupe roditelje jer da su im roditelji bili pametni njih ne bi bilo kao ni ove studije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 16:53

tiefpunkt wrote:
> psihologija
Tocno ....idem oduzimat kako su me u školi naucili i sve pofalijem ....idem zdravo seljačkom metodom sa kolika je razlika i iz prve.



Osam godina osnovne i cetri srednje i to još tehnicke i onda se izludim oduzet nešto tipa 3700 minus 2480

1220
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 16:59

A neš više oduzimat .....kolika je razlika ...dodaji.

Ono cetri godine matematike u osnovnoj plus cetri godine matematike u srednjoj i to još tehnicki smjer i onda idem oduzimat i rabim školsku metodu i sve pofalijem , izheben moždane vijuge a rezultat nedobijem.

Kolika je razlika ?

Necu više da cujem za oduzimanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 17:02

Samo te zaglupljuju tamo u školi.

Ajmo 9670 minus 5630 

1040 plus 3000

4040
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 17:03

Me više zahebavat s tim oduzimanjem , pun mi ga je kuraz.

Baš sam se naljutio .....napuca san digitron nogom da je letija 50 metara.

Mrš.

NE TRIBAŠ MI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 17:05

Reforma školstva.

Zabranjujemo oduzimanjem zakonom.

Galakticka Federacija vs digitroni.

Oduzimanje se izbacuje iz upotrebe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 17:10

To oduzimanje mi nikad nije išlo ....podsvijesno.....sad sam i shvatio zašto ...u GF nema oduzimanja.


Ja sam mora odgovarat za tri matematiku u srednjoj jer me bolija kuraz ....meni dovoljno bilo da dobijem dva a zna sam za pet ...onda bi riješija zadatke kolegi do jer je on bija tudum za matematiku a on bi meni riješava na engleskome kad bi ibli ispiti ....tako smo prolazili cijelu srednju .....onda ja dobijem minus dva a ovaj dobije tri a ono on i matematika ko ja i engleski dva pojma ....na kraju me profesorica nije tila pustit nego me izvukla na ploču da joj odgovaram za tri jer nece da mi da dva jer zna da znam za pet ....pa smo se eto dogovorili za tri .....a štaš kad je navalila.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 17:11

Dosta je bilo oduzimanja ...od danas ga zakonom zabranjujem.

GF.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 17:15

53789 minus 4590

1199

plus

48000

49199
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 17:28

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }
6578 minus 768


kolika je razlika ?


232


578


...


810


..
5810


768


6578
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by Guest 26/1/2017, 17:29

Glup nema veze sa matematikom.Znam curu koja brije matematiku,integrale i zvace ih kao zvakacu,a u realnom zivotu,je dupeglavka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by Eroo 26/1/2017, 17:30

Longi je više u pravu nego što mislite. Moju struku su "digitroni" totalno sjebali.  :D
Eroo
Eroo

Posts : 74729
2016-07-22


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by RayMabus 26/1/2017, 17:33

Eroo wrote:Longi je više u pravu nego što mislite. Moju struku su "digitroni" totalno sjebali.  :D
Ja san sinoc jednoga napuca nogon da je letija pedesetmetara ....pijan ko čep nešto zbrajam ....iden školskom metodom kako su me učili ...zapetlja se skroz

Od malih nogu gnušam se toga oduzimanja s sad sam shvatio i zašto : u GF tako neucimo.

Podsvijesno sam to odbija ( oduzimanje ).

1533 i 789

kolika je razlika

211
533

744
RayMabus
RayMabus

Posts : 175886
2014-04-11


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by Guest 26/1/2017, 17:34

Eroo wrote:Longi je više u pravu nego što mislite. Moju struku su "digitroni" totalno sjebali.  :D

DIGITRONOVE „DAVČNE BLAGAJNE“ U SLOVENIJI

http://www.digitron.hr


Last edited by Gnječ on 26/1/2017, 17:35; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ja sam GLUP Empty Re: Ja sam GLUP

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum