ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Ringo10 Mon 9 Jan - 13:04

DA baba ima muda bila bi djed. Treba imati i koji gram mozga. I razmišljati i promišljati strateški.

Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by vuksadinare Mon 9 Jan - 13:08

Ringo10 wrote:DA baba ima muda bila bi djed. Treba imati i koji gram mozga. I razmišljati i promišljati strateški.
tocno..da se odmah nakon 2000-te nije islo sa detuđmanizacijom i prislilnim 'bratimljenjima'...da se nisu darovali na tone dokumenti hag-u..zna se od koga...da se nije dalo javnog i medijskog prostora dokazanim kos-ovim 'djelatnicma'..zokiju pusicu,terselicki i inima...sve bi drugacije vjerujem bilo...no svaka radikalizacija naravno nosi sa sobom i suprotnosti
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99163
2015-09-08


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by vuksadinare Mon 9 Jan - 13:12

cijena detuđmanizacije..je i pojava i ustasizacije..jbg...strateski 'pametno' odluka ej bila provoditi detuđmanizaciju..narocito od 'stratega' burduša..i onda se cudi ko pura dreku odakle sad ono ndh i slicno...pa mu sad i tuđman dobar
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99163
2015-09-08


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Ringo10 Mon 9 Jan - 20:47

Takozvana detuđmanizacija je besmislica isto kao i dogovoreni rat i sliče budalaštine iz ratova devedesetih.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by vuksadinare Mon 9 Jan - 20:50

Ringo10 wrote:Takozvana detuđmanizacija je besmislica isto kao i dogovoreni rat i sliče budalaštine iz ratova devedesetih.
ali je bio prvi cin podjela...inicijalna kapsla..ja znam osobno ljude koji su onog trenutka htjeli ubiti mesica kad je postao predsjednik i odmah poceo s pljuvanjem po tudjmanu i zagovarao detudjmanizaciju...i od tog trenutka pocinje radikalizacija i podjele
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99163
2015-09-08


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Ringo10 Mon 9 Jan - 20:56

MA počelo je to mnogo prrije Mesića. Mesić je majstorski nanjušio da će međunarodni faktori aktivirati Haag i natrpati kaznione i požurio na vrijeme da promijeni košulju i uvaljivati druge.

Prirodni talenat pokvarenosti.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Guest Mon 9 Jan - 23:48

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Jebo te Bleiburg. Od devedesete samo kenjate o tome Bleiburgu. Do sad ste mogli sve prekopati i sve ustanoviti ali ne bolje je ovako. Možeš da lažeš i izmišljaš što god ti padne na pamet.

Dosadni ste ko proljev vise s tim Bleiburgom jebo vas on. 

I da evo ja kažem, zaboli me goli kiton za Bleiburg. Pušite kurac sa Bleiburgom luzeri.

Dokurćili ste Bogu i ljudima s tim više.


JA ću cetiri godine progoniti, klati, ubijati, odvoditi u logore, zatirati cijela sela a onda kad dodje na naplatu, onda ustašetine ko pičke olinjale buuhhuhuhuuu, pobiše nas.

Ko vas jebe što ste tražili to ste i dobili. 

JA pripadam pobjedničkoj strani a vi slinite i kukajte ko pizdurine najveće sto vi ustašetine i jeste ništa drugo doli pizde.

I da, uhvatite se sa svojom četničkom subraćom jednako ste pušili kurčinu na Bleiburgu.

Zasluženo!
i ti herceg bosanac..pa ovo da kazes hercegovcima objesili bi te za jaja..ili isporucili vehabijama.. :D
Znam ja to. 

ALi ono što Herceg-Bosanci ne kontaju i nikada neće skontati je da je to ustaštvo i jedan od uzroka njihove tragedije.

Mi ćemo nestati sa mape pjevajući Juru i Bobana i budalasajući sa ustaškom ikonografijom. Izumrijet ćemo slaveći svoju najveću zabludu.

Znam ja o čemu pričam.
Prosto  je nevjerojatno koliko si plitak No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Guest Mon 9 Jan - 23:50

Ringo10 wrote:DA baba ima muda bila bi djed. Treba imati i koji gram mozga. I razmišljati i promišljati strateški.
Ti si sam sebe odavno eliminirao upravo iz ovoga što si rekao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by sitting_bull Mon 9 Jan - 23:53

vuksadinare wrote:cijena detuđmanizacije..je i pojava i ustasizacije..jbg...strateski 'pametno' odluka ej bila provoditi detuđmanizaciju..narocito od 'stratega' burduša..i onda se cudi ko pura dreku odakle sad ono ndh i slicno...pa mu sad i tuđman dobar
detuđmanizaciju je provodio Sanader, a ne račan i mesić.

mesićev je doprinos što je sam predložio smanjivanje ovlasti predsjednika i promjenu iz polupredsjedničkog sustava u parlamentarnu demokraciju.

koliko je bio dalekovidan vidi se iz onoga što  plavuša  njezina (bez)pamet danas rade hrvatskoj i što bi tek radili  hrvatskoj da su Tuđmanove ovlasti ostale...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11146
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Eroo Tue 10 Jan - 0:03

sitting_bull wrote:
mesićev je doprinos što je sam predložio smanjivanje ovlasti predsjednika

Hahahaha...Svi bi si mi smanjili ovlasti za istu plaću. Nije si smanjio i plaću, šumaru. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Ringo10 Tue 10 Jan - 9:26

tre911 wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Jebo te Bleiburg. Od devedesete samo kenjate o tome Bleiburgu. Do sad ste mogli sve prekopati i sve ustanoviti ali ne bolje je ovako. Možeš da lažeš i izmišljaš što god ti padne na pamet.

Dosadni ste ko proljev vise s tim Bleiburgom jebo vas on. 

I da evo ja kažem, zaboli me goli kiton za Bleiburg. Pušite kurac sa Bleiburgom luzeri.

Dokurćili ste Bogu i ljudima s tim više.


JA ću cetiri godine progoniti, klati, ubijati, odvoditi u logore, zatirati cijela sela a onda kad dodje na naplatu, onda ustašetine ko pičke olinjale buuhhuhuhuuu, pobiše nas.

Ko vas jebe što ste tražili to ste i dobili. 

JA pripadam pobjedničkoj strani a vi slinite i kukajte ko pizdurine najveće sto vi ustašetine i jeste ništa drugo doli pizde.

I da, uhvatite se sa svojom četničkom subraćom jednako ste pušili kurčinu na Bleiburgu.

Zasluženo!
i ti herceg bosanac..pa ovo da kazes hercegovcima objesili bi te za jaja..ili isporucili vehabijama.. :D
Znam ja to. 

ALi ono što Herceg-Bosanci ne kontaju i nikada neće skontati je da je to ustaštvo i jedan od uzroka njihove tragedije.

Mi ćemo nestati sa mape pjevajući Juru i Bobana i budalasajući sa ustaškom ikonografijom. Izumrijet ćemo slaveći svoju najveću zabludu.

Znam ja o čemu pričam.
Prosto  je nevjerojatno koliko si plitak No
MA dobro, zato ste vi ustašoidi poznati po intelektualnoj dubini i širini.

Mjernje kukuruza, urlanje po utakmicama i koncertima ZDS iz opere N. Š. Zrinjski i razbijanje stanovitih dvojezičnih ploča je vrhunac vašeg današnjeg inteletualnog dometa.

Ne dao mi Bog da sam pametan i intelektualno dubok kao vi.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Guest Thu 12 Jan - 1:21

Ringo10 wrote:
tre911 wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Jebo te Bleiburg. Od devedesete samo kenjate o tome Bleiburgu. Do sad ste mogli sve prekopati i sve ustanoviti ali ne bolje je ovako. Možeš da lažeš i izmišljaš što god ti padne na pamet.

Dosadni ste ko proljev vise s tim Bleiburgom jebo vas on. 

I da evo ja kažem, zaboli me goli kiton za Bleiburg. Pušite kurac sa Bleiburgom luzeri.

Dokurćili ste Bogu i ljudima s tim više.


JA ću cetiri godine progoniti, klati, ubijati, odvoditi u logore, zatirati cijela sela a onda kad dodje na naplatu, onda ustašetine ko pičke olinjale buuhhuhuhuuu, pobiše nas.

Ko vas jebe što ste tražili to ste i dobili. 

JA pripadam pobjedničkoj strani a vi slinite i kukajte ko pizdurine najveće sto vi ustašetine i jeste ništa drugo doli pizde.

I da, uhvatite se sa svojom četničkom subraćom jednako ste pušili kurčinu na Bleiburgu.

Zasluženo!
i ti herceg bosanac..pa ovo da kazes hercegovcima objesili bi te za jaja..ili isporucili vehabijama.. :D
Znam ja to. 

ALi ono što Herceg-Bosanci ne kontaju i nikada neće skontati je da je to ustaštvo i jedan od uzroka njihove tragedije.

Mi ćemo nestati sa mape pjevajući Juru i Bobana i budalasajući sa ustaškom ikonografijom. Izumrijet ćemo slaveći svoju najveću zabludu.

Znam ja o čemu pričam.
Prosto  je nevjerojatno koliko si plitak No
MA dobro, zato ste vi ustašoidi poznati po intelektualnoj dubini i širini.

Mjernje kukuruza, urlanje po utakmicama i koncertima ZDS iz opere N. Š. Zrinjski i razbijanje stanovitih dvojezičnih ploča je vrhunac vašeg današnjeg inteletualnog dometa.

Ne dao mi Bog da sam pametan i intelektualno dubok kao vi.
Pokrij se ušima i šuti, pametniji si tada u svakom slučaju jer o svemu ostalom očito pojma nemaš
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Yehudi Thu 12 Jan - 14:31

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 15965332_1314934891903182_8249408684252979135_n

A šta reći Car Balkana je ostao Car 

na njegovu ispraćaju je bilo careva, kraljeva, predsjednika i političara 

u tolikoj kličini koja NIJE ZABILJEŽENA U POVIJESTI

  Sve to je lako provjeriti-----cili Svijet - mu je odao počast kao velikanu

------------------------------------------------

  Jasno je da razni kokošari sada nastoje sve to umanjiti ali uzaludu lajete
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by L'âme Thu 12 Jan - 14:45

jastreb wrote:Hoće li tko maknuti odavde ovu zatupljenu i indoktriniranu velikocvjećarsku budaletinu isprana luburićevskoga mozga???

Jednu stvar ne razumijem...zašto tebi, i sličnim istinoljupcima, smeta ovo pisanje.
Ako su ovo gluposti i neistine, pobijte ih argumentima. Istina je najbolja reklama sama sebi i antireklama lažima.
Dakle, argumentiraj, jastrebe, ili produži ako ti je istina nezanimljiva..i ignoriranje je bolje od ovakvog 'demantiranja' shame

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by jastreb Thu 12 Jan - 15:11

maggie13 wrote:
jastreb wrote:Hoće li tko maknuti odavde ovu zatupljenu i indoktriniranu velikocvjećarsku budaletinu isprana luburićevskoga mozga???

Jednu stvar ne razumijem...zašto tebi, i sličnim istinoljupcima, smeta ovo pisanje.
Ako su ovo gluposti i neistine, pobijte ih argumentima. Istina je najbolja reklama sama sebi i antireklama lažima.
Dakle, argumentiraj, jastrebe, ili produži ako ti je istina nezanimljiva..i ignoriranje je bolje od ovakvog 'demantiranja' shame
Ne smeta mi,ali ovo nisu vijesti.

Ovo spada pod istoriju.

Istoriju. :clown
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by L'âme Thu 12 Jan - 15:15

jastreb wrote:
maggie13 wrote:
jastreb wrote:Hoće li tko maknuti odavde ovu zatupljenu i indoktriniranu velikocvjećarsku budaletinu isprana luburićevskoga mozga???

Jednu stvar ne razumijem...zašto tebi, i sličnim istinoljupcima, smeta ovo pisanje.
Ako su ovo gluposti i neistine, pobijte ih argumentima. Istina je najbolja reklama sama sebi i antireklama lažima.
Dakle, argumentiraj, jastrebe, ili produži ako ti je istina nezanimljiva..i ignoriranje je bolje od ovakvog 'demantiranja' shame
Ne smeta mi,ali ovo nisu vijesti.

Ovo spada pod istoriju.

Istoriju. :clown
Smeta, smeta..zato i ne kažeš 'ovo nije točno, već je ovo točno', nego napadaš generalizirajući i skrivajući se iza ideoloških kritika..
:)
Neka to kic procijeni.
Makar, po tematici jest za historiju, kako kažeš, no obzirom da se na VIP-u najviše piše..

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by newuser Thu 12 Jan - 15:18

Ah ta detuđmanizacija, lako je to provesti kada je plodno tlo.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by L'âme Thu 12 Jan - 15:20

newuser wrote:Ah ta detuđmanizacija, lako je to provesti kada je plodno tlo.
Tamno doba naše povijesti..što prije zaboravit .(čula na tv-u)--

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by jastreb Thu 12 Jan - 15:23

maggie13 wrote:
jastreb wrote:
maggie13 wrote:
jastreb wrote:Hoće li tko maknuti odavde ovu zatupljenu i indoktriniranu velikocvjećarsku budaletinu isprana luburićevskoga mozga???

Jednu stvar ne razumijem...zašto tebi, i sličnim istinoljupcima, smeta ovo pisanje.
Ako su ovo gluposti i neistine, pobijte ih argumentima. Istina je najbolja reklama sama sebi i antireklama lažima.
Dakle, argumentiraj, jastrebe, ili produži ako ti je istina nezanimljiva..i ignoriranje je bolje od ovakvog 'demantiranja' shame
Ne smeta mi,ali ovo nisu vijesti.

Ovo spada pod istoriju.

Istoriju. :clown
Smeta, smeta..zato i ne kažeš 'ovo nije točno, već je ovo točno', nego napadaš generalizirajući i skrivajući se iza ideoloških kritika..
:)
Neka to kic procijeni.
Makar, po tematici jest za historiju, kako kažeš, no obzirom da se na VIP-u najviše piše..
Osim toga vrlo je pristran i nikada ni riječ nije napisao o ustaškim zločinima.

Naprotiv. Tvrdi da ih nije bilo. Tako npr.za Jasenovac tvrdi da ondje leže "hrvatski vojnici" jer je to izjavio onaj blesavi Artuković.

No,nećemo ga sada ogovarati.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by newuser Thu 12 Jan - 15:24

maggie13 wrote:
newuser wrote:Ah ta detuđmanizacija, lako je to provesti kada je plodno tlo.
Tamno doba naše povijesti..što prije zaboravit .(čula na tv-u)--
Nema od toga ništa, Hrvati su duboko podijeljen narod još od 45te. Debilno ali istinito, političari se nisu bavili istinskom pomirbom već uvijek ostavljali prostora za manipulacije i otvaranje novih svađa. Na to su se nadovezale devedesete jedno primirje je nastalo no danas vidimo da je to opet razvaljeno i uvijek ćeš imati pola- pola hrvatskog naroda jedni za ovo drugi za ono. Mislim da se to moglo i trebalo prevazići ali to nije bio politički interes očito, stoga ostaje društvo podijeljeno i oko ovakvih povijesnih stvari gdje je jasno trebao biti usuglašen konsenzus ako ništa onda bar oko 90ih godina. Ali nije niti to.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by lobo1 Thu 19 Jan - 8:00

19. siječnja 1944 osnovan X. zagrebački korpus NOVJ – zašto su srbijanski partizani(ČETNICI) morali prvi ući u Zagreb?

X. zagrebački korpus namjerno je nekoliko dana zadržan u blizini Zagreba, da bi u njega prve mogle ući jedinice sastavljene od Srba iz Srbije, Bosne i Hrvatske, te Crnogoraca.
Divizije koje su prve ušle u Zagreb bile su I. jugoslavenska armija čiji je zapovjednik bio Peko Dapčević , rođen u Crnoj Gori i II. jugoslavenska armija pod zapovjedništvom Koče Popovića, rođenog u Beogradu. Tu su bile i 21. 25. srpska divizija – obje iz centralne Srbije – sastavljene od onih koji su poslije listopada 1944. Četničke kokarde zamijenili petokrakama. Zatim, 6. Lička proleterska divizija Nikole Tesle, pod komandom ratnog zločinca iz srpskog ustanka u Srbu 1941. Đoke Jovanića i 28. Slavonska divizija pod komandom Radojice Nenezića, rođenog u Nikšiću u Crnoj Gori, u čijem su sastavu i vodstvu bili prvenstveno Srbi – iz četničkih monarhističkih ili komunističkih krugova.
Zagrebački partizanski 10. korpus čekao je u blizini Sesveta da prvi uđe u Zagreb, ali im je dozvoljen ulaz u Zagreb preko Sljemena te Sesveta i Dubrave tek 9. svibnja poslije podne (2 dana kasnije) s tim da su jednu noć morali prenoćiti na otvorenome u Sesvetama, a drugu na tadašnjem Špartinu stadionu, jer su sve prostore u gradu bile zauzele srpske jedinice. Zagrebački partizanski korpus je 10. svibnja formalno preuzeo dužnost ‘Zagrebačkog garnizona’, da bi već 15. svibnja 1945. bio rasformiran i stavljen pod zapovjedništvo 2. Armije Koče Popovića.
‘Guverner’ okupiranog Zagreba je postao Mijalko Todorović-Plavi, Srbin iz Kragujevca, Srbija. O tome je pisao general Ivan Šibl u njegovoj knjizi ‘Sjećanja’.
Komandant tadašnje parade Jugoslavenske Armije održane u Zagrebu, 13. svibnja 1945., bio je Vaso Jovanović iz Podgorice u Crnoj Gori, komandant I. proleterske divizije.
Hrvatska – „oslobođenje“ je donijelo smrt i rijeke krvi za stotine tisuća Hrvata
Hrvatski je narod u Drugom svjetskom ratu doživio najgori mogući scenarij, građanski rat obojan ideološkim predznacima tadašnjih vodećih svjetskih sila. Dan 9. svibnja u Europi se slavi kao Dan pobjede. Na žalost, hrvatski je narod taj dan, ali i cijeli svibanj 1945. upamtio kao krvavo razdoblje najgore komunističke represije i terora.
Osobito je grad Zagreb u svibnju 1945. doživio jedne od najtamnijih trenutaka u svojoj povijesti.
Zagrepčani su se nadali dolasku dobro organizirane i obučene vojske, a dočekali su gomilu prljavih i okrutnih dojučerašnjih četnika. Nakon ulaska Jugoslavenske armije u Zagreb započinju strahoviti i jezoviti zločini nad Zagrepčanima i onima koji su se tih dana zatekli u Zagrebu, a nisu podržavali komunističku vlast. Zagrebačke bolnice, prije svega Rebro, postale su stratište golobradih hrvatskih vojnika, koji su izbačeni sa svojih ležajeva, prebačeni u kamione i odvezeni na stratišta. Na stotine nepoćudnih Zagrepčana zatvoreno je u zloglasne logore „Kanal“ (današnji Autobusni kolodvor u Držićevoj), Prečko i druge. Gotovo da nije bilo zagrebačke obitelji iz koje nije bilo odvedenih u zatvor ili logor. Mnogobrojne su obitelji strepile što će biti s njihovim najmilijima koji su otišli u nepoznato prema Zapadu, gdje su mnogi ubijeni na stratištima u Sloveniji.
Strašni zločini u Zagrebu – „zakon šutnje“ vlada do današnjeg dana
Najmasovniji zločini na području Zagreba dogodili su se u njegovim rubnim naseljima ispod Medvednice, prije svega Gračanima. Gračani, uz Markuševec, Čučerje, Remete, Šestine i Bukovec, čine niz od nekoliko prigorskih sela koja su od davnina gravitirala Zagrebu vežući svoju ekonomiju uz glavni hrvatski grad.
Dolazak VI. ličke proleterske brigade u Gračane bio je traumatičan događaj za cijelo selo kojeg se i danas stariji mještani sjećaju s knedlom u grlu i suzom u očima. Nakon dvodnevene bitke u kojoj su pripadnici VI. ličke proleterske brigade svladali hrvatske i njemačke snage u povlačenju, započeo je cijelo mjesečni masakr i iživljavanje nad poraženima. VI. lička proleterska brigada uspostavila je u Gračanima svoj stožer.
Brigada je također uspostavila svoj stožer i vojni zatvor u ulici Gračec na kućnom broju 22, u kući Drage Bešića. Podrum kuće služio je kao mučilište, dok su gospodarske zgrade služile kao zatvor za zarobljenike. Prema navodima svjedoka, svako jutro partizani bi čistili podrum od krvi i dijelova tijela mučenih ljudi. U zatvoru su mučeni hrvatski i njemački vojnici, ali i velik broj civila, osobito žena. Stradali su i domaći stanovnici, članovi ustaškog pokreta ili pripadnici hrvatskih vojnih formacija.
Pokolj ranjenika izvršen je i u bolnici za plućne bolesti „Brestovac“ na Sljemenu (iznad Gračana i Šestina), gdje su hrvatski vojnici izbačeni iz bolesničkih kreveta, poklani i pobacani u jame. Smaknuća su trajala sve do početka lipnja 1945. kada VI. lička proleterska brigada napušta Gračane i ostavlja za sobom krvavi trag tzv. oslobođenja.
Zločin u Zagrebu nije bio spontan – naredba je došla iz OZNA-e
Da je zločin u Gračanima izvršen smišljeno, jasno govori naredba koju je Aleksandar Ranković, šef OZNA-e, uputio 17. svibnja zapovjedništvu OZNA-e u Zagrebu: „Vaš rad u Zagrebu je nezadovoljavajući. Za 10 dana u oslobođenom Zagrebu streljano je samo 200 bandita. Iznenađuje nas ova neodlučnost za čišćenje Zagreba od zlikovaca. Radite suprotno od naših naređenja jer smo rekli da radite brzo i energično i da sve svršite u prvim danima.“ Dakle, sve je jasno, Ranković kao šef OZNA-e, izravno podređeni i najbliži Titov suradnik, dao je depešu hrvatskoj OZNA-i da treba započeti s represijom i zločinima.
Stratišta o kojima nije smjelo govoriti – grobovi su bili jame bez cvijeća i križa
Već nekoliko mjeseci nakon gračanskog pokolja stanovnici su na pojedinim stratištima ostavljali cvijeće. Uglavnom su to radili mladi koji su time prkosili komunističkoj vlasti. Kada je, međutim, milicija razbila raspelo u blizini grobnice na Lonjščini, Gračanci su shvatili da situacija postaje ozbiljna. Obilježavanje stratišta započelo je tek stvaranjem slobodne Republike Hrvatske.
To je bila ta kapa „mira i ljubavi“ kako ju je nazvao bivši predsjednik Josipović,Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Jusupo13 kapa koja je predstavljala mržnju prema svemo što je hrvatsko i katoličko. Do dan danas u Gračanima se održao termin „preokret“, a ne „oslobođenje“, jer nas Hrvate nisu imali od čega oslobađati dojučerašnji četnici.
U Gračanima se nalaze brojna stratišta i jame puna hrvatskih mladića, vojnika, civila, žena i djece. Dva najveća stratišta su se Strmec u blizini sljemenskog tunela gdje je bačeno oko 600 ubijenih ljudi, te Belčenica i Peščenka gdje je u jamu bačeno oko 800 ljudi.
Gračani su, nažalost, samo jedno od brojnih stratišta glavnog grada Hrvatskeo kojima se i danas ne smije govoriti, napraviti dokumentarni film ili na kraju krajeva povijesno i etički ispravno valorizirati kao – kolektivni zločin iz mržnje neviđenih razmjera na području Zagreba i Hrvatske.
U svojoj knjizi pod naslovom ‘Prikrivena stratišta i grobišta jugoslavenskih komunističkih zločina’ dr. Josip Jurčević navodeći podatke državnih komisija bivše Jugoslavije iz kojih proizlazi da su komunističke vlasti počinile 89 posto zločina, Talijani osam posto,  a režim NDH 0,13 posto zločina.
Zanimljivo, sličan omjer zločina je bio i u posljednjem ratu na teritoriju Hrvatske i BiH, gdje su Srbi počinili preko 90 posto zločina. Samo je preoblačenje imalo suprotan smjer – ovog puta su skinuli petokrake i stavili kokarde.
http://narod.hr/kultura/19-sijecnja-1944-osnovan-x-zagrebacki-korpus-novj-zasto-srbijanski-partizani-morali-prvi-uci-zagreb

_________________
Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Hos10
Za  Dom  spremni !
lobo1
lobo1

Male
Posts : 701
2014-04-18

Age : 71
Lokacija: : münchen

Back to top Go down

Kad rata  više nije  bilo- Titos zločini   u  Zagrebu - Page 9 Empty Re: Kad rata više nije bilo- Titos zločini u Zagrebu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum