ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 19/12/2016, 21:20

aben wrote:
metilda wrote:
kic wrote:.
zamisli da fizičari i kemičari (vjerujem da jih smatraš intelektualcima) imaju prirodnu averziju prema spontanom redu... :P
naravski da imaju. pitoj ih ki bi tribo financirati njihova istraživanja.

time ulaziš u teorije zavjere.. i fizika i kemija imaju svoj uređeni sustav spoznaja kojih se drže svi fizičari i kemičari nakon što su te spoznaje i praktično potvrđene...

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 19/12/2016, 21:27

aben wrote:
e, to si dobro rekla.

a dobro, u svakon tekstu, taman i rečenicu dugon, moro postojati uvod zaplet vrhunac i rasplet, ako se želi kvalitetno ispuniti komunikacijski cilj. oformiti individualaca ki vlodo s retoričkim aparatom jednostavno nešto ča socijalizirano školstvo ima kapaciteta. ali, ti i jo smo protiv države, mi smo za dismanteling ministarstvo prosvjete, jel tak?
da mi nemo seksa, nikoga jo od vos vode ne bi mogo zadržati, hiljadu mi darkvudskih doboša.
Ma sve ja dobro kažem, a ti mi ne vjeruješ.. :)
a svako zlo dolazi od države ..granice, vojska, carine, ratovi..


.Evo slušam Petrova kako će pokriti debalans prorčuna, svjesnu odluku da će više potrošiti nego zaraditi...kaže pa porezna reforma će dati rezultete.)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/12/2016, 21:30

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
kic wrote:.
zamisli da fizičari i kemičari (vjerujem da jih smatraš intelektualcima) imaju prirodnu averziju prema spontanom redu... :P
naravski da imaju. pitoj ih ki bi tribo financirati njihova istraživanja.

time ulaziš u teorije zavjere.. i fizika i kemija imaju svoj uređeni sustav spoznaja kojih se drže svi fizičari i kemičari nakon što su te spoznaje i praktično potvrđene...
kakova crna zavjera, beži bre


zamisli da pitoš bilokoga od 500 intelektualcov na ruđeru boškoviću triba li ga privatizirati...očerupali bi te ko kokoš.

a, ča se tiče toga da se svi držu spoznaja- 97% znanstvenika drži da postoji man made global warming.

uglavnom, znanost i državu trebo odvojiti prije nego crkvu i državu. feyraband je znanstvenik ki je to predloži prvi. retka je poštena inteligencija:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/12/2016, 21:33

Maria wrote:
aben wrote:
e, to si dobro rekla.

a dobro, u svakon tekstu, taman i rečenicu dugon, moro postojati uvod zaplet vrhunac i rasplet, ako se želi kvalitetno ispuniti komunikacijski cilj. oformiti individualaca ki vlodo s retoričkim aparatom jednostavno nešto ča socijalizirano školstvo ima kapaciteta. ali, ti i jo smo protiv države, mi smo za dismanteling ministarstvo prosvjete, jel tak?
da mi nemo seksa, nikoga jo od vos vode ne bi mogo zadržati, hiljadu mi darkvudskih doboša.
Ma sve ja dobro kažem, a ti mi ne vjeruješ.. :)
a svako zlo dolazi od države ..granice, vojska, carine, ratovi..


.Evo slušam Petrova kako će pokriti debalans prorčuna, svjesnu odluku da će više potrošiti nego zaraditi...kaže pa porezna reforma će dati rezultete.)
ostavi se ti trenutne politike, ovo ni butiga di se mi cujemo oko tvog karamarka ili tvog milanovića, 
vode se misli na vrime dice naše dice. dakle, reci mi u gubicu, izravno, 

razoriti državne skule do temelja, da ili ne?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/12/2016, 21:55

sowell rastura intellectualse:


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 19/12/2016, 22:03

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
kic wrote:.
zamisli da fizičari i kemičari (vjerujem da jih smatraš intelektualcima) imaju prirodnu averziju prema spontanom redu... :P
naravski da imaju. pitoj ih ki bi tribo financirati njihova istraživanja.

time ulaziš u teorije zavjere.. i fizika i kemija imaju svoj uređeni sustav spoznaja kojih se drže svi fizičari i kemičari nakon što su te spoznaje i praktično potvrđene...
kakova crna zavjera, beži bre


zamisli da pitoš bilokoga od 500 intelektualcov na ruđeru boškoviću triba li ga privatizirati...očerupali bi te ko kokoš.

a, ča se tiče toga da se svi držu spoznaja- 97% znanstvenika drži da postoji man made global warming.

uglavnom, znanost i državu trebo odvojiti prije nego crkvu i državu. feyraband je znanstvenik ki je to predloži prvi. retka je poštena inteligencija:)

sve u svemu - ipak hoćeš reći da znanost donosi zaključke u skladu sa dobiti i pod državnim utjecajem - zar to nije teorija zavjere?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/12/2016, 22:07

a teaser iz videa,

in fact, one of the things that has happend all around the worls in the 20th centrury, all sorts of countries tried central planning. now, the guys that run central planning usuall have advanced degrees from prestigious institutions...and the have all the experts of the country at their backs, and yet when you take power out of their hands and return to the market, then all the hunderds of millions of people who dont have any of those things, usually end up with higher rate of growth and more rapid decline in poverty.
prvobitna zajednica my ass.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 19/12/2016, 22:09

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
zamisli da fizičari i kemičari (vjerujem da jih smatraš intelektualcima) imaju prirodnu averziju prema spontanom redu... :P
naravski da imaju. pitoj ih ki bi tribo financirati njihova istraživanja.

time ulaziš u teorije zavjere.. i fizika i kemija imaju svoj uređeni sustav spoznaja kojih se drže svi fizičari i kemičari nakon što su te spoznaje i praktično potvrđene...
kakova crna zavjera, beži bre


zamisli da pitoš bilokoga od 500 intelektualcov na ruđeru boškoviću triba li ga privatizirati...očerupali bi te ko kokoš.

a, ča se tiče toga da se svi držu spoznaja- 97% znanstvenika drži da postoji man made global warming.

uglavnom, znanost i državu trebo odvojiti prije nego crkvu i državu. feyraband je znanstvenik ki je to predloži prvi. retka je poštena inteligencija:)

sve u svemu - ipak hoćeš reći da znanost donosi zaključke u skladu sa dobiti i pod državnim utjecajem - zar to nije teorija zavjere?
ne razumin ča oćeš reći,
želin reći da znanost pod pokroviteljstvon države uništava znanost, i da to znanstvenici znaju, ali imaju averziju prema spontanom redu slobodnoga tržišta i nevidljive ruke.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/12/2016, 11:42

     Prema Žižeku, lekcija koju nam nudi Lacanova psihoanaliza može pomoći da razumijemo suvremenu kulturu. Budući da ne možemo uspostaviti vezu sa svojim osjećajima, prema Lacanu, predstavljamo ih simboličkim slikama i zavaravamo se da su oni zapravo naše fantazije, i potajno osjećamo olakšanje što smo uspostavili neku vrstu kontrole nad svojim turbulentnim osjećajima.
'Zabrana žudnje mora se erotizirati da bi bila operativna. Regulacija žudnje vodi žudnji za samom regulacijom', kaže Žižek.
     Taj paradoks zauzima središnje mjesto u Žižekovoj interpretaciji suvremene kulture.
I dok živimo u itekako permisivnom društvu, društvu koje dopušta seksualnu slobodu, daje prava etničkim manjinama i brani slobodu govora, u stvari živimo u režimu samonametnutih, skrivenih i erotiziranih zabrana.
'Upravo zato što teče u postmodernom svijetu, vaš je život u mnogo većoj mjeri reguliran', kaže on.
Nekad je bilo prisile da se nešto čini, pod prijetnjom i pod pritiskom zakonodavstva. Sada se 'ispod privida slobode izbora nalazi mnogo stroži poredak, koji vas terorizira iznutra.'

"Predviđanja - 30 velikih umova o budućnosti"; str. 349.-350.; 1999. godina.

     'U starim danima esencijalizma (naivnog vjerovanja da je moguće nametnuti jedinstven skup političkih vrijednosti), ljevica se previše usredotočila na jednostavna ekonomska pitanja i prvenstvo klasne borbe', tvrdi Žižek.
'Sada je s tim vremenom svršeno i umjesto jedinstvene borbe imate pluralnost, prava homoseksualaca i homoseksualki, ekologiju, etnički identitet i što već ne. Ja svejedno tvrdim da je cijena koja je plaćena za tu vrstu pluralnosti to da je nešto isključeno. Nitko na ljevici zapravo ne pomišlja na globalnu alternativu kapitalizmu.'

"Predviđanja - 30 velikih umova o budućnosti"; str. 350.; 1999. godina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/12/2016, 11:57

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
naravski da imaju. pitoj ih ki bi tribo financirati njihova istraživanja.

time ulaziš u teorije zavjere.. i fizika i kemija imaju svoj uređeni sustav spoznaja kojih se drže svi fizičari i kemičari nakon što su te spoznaje i praktično potvrđene...
kakova crna zavjera, beži bre


zamisli da pitoš bilokoga od 500 intelektualcov na ruđeru boškoviću triba li ga privatizirati...očerupali bi te ko kokoš.

a, ča se tiče toga da se svi držu spoznaja- 97% znanstvenika drži da postoji man made global warming.

uglavnom, znanost i državu trebo odvojiti prije nego crkvu i državu. feyraband je znanstvenik ki je to predloži prvi. retka je poštena inteligencija:)

sve u svemu - ipak hoćeš reći da znanost donosi zaključke u skladu sa dobiti i pod državnim utjecajem - zar to nije teorija zavjere?
ne razumin ča oćeš reći,
želin reći da znanost pod pokroviteljstvon države uništava znanost, i da to znanstvenici znaju, ali imaju averziju prema spontanom redu slobodnoga tržišta i nevidljive ruke.

ma nisam počela sa financiranjem znanstvenih instituta nego sa metodologijom znanosti u kojoj se jednom otkrivene zakonitosti uvijek koriste prema spontanom redu. naprimjer njutnovi zakoni klasične mehnike vrijede univerzalno za sve događaje materijalnog svijeta i tu nema preispitivanja.. a što se tiče financiranja - netko financira i institut Ruđer bošković.. čak mislim da država kod nas i ne utječe direktno na ciljeve i rezultate ciljeva istraživanja kako se to događa kad je znanost financirana na slobodnom tržištu pa tko plati ima i naručeni rezultat.. a da je utjecaj znanosti itekako značajan u oblikovanju naše stvarnosti i naših života dokazuje i djelovanje farmaceutske znanosti u svakodnevnom ili teorija evolucije u duhovnom životu... jutros nisam baš od volje za pisanje.. bla..bla...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 20/12/2016, 15:32

aben wrote:
ostavi se ti trenutne politike, ovo ni butiga di se mi cujemo oko tvog karamarka ili tvog milanovića, 
vode se misli na vrime dice naše dice. dakle, reci mi u gubicu, izravno, 

razoriti državne skule do temelja, da ili ne?
ja se brzo štufam, površnost mi je drugo ime.)
Kad  privatne škole budu masovne, dostupne svima i neelističke onda ću bitu ta to:)
Ali onda će se izjednačiti sa ovima danas pa će biti opet sve isto:)

Nisu škole krive za slabo obrazovanje nego situacija u društvu koja nije poticajna...)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/12/2016, 17:35


enivej, s ovim bujajućim mehanizmom sjedanja ljudima na račune zbog ovrha..

koliko pravog keša držati kod sebe? ili jednostavno odmah dignuti plaću svaki put u cijelosti? opinions?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/12/2016, 18:33

Što se Žižeka tiče, sviđa mi se njegova rečenica da filozofi zapravo postavljaju pitanja...Inače, to je sve što sam zapamtila od pročitanog o njemu :)


Što znači pravi keš držati kod sebe?

A, zaštićeni račun? scratch

Nije valjda da si se uvalio u nešto?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/12/2016, 18:37

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:

sve u svemu - ipak hoćeš reći da znanost donosi zaključke u skladu sa dobiti i pod državnim utjecajem - zar to nije teorija zavjere?
ne razumin ča oćeš reći,
želin reći da znanost pod pokroviteljstvon države uništava znanost, i da to znanstvenici znaju, ali imaju averziju prema spontanom redu slobodnoga tržišta i nevidljive ruke.

ma nisam počela sa financiranjem znanstvenih instituta nego sa metodologijom znanosti u kojoj se jednom otkrivene zakonitosti uvijek koriste prema spontanom redu. naprimjer njutnovi zakoni klasične mehnike vrijede univerzalno za sve događaje materijalnog svijeta i tu nema preispitivanja.. a što se tiče financiranja - netko financira i institut Ruđer bošković.. čak mislim da država kod nas i ne utječe direktno na ciljeve i rezultate ciljeva istraživanja kako se to događa kad je znanost financirana na slobodnom tržištu pa tko plati ima i naručeni rezultat.. a da je utjecaj znanosti itekako značajan u oblikovanju naše stvarnosti i naših života dokazuje i djelovanje farmaceutske znanosti u svakodnevnom ili teorija evolucije u duhovnom životu... jutros nisam baš od volje za pisanje.. bla..bla...
aha, dobiti, profitom..tek sun sa svati.
ne, ne želin to reći. mene ne interesiro ki će ča zaključivati. znanost ni sveta krava i doniti krivi zaključak naprečac, naručeno  ili bilokako drugo jo ne smatran lošin. ono ča smatran lošin je da meni neko naploti dobar ili loš zaključak ki nis naruči. još gore je ča ti prvo naploti, a unda i prisilno indoktrinira dite sa tin svojin znanstvenin istinama.





preporučan ti da prečitoš feyerabenda i njegov esej "kako zaštititi društvo od znanosti".  ti si kršćanka, i po primjeru kako se prema pebi odnosu mainstream znanisti poput sefirota i sl. moći ćeš se prepoznati u tin. znanost je religija, i  moro biti odvojena od države, jer država je sila. a nami je potpuno svejedno ku religiju će država posaugati, ča posrče da posrče- ni dobro. 
osim moje religije, jer je moja religija jedina ispravna.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/12/2016, 18:37

metilda wrote: zar to nije teorija zavjere?
Huh, ja u svemu vidim neku zavjeru :)))
Sve je uvijek s nekim interesom, no kojim, na koji način, i refleksijom istog na budućnost..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 20/12/2016, 18:37


nisam, pitam samo..

cijela filozofija je ljubav spram mudrosti, i hrpa postavljenih pitanja, nije on to skontao xD

kakvi zaštićeni računi, treba sef nabavit sve mi se čini..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/12/2016, 18:40

aben wrote: jer je moja religija jedina ispravna.
Kakav je tvoj Bog?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/12/2016, 18:43

Maria wrote:
aben wrote:
ostavi se ti trenutne politike, ovo ni butiga di se mi cujemo oko tvog karamarka ili tvog milanovića, 
vode se misli na vrime dice naše dice. dakle, reci mi u gubicu, izravno, 

razoriti državne skule do temelja, da ili ne?
ja se brzo štufam, površnost mi je drugo ime.)
Kad  privatne škole budu masovne, dostupne svima i neelističke onda ću bitu ta to:)
Ali onda će se izjednačiti sa ovima danas pa će biti opet sve isto:)

kakov je to argumenat, masovnost? neelističke? ma jel ti to govoriš o politici "no child left behind"? 

jel to to opravdavaš i podržavaš postojanje državnog zla nad nedužnim ljudima zato jer da ne potoji to zlo unda ne bi bilo tog zla? razumiš li ti da je analiza tvojih rečenica kopanje pa zatrpavanje jama?

Nisu škole krive za slabo obrazovanje nego situacija u društvu koja nije poticajna...)


lupaš bezveze.
i dare you to explain this.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 20/12/2016, 18:44

kic wrote:
cijela filozofija je ljubav spram mudrosti, i hrpa postavljenih pitanja, nije on to skontao xD

kakvi zaštićeni računi, treba sef nabavit sve mi se čini..
Kada bih barem znala što je mudrost ili upoznala mudrog čovjeka....

Prvo provjeriti opravdanost donošenja rješenja..jer nisu svi referenti pametni niti sposobni...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/12/2016, 18:46

kic wrote:
enivej, s ovim bujajućim mehanizmom sjedanja ljudima na račune zbog ovrha..

koliko pravog keša držati kod sebe? ili jednostavno odmah dignuti plaću svaki put u cijelosti? opinions?
teško je to propisati. 

jo nemun puno šoldov, ali nika nišće ne držin u privatnin ustanovama ke prema zakonu moraju tretin osobama kozati naš odnos. da bunke imaju odnos ko svećenik- grješnik, likor-bolesnik ili advokat-klijent unda bi sve držo kod njih.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 20/12/2016, 18:47

mativka wrote:
aben wrote: jer je moja religija jedina ispravna.
Kakav je tvoj Bog?
ne zun, užasno drži do svoje privatnosti, pa nika nismo zajeno govorili.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 38 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum