ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

heroji japana

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by Guest Wed 7 Dec - 8:49

u svakom slucaju, japanci su ispali glupi kao mali spermenko.

Guest
Guest


Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by scorpion Wed 7 Dec - 13:10

Sto'jan wrote:u svakom slucaju, japanci su ispali glupi kao mali spermenko.
Tako je bracala, ispali su glupi. Da su napali SSSR u pravom trenutku, Sovjeti bi pali lakše od endove seke

_________________
heroji japana - Page 2 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by Guest Wed 7 Dec - 13:18

scorpion wrote:
Sto'jan wrote:Da su napali SSSR u pravom trenutku, Sovjeti bi pali lakše od endove seke
:mog
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by darth_vader Wed 7 Dec - 15:46

U principu da...u pravu je Škorpija...ovako je Staljin u bitkama za Moskvu i kasnije Staljingrad, a koje su bile prijelomnice, mogao koristiti rezerve koje su bile inače stacionirane na istoku...da su iste imale front protiv Japana, adio đaci...jako je malo falilo od potpunog kolapsa istočne fronte i da je Japan ušao u rat, nema šanse da bi se Sovjeti izvukli 1941.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by scorpion Wed 7 Dec - 16:55

jasambrend wrote:U principu da...u pravu je Škorpija...ovako je Staljin u bitkama za Moskvu i kasnije Staljingrad, a koje su bile prijelomnice, mogao koristiti rezerve koje su bile inače stacionirane na istoku...da su iste imale front protiv Japana, adio đaci...jako je malo falilo od potpunog kolapsa istočne fronte i da je Japan ušao u rat, nema šanse da bi se Sovjeti izvukli 1941.
Normalno da sam u pravu. Nicheovo znanje oko povijesti je na razini osnovne škole. SSSR se i ovako jedva obranio sa vojskom iz Sibira. Kad je otpočela bitka za Moskvu, Japan da je u tom trenutku napao sa istoka GAME OVER.

Čitao sam jednu knjigu gdje pišu svjedočanstva najbližih Stalinovih ljudi. U to vrijeme kad je wehrmacht ušao u predgrađe Moskve, Stalin je doživio živčani slom i več se pomirio sa tim da će morat potpisat predaju. Njemcima je doslovno zafalilo 20-ak dana. Skoro u isto vrijeme naglo dolazi zima i izvještaj sovjetskog špijuna Sorega da Japan nema namjeru napast SSSR. Tada Stalin hitno povlači mislim 18 divizija iz Sibira sa oko 2 000 tenkova i oko 1500 aviona. E to je ključni trenutak kada Japan treba upast i da ih sa dvije strane razjebu ko mlade majmune

Tako bi i Njemci i Japanci ubili dvije muhe jednim udarcem. Britanci više ne bi imali izbora, a za Amere bi bilo prekasno da bilo šta urade


Last edited by scorpion on Wed 7 Dec - 16:57; edited 1 time in total

_________________
heroji japana - Page 2 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by kic Wed 7 Dec - 16:57


Japan nije imao s čim napast, fistali su Kinu i pljačkali pol Azije već-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by darth_vader Wed 7 Dec - 17:06

Pa dosta bi bilo da su vezali Japanci Ruse u pozicijskom ratu, ovi bi krahirali kod Moskve...ovako su došli do zraka plus legendarna ruska zima, plus njemački fail s logistikom...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by kic Wed 7 Dec - 17:13


-30 je Rusima ljeto, baš čitam ovu knjigu o Gulagu, to je drugi svijet tamo.. dobro su Njemci igdje dogurali..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by kic Wed 7 Dec - 17:18


http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=65&t=148392

kak sam visio na ovom forumu nekad..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by scorpion Wed 7 Dec - 17:19

jasambrend wrote:Pa dosta bi bilo da su vezali Japanci Ruse u pozicijskom ratu, ovi bi krahirali kod Moskve...ovako su došli do zraka plus legendarna ruska zima, plus njemački fail s logistikom...
Pa i to, samo eto govorim u ovom slučaju bi ih baš razguzili.

Što se tiče Njemačke taktike, kardinalne greške su došle tek kasnije u vremenu koje njemci uopće nisu ni planirali ratovat (jer je rat na istoku trebao završit do kraja ljeta 1941.).

Sam plan operacije barbarosa je skoro besprijekoran i jako učinkovit (što se i pokazalo na početku). Jedina veća greška na početku (a pokazala se i kobnom) je kašnjenje operacije

Kic tih -30 uopće nije trebalo igrat nikakvu ulogu. Rat je trebao završit prije zime. Da operacija nije kasnila zbog složene situacije u Jugoslaviji, tako bi i bilo

_________________
heroji japana - Page 2 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by kic Wed 7 Dec - 17:28


sad si ko neki komunistički povjesničar, kašnjenje je sve..

nope, jednostavno su podcijenili Sovjete + Hitler je, ako se sjećaš potpisao prije 2g, tj Ribbentrop i Molotov ugovor, u kojem je između ostalog stojalo da će Njemci povuć sve svoje špije, btw Njemci su dobivali te dvije godine sirovine iz SSSR-a dok su gazili Francuze i dr u međuvremenu..

hoću reći, Njemci nisu u te dvije godine ništa znali šta se događa u SSSR-u praktički, a Komunjare su u međuvremenu spustili dobnu granicu za mobilizaciju i popunili dobrano vojsku, zato je Hitler govorio da su trebali već nakon 4tj trebali uništiti Crvenu Armiju, prema njihovim predviđanjima to je bilo to, za to su se pripremili.. nisu shvaćali otkud ovi što se dalje brane dolaze..

jednostavno, imali su neažurirane podatke, Hitler je mislio da je to savršena varka, povuć špije tj inteligenciju, i je bila je varka, samo što je Crvena Armija povećala i reorganizirala vojsku jer su odmah naučili u Zimskom ratu s Finskom da moraju hitno mijenjat nešto u ustroju, i to je bio zadnji čas, ali ih je spasio..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by muckodjubre Wed 7 Dec - 17:30

e da su, da su..

kao kad su našeg zarobljenika pitali u VU "kako ste se branili kad napadnemo s jeden strane?",

kaže on "mi svi tamo"
,"
a kad s druge?"   " pa mi smi onda tamo na ispomoć"

pita ga" a šta da smo napali sa svih strana?"
,kaže njemu naš "PA ŠTA NISTE?"  :D

_________________
Ako detektor laži pokaže da ja lažem, da sam ja odbio , ja ću onda se podvrći da sam sebi oduzmem život. 

heroji japana - Page 2 6b8efe2f85c2b63406b2heroji japana - Page 2 Tumblr_paowj2Xw4F1td6f30o3_500heroji japana - Page 2 Semi-Final-Croatia-vs-England-Moscow-Russian-Federation-11-Jul-2018
muckodjubre
muckodjubre

Posts : 11131
2014-04-15


Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by Guest Wed 7 Dec - 17:32

scorpion wrote:
jasambrend wrote:Pa dosta bi bilo da su vezali Japanci Ruse u pozicijskom ratu, ovi bi krahirali kod Moskve...ovako su došli do zraka plus legendarna ruska zima, plus njemački fail s logistikom...
Pa i to, samo eto govorim u ovom slučaju bi ih baš razguzili.

Što se tiče Njemačke taktike, kardinalne greške su došle tek kasnije u vremenu koje njemci uopće nisu ni planirali ratovat (jer je rat na istoku trebao završit do kraja ljeta 1941.).

Sam plan operacije barbarosa je skoro besprijekoran i jako učinkovit (što se i pokazalo na početku). Jedina veća greška na početku (a pokazala se i kobnom) je kašnjenje operacije

Kic tih -30 uopće nije trebalo igrat nikakvu ulogu. Rat je trebao završit prije zime. Da operacija nije kasnila zbog složene situacije u Jugoslaviji, tako bi i bilo

opet srbi sjebali svabove... B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by scorpion Wed 7 Dec - 17:40

kic wrote:
sad si ko neki komunistički povjesničar, kašnjenje je sve..

nope, jednostavno su podcijenili Sovjete + Hitler je, ako se sjećaš potpisao prije 2g, tj Ribbentrop i Molotov ugovor, u kojem je između ostalog stojalo da će Njemci povuć sve svoje špije, btw Njemci su dobivali te dvije godine sirovine iz SSSR-a dok su gazili Francuze i dr u međuvremenu..

hoću reći, Njemci nisu u te dvije godine ništa znali šta se događa u SSSR-u praktički, a Komunjare su u međuvremenu spustili dobnu granicu za mobilizaciju i popunili dobrano vojsku, zato je Hitler govorio da su trebali već nakon 4tj trebali uništiti Crvenu Armiju, prema njihovim predviđanjima to je bilo to, za to su se pripremili.. nisu shvaćali otkud ovi što se dalje brane dolaze..

jednostavno, imali su neažurirane podatke, Hitler je mislio da je to savršena varka, povuć špije tj inteligenciju, i je bila je varka, samo što je Crvena Armija povećala i reorganizirala vojsku jer su odmah naučili u Zimskom ratu s Finskom da moraju hitno mijenjat nešto u ustroju, i to je bio zadnji čas, ali ih je spasio..
Taj sporazum o ne napadanju je njemcima zapravo i davao veliku prednost. Imali su taj element iznenađenja koji je sovjete razjebao odma na početku. Da, također i pogrešne procjene su imale utjecaj. Švabe su nakon mjesec dana uništili sovjetima više ratne opreme, nego su na početku procjenili da je ovi imaju :^0 Bilo je grešaka, ali su to švabe sve kompenzirali sposobnim generalima, svojom spremnošću i vojnom nadmoći. Na kraju su pored svega zakucali na vrata Moskve i izgubili snagu taman kad su trebali zadat završni udarac

_________________
heroji japana - Page 2 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by scorpion Wed 7 Dec - 17:42

muckodjubre wrote:e da su, da su..

kao kad su našeg zarobljenika pitali u VU "kako ste se branili kad napadnemo s jeden strane?",

kaže on "mi svi tamo"
,"
a kad s druge?"   " pa mi smi onda tamo na ispomoć"

pita ga" a šta da smo napali sa svih strana?"
,kaže njemu naš "PA ŠTA NISTE?"  :D
Sjećam se toga :^0

Ja još ne kužim tu bitku za Vukovar. Šta su Srbi radili 3 mjeseca :roll

_________________
heroji japana - Page 2 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by kic Wed 7 Dec - 17:48


tenkovi su stajali kod Smolenska mjesec dana e
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by scorpion Wed 7 Dec - 17:52

kic wrote:tenkovi su stajali kod Smolenska mjesec dana e
Neke Hitlerove odluke su nevjerojatne. Kod Smolenska se navodno pauziralo jer je armija centar prebrzo napredovala i dovela se u opasnost da bude okružena

_________________
heroji japana - Page 2 21012019-Esport
scorpion
scorpion

Male
Posts : 7484
2014-04-18

Lokacija: : West Mostar

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by Ziil Los Dii ! Wed 7 Dec - 17:54

scorpion wrote:
muckodjubre wrote:e da su, da su..

kao kad su našeg zarobljenika pitali u VU "kako ste se branili kad napadnemo s jeden strane?",

kaže on "mi svi tamo"
,"
a kad s druge?"   " pa mi smi onda tamo na ispomoć"

pita ga" a šta da smo napali sa svih strana?"
,kaže njemu naš "PA ŠTA NISTE?"  :D
Sjećam se toga :^0

Ja još ne kužim tu bitku za Vukovar. Šta su Srbi radili 3 mjeseca :roll
orgijali i izivljavali se ,  sto se moglo pokralo se, drugo su sve sravnili sa zemljom
kolone traktora koje su pokrali i natovarili u njih sto se dalo te su odvozili danima u srbiju

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by darth_vader Wed 7 Dec - 18:09

kic wrote:
-30 je Rusima ljeto, baš čitam ovu knjigu o Gulagu, to je drugi svijet tamo.. dobro su Njemci igdje dogurali..
Rusima, ali iza Urala...A taman su ti i prevagu donijeli...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by darth_vader Wed 7 Dec - 18:13

Sto'jan wrote:
scorpion wrote:
jasambrend wrote:Pa dosta bi bilo da su vezali Japanci Ruse u pozicijskom ratu, ovi bi krahirali kod Moskve...ovako su došli do zraka plus legendarna ruska zima, plus njemački fail s logistikom...
Pa i to, samo eto govorim u ovom slučaju bi ih baš razguzili.

Što se tiče Njemačke taktike, kardinalne greške su došle tek kasnije u vremenu koje njemci uopće nisu ni planirali ratovat (jer je rat na istoku trebao završit do kraja ljeta 1941.).

Sam plan operacije barbarosa je skoro besprijekoran i jako učinkovit (što se i pokazalo na početku). Jedina veća greška na početku (a pokazala se i kobnom) je kašnjenje operacije

Kic tih -30 uopće nije trebalo igrat nikakvu ulogu. Rat je trebao završit prije zime. Da operacija nije kasnila zbog složene situacije u Jugoslaviji, tako bi i bilo

opet srbi sjebali svabove... B-)

Prije Mussolini koji je zajebao sve što se dalo zajebati, Grci ga sprasili, a i u Albaniji je visio...bolje da su Nijemci nakon Francuske odmah nasrnuli na Talijane, ionako su im tlak digli objavom rata Francuzima nakon što je sve bilo gotovo...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by Ziil Los Dii ! Wed 7 Dec - 18:15

Ziil Los Dii ! wrote:
scorpion wrote:
muckodjubre wrote:e da su, da su..

kao kad su našeg zarobljenika pitali u VU "kako ste se branili kad napadnemo s jeden strane?",

kaže on "mi svi tamo"
,"
a kad s druge?"   " pa mi smi onda tamo na ispomoć"

pita ga" a šta da smo napali sa svih strana?"
,kaže njemu naš "PA ŠTA NISTE?"  :D
Sjećam se toga :^0

Ja još ne kužim tu bitku za Vukovar. Šta su Srbi radili 3 mjeseca :roll
orgijali i izivljavali se ,  sto se moglo pokralo se, drugo su sve sravnili sa zemljom
kolone traktora koje su pokrali i natovarili u njih sto se dalo te su odvozili danima u srbiju

Otprilike kao sto se ponavlja kroz povijest 
Kada bi nize civilizacije, odnosno barbari dosli na plodno,bogato tlo, onda bi pokrali sve vrijedno , sto nisu mogli uzeti su spaljivali da nedaj boze nekome drugome ne ostane

_________________
Taste my Greek tragedy
Ziil Los Dii !
Ziil Los Dii !

Posts : 5807
2015-10-11


Back to top Go down

heroji japana - Page 2 Empty Re: heroji japana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum