ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by genitalni_herpes 19/4/2014, 22:41

Žitomirska oblast, naseljena uglavnom stanovništvom poljskog porijekla, raspisla je referendum na kojem će se izjasniti o većoj autonomiji, a zatim i o prisajedinjenju Poljskoj


POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  V142417
FOTO: Eurobelarus





Žitomirska oblast, naseljena uglavnom stanovništvom poljskog porijekla, raspisla je referendum na kojem će se izjasniti o većoj autonomiji, a zatim i o prisajedinjenju Poljskoj 

Zahtev za većom autonomijom postavljen je i u Žitomirskoj oblasti na sjeveru Ukrajine, pretežno naseljenoj ljudima poljskog porijekla, objavljeno je na sajtu Eurobelarus. 
Povodom 25. godišnjice formiranja Saveza Poljaka u ovom regionu, 11. aprila u Žitomiru je održan poljsko-urkajinski okrugli sto, događaj kojem su prisustvovali ne samo aktivisti tog saveza, negoi predstavnici Ministarstva spoljnih poslova Poljske i lokalne vlade pokrajine Lublin. 
Predsjednik Žitomirske oblasti Sidor Kizin tom prilikom je kazao da bi se trebalo ugledati na jugoistok Ukrajine, gdje oblasti naseljene ruskim življem traže federalizaciju zemlje i najavio je zahteve vladi u Kijevu: 
- Sprovođenje referenduma u oblasti Žitomira u cilju uspostavljanja veće autonomije poljskog stanovništva i uvođenje poljskog jezika kao drugog zvaničnog; 
- Da se Rimokatoličnoj crkvi vrate sva prava i posedi koje je imala do 1939;- Da se u etar vrate programi poljskih televizija, ukinuti 2009; 
- Da se ulicama u Žitomiru i okolini vrate poljski nazivi; 
- Da se poljski jezik uvede u sve obrazovne institucije. 
"Poljski Žitomirci priježiveli su teška vremena poslednjih deset godina, doživeli su progon od strane ukrajinske vlasti. Sada imaju pravo da ožive svoju državnost u okriru autonomije, koji će biti korak u pravcu ujedinjavanja ukrajinskih Poljaka sa njihovom istorijskom domovinom", najavio je Kizin. 
Predstavnici Poljske pozdravili su te zahtjeve i objećali Žitomircima svoju pomoć.

LINK
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Baron 19/4/2014, 23:44

odlično! Poljski nacionalisti se uvijek pravdaju da Nijemcima ne mogu vratiti njihov teritorij jer im je otet Poljski istok.
eto..sad neka uzmu svoj istok, a Nijemcima neka vrate ukradenu i otetu zemlju.
a mozemo i zamisliti kako bi ta ljigava i patetična nacija  vratila nešto..ne kaze se u Njemačkoj za badava:
''ist dir was gestohlen, ist es schon morgen in Polen''
(ako ti je nesto ukradeno, vec sutra ujutro je u Poljskoj)
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Guest 20/4/2014, 01:07

Niti Poljaci mogu dobiti išta u Ukrajini (jer tamo nema Poljaka a ima 40milijuna Ukrajinaca) niti Njemci mogu dobiti išta u Poljskoj(jer tamo nema Njemaca a ima 40milijuna Poljaka)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by markabc2 20/4/2014, 12:58

Baron wrote:odlično! Poljski nacionalisti se uvijek pravdaju da Nijemcima ne mogu vratiti njihov teritorij jer im je otet Poljski istok.
eto..sad neka uzmu svoj istok, a Nijemcima neka vrate ukradenu i otetu zemlju.
a mozemo i zamisliti kako bi ta ljigava i patetična nacija  vratila nešto..ne kaze se u Njemačkoj za badava:
''ist dir was gestohlen, ist es schon morgen in Polen''
(ako ti je nesto ukradeno, vec sutra ujutro je u Poljskoj)

ništa poljaci nisu ukrali njemačkoj. raspravljali smo o pomeraniji, šleziji i pruskoj...... uvijek je to bilo granično područje
markabc2
markabc2

Posts : 25
2014-04-19


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Baron 20/4/2014, 15:21

markabc wrote:
Baron wrote:odlično! Poljski nacionalisti se uvijek pravdaju da Nijemcima ne mogu vratiti njihov teritorij jer im je otet Poljski istok.
eto..sad neka uzmu svoj istok, a Nijemcima neka vrate ukradenu i otetu zemlju.
a mozemo i zamisliti kako bi ta ljigava i patetična nacija  vratila nešto..ne kaze se u Njemačkoj za badava:
''ist dir was gestohlen, ist es schon morgen in Polen''
(ako ti je nesto ukradeno, vec sutra ujutro je u Poljskoj)

ništa poljaci nisu ukrali njemačkoj. raspravljali smo o pomeraniji, šleziji i pruskoj...... uvijek je to bilo granično područje

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  G07b-1-g

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  G14-1-g

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  G09-g

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  German1910

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  800px-Verbreitungsgebiet_der_deutschen_Sprache

ukradena zemlja i protjerano civilno stanovnistvo koje je vise od 800 godina zivjelo na toj zemlji.
Poljaci - gamad
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Guest 20/4/2014, 15:54

Nisu to Poljaci ukrali nego su Rusi to tako smjestili. Oni su uzeli Poljskoj velik dio teritorija u istočnoj Europi a dali im Njemački teritorij. 

S obzirom da su Rusi dobili rat i da je SSSR imao 20ak milijuna žrtava , i na njemačkom tlu vojsku od 6milijuna vojnika i par desetaka tisuća tenkova, nitko im ništa nije mogao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Guest 20/4/2014, 15:56

Teritoriji se uvijek osvajaju radi ekonomske(demografske) koristi. Dakle imaš expanziju stanovništva koja troši sve više resursa i trebaš novi teritorij. 

Zato je Nazi Njemačka pokrenila rat, jer su računali imati do 2000 godine 200milijuna švaba (računali su na populacijski rast od 1% godišnje što je bilo normalno u ono vrijeme ili čak ispod prosjeka pa su planirali kolonizirati sa tolkom populacijom veće djelove srednje i istočne europe - lebesnraum) , a pošto su  Njemci izgubili rat pa ih danas umjesto 200 milijuna ima oko 65milijuna pa im i netreba toliki teritorij - koloniziralo je njih... (slaveni su istisnuli germane iz srednje i istočne europe usudim se reći zauvijek) .. jbg.. povijest pišu pobjednici.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by RayMabus 20/4/2014, 16:00

Nema ih 65 miljona ( ako se gleda samo Švabija bez Švice i Austrije ) nego 66 miljona s tim da im je preko 20% populacije preko 65 godina dakle starcad onda ispada da je to minus 13 miljona ako njih ne racunaš pa ih ima 53 miljona a kako imaju jako loš natalitet onda ce ih u osnovi bit ispod 50 miljona ove populacije do 65 godina vec za pet do deset godina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175376
2014-04-11


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Iosephvs 20/4/2014, 16:22

ah ... izvor je 'kurir'. 

 :W 


u žitomiru - gradu i oblasti je preko 90 % ukrajinaca. drugo, istočni dijelovi međuratne poljske republike  koji su danas u belarusi i ukrajini bili su i tada većinski belaruski i rutenijski/ukrajinski. a što se tiče današnje granice između poljske i njemačke ... možemo reć da se vratila na stanje prije negoli su se nijemci proširili na to područje zahvaljujući teutonskom viteškom redu ako se ne varam. uostalom s tim poratnim pomicanjem granica išlo je i masovno premještanje stanovništva. danas su to  područja s gotovo 90 %-tnim homogenim stanovništvom. niti će poljaci dobiti belarus i ruteniju niti nijemci pomorje i staru prusku.


Last edited by Iosephvs on 20/4/2014, 16:39; edited 1 time in total
Iosephvs
Iosephvs

Male
Posts : 240
2014-04-15

Lokacija: : Res Pvblica Corrvptia

Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Iosephvs 20/4/2014, 16:34

Baron wrote:
markabc wrote:
Baron wrote:odlično! Poljski nacionalisti se uvijek pravdaju da Nijemcima ne mogu vratiti njihov teritorij jer im je otet Poljski istok.
eto..sad neka uzmu svoj istok, a Nijemcima neka vrate ukradenu i otetu zemlju.
a mozemo i zamisliti kako bi ta ljigava i patetična nacija  vratila nešto..ne kaze se u Njemačkoj za badava:
''ist dir was gestohlen, ist es schon morgen in Polen''
(ako ti je nesto ukradeno, vec sutra ujutro je u Poljskoj)

ništa poljaci nisu ukrali njemačkoj. raspravljali smo o pomeraniji, šleziji i pruskoj...... uvijek je to bilo granično područje

ukradena zemlja i protjerano civilno stanovnistvo koje je vise od 800 godina zivjelo na toj zemlji.
Poljaci - gamad


niti su poljaci gamad, niti su oni išta ukrali. nijemci su ti koji su se malo-pomalo širili na istok i u dilu sa rusima dijelili poljsku više puta, a svinjsko ponašanje nijemaca u poljskoj 1939-45. (isto kao i sovjeta) je nešto što će se pamtiti u poljskoj dosta dugo (kao i ponašanje rusa/sovjeta).
Iosephvs
Iosephvs

Male
Posts : 240
2014-04-15

Lokacija: : Res Pvblica Corrvptia

Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by RayMabus 20/4/2014, 16:38

Njemci su ispušena nacija demografski. Manjina na istoku odakle bi mogli povuc svoje stanovništvo da pokrije demografske rupe više nemaju a u Austriji je stanje i gore nego u samoj Švabiji šta se tice nataliteta. Kad im ova starcad pocme umirat a mladi se ne rađaju jer im je natalitet u kujcu to ce biti miljonski gubici svake godine u sastavu stanovništva na štetu Njemaca. Hbga nije bitno samo koliko necega ima nego i koje je godište jer starcad je neproduktivna. Isto ko i kenje koje su prešle 40-tu. PIŠI PROPALO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175376
2014-04-11


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Guest 20/4/2014, 17:17

tako je. jednostavno to je posljedica rata... Poljaci su kontrolirali djelove zapadne ukrajine, ali jednostavno... tamo je staljin nakon pobjede u WW2 izbacio poljake a naselio ukrajince kao lojalno stanovništvo SSSRa... tako su se Ukrajinci pomoću Staljina i proširili na zapad. Poljaci su za uzvrat dobili Njemački teritorij(ove barunove mape) .. a njemci se nemaju šta bunit... izgubili su rat i snosili posljedice za to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Baron 20/4/2014, 19:33

Iosephvs wrote:
Baron wrote:
markabc wrote:
Baron wrote:odlično! Poljski nacionalisti se uvijek pravdaju da Nijemcima ne mogu vratiti njihov teritorij jer im je otet Poljski istok.
eto..sad neka uzmu svoj istok, a Nijemcima neka vrate ukradenu i otetu zemlju.
a mozemo i zamisliti kako bi ta ljigava i patetična nacija  vratila nešto..ne kaze se u Njemačkoj za badava:
''ist dir was gestohlen, ist es schon morgen in Polen''
(ako ti je nesto ukradeno, vec sutra ujutro je u Poljskoj)

ništa poljaci nisu ukrali njemačkoj. raspravljali smo o pomeraniji, šleziji i pruskoj...... uvijek je to bilo granično područje

ukradena zemlja i protjerano civilno stanovnistvo koje je vise od 800 godina zivjelo na toj zemlji.
Poljaci - gamad


niti su poljaci gamad, niti su oni išta ukrali. nijemci su ti koji su se malo-pomalo širili na istok i u dilu sa rusima dijelili poljsku više puta, a svinjsko ponašanje nijemaca u poljskoj 1939-45. (isto kao i sovjeta) je nešto što će se pamtiti u poljskoj dosta dugo (kao i ponašanje rusa/sovjeta).
gamad svakako jesu i to nekulturna gamad u rangu sa najgorim balkanom.
Nijemci su se širili jer su prije WW2 imali odličan natalitet i demografski rast, a granice njemačke i Poljske su bile udarene davno prije WW1 i nisu se mijenjale. Poljacisu ti koji su imali pretenzije na Njemački teritorij (progooglaj njihove planove iz WW1)
a drugi svjetski rat su isprovocirali upravo Poljaci sa svojim odvratnim ponašanjem i maltretacijom Njemačke mnjine, otimanja Njemačkog teritorja, ne prihvacanje da se teritorijalno pitanje riješi referendumom, ignoriranja molbi i političkog dijaloga sa Berlinom, konstantno zveckanje oružjem i
odlazak u London Poljske vlade točno 14 puta od siječnja 1938-kolovoza 1939 (mjesec dana prije izbijanja rata)
vrhunac Poljske provokacije pod patronatom Londona i Pariza bio je pokolj Njemačkih civila 12 dana prije invazije na Poljsku, sto ga da, Poljaci su usrana govna i volio bi da ih Njemačka i Rusija pojedu jer drugačiju sudbinu taj odvratni narod nije ni zaslužio.
što se tiče granica koje su iskrojene nakon WW2 od strane pobjednika i posebice odluke koje je donjeo SSSR (odluke kojih se odriče i sama Rusija danas, kao npr. u slučaju Krima) - odnose se itekako na oteti njemački teritorij koji se treba bez obzira na sve - vratiti pod ustavno pravni poredak Njemačke, jer odlula o otimanju tog teritorija donešena je jednostrano od Staljina i komunista SSSR-a - bez ikakog legalnog povoda.
Njemačka je izgubila rat - istina, no to nije razlog zbog kojeg bi joj se trebalo oteti gotvovo 37% teritorija koji je bio u sastavu Njemačke, a prije toga Pruske više stoljeća.
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by RayMabus 20/4/2014, 19:55

Njemci su pušiona. Ubio ih jaki standard i emanicpacija. Najniži natalitet u Europi. Najvece staracko stanovništvo ( oni i Talijani ). Izgleda ka da ih ima puno a u osnovi ih ima bar za cetvrtinu manje. Previše starcadi a premalo djece.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175376
2014-04-11


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Guest 20/4/2014, 20:04

Iosephvs wrote:
Baron wrote:
markabc wrote:
Baron wrote:odlično! Poljski nacionalisti se uvijek pravdaju da Nijemcima ne mogu vratiti njihov teritorij jer im je otet Poljski istok.
eto..sad neka uzmu svoj istok, a Nijemcima neka vrate ukradenu i otetu zemlju.
a mozemo i zamisliti kako bi ta ljigava i patetična nacija  vratila nešto..ne kaze se u Njemačkoj za badava:
''ist dir was gestohlen, ist es schon morgen in Polen''
(ako ti je nesto ukradeno, vec sutra ujutro je u Poljskoj)

ništa poljaci nisu ukrali njemačkoj. raspravljali smo o pomeraniji, šleziji i pruskoj...... uvijek je to bilo granično područje

ukradena zemlja i protjerano civilno stanovnistvo koje je vise od 800 godina zivjelo na toj zemlji.
Poljaci - gamad


niti su poljaci gamad, niti su oni išta ukrali. nijemci su ti koji su se malo-pomalo širili na istok i u dilu sa rusima dijelili poljsku više puta, a svinjsko ponašanje nijemaca u poljskoj 1939-45. (isto kao i sovjeta) je nešto što će se pamtiti u poljskoj dosta dugo (kao i ponašanje rusa/sovjeta).
Tako nešto. Poljaci su nešto kao lakmus papir odnosa sila u Europi već stoljećima i svašta se lomilo preko njihovih leđa. Nije onda ni čudo što su ovako, na prvi pogled, dosta u depri kao nacija. Prvi put u povijesti imaju neku teritorijalnu sigurnost i državnost koja im nije ugrožena, pitanje dokle, neke stvari se doista nikad ne mijenjaju bez obzira koliko vremena prošlo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by markabc2 20/4/2014, 22:39

imali smo na starom forumu opsežnu raspravu o ovoj temi. na pdf-u povijest. pa ako netko može iskopati....
markabc2
markabc2

Posts : 25
2014-04-19


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by kic 20/4/2014, 22:54

markabc wrote:imali smo na starom forumu opsežnu raspravu o ovoj temi. na pdf-u povijest. pa ako netko može iskopati....
http://forum.net.hr/forums/t/231335.aspx
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by markabc2 20/4/2014, 23:24

kic wrote:
markabc wrote:imali smo na starom forumu opsežnu raspravu o ovoj temi. na pdf-u povijest. pa ako netko može iskopati....
http://forum.net.hr/forums/t/231335.aspx

fala na trudu, ali nije to ta tema.... treba nać onu di smo stavljali popise stanovništva i raspravljali ko je došao prvi. budem ja malo guglao
markabc2
markabc2

Posts : 25
2014-04-19


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by markabc2 20/4/2014, 23:25

http://forum.net.hr/forums/t/278645.aspx?PageIndex=5
markabc2
markabc2

Posts : 25
2014-04-19


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by markabc2 20/4/2014, 23:29

to je ova tema :-)

http://forum.net.hr/forums/t/291848.aspx?PageIndex=28
markabc2
markabc2

Posts : 25
2014-04-19


Back to top Go down

POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!  Empty Re: POLJACI IZ ŽITOMIRA: I mi hoćemo da se otcijepimo od Ukrajine i pripojimo Poljskoj!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum