ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane - Page 2 Empty Re: Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane

Post by Leviathan2 25/1/2017, 15:35

Dread_Pirate_Roberts wrote:klasični NIMBY efekt...
ebes mi sve ako znam sto znaci

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane - Page 2 Empty Re: Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane

Post by Guest 25/1/2017, 15:42

Leviathan2 wrote:
Dread_Pirate_Roberts wrote:klasični NIMBY efekt...
ebes mi sve ako znam sto znaci

NIMBY (Not in my back yard, Niet in mijn achtertuin), in Vlaanderen ook wel NIVEA (niet in voor- en achtertuin), is een begrip uit de ruimtelijke ordening om aan te duiden dat veel mensen wel gebruik willen maken van voorzieningen, maar er geen hinder van willen ondervinden. Zo willen veel mensen in een auto rijden, maar wil bijna niemand dat in zijn directe omgeving een nieuwe verkeersweg wordt aangelegd vanwege de geluidsoverlast of aantasting van het landschap.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane - Page 2 Empty Re: Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane

Post by Leviathan2 25/1/2017, 15:43

Gnječ wrote:
Leviathan2 wrote:
Dread_Pirate_Roberts wrote:klasični NIMBY efekt...
ebes mi sve ako znam sto znaci

NIMBY (Not in my back yard, Niet in mijn achtertuin), in Vlaanderen ook wel NIVEA (niet in voor- en achtertuin), is een begrip uit de ruimtelijke ordening om aan te duiden dat veel mensen wel gebruik willen maken van voorzieningen, maar er geen hinder van willen ondervinden. Zo willen veel mensen in een auto rijden, maar wil bijna niemand dat in zijn directe omgeving een nieuwe verkeersweg wordt aangelegd vanwege de geluidsoverlast of aantasting van het landschap.
ajukurac :D

_________________
Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane - Page 2 Empty Re: Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane

Post by mutava baštarda 25/1/2017, 18:16

kako reče jedan moj brđanin, jedina korist koju će lokalna zajednica imati od ovog projekta je da će hrvace dobiti prvoligaša :)
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split-zupanija/clanak/id/465179/mladi-fizicar-razotkriva-tajnu-elektrane-na-peruci-u-cetinu-ce-dnevno-ispustati-280-tisuca-litara-otpada-a-sve-je-osmisljeno-tako-da-graani-placaju-vlasniku-milijarde-kuna
Logika je u ozakonjenom modelu krađe građanima-potrošačima električne energije po istom ili sličnom receptu beneficirane cijene električne energije iz vjetra. U Zakonu o obnovljivim izvorima energije i visokoučinkovitoj kogeneraciji, koji je u rujnu 2015. godine donijela koalicijska vlast na čelu sa SDP-om, uvedena je "tržišna premija", razlika između dogovorene i trenutne tržišne cijene struje.

Tu razliku za obnovljive izvore i "učinkovitu kogeneraciju" država izravno plaća proizvođaču električne energije iz novca za subvencije koji uzima građanima kroz račune za isporučenu električnu energiju. Upravo zato je elektrana na Peruči osmišljena kao kombi-kogeneracijska, koja bi osim 450 megavata struje u proizvodnji imala i 50 megavata toplinske energije koja nikome ne treba.

Osim privatnom investitoru koji zahvaljujući tomu ima osiguran povrat ulaganja na teret hrvatskih građana, a radi se o milijardama kuna.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane - Page 2 Empty Re: Energetska neovisnost - U ime Naroda tražim zaustavljanje gradnje elektrane

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum