ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 16/12/2016, 19:24

dugaško, ljudi moji, ne veli slovi. 
znun da jedva čitote sve duže od dvo reda, pa unda uopće nemo
smi....a, treti red.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/12/2016, 00:24

From 1831 to 1902 Sweden also had a nearly unregulated free banking system (Jonung 1985). At the end of this period there were 26 note issuing private banks with a total of 157 branches. The note issues of these private banks competed successfully with those of the Riksbank (the bank of the Swedish Parliament) despite taxes and other restrictions imposed upon private notes and despite the fact that Riksbank notes alone were legal tender. One measure of the success of the Swedish private noteissuing banks is that, throughout their existence, none failed even though the government had an explicit policy of not assisting private banks in financial trouble. The system was also orderly in that there was an organized system of note exchange, with all notes accepted at par by the various banks. Finally, the absence of banking regulations in Sweden was crucial to its exceptionally rapid economic growth during the second half of the 19th century.5 In this private note issue played a major role, both as an instrument for marshalling loanable funds and as a means for promoting overall development and sophistication of the Swedish financial system. Still, despite its success, Swedish free banking was dismantled in stages beginning in 1901 when the government, resenting the loss of state revenue from reduced circulation of Riksbank notes, sought by means of regulations and offers of subsidies to restore to the Riksbank a monopoly of note issue. The private banks’ right to issue notes was formally abrogated in 1904

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 09:29

kic wrote:
sta otocanin zna.. xD
Za........ :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 09:33

aben wrote:dugaško, ljudi moji, ne veli slovi. 
znun da jedva čitote sve duže od dvo reda, pa unda uopće nemo
smi....a, treti red.
K tome i na stranom jeziku. Ja se zbilja umorim nakon dvije rečenice :D (mislim, bilo na engleskom ili ovoj mješavini jezika) :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 09:35

Farmaceutska industrija i banke. Kojoj ljudi danas više robuju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/12/2016, 09:41

mativka wrote:Farmaceutska industrija i banke. Kojoj ljudi danas više robuju?
pa nijednoj od navedenih, to su privatne firme, i niko ni dužan poslovati išnjima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/12/2016, 09:45


G. - A little; you wrap up such things in such impenetrable casuistry.

R. - If it is necessary to end, then I can only express myself in this way. Let us see if I shall not be able yet to help to understand. It is known that Marxism was called Hegelian. So this question was vulgarized.Hegelian idealism is a widespread adjustment to an uninformed understanding in the West of the natural mysticism of Baruch Spinosa. "They" are Spinosists: perhaps the matter is the other way round, i.e. that Spinosism is "Them," insofar as he is only a version adequate to the epoch of "Their" own philosophy, which is a much earlier one, standing on a much higher level. After all, a Hegelian and for that reason also the follower of Spinosa, was devoted to his faith, but only temporarily, tactically.

The matter does not stand as is claimed by Marxism, that as the result of the elimination of contradictions there arises the synthesis. It is as the result of the opposing mutual fusion, from the thesis and anti-thesis that there arises, as a synthesis, the reality, truth, as a final harmony between the subjective and objective. Do you not see that already? In Moscow there is Communism: in New York Capitalism. It is all the same as a thesis and anti-thesis. Analyze both. Moscow is subjective Communism, but Capitalism objective - State Capitalism. New York: Capitalism subjective, but Communism objective. A personal synthesis, truth: the Financial International, the Capitalist-Communist one. "They."
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 09:54

aben wrote:
mativka wrote:Farmaceutska industrija i banke. Kojoj ljudi danas više robuju?
pa nijednoj od navedenih, to su privatne firme, i niko ni dužan poslovati išnjima.
Istina, no isto tako je činjenica da one na neki način upravljaju životima ljudi, velikom većinom. Kako je do toga došlo?
Jel onom starom poslovicom: dok te mami, medom te hrani, kada te namami i kruha ti zabrani...
Da li je to recimo fer poslovanje?
Da li obje industrije rade za par moćnika nasuprot ostalom čovječanstvu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/12/2016, 11:11

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:Farmaceutska industrija i banke. Kojoj ljudi danas više robuju?
pa nijednoj od navedenih, to su privatne firme, i niko ni dužan poslovati išnjima.
Istina, no isto tako je činjenica da one na neki način upravljaju životima ljudi, velikom većinom. Kako je do toga došlo?
Jel onom starom poslovicom: dok te mami, medom te hrani, kada te namami i kruha ti zabrani...
Da li je to recimo fer poslovanje?
Da li obje industrije rade za par moćnika nasuprot ostalom čovječanstvu?
ve, nisi prečitala nijedun od ta dvo teksta;
u prvin se govori koliko života je država uništila birokratizacijom of drug approval, 
a u drugin o uspjehu ki je imala jedna zemlja dok država nije nacionalizirala izdavanje šoldov.
u oba slučaja rodi se o nasilju države, a sve ča tebe zanimo je je li fer da se slobodni ljudi imaju pravo prepustiti drugin slobodnin ljudima na upravljanje.

ne postoji fer poslovanje jer je fer subjektivna kategorija. fer se tribo ostaviti svakon pojedincu da odluči ča je zo nje fer. fer i je ostavljen pojedincu, pa niko nikoga ne tiro uzesti kredit, niti gutati tablete, osin u slučaju države, pa se tako dogođo da bolesni ljudi ki želu uzesti lijek- ne smu- jer je neko zdrov negdi odluči da to ni fer.
i dionice obiju industrijov su na burzi, svi su slobodni kupiti dionicu i biti ot moćnik.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 11:33

Nemoj tako :) Pročitala sam od svakog 2 rečenice :)
Ljudi su danas u dužničkom ropstvu od strane banaka koje su u sprezi s drzavom. Isto tako farmaceutska industrija profitira na bolesti čovjeka. I obje rade za vlastite interese a ne za boljitak i napredak. Prosperitet. A moglo bi samo da nije pohlepe.
Slažem se da je odnos na početku dobrovoljan ali isto tako kada se osoba uhvati na mamac onda je na udici.
Kažem cesto i sama: sam upravljaš svojim odlukama. No da li je doista tako?
Ruka ruku mije, tako je slucaj s onima u vlasti političkoj i onima kapitalističkoj.
A rak bolest današnjice, da li je doista u velikom broju neizljeciva ?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/12/2016, 14:38

mativka wrote:Nemoj tako :) Pročitala sam od svakog 2 rečenice :)
Ljudi su danas u dužničkom ropstvu od strane banaka koje su u sprezi s drzavom.


jel dužničko ropstvo nešto loše? jel dužničko ropstvo stanje u kojen ljudi somi želu biti, ili ih je neko natiro da budu u tin stanju?


Isto tako farmaceutska industrija profitira na bolesti čovjeka. 

jel tebi jasno da farmaceuti profitiraju na bolesnima točno onoliko koliko bolesni ljudi profitiraju od farmaceuta?

I obje rade za vlastite interese a ne za boljitak i napredak. Prosperitet. A moglo bi samo da nije pohlepe. 

srića i bog da neki ljudi imoju takove interese, jer upravo ot interes donosi boljitak i napredak. pogljedoj zemlje u kima ni dozvoljen pursuit for your interests, tuga, jad i glod.

Slažem se da je odnos na početku dobrovoljan ali isto tako kada se osoba uhvati na mamac onda je na udici.

točno. 

Kažem cesto i sama: sam upravljaš svojim odlukama. No da li je doista tako?

misliš na opsjedanje? zlodusi?



Ruka ruku mije, tako je slucaj s onima u vlasti političkoj i onima kapitalističkoj.

a? 

A rak bolest današnjice, da li je doista u velikom broju neizljeciva ?

je li rak izlječiv? pa riječ je o postotcima. neke vrste su izlječivije, neke neizlječive. neke dugotrajne, a neko galopirajuće. ima svega i sve je moguće, osim da farmaceuti imaju lik za rak a ne želu ga puštiti u promet.
radije veruj da se sve okriće oko zemlje, da je čegevara filantrop, da je ministarstvo kulture potribno, sve da i veruješ u guštere, sve je paluzibilnije od toga.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 17:15

Joj, i ja bih tako lijepo quotala...(moram naučiti)...

- svako ropstvo je loše. Nitko ne želi biti u tom stanju, no i ne misleći na takve mogućnosti, došli su u takvu situaciju. Primjer ovi u švicarcu, moja poznanica (čak mi je rekla i datum tog dana) jedno jutro se probudila i shvatila da je dužna dodatnih 4 milijuna kn. Tko je odgovoran za to?
- bolest je konstanta, a cijene lijekova su promjenjive.
- ako oboje imamo, vrtiti će se. Ako samo ti imaš, sve staje.
- ne znam ja kakve spodobe tebe opsjedaju :) Opet primjer, ovaj put na račun utjecaja države. Odlučiš, kreneš u nešto s razrađenom strategijom, oni olako promjene zakon čak ili donesu nekakvu uredbu, pravilnik...i ti se moraš koprcati
- želim reći da su svi u kompi.
- zašto ljude stavljaju masovno na kemoterapije, a ne propisuju pametne tablete koje uništavaju samo zloćudne stanice, nego se cijeli organizam ruši, a u takvom stanju se teško bori..Jedno vrijeme dok mi je poznanik bolovao od raka (preminuo je) nabasala sam na linkove, članke o dr. Simonciniju...malo sam se zapitala...

Dragi Abende, mani se zloduha ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/12/2016, 17:45

Joj, i ja bih tako lijepo quotala...(moram naučiti)...

- svako ropstvo je loše. Nitko ne želi biti u tom stanju, no i ne misleći na takve mogućnosti, došli su u takvu situaciju. Primjer ovi u švicarcu, moja poznanica (čak mi je rekla i datum tog dana) jedno jutro se probudila i shvatila da je dužna dodatnih 4 milijuna kn. Tko je odgovoran za to?

ako je loše, zoč je tvoja prija odlučila postati rob? 
soma je odgovorna, odlučila je postati rob po nojgorin uvjetima.


- bolest je konstanta, a cijene lijekova su promjenjive.
 ?

- ako oboje imamo, vrtiti će se. Ako samo ti imaš, sve staje.
?


- ne znam ja kakve spodobe tebe opsjedaju :) Opet primjer, ovaj put na račun utjecaja države. Odlučiš, kreneš u nešto s razrađenom strategijom, oni olako promjene zakon čak ili donesu nekakvu uredbu, pravilnik...i ti se moraš koprcati

uvik upravljaš svojin odlukama. ne moreš ti zamutiti vodu i reći da je neko uze kredit ali da ni un to odluči nego ga je natirala ljuta potriba za svojon nekretninon. pokušaj uzimanja države za primjer ti ni dobar jer država ne odlučuje namisto tebe, ona odlučuje protiv tebe.


- želim reći da su svi u kompi. 

naravski da nisu. ali, interesantno je kako skoro u iston dahu moreš utvrditi da su svi u kompi, a ipak nekako živimo u neoliberalnom kapitalizmu :tu
mativka wrote:

- zašto ljude stavljaju masovno na kemoterapije, a ne propisuju pametne tablete koje uništavaju samo zloćudne stanice, nego se cijeli organizam ruši, a u takvom stanju se teško bori..Jedno vrijeme dok mi je poznanik bolovao od raka (preminuo je) nabasala sam na linkove, članke o dr. Simonciniju...malo sam se zapitala...

:facepalm

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 18:02

Znaš ti što??????
Nemoj ti meni tolike upitnike ni takve grimase raditi!!!!!
Jes čuo?!
x-|

- tko je odgovoran za promjenu uvjeta?
- !
- !
- pa da. za razliku od tebe ja sam protiv bilo kakvih antiproduktivnih ponašanja bilo od strane države ili fizičke osobe. Nije država kriva, krivi su ljudi!
- ja samo progovaram o svom viđenju stvari. Za mene su svi u sprezi, sve institucije, pa i vjerske jer svima ta sprega donosi benefit.
- ja sam rekla, ako ikada obolim, ne idem na kemoterapije. Na pametne tablete bih pristala. Zašto se ne ide svima s pametnim tabletama već moraš svašta nešto? Jer to košta...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/12/2016, 18:06


:D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/12/2016, 18:15

mativka wrote:Znaš ti što??????
Nemoj ti meni tolike upitnike ni takve grimase raditi!!!!!
Jes čuo?!
x-|


pa ne razumin ča ti to znoči, ne morin staviti uskličnik, za majku božju...upitnik se stavi ka se nešto ne razumi.

- tko je odgovoran za promjenu uvjeta?

ali uvjeti isn se nisu preminili. ona je lipo potpisala franke.  milijuni ljudi okolo po svitu želi imati franke jer je švicarska zemlja neoliberalnog kapitalizma pa je uspješna. kad ljudi nešto želu imati, unda raste cijena te stvori, a išnjun i protuvridnost anuiteta u kunami.


- pa da. za razliku od tebe ja sam protiv bilo kakvih antiproduktivnih ponašanja bilo od strane države ili fizičke osobe. Nije država kriva, krivi su ljudi!

?

- ja samo progovaram o svom viđenju stvari. Za mene su svi u sprezi, sve institucije, pa i vjerske jer svima ta sprega donosi benefit.

ali, unatoč toj spregi po tvon viđenju- neoliberalni kapitalizam, jel?

- ja sam rekla, ako ikada obolim, ne idem na kemoterapije. Na pametne tablete bih pristala.  Zašto se ne ide svima s pametnim tabletama već moraš svašta nešto? Jer to košta...

ne razumin, ča se kemoterapija more odbiti? pa kako unda farmaceuti zarađuju?

pod pristala, valjda misliš da bi ih kupila? od zle kompanije koja ih je proizvela?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 18:23

Neshvatljivo mi je da razumiješ tamo neke u Merici, a mene ovdi ne. scratch

- onda ti meni kaži da je odluka uvijek konačna i ovisi o pojedincu
- državu čine ljudi
- pa ja i nemam pojma što to znači. Nazivlja su mi najmanje bitna, bitna je kaliteta življenja i odnosa
- zločest si! jako si zločest! Čovjeku je u konačnici uvijek želja za životom, većini. Kupiti život djeluje tako zločesto, jako zločesto...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/12/2016, 18:28

mativka wrote:Neshvatljivo mi je da razumiješ tamo neke u Merici, a mene ovdi ne. scratch

pa ti ljudi u meriki su krem de la krem publicisti, njihov je poso da ih se razumi.


- onda ti meni kaži da je odluka uvijek konačna i ovisi o pojedincu


ok, odluka je uvik konačna i ovisi o pojedincu.

- državu čine ljudi



pa ča unda?

- zločest si! jako si zločest! Čovjeku je u konačnici uvijek želja za životom, većini. Kupiti život djeluje tako zločesto, jako zločesto...


nis zločest, nego ti želiš da umre puno ljudi ke bi inače ljekovi sposili, a jo želin da se s ljekovima spasu svi ki su štedili šolde za crne done.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 18:44

Ti ljudi su miljama daleko od tebe, odrasli su u drugačijim uvjetima, žive u drugačijim uvjetima. To krema?
I ja imam izuzetan talenat za izmišljanje priča:)
- odluka je podložna promjenama koje ne ovise o osobi koja ih je donijela
- jako bitna stavka za funkcioniranje države i ostvarenje njene osnovne uloge
- obrnuta psihologija, djeluje jako psycho
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 17/12/2016, 19:24

mativka wrote:Ti ljudi su miljama daleko od tebe, odrasli su u drugačijim uvjetima, žive u drugačijim uvjetima. To krema?
I ja imam izuzetan talenat za izmišljanje priča:)
je, ali univerzalne ideje ne poznivaju granice, ono ča vridi za slavonsku pustinju, kozojebe i merikunce, vridi i za moj svit. da, to je intelektualna krema. ti ljudi imaju insights ki more od zemlje učiniti raj.
možda imoš talent za izmišljanje priče, al nemoš za iskomunicirati je.

- odluka je podložna promjenama koje ne ovise o osobi koja ih je donijela

misliš, osoba more prominiti odluku? pa i to je odluka te osobe, u čemu je problijem?

- jako bitna stavka za funkcioniranje države i ostvarenje njene osnovne uloge
a, koja je to uloga?



- obrnuta psihologija, djeluje jako psycho


ni obrnuta psiholohija, obrnuta psikologija bi bila kad bi jo zastupo tvoja stajališta i naglašovo loše strone, a da bi ti prihvatila ono ča jo želin. a jo sun ti reko ono ča jo mislin, suprotno od onoga ča ti misliš, jo sun ti reko istinu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/12/2016, 19:32

- to je odlika vrsnih mislilaca :D...zbog toga nekako uvijek idu u paru ;)
- bože, spasi me ove napasti koja razumije samo engleski! Čitaj kako piše...
- kohezija
- ah da, kolko imaš s tolkim odi na burzu života...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 27 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum