ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine - Page 2 Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by RayMabus Fri 23 Dec - 23:29

omni wrote:U svom zivotu sam poznavao dva Madjara, oba normalni ljudi.
I nisu zaboravili da su ih Srbi granatirali kasentnim bombama , da su im pobili i protjerali mađarska sela po Slavoniji i Baranji .......propade srpski plan sa spajanjem sa desnicom u Austrijom .....Mađari PAMTE.

RayMabus

Posts : 175408
2014-04-11


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine - Page 2 Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by RayMabus Fri 23 Dec - 23:36

To je 1o miljona ljudi ...nisu velesila al isto tako fizicki nemože desnica u Austriji do Srbije a ovi baš nezaboravljaju neke stvari poput one koje sam naveo ......



A i Hrvati to znaju ....bolje nego itko.





Toliko o srpskim migovima ....najjaci u regiji ...povezivanju s Rusima ....spajanje s desnicom u Austriji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175408
2014-04-11


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine - Page 2 Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by RayMabus Fri 23 Dec - 23:42

Um cini ratnika a ne oružje.

Ja sam za mir al isto tako moj IQ je višestruko veci od vašega.

Mađarska ....Rusija naoružavanje Srbije ....povratak SSSRa ....bombardirali ste ih i protjerivali i ubijali .....nesviđa se njima to .......fizicki odvojiti od Austrije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175408
2014-04-11


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine - Page 2 Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by RayMabus Fri 23 Dec - 23:43

DONT PLAY GAMES WITH ME.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175408
2014-04-11


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine - Page 2 Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by RayMabus Wed 4 Jan - 14:04

Nema sumnje da je 152 dana herojske obrane Laslova bilo od ogromnog značaja za konačnu obranu gradaOsijeka, ali je pritom plaćena i velika cijena. Selo je u potpunosti razoreno, a koliku su žrtvu prinijeli braniteljiLaslova brojkama je dočarao zapovjednik obrane Ladislav Kočiš: „Laslovačka obrana bila je u okruženju četiri dana od 20. do 23. studenog 1991., točno do 16 sati i 45 minuta. Samo u ta četiri dana poginulo je 10 branitelja, ali obrana Laslova u ta četiri dana nije nijednom probijena, sve dok po mojoj odluci 23. studenog 1991. branitelji nisu napustili svoje položaje i krenuli u proboj. U obrani sela Laslova poginulo je 38 branitelja i civila, a 4 branitelja i 6 civila su nestala. Laslovačka obrana trajala je 152 dana, a selo je branilo 187 Laslovčana, od kojih je bilo 105 branitelja mađarske nacionalnosti. Od ukupnog broja poginulih i nestalih (48) bilo je 22 branitelja Mađara. I danas potražujemo 15 tijela branitelja i civila za koje nemamo nikakova saznanja, a 10 od njih su Mađari.“

http://vojnapovijest.vecernji.hr/evo-nas-vec-i-s-jubilarnim-70-brojem-vp-magazina-1139986
RayMabus
RayMabus

Posts : 175408
2014-04-11


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine - Page 2 Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum