ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo

Go down

Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo Empty Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo

Post by debotoijusto 1/11/2016, 07:23

STEČAJ trogirskog komunalnog poduzeća Dobrić zatražio je bivši HDZ-ov gradski vijećnik Vinko Brkan, vlasnik tvrtke Brkan Plano, i to zbog duga starog 10 godina i posla sklopljenog u doba kada je Grad Trogir vodio dinamični duo Rožić - Brkan.
Dva Brkana rođaka nisu sravnali račun, Brkan vijećnik je tužio i dobio pravomoćnu i ovršnu presudu još 2008. godine, a na red za naplatu još nije stigao pa je onda odlučio zatražiti stečaj Dobrića, društva koje je u blokadi pet godina, a od 2009. godine ne posluje, jer je njihovu djelatnost preuzeo novoosnovani Trogir Holding.

Naime, Dobrić je ostao vlasnik gradske imovine vrjednije od 50 milijuna kuna i u slučaju stečaja i gradska administracija i Trogir Holding ostat će bez zgrade u kojoj se trenutno nalaze, ali i ostalih nekretnina.
Dugovi društva iznose 17 milijuna kuna, od toga Brkan polaže pravo na nekih milijun. Nitko od vjerovnika nije tražio stečaj, Brkan se toga prvi sjetio, i to u najgore moguće vrijeme za svoju stranku. Bit će to jedna paklena uvertira trogirskom HDZ-u za lokalne izbore 2017. godine.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo Empty Re: Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo

Post by debotoijusto 1/11/2016, 07:24

Brkan koji traži stečaj i dalje je član HDZ-a, za razliku od svog rođaka Vinka Brkana, bivšeg dogradonačelnika koji je izbačen iz stranke nakon što je završio na sudu jer je Dobrić koristio za plaćanje nogometaša i novinara. No, i Brkan Plano ima osuđujuću presudu, i to za utaju. Postala je pravomoćna prije otprilike godinu dana.
Zbog utaje je osuđen na šest mjeseci zatvora uvjetno s rokom kušnje od godine dana. Brkan je čistio skladište Dobrića pa je sa ostalim otpadom pokupio i minirani spomenik partizana, rad kipara Ivana Mirkovića. Prodao ga je u Italiju za staro željezo. Pitanje spomenika postavilo se u trogirskom Gradskom vijeću 2012. godine. Brkan je otkrio da je partizana odveo na rehabilitaciju u Italiju te dodao da ima tonu crvene bronce za novog.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo Empty Re: Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo

Post by debotoijusto 1/11/2016, 07:24

Nama se danas požalio kako ga je nevinog osudilo.
"Za mjesec dana su riješili žalbu i pravomoćno su me osudili za partizana. To je komunistička država, Jugoslavenski sud. Ja sam tu apsolutno čist. Zamolili su me da očistim krug, bio je tu i razbijeni partizan. Minirani spomenik težak 900, 950 kilograma. Ja sam ga uredno platio, ali to sud nije zanimalo. Trebao je odgovarati onaj koji ga je prodao, a ne ja", kazao nam je Brkan.
Pravdu je pokušao istjerati i na Ustavnom i Vrhovnom sudu, ali je odbijen. Sada se žalio Sudu za ljudska prava u Strasbourgu. Unatoč osuđujućoj presudi, u HDZ-u se nitko nije sjetio zatražiti stegovni za Brkana.
"Ja sam u HDZ-u, ali ne iz interesa", kaže on.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo Empty Re: Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo

Post by debotoijusto 1/11/2016, 07:26



http://www.index.hr/vijesti/clanak/trogir-u-bankrot-gura-hdzovac-vinko-brkan-osudjen-za-prodaju-partizanskog-spomenika-u-staro-zeljezo/929192.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo Empty Re: Trogir u bankrot gura HDZ-ovac Vinko Brkan, osuđen za prodaju partizanskog spomenika u staro željezo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum