ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Eroo 2/1/2017, 13:04

Brain32 wrote:
Eroo wrote:
marcellus wrote:Mig 29 nije nešto ali mi smo obzirom na ono što imamo zadnji koji ga imaju kritizirati
Ovisno o radaru i raketama s kojim će biti naoružani.
Nije sve u brzini, kao što se često pogrešno misli.
Mislim da F-15C Eagle, na primjer, po tim pitanjima šije F-22, pa čak i F-35.
U simulaciji se ipak pokazalo da F-15C ima problem s tim što uopće ne primjeti
F-35 kad mu se približava...
Čisto sumnjam da ne vidi F-35, već je MSIP II uključio bolešćinu od radara a upravo zbog F-22/F-35 fijaska za F-15 se planira MSIP III sa AGP-63v3, pasivnim sistemima(IRST), stealth karakteristikama i brdom najnovije elektronike.

F-15 za RH doduše, nije realno očekivati.
Ne razumijem se previše u te stvari, samo sam negdje nešto pročitao na tu temu .
F-15C Eagle ima super karakteristike, a posebno verzija Silent Eagle.
Vidim da se razumiješ u ove stvari, nije mi jasno zašto su Ameri izbacili
iz uporabe Blackbird?

Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Eroo 2/1/2017, 13:08

asilovski wrote:Nasjedanje na igru iz Buzina
Na kraju krajeva zašto ne? Dobro je imati u škakljivim situacijama sigurnog partnera.
Netko gore reče da je kupovina aviona uvijek i politička odluka.
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Eroo 2/1/2017, 13:10

dzango wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:Šta bi na kraju? Ima li ili nema para?
Smanje proračun Zagreba na nivo Beograda i mogu kupiti eskadrilu barem F-22 Raptor, ako ne i F-35. :D .
Što bi značilo u prevodu da ne znaju sa novcem i da im treba odreiti staratelja.
Imao sam u mislim i komentare  srpskih "stručnjaka"...
"Pa što će im to, oni su itako pod NATO kišobranom, ko će ih napasti?...",
a samo par minuta poslije na upit "A što će nama, ako su sve oko nas NATO članice?".
Onda  ide odgovor " NATO i EU će se raspast". :D
Glede love...HR je u svakom slučaju u boljoj pozicji. Dao sam ti primjer kako se veoma
lagano da novac preusmjeriti umjesto u plate u nabavku aviona. Na primjer.
Na primer. Znači love ima ali aviona nema.
Ima love, a ima i Gripena ali nisu američki. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Eroo 2/1/2017, 13:13

pismejker wrote:Samo mi je malo glupo nabavljati avione visoke klase,a ništa u segmentu za podrsku trupama na zemlji i napada u sporim preletima.Dakle,uza sve ovo bi trebalo nesto u stilu A-10 warthoga,uparenog sa lovcima bombarderima.
A-10 je po mom ukusu. To ti ga dođe kao nadgradnja... drunken
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by marcellus 2/1/2017, 13:19

F15 nije opcija za RH jer je dvomotorac.

_________________
Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Kermit 2/1/2017, 13:23

marcellus wrote:F15 nije opcija za RH jer je dvomotorac.
heheheh nama su klipni maksimala, ali no ko jebe reformu državne uprave treba se zadužiti i kupovati avione
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Guest 2/1/2017, 13:39

vuksadinare wrote:
Regoč wrote:A tko će odlučiti? Napisat ćemo imena avionah na papirić pa nek narod zaokružuje?
da odlucit ce povjerenstvo..ali vidljivo ej da je krsticevic jako nezadovoljan odgovorom marica...i kako se prica na zadnjoj sjednici vlade frcnule su iskrice između njih dvojice....navodno da je krsticevic u razgovoru sa medvedom rekao..da se maricu fucka za sve drugo osim za todorica
cijela porezna reforma jest u korist torodrića i banaka. 

mislim meni bi inače to bilo drago, da sa druge strane isti marić nije digao porez na male firme, porez u turizmu, i uveo veću kontrolu nad bankovnim računima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Eroo 2/1/2017, 13:40

marcellus wrote:F15 nije opcija za RH jer je dvomotorac.
Nije opcija jer je preskup.
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Guest 2/1/2017, 13:40

asilovski wrote:
marcellus wrote:F15 nije opcija za RH jer je dvomotorac.
heheheh nama su klipni maksimala, ali no ko jebe reformu državne uprave treba se zadužiti i kupovati avione

država RH grca na parama, samo 2017 će u zemlju ući 10 milijardi € od stranih turista,  država je potrošnju za 2017 poveća za čak 7milijardi kuna.. 

sada iznosi 128 milijardi kuna.. mislim pare ima za uhljebe.. dobili povećanje plaća, već ih 1000 zaposleno(to je 2000-4000 novih glasova HDZu )
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Brain32 2/1/2017, 13:43

Eroo wrote:
Vidim da se razumiješ u ove stvari, nije mi jasno zašto su Ameri izbacili
iz uporabe Blackbird?
Nažalost isključivo radi politike, makar ekspanzijom bespilotnih letjelica ta politika donkle i ima smisla. Osim nemalih troškova održavanja SR-71 je trebao i upgrade elektronike.
Općenito mislim da je kraj rivalstva USA i SSSR označio i velik udarac inžinjerstvu pa i istraživanju svemira, danas je sve podređeno proračunskim trikovima i jeftinoj elektronici iz Kine. Zanesenjaci kakvi su stvarali spektakle 60-80-ih još uvijek postoje ali ih se više ne financira  :|
Mislim da NASA možda još drži dva operativna komada SR-71, neko vrijeme sigurno jesu...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Eroo 2/1/2017, 13:48

asilovski wrote:
marcellus wrote:F15 nije opcija za RH jer je dvomotorac.
heheheh nama su klipni maksimala, ali no ko jebe reformu državne uprave treba se zadužiti i kupovati avione
Treba.
A što će Mađarima avioni? Austriji? Švicarskoj?
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Eroo 2/1/2017, 13:53

Brain32 wrote:
Eroo wrote:
Vidim da se razumiješ u ove stvari, nije mi jasno zašto su Ameri izbacili
iz uporabe Blackbird?
Nažalost isključivo radi politike, makar ekspanzijom bespilotnih letjelica ta politika donkle i ima smisla. Osim nemalih troškova održavanja SR-71 je trebao i upgrade elektronike.
Općenito mislim da je kraj rivalstva USA i SSSR označio i velik udarac inžinjerstvu pa i istraživanju svemira, danas je sve podređeno proračunskim trikovima i jeftinoj elektronici iz Kine. Zanesenjaci kakvi su stvarali spektakle 60-80-ih još uvijek postoje ali ih se više ne financira  :|
Mislim da NASA možda još drži dva operativna komada SR-71, neko vrijeme sigurno jesu...
Zašto se rusofili vole pohvaliti brzinom ruskih aviona, a Ameri su doslovce išli u obrnutom smjeru?
Brži im je F-15 od F-35.  Jedino skrivaju vertikalna ubrzanja, nije mi baš jasno zašto.
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by marcellus 2/1/2017, 13:55

Brain32 wrote:
Eroo wrote:
Vidim da se razumiješ u ove stvari, nije mi jasno zašto su Ameri izbacili
iz uporabe Blackbird?
Nažalost isključivo radi politike, makar ekspanzijom bespilotnih letjelica ta politika donkle i ima smisla. Osim nemalih troškova održavanja SR-71 je trebao i upgrade elektronike.
Općenito mislim da je kraj rivalstva USA i SSSR označio i velik udarac inžinjerstvu pa i istraživanju svemira, danas je sve podređeno proračunskim trikovima i jeftinoj elektronici iz Kine. Zanesenjaci kakvi su stvarali spektakle 60-80-ih još uvijek postoje ali ih se više ne financira  :|
Mislim da NASA možda još drži dva operativna komada SR-71, neko vrijeme sigurno jesu...

radi satelita.

Sve što je SR radio sateliti rade puno bolje i bez ikakvog rizika.

_________________
Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Eroo 2/1/2017, 14:01

Brain32 wrote:Općenito mislim da je kraj rivalstva USA i SSSR označio i velik udarac inžinjerstvu pa i istraživanju svemira,
Kraj istraživanja svemira  se dogodio isključivo u Rusiji.Nažalost. Uvijek su imali perfektne ideje, ali rijetko izvedene do kraja.
Ameri ogromno ulagaju u to područje. U zadnje vrijeme su i Kinezi u usponu na području istraživanja svemira. Trenutno imaju i svoj "Mir",
a nedavno su imali i vozilo na Mjesecu...Japanci se također jako trude, kao i naša ESA.
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Brain32 2/1/2017, 14:20

marcellus wrote:

radi satelita.

Sve što je SR radio sateliti rade puno bolje i bez ikakvog rizika.
Ne može satelit zamijeniti ulogu izviđačkih zrakoplova, satelit moraš čekati kako orbitira, avion/UAV pošalješ odmah.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by marcellus 2/1/2017, 14:24

Brain32 wrote:
marcellus wrote:

radi satelita.

Sve što je SR radio sateliti rade puno bolje i bez ikakvog rizika.
Ne može satelit zamijeniti ulogu izviđačkih zrakoplova, satelit moraš čekati kako orbitira, avion/UAV pošalješ odmah.

kaj god, let aviona treba podulje spremat iznad tuđeg teritorija, pripreme za let drugo traju, a satelit je ako treba u geostacionarnoj orbiti - stalno iznad moskve ili čega već, ako ne treba obilazi zemlju svako par sati i stigne na točku koju snima brže nego avion

_________________
Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by marcellus 2/1/2017, 14:25

osim toga sr nikad nije imao opremu koja bi imala rezoluciju satelitske niti ju je moguće postavit, vibracije, atmosfera itd

_________________
Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Brain32 2/1/2017, 14:26

Eroo wrote:
Brain32 wrote:Općenito mislim da je kraj rivalstva USA i SSSR označio i velik udarac inžinjerstvu pa i istraživanju svemira,
Kraj istraživanja svemira  se dogodio isključivo u Rusiji.Nažalost. Uvijek su imali perfektne ideje, ali rijetko izvedene do kraja.
Ameri ogromno ulagaju u to područje. U zadnje vrijeme su i Kinezi u usponu na području istraživanja svemira. Trenutno imaju i svoj "Mir",
a nedavno su imali i vozilo na Mjesecu...Japanci se također jako trude, kao i naša ESA.

Ameri su me razočarali ukidanjem programa Constellation i AresaV kao nasljednika SaturnaV, istina sada rade na SLS-u ali bi ih Musk sa ITS-om kao privatnjak mogo lagano prestići.
Constellation nas je trebao vratiti na Mjesec do 2020. ali naravno Obama ga je otkazao...dobro da se Musk pojavio kao i Trump jer mislim da će nam tako slijedeće desetljeće biti daleko zanimljivije.  :)
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Brain32 2/1/2017, 14:44

marcellus wrote:
kaj god, let aviona treba podulje spremat iznad tuđeg teritorija, pripreme za let drugo traju, a satelit je ako treba u geostacionarnoj orbiti - stalno iznad moskve ili čega već, ako ne treba obilazi zemlju svako par sati i stigne na točku koju snima brže nego avion
Potraži SAC - Strategic Air Command. S njima nije bilo zajebancije, avioni u zraku za 20-ak minuta spremni pogljivit Rusiju. SR-71 je bio u sastavu izviđačkog dijela SAC-a.
Što se geostacionarne tiče to je u redu ako ti treba snimka baš tog dijela ali ako ti satelit snima Moskvu a ti moraš gnojit po Vijetnamu ili Iraku onda ti to nije rješenje.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Eroo 2/1/2017, 14:46

Brain32 wrote:
Eroo wrote:
Brain32 wrote:Općenito mislim da je kraj rivalstva USA i SSSR označio i velik udarac inžinjerstvu pa i istraživanju svemira,
Kraj istraživanja svemira  se dogodio isključivo u Rusiji.Nažalost. Uvijek su imali perfektne ideje, ali rijetko izvedene do kraja.
Ameri ogromno ulagaju u to područje. U zadnje vrijeme su i Kinezi u usponu na području istraživanja svemira. Trenutno imaju i svoj "Mir",
a nedavno su imali i vozilo na Mjesecu...Japanci se također jako trude, kao i naša ESA.

Ameri su me razočarali ukidanjem programa Constellation i AresaV kao nasljednika SaturnaV, istina sada rade na SLS-u ali bi ih Musk sa ITS-om kao privatnjak mogo lagano prestići.
Constellation nas je trebao vratiti na Mjesec do 2020. ali naravno Obama ga je otkazao...dobro da se Musk pojavio kao i Trump jer mislim da će nam tako slijedeće desetljeće biti daleko zanimljivije.  :)



What's Up in the Solar System diagram by Olaf Frohn
(updated for January 2017)


Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 20161230_solar-system-missions2017-01_f840
Eroo
Eroo

Posts : 74892
2016-07-22


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by marcellus 2/1/2017, 14:57

Brain32 wrote:
marcellus wrote:
kaj god, let aviona treba podulje spremat iznad tuđeg teritorija, pripreme za let drugo traju, a satelit je ako treba u geostacionarnoj orbiti - stalno iznad moskve ili čega već, ako ne treba obilazi zemlju svako par sati i stigne na točku koju snima brže nego avion
Potraži SAC - Strategic Air Command. S njima nije bilo zajebancije, avioni u zraku za 20-ak minuta spremni pogljivit Rusiju. SR-71 je bio u sastavu izviđačkog dijela SAC-a.
Što se geostacionarne tiče to je u redu ako ti treba snimka baš tog dijela ali ako ti satelit snima Moskvu a ti moraš gnojit po Vijetnamu ili Iraku onda ti to nije rješenje.

i kolko treba vremena SR-u da doleti iz zračne baze edwards do sibira?

_________________
Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene! - Page 4 Empty Re: Pustite priču da ima vremena,i kupite Gripene!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum