ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina - Page 4 Empty Re: Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina

Post by Guest 16/12/2016, 15:50

Istrijan budi tamo u svojim selima, a s većim istarskim gradovima nisi imao nikad ništa.
Između ostalog pogledaj groblja i natpise. Ma daj smiješni ste lopine. Ne postoji antifašističko nego antitalijansko. Između ostalog prvi antifašisti su bili Talijani.
Nije Uljanik nego Scoglio Olivi 1856. pod austrougarskom okupacijom.
Pitanje: radnici u tom brodogradilištu? Sve Talijani.
Di si Hrvat i Srbin? Di si?
Od 47. si počeo jesti govna. Nikad nije bilo vaše. NIKAD. Od uvijek prvi jezik talijanski koji je došao iz latinskog. Prvi stanovnici Istre (territorio Giuliano) Casstelnerri - poppolazione ligure.
I ne seri kvake ti i svi ostali.
A to sa optiranjem kako je to lijepa isprika - zločinačko protjerivanje gdje uz mnoga ubojstva i fojbe gdje je Vergarola šlag na tortu.
Ma koja povijest hrvatsko-srpska u školama o Istri, kvarneru i dalmaciji? Samo iskrivljujete povijest i nemate pojma, a novije generacije pošto je sve prikvriveno su totalno nekopetne isto kao i vi.
Imaš kulturnu baštinu talijansku na kojoj zarađuješ grdnu lovu, pa ako to nije sramota onda možemo i kineski zid staviti kao hrvatsku i srpsku kulturnu baštinu.

Kako se zove novo izgrađena dvorana u Splitu (od 1947. taj naziv)? A pravi je spalato.
Zove se spaladium arena, šta misliš zašto?

A ona svađa u Zadru (do 1947. - Zara) na sjednici gradskog vijeća jer originalni talijanski naziv callelarga nije mogo doći na sjednicu dnevnog reda.

Ma koji dubrovnik? Ragusa je pravi naziv, peta venecijanska flota.

Guest
Guest


Back to top Go down

Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina - Page 4 Empty Re: Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina

Post by Guest 16/12/2016, 15:51

Ma koja Pula? Od kada? Uvijek je bila Pola. Uvijek kao i sve drugo.
Ma koja Rijeka? Fiume. Ma koji Buzet? Pinguente. Da ne govorimo o otocima, e lopovi moji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina - Page 4 Empty Re: Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina

Post by govinda 16/12/2016, 15:52

mocni majmun wrote:Ma koja Pula? Od kada? Uvijek je bila Pola. Uvijek kao i sve drugo.
Ma koja Rijeka? Fiume. Ma koji Buzet? Pinguente. Da ne govorimo o otocima, e lopovi moji.
Vrati Pulu muslimanima, lopove latinski!

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina - Page 4 Empty Re: Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina

Post by Guest 16/12/2016, 15:57

I ne samo to nego teška ubojstva, prijetnje, hrvatski svećenici su počeli nametati hrvatski jezik, to je opće poznata stvar. Na kraju krajeva gleda se autohtonost, a tebe hrvat i srbin nema nigdje kao ni slovenca sa koprom, izolom, portorožom i svim ostalim stvarima.
I unutar austrougarske si bio okupator i nije ti smetalo to što su oni vladali tim terotirijima koji im nikad nisu pripadali jer normalno nisu autohtoni, a onda nisi govorio da je to tvoje jer ti je to odgovaralo.

I za kraj, radili su germanski inženjeri...

e moj SHS... radili su u 70% slučajeva talijanski inženjeri (koji su studirali u beču) samo normalno uvijek treba prikrivati stvari jer to specijalnost države SHS i dan danas iako je podijeljena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina - Page 4 Empty Re: Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina

Post by Guest 16/12/2016, 15:58

govinda wrote:
mocni majmun wrote:Ma koja Pula? Od kada? Uvijek je bila Pola. Uvijek kao i sve drugo.
Ma koja Rijeka? Fiume. Ma koji Buzet? Pinguente. Da ne govorimo o otocima, e lopovi moji.
Vrati Pulu muslimanima, lopove latinski!
Ne bacam bisere pred svinje. Kakve veze imaju muslimani? Apsolutno nikakve. Drži si ono što imaš kod svoje kuće uz svo poštovanje jer vidim da pojma nemaš. Vaffanculo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina - Page 4 Empty Re: Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina

Post by Guest 16/12/2016, 17:38

E moj SHS...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina - Page 4 Empty Re: Lie to me Hrvat, Srbin i Slovenac i vaša umjetnina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum