ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by RayMabus Wed 23 Nov - 20:15

Najava hrvatske Vlade da će jedna satnija HV-a, u sklopu NATO-ovih snaga, biti poslana u Litvu, na granicu s Rusijom, veleposlanika Azimova nije iznenadila. Jasno daje na znanje da se Moskvi ta najava ne sviđa, premda se zbog nje ne zabrinjava.
- To nam, naravno, nije drago. Žao mi je što ste tamo i vi. Rusija ne ugrožava ni vas ni Europu. No, vi ste discipliniran i lojalan član NATO-a. Razumijem vašu blokovsku solidarnost, iako se to može protumačiti kao potez koji nama ne ide u korist - kaže ruski veleposlanik.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/451423/veleposlanik-rusije-objasnjava-odnose-meu-velesilama-mi-ne-ugrozavamo-europu-i-zato-nam-nije-drago-sto-hrvatska-salje-svoje-vojnike-na-nasu-granicu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175416
2014-04-11


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by epikur37 Wed 23 Nov - 20:16

Vrlo korektno
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by RayMabus Wed 23 Nov - 20:16

Rusija testirala rakete za nuklearni voz
Testovi raketa za Barguzin, željeznicki raketni sistem, provedene su na kosmodromu Plesetsk.

Cijela platforma se sastoji od nekoliko vagona koji prikrivaju stvarnu namjenu ovih kompozicija. Očekuje se kako će oni biti operativni između 2018. i 2020. godine.
General potpukovnik Sergej Karakaijev, koji komandira ruskim strateškim raketnim snagama, rekao je kako će Barguzin po preciznosti i opsegu biti superioran u odnosu na nuklearne vozove iz sovjetskog doba.

Karakaijev očekuje da će vozovi biti u službi do 2040. godine.
Sovjetski Savez je imao 12 nuklearnih vozova, od kojih je svaki bio opremljen sa po tri nuklearna projektila. Bili su poznati po NATO oznaci Skalpel, a uklonjeni su iz upotrebe između 2003. i 2005. godine.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/rusija-testirala-rakete-za-nuklearni-voz


Operational     12,600 km (7,800 mi)
range

https://en.wikipedia.org/wiki/BZhRK_Barguzin

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t13820-barguzin



Lažeš ko Srbin.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175416
2014-04-11


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by RayMabus Wed 23 Nov - 20:24

Neugrožavaju oni Europu al eto imaju hrpu nuklearnih raketa koje usmjeravaju prema Europi i smeta im proturaketni štit jer onda nemogu gađat EUropu u slučaju nuklearnog rata sa Amerikom.

Jok di bi vi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175416
2014-04-11


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by Guest Wed 23 Nov - 20:26

Mogu Longi..cito si nedavno rakete toliko brze da ih ne moze uganjati americki protivraketni stit...jednostavno su prebrze za uloviti..sad da su Rusi toliko zlikakve ih Ameri predstavljaju,poravnali bi Ameriku sa tlom,a S300-S400 i ne znam jel S-500 gotov zaustave sVAKU americku raketu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by vuksadinare Wed 23 Nov - 20:38

epikur37 wrote:Vrlo korektno
a zakaj oni salju vec tri godine vojsku na nasu granicu?....nevjerojatno...i zajedno sa vojskom srbije izvode vjezbe koje su mahom gle zanimljivo desantne provikencije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99014
2015-09-08


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by Eroo Wed 23 Nov - 20:40

epikur37 wrote:Vrlo korektno

"Manevri su podijeljeni na dva dijela – na poligonima od 3. do 6. studenog i od 7. do 9. studenog na poligonima i vojnim aerodromima.
Prva zajednička rusko-srpska vježba "Srem 2014" održana je prije dvije godine na poligonu Nikinci kod Rume..."

Seveda. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74403
2016-07-22


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by RayMabus Wed 23 Nov - 20:42

Njih je EU pročitala ....zato su im danas i izglasali ovo :

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t13817-rusija-rezolucija-ep-je-informacioni-zlocin
RayMabus
RayMabus

Posts : 175416
2014-04-11


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by crvenkasti Wed 23 Nov - 20:42

Eroo wrote:
epikur37 wrote:Vrlo korektno

"Manevri su podijeljeni na dva dijela – na poligonima od 3. do 6. studenog i od 7. do 9. studenog na poligonima i vojnim aerodromima.
Prva zajednička rusko-srpska vježba "Srem 2014" održana je prije dvije godine na poligonu Nikinci kod Rume..."

Seveda. :)

Ne pjeva Thompson bezveze da Drinu treba pragaziti i Srbiju zapalti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by vuksadinare Wed 23 Nov - 20:43

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:
epikur37 wrote:Vrlo korektno

"Manevri su podijeljeni na dva dijela – na poligonima od 3. do 6. studenog i od 7. do 9. studenog na poligonima i vojnim aerodromima.
Prva zajednička rusko-srpska vježba "Srem 2014" održana je prije dvije godine na poligonu Nikinci kod Rume..."

Seveda. :)

Ne pjeva Thompson bezveze da Drinu treba pragaziti i Srbiju zapalti.
a ti glupan....koji zeli biti veci srbin i rus od srbina i rusa...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99014
2015-09-08


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by Yehudi Wed 23 Nov - 20:44

bogomdani wrote: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu 12088582_10154633405543539_798944271251197339_n

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu 2015-010
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by Eroo Wed 23 Nov - 20:45

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:
epikur37 wrote:Vrlo korektno

"Manevri su podijeljeni na dva dijela – na poligonima od 3. do 6. studenog i od 7. do 9. studenog na poligonima i vojnim aerodromima.
Prva zajednička rusko-srpska vježba "Srem 2014" održana je prije dvije godine na poligonu Nikinci kod Rume..."

Seveda. :)

Ne pjeva Thompson bezveze da Drinu treba pragaziti i Srbiju zapalti.

Opasan je Thompson...
Eroo
Eroo

Posts : 74403
2016-07-22


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by crvenkasti Wed 23 Nov - 20:45

vuksadinare wrote:
crvenkasti wrote:
Eroo wrote:
epikur37 wrote:Vrlo korektno

"Manevri su podijeljeni na dva dijela – na poligonima od 3. do 6. studenog i od 7. do 9. studenog na poligonima i vojnim aerodromima.
Prva zajednička rusko-srpska vježba "Srem 2014" održana je prije dvije godine na poligonu Nikinci kod Rume..."

Seveda. :)

Ne pjeva Thompson bezveze da Drinu treba pragaziti i Srbiju zapalti.
a ti glupan....koji zeli biti veci srbin i rus od srbina i rusa...

Pa vidiš da sam Hrvat, volim Thompsona, znam sve njegove pjesme.
Pjevušim ih uz kavu i čajne kolutiće.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by jastreb Wed 23 Nov - 20:46

Predlažem da se u saboru izvrši glasanje za prihvaćanje Plenkovićeve rezolucije i osudu pisma Rusije.

Tko se izjasni i podrži pismo Rusije poslati ga u izolaciju.

Očekuje se napad Rusije na Hrvatsku i te ljude treba izolirat i poslati na društveno korisni rad,gdje imaju biti dok ne revidiraju svoj stav.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by Stribor Wed 23 Nov - 20:49

epikur37 wrote:Vrlo korektno

Hm, ta Rus laže kot ....... kot ''Srb''!??  :)


U Srbiji, u okolici Pančeva, službeno je počela vojna vježba "Slavensko bratstvo", koja je okupila srbijanske, ruske i bjeloruske vojnike.

Planirana je još prije dvije godine, kada je održana prva zajednička vojna vježba Srbije i Rusije na poligonu u blizini hrvatske granice.

I tada i danas uvježbavane su protuterorističke operacije.

Oko 130 kilometara od granice zemlje članice NATO-aa, Hrvatske, nebo nad Srbijom zaparao je ruski Iljušin 76. Stotinjak elitnih ruskih padobranaca, inače stacioniranih na Kavkazu, kreće u zamišljenu akciju zauzimanja aerodroma pod kontrolom terorista.

Vojska Srbije sudjelovala je kao partner i na NATO-ovoj terenskoj vježbi u Crnoj Gori, Danilovgrad je samo 450 km dalje. Statistički gledano, srbijanska vojska ima deset puta više aktivnosti s NATO-om i njegovim članicama nego s Rusijom. Amerika je njezin najveći donator.

Dok službena politika balansira između Zapada i Moskve, gotovo dvije trećine građana Srbije zauzima se, pak, za ponovno uvođenje obveznog vojnog roka, ali za takvo što samo u prve dvije godine u državnom proračunu treba stvoriti dodatnih 56 milijuna eura.

Iako srbijanski dužnosnici neprestano ponavljaju kako službeni Beograd vodi politiku vojne neutralnosti, s ovolikim ruskim vojnim utjecajem Srbija u pregovorima s Bruxellesom, na europskom putu, teško može ispregovarati poglavlje Obrana, zajednička vanjska i obrambena politika.


http://vijesti.hrt.hr/359590/zajednicka-vojna-vjezba-srbije-i-rusije
Stribor
Stribor

Male
Posts : 1640
2015-09-22


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by melkior Wed 23 Nov - 20:56

RayMabus wrote:Najava hrvatske Vlade da će jedna satnija HV-a, u sklopu NATO-ovih snaga, biti poslana u Litvu, na granicu s Rusijom, veleposlanika Azimova nije iznenadila. Jasno daje na znanje da se Moskvi ta najava ne sviđa, premda se zbog nje ne zabrinjava.
- To nam, naravno, nije drago. Žao mi je što ste tamo i vi. Rusija ne ugrožava ni vas ni Europu. No, vi ste discipliniran i lojalan član NATO-a. Razumijem vašu blokovsku solidarnost, iako se to može protumačiti kao potez koji nama ne ide u korist - kaže ruski veleposlanik.

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/451423/veleposlanik-rusije-objasnjava-odnose-meu-velesilama-mi-ne-ugrozavamo-europu-i-zato-nam-nije-drago-sto-hrvatska-salje-svoje-vojnike-na-nasu-granicu
Neshvaćanje ruske politike i mentaliteta na Zapadu proizlazi iz činjenice što Zapad ignorira ili ne zna da Rusija sebe smatra dijelom Europe, odnosno primarno europskom zemljom. S tom razlikom što Rusija ima dosta drugačije viđenje onoga što jest Europa od anglosaksonskog viđenja Europe, tj. ona je sebe još od doba prosvijećenog apsolutizma doživljavala kao Njemačku Istoka. U kulturološkom smislu ruski vladari bili su općinjeni Europom: Petar Veliki incognito je putovao Europom i radio kao obični nadničar po Francuskoj i Nizozemskoj, ruska carica Katarin Velika podrijetlom je Njemica. Osim pravoslavnih crkava koje sve odreda zadržavaju specifični bizantski štih, urbana arhitektura gradova u 18. i19. stoljeću sve do 1. Svjetskog rata (zlatno doba Carske Rusije) kopira sjeverno-europske gradove, pače, pokušava ih i nadmašiti. Tradicionalne su veze ruske aristokracije i francuske elite - francuski je u 19. stoljeću bio gotovo drugi jezik u Rusiji. U klasičnoj glazbi, baletu, književnosti 19. stoljeća, Rusija u potpunosti preuzima europske kanone forme, poetike i estetike, što završava Staljinovom erom svojevrsnog nacionalnog kulturocida ali preusmjerava Rusiju u znanstvenom, sportskom i tehnološkom razvoju kojim nastoji parirati Zapadu, prije svega u strojarstvu, aeronautici, medicini, šahu, klizanju, gimnastici. I naravno, vojnoj strategiji. Rusija je daleko europskija zemlja nego balkanske vukojebine u komplotu s Turskom koju su forsirale u političkom smislu, Engleska u 19. stoljeću i Njemačka u početku 20. stoljeća i Amerika u drugoj polovici 20. stoljeća i 21. stoljeću. Problem Rusije je što je ona po svojim dimenzijama, tehnološkom i vojnom značaju u predodžbi anglosaksonskih imperijalista i slavenskih liliputanaca - ne Njemačka Istoka već Kina na istočnim granicama Europe s mongolsko-bizantinskim karakterom i namjerama.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by Eroo Wed 23 Nov - 20:58

RayMabus wrote:Žao mi je što ste tamo i vi. Rusija ne ugrožava ni vas ni Europu. No, vi ste discipliniran i lojalan član NATO-a. Razumijem vašu blokovsku solidarnost, iako se to može protumačiti kao potez koji nama ne ide u korist - kaže ruski veleposlanik.
Vježba 300 ruskih vojnika i tehnike na istočnoj hr granici, skupa sa vojnicima prijateljske Srbije, djeluje  relaksirajuće na HR.
Nadamo se da će sudjelovanje  hr vojnika u NATO vježbama na ruskoj granici također djelovati relaksirajuće na Rusiju. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74403
2016-07-22


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by melkior Wed 23 Nov - 20:59

Eroo wrote:
RayMabus wrote:Žao mi je što ste tamo i vi. Rusija ne ugrožava ni vas ni Europu. No, vi ste discipliniran i lojalan član NATO-a. Razumijem vašu blokovsku solidarnost, iako se to može protumačiti kao potez koji nama ne ide u korist - kaže ruski veleposlanik.
Vježba 300 ruskih vojnika i tehnike na istočnoj hr granici, skupa sa vojnicima prijateljske Srbije, djeluje  relaksirajuće na HR.
Nadamo se da će sudjelovanje  hr vojnika u NATO vježbama na ruskoj granici također djelovati relaksirajuće na Rusiju. :)
:^0
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

 Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu Empty Re: Veleposlanik Rusije: Mi ne ugrožavamo Europu i zato nam nije drago što Hrvatska šalje svoje vojnike na našu granicu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum