ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by RayMabus Fri 23 Dec - 12:12

Zrakoplov JNA raketirao je 27. listopada 1991. dvjema kasetnim bombama pogranični gradić. Nije bilo ozlijeđenih, no oštećene su stambene zgrade i groblje

SSSR je počeo povlačiti vojne postrojbe iz istočnoeuropskih država, a u srpnju su vođe preostalih šest zemalja odlučili raspustiti savez. Dana 19. lipnja 1991. i posljednji sovjetski vojnik napustio je Mađarsku. Iz zemlje su iznesene goleme količine vojne efektive, pretpostavlja se oko 60 tona razne opreme. Time je vojna obrambena moć Mađarske bila drastično umanjena, što će itekako utjecati na politiku službene Budimpešte koja je u nadolazećem razdoblju morala donositi vrlo oprezne odluke.

http://vojnapovijest.vecernji.hr/osvetnicki-napad-jna-na-madarski-grad-barcs-1991-godine-1135195

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Gripen_10000_01
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Kermit Fri 23 Dec - 13:32

'Sjećam se kada su Mađari bili izbjeglice i kako smo ih primili' Iz Mađarske je pobjeglo 200.000 ljudi kad su 1956. sovjetski tenkovi ušli u zemlju. Sto tisuća ljudi otišlo je iz Čehoslovačke 1968. isto zbog sovjetske represije

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/sjecam-se-kada-su-maari-bili-izbjeglice-i-kako-smo-ih-primili-438759 - 24sata.hr
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Kermit Fri 23 Dec - 13:34

 Ova ograda koju postavljaju Mađari me uznemiruje, ovo je za mene žica srama. Ja se sjećam kad se oni bili izbjeglice. Tada su na granici bila četiri reda bodljikave žice, ljudi su bježali preko nje tako da bi bacili deku na žicu, ubijali su ih njihovi graničari. Bježali su preko minskih polja. Prebjegle su velike grupe ljudi koje su naši prihvatili smjestili i nahranili, nije bilo izobilja jer bile su to godine gladi - prisjeća se Bačić nesretnih mađarskih izbjeglica, te dodaje kako tada nije bilo čeličnih vrata već dvije rampe s naše i njihove strane. Na svakoj rampi stajala su po dva vojnika.
 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Izbjeglike-krize-maari-56-ehoslovaci-68-hrvati-90-ih-504x335-20150938-20150923163554-3c558f3154ccfe623aac8765f6c3fb21
- Ovu žicu koju postavljaju teško da se može prijeći. Još jednom su ljudi masovno prelazili ovu granicu i to početkom devedesetih, naš narod je bježao u Mađarsku. Bila je to granica spasa, ali nije bilo žice. Teško mi je gledati ovaj jadni narod koji bježi. Nedaleko odavde imam voćnjak jabuka pa sam došao da vidim ima li izbjeglica da im dovezem jabuka. Već sam im vozio jabuke prvog dana kada su stigli u Beli Manastir. Beremend je odavde udaljen oko tri kilometra, tamo imam prijatelje, ali nisam im išao - ističe Bačić koji tvrdi da Mađari nisu loš narod, ali da im ne valjaju političari.
- Prije ovoga bio sam malo simpatizirao Orbana, ali mi se nakon ovog jako zamjerio. Čuo sam da su Mađari s ogradom došli do mog voćnjaka, idem tamo da ih pljunem  - ljutito nam govori
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Kermit Fri 23 Dec - 13:37

Nakon što je Mađarska samoisključenjem ne samo s balkanske rute, nego i iz pristojnog i civiliziranog dijela svijeta uskratila novim izbjegličkim valovima svoju gostoljubivost, Slovenija je postala neočekivana i potpuno nepotrebna noćna mora.
Hrvatska je, osim u prvim danima izbjegličke krize u rujnu, uredno koristila vezu na mađarski autobusni i željeznički servis te je gotovo 190.000 izbjeglica bez ikakvih većih problema stiglo u Austriju i Njemačku. Rutinska operacija prestala je biti zanimljiva ne samo stranim nego čak i domaćim medijima te je blok izbjegličkih vijesti u udarnim dnevnicima bio pretvoren u čitanu poruku MUP-a o broju izbjeglica koje su danas ušle u zemlju, po prilici kao vijest o dužini kolone na izlazu u Lučkom u kolovozu.
Kada je mađarski kabadahija odlučio ukinuti liniju Zakany – Nickelsdorf i prepustio daljnju brigu o izbjeglicama svojim južnim slavenskim susjedima, sve se preokrenulo. Naravno, za hrvatski uigrani tim zamjena Botova s Ključem Brdovečkim ili Trnovcem nije izazvala neko preveliko uzbuđenje, sve u nadi da će Slovenija, koja je imala mjesece za pripremu, svojom poslovičnom organiziranošću bez većih napora odraditi tih nekoliko sati transporta do Šentilja. Ovaj put “dežela” je potpuno zakazala te se izbjeglička kriza pretvorila u humanitarnu katastrofu .

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine 05-_0005625-73x60
Kabadahija kojem je RH-a oprostila 55 mil. kn poreznog duga
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Kermit Fri 23 Dec - 13:39

Mađari su i srušili jedan avion 1991.g. mislim Mig-21, osim toga primili su pola škola SiB, ali no za hrvatske lijevičare su postali đubar kada nisu hrijeli primiti simpatizere Nusre Fronte i vesele pakistance
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Kermit Fri 23 Dec - 13:41

cudak 1
ja se sječam za vrijeme juge mađari su bili teška čobanija a orban je romskog porijekla
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by jastreb Fri 23 Dec - 13:42

Asila,Mađari u Baranji u DR-u...Da li ih je bilo na strani Krajine?

Znam da su Mađari iz Laslova i Korođa teško stradali i da su Mađari masovno bili u redovima HV-a,ali sam čuo da ih je u Baranji bilo i na onu stranu.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Kermit Fri 23 Dec - 13:42

japanokinez
Mađari su jedan tezak narod. Mi smo bili i ostali naivci do bola.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Kermit Fri 23 Dec - 13:43

jastreb wrote:Asila,Mađari u Baranji u DR-u...Da li ih je bilo na strani Krajine?

Znam da su Mađari iz Laslova i Korođa teško stradali i da su Mađari masovno bili u redovima HV-a,ali sam čuo da ih je u Baranji bilo i na onu stranu.
Bilo ih je, ali bilo je i Hrvata i to puno više hehehe
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Kermit Fri 23 Dec - 13:43

Maroje1
Kad vidim koliko je šovinizma, ksenofobije i nadmenosti među mojim sugrađanima dođe mi drago da će u tu iskvarenu Europu doći svježa krv. I ne zaboravite da muslimana ima 1,5 milijardi. Ne možete ignorirati trećinu planete bez da vam se e obije o glavu vaš šovinizam. Ovo govorim kao katolik koji drži do vjere a ne vi koji idete tobože u crkvu a na prvom koraku zaboravljate što vas crkva uči jer vam kao ne odgovara. Oduvijek sam znao da smo licemjerno društvo a najveći lopovi su često u prvim redovima na misi Ljudi su očito samo ljudi, kvarni i nepošteni. Samo čovjeku treba dugo da to shvati jer ga odgajaju drugačije.
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Kermit Fri 23 Dec - 13:44

john_doe
Madari su bili i ostali gamad...u bivsoj jugi kad si doso u madarsku u soping, sa 100 maraka si bio kralj...madari su kupovali u ducanu po jedan luk, jedan paradajz sve po jedno...vozili su samo one trabante...vojska na granici nije imala novca za kabine, vec su na drvecu visili...bili su u vecem komunizmu nego kaj je hrvatska ikad bila...takav komunizam nije ni danas u sjevernoj koreji...onda smo bili 50 godina ispred madara, danas smo 50 godina nazad...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by dijagram Fri 23 Dec - 15:05

Madjarice su super, koga briga za Madjare.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by jastreb Fri 23 Dec - 15:06

dijagram wrote:Madjarice su super, koga briga za Madjare.
Ove naše jugoslavenske jesu,ali one iz Mađarske su nedostupne i teško pristupačne.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by dijagram Fri 23 Dec - 15:07

jastreb wrote:
dijagram wrote:Madjarice su super, koga briga za Madjare.
Ove naše jugoslavenske jesu,ali one iz Mađarske su nedostupne i teško pristupačne.
Hahaha, nemas pojma kao i obicno.
Pitaj asilu i kofeina nek ti kazu:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by jastreb Fri 23 Dec - 15:10

dijagram wrote:
jastreb wrote:
dijagram wrote:Madjarice su super, koga briga za Madjare.
Ove naše jugoslavenske jesu,ali one iz Mađarske su nedostupne i teško pristupačne.
Hahaha, nemas pojma kao i obicno.
Pitaj asilu i kofeina nek ti kazu:)
Ma ne zanima me. Mene privlače duhovne sfere,ali dok sam se bavio grijehom,bavio sam se domaćim djevojkama.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by dijagram Fri 23 Dec - 15:11

jastreb wrote:
dijagram wrote:
jastreb wrote:
dijagram wrote:Madjarice su super, koga briga za Madjare.
Ove naše jugoslavenske jesu,ali one iz Mađarske su nedostupne i teško pristupačne.
Hahaha, nemas pojma kao i obicno.
Pitaj asilu i kofeina nek ti kazu:)
Ma ne zanima me. Mene privlače duhovne sfere,ali dok sam se bavio grijehom,bavio sam se domaćim djevojkama.
Al volis drobit i o onome o cemu nista ne znas, uobicajeno.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by jastreb Fri 23 Dec - 15:15

dijagram wrote:
jastreb wrote:
dijagram wrote:
jastreb wrote:
dijagram wrote:Madjarice su super, koga briga za Madjare.
Ove naše jugoslavenske jesu,ali one iz Mađarske su nedostupne i teško pristupačne.
Hahaha, nemas pojma kao i obicno.
Pitaj asilu i kofeina nek ti kazu:)
Ma ne zanima me. Mene privlače duhovne sfere,ali dok sam se bavio grijehom,bavio sam se domaćim djevojkama.
Al volis drobit i o onome o cemu nista ne znas, uobicajeno.
Pa imam dug stažživljenja na moru u ljetnim mjesecima pa ne mogu baš reći da ne poznajem tu "materiju",ali znam da su naše "YU" Mađarice bile uvijek atrakcija i znam mnoge koji su te djevojke i oženili,dočim ove iz Mađarske uvijek budu u društvu nekog ljutog Mađarina i ne pokazuje baš interes za domaće,autohtone mladiće anche i muškarce.

Nešto kao i Talijanke. S druge strane Švabice,Čehinje,Slovenke,Slovakinje,ili Švicarke,o Nizozemkama da ne govorimo,su vrlo pristupačne.
jastreb
jastreb

Posts : 34042
2014-04-22


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by RayMabus Fri 23 Dec - 22:57

Ja sam bio u Budimpešti jednom za Novu godinu a Mađarice kod mene u Splitu to ljeto tako da mislim da se dobro slažemo he he he.



Gripen zona.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by omni Fri 23 Dec - 23:24

U svom zivotu sam poznavao dva Madjara, oba normalni ljudi.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by RayMabus Fri 23 Dec - 23:29

omni wrote:U svom zivotu sam poznavao dva Madjara, oba normalni ljudi.
I nisu zaboravili da su ih Srbi granatirali kasentnim bombama , da su im pobili i protjerali mađarska sela po Slavoniji i Baranji .......propade srpski plan sa spajanjem sa desnicom u Austrijom .....Mađari PAMTE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

 Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine Empty Re: Osvetnički napad JNA na mađarski grad Barcs 1991. godine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum