ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by Kermit Mon 9 Jan - 15:05

marcellus wrote:
asilovski wrote:
marcellus wrote:
asilovski wrote:problem je sa HEP-om št će vjerojatn ista tvrtka biti prodana Švabama da opet budu monopolisti i da od iole tvrtke naprave novi T com, zato je Plenki i išao kod Merkelice

t com davno više nije monopolist, ne znam ko ga više koristi

jedino gdje je t com "monopolist" su zemaljski priključci koje niko normalan više ne koristi

Monopolista jer drži cijelu mrežu koju iznajmljuje svima drugima koji su posve nekonkuretni, osim toga imaju i dan danas tajni ugovor, te najsporiji i najskuplji internet, inače je Zoka počeo sa Odašiljačima i vezama izgradnju novog paralelnog sustava ali je isti zaustavljen po depeši iz Berlina početkom 2015. godine

b net ne koristi njihovu infrastrukturu to pouzdano znam prije sam imao iskon koji je išao preko tcomove parice

koja je bila ograničavajući faktor brzine jer kod mene mreža nije mijenjana od austro ugarske valjda

Nego čiju? T com drži sve, pokušalo se sa novom, ali se odustalo, sada Plenki obećava Švabama da oni grade tako da će to biti dupli monopol, još HEP i ćao đaci, to je tako kad se tvrtke prodaju tajnim ugovorima i dogovorima radi fotelja i pozicija ono sa zle majke na zlog oca

Kermit

Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by Kermit Mon 9 Jan - 15:09

"HT, koji svoju mrežu iznajmljuje ostalim operaterima."


http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Ugrozavanje-monopola-Merkel-zamjera-Hrvatskoj-sto-je-HT-u-pomrsila-racune



taj ugovor je potpisan 2007.g. gdje su dali koncesiju T comu na DTK-a i zemljište na kojem su uređaji, tako da je T com praktični monopolista sa najsporijim i najskupljim internetom toliko o Švabama i privatizaciji na ovakav način
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by marcellus Mon 9 Jan - 15:15

asilovski wrote:
marcellus wrote:
asilovski wrote:
marcellus wrote:
asilovski wrote:problem je sa HEP-om št će vjerojatn ista tvrtka biti prodana Švabama da opet budu monopolisti i da od iole tvrtke naprave novi T com, zato je Plenki i išao kod Merkelice

t com davno više nije monopolist, ne znam ko ga više koristi

jedino gdje je t com "monopolist" su zemaljski priključci koje niko normalan više ne koristi

Monopolista jer drži cijelu mrežu koju iznajmljuje svima drugima koji su posve nekonkuretni, osim toga imaju i dan danas tajni ugovor, te najsporiji i najskuplji internet, inače je Zoka počeo sa Odašiljačima i vezama izgradnju novog paralelnog sustava ali je isti zaustavljen po depeši iz Berlina početkom 2015. godine

b net ne koristi njihovu infrastrukturu to pouzdano znam prije sam imao iskon koji je išao preko tcomove parice

koja je bila ograničavajući faktor brzine jer kod mene mreža nije mijenjana od austro ugarske valjda

Nego čiju? T com drži sve, pokušalo se sa novom, ali se odustalo, sada Plenki obećava Švabama da oni grade tako da će to biti dupli monopol, još HEP i ćao đaci, to je tako kad se tvrtke prodaju tajnim ugovorima i dogovorima radi fotelja i pozicija ono sa zle majke na zlog oca

ne, b net provjereno ima komplet svoju infrastrukturu i ne koristi baš ništa od t coma

uopće ne koriste istu tehnologiju, b net internet ide preko njihove kablovske tv instalacije

a kod iskona koji je tcom budget kompanija i tcoma je obratno, kablovska ide preko postojeće tel. infrastukture

zato je bnet puno brži i manje košta

_________________
Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by marcellus Mon 9 Jan - 15:19

http://www.bnet.hr/b_net

B.net je najveći pružatelj usluga kabelske distribucije koji nudi cjeloviti spektar telekomunikacijskih usluga: kabelsku televiziju s više od 210 atraktivnih regionalnih, nacionalnih i svjetskih programa, brz širokopojasni pristup internetu i telefoniju. B.net brend prisutan je s vlastitom mrežom u svim najvećim nacionalnim geografskim i gospodarskim sjedištima (Osijeku, Zagrebu, Velikoj Gorici, Zaprešiću, Rijeci, Zadru, Šibeniku, Solinu i Splitu), a tijekom višegodišnjeg poslovanja etablirao se i kao pouzdan partner koji vlastiti uspjeh i razvoj temelji na neprestanom unaprjeđenju mreže s ciljem razvoja i ponude usluga baziranih na inovativnim telekomunikacijskim rješenjima. Od kolovoza 2011. B.net je dio Vipneta.

Priča o uspjehu

2001. / osnovan DCM d.o.o.; osnovan Adriatic kabel d.o.o.
2003. / izgrađen prvi optički prsten, Zagreb (40 km)
2003. / prvi na hrvatskom tržištu nudi uslugu kabelskog interneta (DCM)

svibanj 2007. / prvi na hrvatskom tržištu nudi javnu govornu uslugu neovisno o mreži pristupnog operatora (DCM)
rujan 2007. / DCM d.o.o. i Adriatic kabel d.o.o. zajedno pod imenom B.net Hrvatska
2008. /prvi multiplay 2D i 3D paketi na hrvatskom tržištu
srpanj 2010. / B.netu dodijeljen prestižan status Superbrands 2010
studeni 2010. / B.net televizija dostupna u cijeloj Hrvatskoj (B.net Total TV)
siječanj 2011. / predstavljen online.hr, B.netov filmski TV lunapark
travanj 2011. / predstavljena usluga Videoteke
lipanj 2011. / Vipnet je kupio B.net
listopad 2011. / 3D mag besplatni TV magazin dostupan na iPadu
listopad 2011. / B.net TV za van, TV usluga putem pametnih telefona i tablet računala
rujan 2013. / 3Dmag – najbolje tablet štivo: SoMo borac natjecanje
Tehničke pojedinosti

B.net je jedan od vodećih pružatelja širokopojasnih usluga u Hrvatskoj
temelj razvoja inovativnih i cjenovno prihvatljivih usluga je moderna HFC dvosmjerna 862 MHZ mreža
kontinuirane investicije u nadogradnju i proširenje mreže
implementirana EuroDocsis 3.0 tehnologija osigurava kontinuitet pružanja najnaprednijih video, podatkovnih i glasovnih usluga te B.net definira sinonim najbržeg interneta u Hrvatskoj
DVB-C i IPTV kao tehnologije na kojima su razvijena interaktivna video rješenja u SD i HD formatu
OTT (Over-the-Top) kao način dosega do korisnika koji nisu obuhvaćeni vlastitom mrežom
moderna HFC mreža omogućava uslugu HDTV s najvećom rezolucijom na tržištu
24/7 visoka raspoloživost usluga i orijentiranost korisniku kroz sustave korisničke podrške, NOC-a (Network operations centra)
vlastiti optički vodovi kao okosnica HFC mreže koriste se i za pružanje poslovnih telekomunikacijskih rješenja telefona, interneta, hostinga te iznajmljenih vodova visokih brzina i dostupnosti

_________________
Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by marcellus Mon 9 Jan - 15:20

tak da sam ja odjebao internet preko ht "optike" koja je kurac optika (zadnja tri km do mog stana je bakreni kabl i to je u kurcu totalno)

preko instalacije kablovske tv jednostavno nemaš ograničenja brzine koja imaš kod ht-a

_________________
Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by Kermit Mon 9 Jan - 15:26

http://hr.n1info.com/a167575/Vijesti/Sastanak-Adreja-Plenkovica-i-Angele-Merkel.html

Kada se predsjednica Kolinda Grabar Kitarović susrela s Angelom Merkel, kancelarka i nije bila najzadovoljnija time što je Hrvatska najavila da će država graditi optičku mrežu za širokopojasni internet, smatrajući da će to štetiti Hrvatskom telekomu koji je tvrtka kćer Deutsche telekoma.
Danas su i Merkel i Plenković izbjegli konkretan odgovor na to pitanje.
"Kratko smo razgovarali o toj temi. Dopustite da kažem kako je Njemačko gledište... Privatna poduzeća su u Njemačkoj izgradila brojnu infrastrukturu, u nekim regijama se ne isplati raditi privatne investicije, zato i postoje EU fondovi", rekla je Merkel.
Plenković pak tvrdi da će Hrvatska naći rješenje.
"Ja sam predstavio kancelarki osnovne smjernice rada moje Vlade. Mi smo naravno orijentirani na ispunjavanje svih ciljeva europske digitalne agende do 2020., a to je i dosptupnost širkopojasnog modela svim građanima. Hrvatska će naći model proširenja infrastrukture", kazao je.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by Kermit Mon 9 Jan - 15:27

hehehe primjerka strane države nije zadovoljan što mi moderniziram infrastrukturu pa zadnji put je ovo bilo za vrijeme Opijumskih ratova
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by Kermit Mon 9 Jan - 15:31

najbolja im je telefonska usluga hehehe smišljeno da izludi i da se odustane od bilo čega ono najgora tvrtka moguća
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by Guest Mon 9 Jan - 15:34

Euro nije loš.. ali prvo, Hrvatska ne zadovoljava kriterije za uvođenje Eura, doduše ti kriteriji su ionako napisano "ofrlje" pa se lako mogu zaobić..

a Euro kao Euro meni osobno bi bio plus.. velik dio love primam u Eurima, i onda imam razne transakcijske troškove, gdje gubim novac. 

ovako bi bilo super za mene pojedinca.

što se tiče Rh države i Eu, naravno Njemačka najviše profitira od Eura, ali opet to je krivica ostalih (najmanje Njemaca) , a RH ekonomija bi uvođenjem Eura uštedila par % BDPa, ali naravno sve to zakurac, ako se i stvori neka ušteda zbog Eura, HDZovi i Bandić će opet natrpati na državne jasle, tako vama je isto , došao euro ili ne došao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by RayMabus Mon 9 Jan - 15:36

Nemam pojma ....ekonomski sam protiv toga a u vojnom smislu euro je još jedan korak bliže eu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by RayMabus Mon 9 Jan - 15:52

Devalvacijom kune oni mogu odbiti ljude da štede u toj valuti i onda se mijenja podsvijesno stav oko toga jel bolje euro ili kuna ....dakle vi ste tu nemocni.

E sad pravo je pitanje šta dobivamo s uvođenjem eura a šta gubimo.

Davno sam pisao o tome da ulaskom u eurozonu dobijamo još jedan vojni mehanizam zaštite jer eu bankarima iz Franfurta tko se takne u lovu a taknit ceš se ako napadneš zemlju u kojoj je ta valuta na snazi oni ce se nahebat majke.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by RayMabus Mon 9 Jan - 16:01

S obzirom da sam bio u Italiji i otišao baš zbog ove šeme kad su lire pretvorili u eure mogu vam odma reci da necete biti sretni ....zahebat ce vas za 10 do 20% vrijednosti kune tj osiromašit ce vas u toj pretvorbi.

Necete poslije imat nacionalnu valutu i mogucnost ublažavanja na monetarnom planu al ono kuna je ipak snažno vezana uz euro pa tu i niste nešto izgubili na velike staze.

Vojno i sigurnosno gledano uvođenje eura je dugorocno ok za Hr.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by L'âme Mon 9 Jan - 16:09

Gotovi smo.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by RayMabus Mon 9 Jan - 16:09

Sve je to vaga ....valjda bi baš ja koji ima 50 tisuca kuna na kartici , 10 tisuca kuna na štednji , par stanova , zemalja pun kuraz trebao nešto urlati da se nepređe s kune na euro a ne ova sirotinja šta je 50 tisuca kuna u minusu ....no to se nedešava kod mene jer ja gledam širu sliku a to je pozicioniranje Hr u regionu s tom valutom zvan euro.

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 European_union_emu_map_en
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by RayMabus Mon 9 Jan - 16:15

maggie13 wrote:Gotovi smo.
Kurve primaju sve valute tako da se ti nemoraš ništa brinit.



Šalim se , crni humor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by L'âme Mon 9 Jan - 16:20

RayMabus wrote:
maggie13 wrote:Gotovi smo.
Kurve primaju sve valute tako da se ti nemoraš ništa brinit.



Šalim se , crni humor.
dam li ti ja crni humor.
Na tebe se ne ljutim, i ja tebe nekad zezam.
@_@

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by RayMabus Mon 9 Jan - 16:20

Ja zezam svakoga ....nema izuzetaka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by RayMabus Mon 9 Jan - 16:23

RayMabus wrote:Ja zezam svakoga ....nema izuzetaka.
Cak i malu djecu zezam ....ono oce bombon i cokoladu ....onda kako su mala moraju ispružit ruku ....onda ja dignem još više pa moraju skakat.

lol!


Last edited by RayMabus on Mon 9 Jan - 16:23; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by Guest Mon 9 Jan - 16:23

Migracija na € je obicno bila popracena velikom i prikrivenom inflacijom, zaokruzivanjem cijena "na gore". To ce smanjiti potrosacki optimizam, jedan od rijetkih pozitivnih elemenata koji se zelio postici Superhik poreznom reformom u reziji Maricevog starog.

Uostalom, sudbina eura je neizvjesna, bas kao i EU. Ako vrh HNB-a ne zna sto sa nacionalnom monetom, onda treba mijenjati Vujcica & comp. a ne valutu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by L'âme Mon 9 Jan - 16:23

RayMabus wrote:Ja zezam svakoga ....nema izuzetaka.
ja nisam.
Neki nemaju smisla za humor.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by L'âme Mon 9 Jan - 16:25

kolerik wrote:Migracija na € je obicno bila popracena velikom i prikrivenom inflacijom, zaokruzivanjem cijena "na gore". To ce smanjiti potrosacki optimizam, jedan od rijetkih pozitivnih elemenata koji se zelio postici Superhik poreznom reformom u reziji Maricevog starog.

Uostalom, sudbina eura je neizvjesna, bas kao i EU. Ako vrh HNB-a ne zna sto sa nacionalnom monetom, onda treba mijenjati Vujcica & comp. a ne valutu.
u svakom slucaju, zivot ce bit skuplji, a platezna noc manja. Divota.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro - Page 4 Empty Re: Plenk sa Vujčićem pod hitnom postupku gasi kunu i uvodi Euro

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum