ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by vuksadinare 15/12/2016, 12:22

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/cetnici-zaklali-pet-casnih-sestara-te-im-tijela-bacili-u-drinu-983169/#axzz4SbLsVETz
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by vuksadinare 15/12/2016, 12:23

koaj je razlika između ovih i isila?..jos gore ovi su kao navodni 'krscani'...a oruzje i nacin ubojstva gotovo identican..i izgled..duza kosa i brade do pupka..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by dzango 15/12/2016, 12:25

Dnevno.hr opet loži idiote.

_________________
Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by vuksadinare 15/12/2016, 12:29

dzango wrote:Dnevno.hr opet loži idiote.
kako lozi kad ej gdoisnjica i nedavno mislim prije par godina beatificirane od pape..uzgred..tu se najmanje radilo o hrvaticama..samo ej ejdna..ostalesu slovenke,austrijanka,mađarice..i sam zupnik je slovenac...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by Guest 15/12/2016, 12:30

dzango wrote:Dnevno.hr opet loži idiote.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by govinda 15/12/2016, 12:47

Pricao mi je djed o tome...on je prebacivao splavom ljude na drugu obalu Drine, casne nisu htjele iz samostana..Kasnije se njemu splav raspao, zavrsio u Drini i uspio je nekako da ispliva...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by Kermit 15/12/2016, 12:48

Hirošima bombardirana
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by vuksadinare 15/12/2016, 13:08

Izjava svjedoka događaja pokolja drinskih mucenica tj casnih sestara:'Četnici su hladne decembarske noći 1941 doveli četri časne sestre u kasarnu kralj Petar gdje su četnici bili smješteni.Odmah su sprovedeni u četnički štab.Četnički komadant im je odmah priopćio 2ostai na životu možete jedino ako će te nam služiti,odreknete se svoje vjere i ako ispunite sve zahtjeve što od vas traži moja vojska inače suprotnom život van neće biti mio".Nakon tih zastrašujućih riječi,časne sestre su odvedene u jednu sobu i tu je počelo četničko iživljavanje.Četnisi su ih ismijavali,maltretirali,pipali i tražili da se svuku kako kažu da vide kako ispod 'sveštene mantije izgleda oan stvar'.Svako njihovo ogavno navaljivanje časne su prkosno odbijale,dapače stalno su govorili 'mili bog će vam oprostiti ovo što činite griješnici' što je dodatano raspaljivalo razularene četnike koji su ionako bili pod utjecajem rakije i zločina što su ih činili danima nad golorukim muslimanskim i katoličkim življem Goražda.Nakon što su četnici vidjeli da časne sestre stojički i hrabro trpe ponižavanja,dva četnika su navalili da trgaju odječu sa njih međutim jedna časna sestra kao iz vedra neba zaletjela se prema tada poluotvorenom prozoru i skočila sa zgrade.Ja koji sam tada čistio hodnik čuo sam zapomaganje bacio sam pogled kroz prozor u hodniku i vidio sam jednu časnu kako jako zapomaže istovremeno bidim skače još jedna i još jedna za ovom drugom,čujem zapoganje.Istovremeno iz ostalih prostorija počeše četnici izlaziti da vide šta se to dešava.Kad su vidjeli kako časne leže u snijegu i zapomagaju sjurilo se njih nekoliko ispred zgrade a za njima četnički komandant.Istovremeno četvrta časna sestra koja nije uspjela skočiti nju su ova dvojica četnika doveli ispred zgrade i komandanta.Komandant je pogledao časne koje se u mukama previjaju i zlokobno se nasmiješio te im rekao,"rekao sam vam šta će biti ako nečete slušati i izvršavati naređenja da će vam smrt biti milija od života2.zatim se taj četnički komadant okrenuo prema nekolicini četnika i rekao "ubij to i baci u Drinu".Četnici su u svom bijesu poizvadili noževe i počeli nemilosrdno bosti tri časne sestre koje su ionako u teškim bolovima bili počeli trpjeti i ovu strašnu-ubode noževima.Četvrta časna koja je stajala u suzama je gledala što se dešava sa ostale tri.Četnik koji je čuvao rekao je sa podmuklim smiješkom,"seko ne plači ti si sljedeća".nakon šta je četnička bratija dotukla i ubila ove tri časne sestre okrenuli su se prema četvrtoj.Prišao joj je jedan četnik dok je drugi držao za ruke,kako je došao do nje zario joj je kamu u trbuh,imao sam osječaj da časna umire sa nekim osmijehom olakšanja.Nakon toga zločina četnički komandant je naredio meni i još dvojici da bacimo izmučena beživotna tijela u Drinu a ako to ne učinimo možemo očekivati istu sudbu kao časne.Taman kad smo to krenuli napraviti pozove nas opet četnički komandant i naredi,"ne,ostavite ih na obali Drine kao opomena i neka ih čukovi rastrgaju".(znaci.net)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by Guest 15/12/2016, 13:13

ajde vucko, vi ste vadili ljude iz stanova, 
vodili na streljanja i maljevanja, i 41 i 91
u zagrebu !
i ti sad lepes teme na temelju ovoga
koliko mi imamo svestenih lica koje ste
pobili i zaklali, zapalili, ajde bre,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by vuksadinare 15/12/2016, 13:15

pizzon wrote:ajde vucko, vi ste vadili ljude iz stanova, 
vodili na streljanja i maljevanja, i 41 i 91
u zagrebu !
i ti sad lepes teme na temelju ovoga
koliko mi imamo svestenih lica koje ste
pobili i zaklali, zapalili, ajde bre,
...i ti bi ih da si bio na mjestu ovih cetnika....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by Guest 15/12/2016, 13:16

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:ajde vucko, vi ste vadili ljude iz stanova, 
vodili na streljanja i maljevanja, i 41 i 91
u zagrebu !
i ti sad lepes teme na temelju ovoga
koliko mi imamo svestenih lica koje ste
pobili i zaklali, zapalili, ajde bre,
...i ti bi ih da si bio na mjestu ovih cetnika....

sigruno ne,
ja sam samo monarhista
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by govinda 15/12/2016, 13:18

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:ajde vucko, vi ste vadili ljude iz stanova, 
vodili na streljanja i maljevanja, i 41 i 91
u zagrebu !
i ti sad lepes teme na temelju ovoga
koliko mi imamo svestenih lica koje ste
pobili i zaklali, zapalili, ajde bre,
...i ti bi ih da si bio na mjestu ovih cetnika....

sigruno ne,
ja sam samo monarhista
cetnici su inace republikanci?

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by Guest 15/12/2016, 13:23

govinda wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:ajde vucko, vi ste vadili ljude iz stanova, 
vodili na streljanja i maljevanja, i 41 i 91
u zagrebu !
i ti sad lepes teme na temelju ovoga
koliko mi imamo svestenih lica koje ste
pobili i zaklali, zapalili, ajde bre,
...i ti bi ih da si bio na mjestu ovih cetnika....

sigruno ne,
ja sam samo monarhista
cetnici su inace republikanci?
zavisi, 
ovo forumski su a la kostunica i seselj,
klonirani,
autohtoni su uglavnom,
a postoje i oni kao ja, samo monarhisti
koji nisu naklonjeni nasilju, vec demokratiji,
parlamentarnoj, pa ko voli nek izvoli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by vuksadinare 15/12/2016, 13:41

Svjedočenje četnika Rade Gajića na sarajevskom sudu(1946) o zločinu nad časnim sestrama u Goraždu:"Mobiliziram sam u četnike 16.novembra.1941 u selu kraj Foče.Sa svojom brigadom došao sam u Goražde 9.decembra.1941 da zamenimo jednu četničku brigadu iz okolice Višegrada,koja je morala otiči negdje prema kalinovniku kao ispomoć nekim tamiošnjim četničkim jedinicama koje su vodile teške borbe sa partizanima.Te noći kad su dovedene časne sestre iz Sarajeva bio sam na straži kod kasarne.Vidio sam kad su dotjerali te časne sestre neki četnici iz okolice Sarajeva,te žene su bile potpuni icrpljene,izubijane nakon dugog marša.Inače u kasarni su bili mahom četnici iz okoline Sarajeva,Goražda i neki četnici iz Hercegovine.Oni su i bili najnasilniji u gradu i vršili su mnoga zlodjela nedostojna čovjeku.Vrlo rijetko sam ih vidio i trijezne a i sam komandant je bio sklon pijanštini.Mi koji smo bili mobilizirani držali smo se podalej od takvih makar i ja bio četnik nisam bio siguran,krivo pogledaš tu rulju nerjetko bi te onda izbatinali a nije bila rijetkost da nekog i upucaju.Sve šta se dešavalo sa ovim nesretnicama gledam sam sa stražarskog mjesta udalejnog 100 metara od same kasarne i to stražarsko mjesto je bilo malo u sjeni pa me ostali četnici iz kasarne uopšte nisu ni primječivali koliko su bili zauzeti mučenjem i maltretiranjem tih nesretnih žena.Vrlo dobro sam čuo vriskove iz kasarne,očito je bilo da ih muče i sam u sebi mislim 'eh vi više nečeteiz te nesrećne zgarde žive izači,nitko gotovo ne izlazi osim četnika".Taman sam zapalio duvan kad vidim nešto tvrdo padne na zemlju ispred zgrade.Čujem zapomaganje,zatim vidim kako pada drugo tijelo pa odmah i treče.pomislio sam pa nije valjda da ih ti ludaci bacaju kroz prozore znao sam da su ludi i ubice ali to napraviti ženama i to sveštenim licima.Zapomaganje je bilo jako,došlo mi ej da odem do njih i nekako im pomognem ali pomislio sam ako me vide bijesni kerovi još ću dobiti teških batina ako ne i nešto gore i tako sam ostao na svom stražarskom mjestu.Vidim izlazi rulja i bijesno viče 'mater vam katoličku sad ste gotove'.Izlazi i komandant a iza njega jedan četnik koji vodi četvrtu monahinju i drži je čvrsto za ruke.Nakon toga vidio sam da monahinjama nešto govori komandant i pokazuje nešto rukom prema ostalim četnicima,koji pristupaju monahinjama koje se prevrču u bolovima,vade noževe i počnu ih bosti.To više nisam mogao gledati,napustio sam stražarsko mjesto i udaljio se a da to nitko nije ni primjetio a ni obazreo se u svoj toj nesreći.Ostala sudbina ovih žena nakon toga mi nije poznata'.(znaci.net)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by vuksadinare 15/12/2016, 13:59

..inace casne sestre su bili četnici iz četničkog sarajevskog bataljuna..koji su se i najvise izivljavali nad ovim mucenicama...mada za njima nisu puno zaostajali ni domaci cetnici iz goražda..zapovjednik ove četničke kasarne bio je komandant neki Gajo Ilić iz Gackog kojemu su bili podcinjeni cetnici iz sarajeva i goražda te četnici iz gackog koji su bili stacionirani u kasarni.kako u dokazima pise razlog ovog ubijanaj i mucenja casnih sestara narocito od sarajevskih tj romanisjkih cetnika je bio najvjerojatnije njihovi teski gubici u sukobu sa ustasama iz crne legije na Romaniji nakon cega su se ozlojađeni sarajevski i romanijski cetnici okomili na samostan u kojem su boravile casne sestre..i u svom svom bijesu zbog gubitaka okomili su se na casne sestre,samostan unistiili do temelja.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by Guest 15/12/2016, 17:52

dzango wrote:Dnevno.hr opet loži idiote.
Useful idiots.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by jastreb 15/12/2016, 18:28

vuksadinare wrote:http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/cetnici-zaklali-pet-casnih-sestara-te-im-tijela-bacili-u-drinu-983169/#axzz4SbLsVETz
Zar je to vijest? Ili novost? Pa to je opće poznata stvar iz NOB-a.

Ali to nije vijest.

Zamisli kad bih ja objavio temu o ustaškom masakru u Glini,ili o rušenju mosta na Neretvi.

Vuče,hodi spat!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by dijagram 15/12/2016, 18:37

Cetnici i partizani. I jedni i drugi su vrsili smaknuca katolickog klera, svecenika i casnih setara.
Rekao bih da su partizani smaknuli i vise nego cetalji,no mozda grijesim.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18703
2015-08-09


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by jastreb 15/12/2016, 18:51

dijagram wrote:Cetnici i partizani. I jedni i drugi su vrsili smaknuca katolickog klera, svecenika i casnih setara.
Rekao bih da su partizani smaknuli i vise nego cetalji,no mozda grijesim.
U jasenovcu je ubijeno i šest katoličkih svećenika iz Slovenije.

A kad je kler u pitanju nitko nije tu bio ravan ustašama. Pobili su gotovo sve dosdtupno pravoslavno svećenstvo,židovske rabine,pa čak i hrvatske starokatoličke svećenike.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by dijagram 15/12/2016, 19:13

jastreb wrote:
dijagram wrote:Cetnici i partizani. I jedni i drugi su vrsili smaknuca katolickog klera, svecenika i casnih setara.
Rekao bih da su partizani smaknuli i vise nego cetalji,no mozda grijesim.
U jasenovcu je ubijeno i šest katoličkih svećenika iz Slovenije.

A kad je kler u pitanju nitko nije tu bio ravan ustašama. Pobili su gotovo sve dosdtupno pravoslavno svećenstvo,židovske rabine,pa čak i hrvatske starokatoličke svećenike.
hahaha, jesu, popa djujica i slicne:)
jebali te i cetnici i partizani
e da i jna i glavati kadijevic, adzic i slicni papci
i oni su jos ponekog u DR
tradicija, jebga
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18703
2015-08-09


Back to top Go down

Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu Empty Re: Četnici zaklali pet časnih sestara te im tijela bacili u Drinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum