ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  - Page 2 Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by markabc2 Sun 20 Apr - 23:29

to je ova tema :-)

http://forum.net.hr/forums/t/291848.aspx?PageIndex=28

markabc2

Posts : 25
2014-04-19


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  - Page 2 Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Guest Mon 21 Apr - 1:40

nabaci par komentara i zaključaka te rasprave..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  - Page 2 Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Iosephvs Mon 21 Apr - 14:50

Baron wrote:
Iosephvs wrote:
Baron wrote:
markabc wrote:
Baron wrote:odlično! Poljski nacionalisti se uvijek pravdaju da Nijemcima ne mogu vratiti njihov teritorij jer im je otet Poljski istok.
eto..sad neka uzmu svoj istok, a Nijemcima neka vrate ukradenu i otetu zemlju.
a mozemo i zamisliti kako bi ta ljigava i patetična nacija  vratila nešto..ne kaze se u Njemačkoj za badava:
''ist dir was gestohlen, ist es schon morgen in Polen''
(ako ti je nesto ukradeno, vec sutra ujutro je u Poljskoj)

ništa poljaci nisu ukrali njemačkoj. raspravljali smo o pomeraniji, šleziji i pruskoj...... uvijek je to bilo granično područje

ukradena zemlja i protjerano civilno stanovnistvo koje je vise od 800 godina zivjelo na toj zemlji.
Poljaci - gamad


niti su poljaci gamad, niti su oni išta ukrali. nijemci su ti koji su se malo-pomalo širili na istok i u dilu sa rusima dijelili poljsku više puta, a svinjsko ponašanje nijemaca u poljskoj 1939-45. (isto kao i sovjeta) je nešto što će se pamtiti u poljskoj dosta dugo (kao i ponašanje rusa/sovjeta).
gamad svakako jesu i to nekulturna gamad u rangu sa najgorim balkanom.
Nijemci su se širili jer su prije WW2 imali odličan natalitet i demografski rast, a granice njemačke i Poljske su bile udarene davno prije WW1 i nisu se mijenjale. Poljacisu ti koji su imali pretenzije na Njemački teritorij (progooglaj njihove planove iz WW1)
a drugi svjetski rat su isprovocirali upravo Poljaci sa svojim odvratnim ponašanjem i maltretacijom Njemačke mnjine, otimanja Njemačkog teritorja, ne prihvacanje da se teritorijalno pitanje riješi referendumom, ignoriranja molbi i političkog dijaloga sa Berlinom, konstantno zveckanje oružjem i
odlazak u London Poljske vlade točno 14 puta od siječnja 1938-kolovoza 1939 (mjesec dana prije izbijanja rata)
vrhunac Poljske provokacije pod patronatom Londona i Pariza bio je pokolj Njemačkih civila 12 dana prije invazije na Poljsku, sto ga da, Poljaci su usrana govna i volio bi da ih Njemačka i Rusija pojedu jer drugačiju sudbinu taj odvratni narod nije ni zaslužio.
što se tiče granica koje su iskrojene nakon WW2 od strane pobjednika i posebice odluke koje je donjeo SSSR (odluke kojih se odriče i sama Rusija danas, kao npr. u slučaju Krima) - odnose se itekako na oteti njemački teritorij koji se treba bez obzira na sve - vratiti pod ustavno pravni poredak Njemačke, jer odlula o otimanju tog teritorija donešena je jednostrano od Staljina i komunista SSSR-a - bez ikakog legalnog povoda.
Njemačka je izgubila rat - istina, no to nije razlog zbog kojeg bi joj se trebalo oteti gotvovo 37% teritorija koji je bio u sastavu Njemačke, a prije toga Pruske više stoljeća.

što su to poljaci planirali u WWI? što su uopće mogli planirati?? bili su podijeljeni između njemačke, austrije i rusije i za račun tih carstava čak jedni na druge pucali. osim toga stvaranju druge poljske republike uvelike su kumovali sami nijemci i austro-ugarska koji su nakon boljševičkog ''nit srat nit pišat'' duboko zašli u teritorij bivšeg ruskog carstva i boljševicima nametnuli 'brest-litovski mir' kojim su zapravo stvorene poljska, ukrajina etc.  kao države koje bi bile povezane preko vladarskih osoba (careva) sa njemačkom i austro-ugarskom. drugim riječima marionete. 1918. njemačka i austro-ugarska kapitulirale, a ovi iskoristili prigodu i građanski rat u rusiji i osamostalili se (osim ukrajine).

da ne idem dalje s tim ...  ako su poljaci gamad, što su tek onda bili nijemci sa nacional-socijalizmom, logorima i svim tim pizdarijama?

zatim, postaš tu zemljovide koji pomorje i prusku predstavljaju kao isključivo njemački teritorij kroz povijest .... štoviše da su nijemci zahvaljujući natalitetu prevladali na tom području što je, da prostiš, teški guzoliz od tvrdnje.  izvorni prusi su bili baltski narod, a pomorjani slavenski narod ... a granica se na tim područjima stalno pomicala čas na zapad, čas na istok u čemu su konačnu ulogu ulogu imali vitezi iz teutonskog reda, naravno i poljaci ... štoviše zajedno su ratovali protiv baltskih prusa (pruski križarski rat). baltoprusi su na kraju pali pod vlast teutonske monaške države, a poljaci su kako vidim također popušili najzapadnije pokrajine.

današnje granice poljske dosta su slične granicama poljske oko tisućite godine. one svakako nisu rezultat nekog poljskog htijenja već ih je takvima, sa svim posljedicama, odredio staljin koji je na tim područjima bio apsolutni pobjednik i gospodar 1945. godine. niti se tu previše pitalo poljake, niti nijemce. pobjednici su nacrtali granice i razmjestili stanovništvo. komu pravo, komu krivo ..... a danas zahtijevati da pomorje i stara pruska opet budu u njemačkoj je blago rečeno ''iracionalno''.

i pošto si tu postao samu jednu stranu povijesti u zemljovidima, evo sada ću ja i malo drugu stranu te povijesti ... tek da se vidi.


POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  - Page 2 Border_changes_in_history_of_Poland
Iosephvs
Iosephvs

Male
Posts : 240
2014-04-15

Lokacija: : Res Pvblica Corrvptia

Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  - Page 2 Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Winter is coming Wed 14 Dec - 22:03

vidi ti poljaka i oni bi malo hm,ne vidim da ce oni nesto pokusati,mada nikad se nezna  cat

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  - Page 2 Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by red wolf Wed 14 Dec - 22:55

Ljudi idu jednom svom ružnom kraju a da toga nisu ni svijesni. Tužno.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  - Page 2 Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by red wolf Wed 14 Dec - 22:57

Nikada niste shvatili činjenicu da ste ljudi jer nikada niste duhovno dovoljno sazrijeli da biste to shvatili...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  - Page 2 Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Winter is coming Thu 15 Dec - 0:24

red wolf wrote:Ljudi idu jednom svom ružnom kraju a da toga nisu ni svijesni. Tužno.
mislis kao covjecanstvo ili individualno?

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  - Page 2 Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum