ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Guest 27/10/2016, 17:58

dva brata wrote:a prije 3godine javilo bi se 100 i morao si vezu povlačiti za upast.. ispadneš lako i uskače novi...

to je država kriva, ako ne raste BDP onda ne možeš naći plaćeni posao bez mita i korupcije

a država određuje da li će BDP rasti ili padati svojom poreznom politikom i svojom potrošnjom, što su manji porezi i što više država troši to više novca završava u privatnom sektoru

Guest
Guest


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Guest 27/10/2016, 17:59

E ebi ga Yoda...mracna strana balkanskog kapitalizma...deza vuuu u Ameriki prije xxx godina...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by RayMabus 27/10/2016, 18:00

dva brata wrote:
bogomdani wrote:
dva brata wrote:
deda sindikalac wrote:
Gnječ wrote:

Kad bi ti pročitala dalje od naslova...

poslodavci na tržištu rada ne mogu pronaći dovoljan broj radnika s traženim vještinama i kvalifikacijama, a problem postoji u nizu industrija – građevini, brodogradnji, turizmu, prometu, ICT-u…

to znači da naši poslodavci ne mogu naći te stručnjake sa potrebnim vještinama na cijelom tržištu EU, pa traže povećanje kvota za uvoz radnika izvan EU zone, pogotovo iz Bosne, jer znaju da je Bosna prepuna radnika sa baš traženim vještinama i kvalifikacijama kakvih nema nitko u čitavoj EZ

npr. trebaju radnicu koja ima vještinu da zna raditi 16 sati na dan u turizmu za 3500kn, od čega joj se još odbije trošak smještaja i hrane, i mora biti kvalificiranog izgleda kako bi šefu bilo ugodno dok ju gleda
o tome se radi.

ekipa koja ima hotele, vile, GRCA U PARAMA.. pazi ekipa prodaje sobu po 200-250€ , a plaćaju radnike 3500 kn mjesečno,  koji im rade kada se gledaju svi slobodni dani koje nemaju i ostalo, po 12h dnevno. 


i onda logično desila se situacija, da je hrpa tih robova otišla u njemačku i irsku, a poslodavci umjesto da rješe problem tako da dignu cijenu rada, tako da za početak ljudi rade 8h dnevno za 3500kn , već samo to bi sredilo dosta toga, a uvijek mogu dignuti plaće na 4500kn, NE NE NE,  nego uvozi nesretne bosance i kosovare da im rade kao robovi. 

 A ova država ako im da dozvole, treba im sjekirom u glavu. Da ne radi se o IT stručnjacima(kurac imam frendove programere , programiraju za 2400kn ), nego se radi najviše radi turizma..

sjekirom u glavu onoga tko potpiše. jer ovi u turizmu - GRCAJU u parama.. bog te hebo, ti rentaš sobu 250€ dnevno, pun si 3mjeseca, a onda ostala 4-5 mjeseci isto dobro pun, a radniku je problem dati 3500kn za 8h dnevno, nego ovaj mora radit 12h.. i onda priča sam hrpom ti ljudi, otišli u njemačku, irsku, a drugi planiraju, a onda "fali radne snage, prvo smo isisali dalmatinske i slavonske robove, utekli nam, sada trebaju bosanski, srpski, šiptarski robovi".. kako da ne
Yoda,nacelno si u pravu,ali SVE firme pa i usvabiji,gledaju dobiti sto jeftiniju radnu snagu...Svabi su se ponadali da ce im Fluhtlinzi badaveska raditi na najtezim i najmanje placenim poslovima,a a oni nastavitzi izirgavati naciju plemenitasa neoficijelnih..dogadja se bas suprotno...Fluhtlinzi se kote kao zecevi,sisaju socijalu,a nista ne pridonose radom...
Ono sto ti prizeljkujes je nerealno,jer ako bi ti digao satnicu drifterima,manje bi zaradivao,manje bi imao za investiranje u nove sadrzaje i amortizaciju objekata...usput,rusio bi ravnotezu na trzistu radne snagew,pa bi te mogla snaci metalna sipka preko face,dok uvecer bauljas nekim prečacima... Suspect affraid


viruj me, u turizmu je drugačija situacija. ekipa doslovno leži na parama, mjenja auta da te boli glava, jebote prodaš sobu za 250€ po danu u 7-8mjescu, kakav trošak imaš? doručak 5-6€ , čišnjeće i struja niti 10€ .. (bez ostalih troškova tipa amortizacija).. ekipa se širi, gradi nove hotele, kupuje stanove a radnike sisaju za 12h dnevno za 3500kn.. 


inače prije 2 godine , bio u jednom hotelu na razgovoru na braču.. boli me kurac sve ću reć :D kao da će me uzet.. međuim meni počeo frend raditi tamo kao majstor.. 

gledam frenda.. za kojeg sam mislio da je mamina maza , sin jedinac.. lik as trči, 12h dnevno, popravlja sve, nosi kupe za krov, mješa smjesu za krpat fuge na zidovima, boja, pila drvo.. as doslovno radi od 6ujutro do 6popodne..

i nakon 2 tjedna, ide on sa gazdom.. kaže mu gazda , evo ti 1500kn (dakle 12h na crno =100kn), da mu je bio "spor" ali da će ga ostavit ako će radit za 100kn dan.. (gazda evo čitam u slobodnoj, imate danas, kandidat za najbolji hotel u dalmaciji hahah, možete čak i povezati ako otvorite novinu).. mog ja ga frend htio-U.D.A.V.I.T.. 

nakon što je meni on ispriča to, ja šaljem poruku, "ništa našao sam drugi posal".. jebi mater svoju.. renta sobu skoro 300€ po danu.. a ovoga majstora bi plaćao mjesečno 30 dana za 300€ :D
I sad još lijepo uzmi u obzir da je twoj prika netko tko neplača podstanarstwo jer žiwi kod roditelja pa sad zamisli owoga šta dođe owdje radit pa ima i troškowe podstanarstwa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Guest 27/10/2016, 18:01

deda sindikalac wrote:
dva brata wrote:a prije 3godine javilo bi se 100 i morao si vezu povlačiti za upast.. ispadneš lako i uskače novi...

to je država kriva, ako ne raste BDP onda ne možeš naći plaćeni posao bez mita i korupcije

a država određuje da li će BDP rasti ili padati svojom poreznom politikom i svojom potrošnjom, što su manji porezi i što više država troši to više novca završava u privatnom sektoru
privatni sektor, kakvo mito i korupcija, veza za upast na posao, a imaš normu.. moraš napraviti toliko i toliko posla(a to ti znači doslovno trčanje 8h sati fizikala,) ako ne obaviš, letiš a uskače drugi. 

ja nakon 6mjesceci čak radio, i naravno došla ozljeda leđa od takvog posla(na tom poslu sve ekipa od 20-30godina, poviše 30godina jedva da ima ikoga, jer to ljude slomi), uzeo tjedan dana bolovanja, - odmah otkaz.

ove godine kontaktiram frenda koji tamo radi, ovi traže posao, objave natječaj nitko im se nejavlja :D tko im jebe mater.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by RayMabus 27/10/2016, 18:02

bogomdani wrote:E ebi ga Yoda...mracna strana balkanskog kapitalizma...deza vuuu u Ameriki prije xxx godina...
Yoda ti je inače u prawu ....iskorištawaju domači swijet .....čekaj da uweze Sudanča pa mu owaj kaže : al ja moram i podstanarstwo platit to mije malo powečaj plaču.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Guest 27/10/2016, 18:02

RayMabus wrote:
dva brata wrote:
bogomdani wrote:
dva brata wrote:
deda sindikalac wrote:

to znači da naši poslodavci ne mogu naći te stručnjake sa potrebnim vještinama na cijelom tržištu EU, pa traže povećanje kvota za uvoz radnika izvan EU zone, pogotovo iz Bosne, jer znaju da je Bosna prepuna radnika sa baš traženim vještinama i kvalifikacijama kakvih nema nitko u čitavoj EZ

npr. trebaju radnicu koja ima vještinu da zna raditi 16 sati na dan u turizmu za 3500kn, od čega joj se još odbije trošak smještaja i hrane, i mora biti kvalificiranog izgleda kako bi šefu bilo ugodno dok ju gleda
o tome se radi.

ekipa koja ima hotele, vile, GRCA U PARAMA.. pazi ekipa prodaje sobu po 200-250€ , a plaćaju radnike 3500 kn mjesečno,  koji im rade kada se gledaju svi slobodni dani koje nemaju i ostalo, po 12h dnevno. 


i onda logično desila se situacija, da je hrpa tih robova otišla u njemačku i irsku, a poslodavci umjesto da rješe problem tako da dignu cijenu rada, tako da za početak ljudi rade 8h dnevno za 3500kn , već samo to bi sredilo dosta toga, a uvijek mogu dignuti plaće na 4500kn, NE NE NE,  nego uvozi nesretne bosance i kosovare da im rade kao robovi. 

 A ova država ako im da dozvole, treba im sjekirom u glavu. Da ne radi se o IT stručnjacima(kurac imam frendove programere , programiraju za 2400kn ), nego se radi najviše radi turizma..

sjekirom u glavu onoga tko potpiše. jer ovi u turizmu - GRCAJU u parama.. bog te hebo, ti rentaš sobu 250€ dnevno, pun si 3mjeseca, a onda ostala 4-5 mjeseci isto dobro pun, a radniku je problem dati 3500kn za 8h dnevno, nego ovaj mora radit 12h.. i onda priča sam hrpom ti ljudi, otišli u njemačku, irsku, a drugi planiraju, a onda "fali radne snage, prvo smo isisali dalmatinske i slavonske robove, utekli nam, sada trebaju bosanski, srpski, šiptarski robovi".. kako da ne
Yoda,nacelno si u pravu,ali SVE firme pa i usvabiji,gledaju dobiti sto jeftiniju radnu snagu...Svabi su se ponadali da ce im Fluhtlinzi badaveska raditi na najtezim i najmanje placenim poslovima,a a oni nastavitzi izirgavati naciju plemenitasa neoficijelnih..dogadja se bas suprotno...Fluhtlinzi se kote kao zecevi,sisaju socijalu,a nista ne pridonose radom...
Ono sto ti prizeljkujes je nerealno,jer ako bi ti digao satnicu drifterima,manje bi zaradivao,manje bi imao za investiranje u nove sadrzaje i amortizaciju objekata...usput,rusio bi ravnotezu na trzistu radne snagew,pa bi te mogla snaci metalna sipka preko face,dok uvecer bauljas nekim prečacima... Suspect affraid


viruj me, u turizmu je drugačija situacija. ekipa doslovno leži na parama, mjenja auta da te boli glava, jebote prodaš sobu za 250€ po danu u 7-8mjescu, kakav trošak imaš? doručak 5-6€ , čišnjeće i struja niti 10€ .. (bez ostalih troškova tipa amortizacija).. ekipa se širi, gradi nove hotele, kupuje stanove a radnike sisaju za 12h dnevno za 3500kn.. 


inače prije 2 godine , bio u jednom hotelu na razgovoru na braču.. boli me kurac sve ću reć :D kao da će me uzet.. međuim meni počeo frend raditi tamo kao majstor.. 

gledam frenda.. za kojeg sam mislio da je mamina maza , sin jedinac.. lik as trči, 12h dnevno, popravlja sve, nosi kupe za krov, mješa smjesu za krpat fuge na zidovima, boja, pila drvo.. as doslovno radi od 6ujutro do 6popodne..

i nakon 2 tjedna, ide on sa gazdom.. kaže mu gazda , evo ti 1500kn (dakle 12h na crno =100kn), da mu je bio "spor" ali da će ga ostavit ako će radit za 100kn dan.. (gazda evo čitam u slobodnoj, imate danas, kandidat za najbolji hotel u dalmaciji hahah, možete čak i povezati ako otvorite novinu).. mog ja ga frend htio-U.D.A.V.I.T.. 

nakon što je meni on ispriča to, ja šaljem poruku, "ništa našao sam drugi posal".. jebi mater svoju.. renta sobu skoro 300€ po danu.. a ovoga majstora bi plaćao mjesečno 30 dana za 300€ :D
I sad još lijepo uzmi u obzir da je twoj prika netko tko neplača podstanarstwo jer žiwi kod roditelja pa sad zamisli owoga šta dođe owdje radit pa ima i troškowe podstanarstwa.
inače najgore od svega, od toga moga prike - roditelji mu relativno bogati, imaju mu vilu sa apartmanima, nego frend mi se htio osamostalit, počet živit sa curom, podstanarstvo.. i popušio kurčinu odmah.

plaća 3500kn, a u splitu čitam, ako ćeš rentati stan od 30kvadrata za cijelu godinu, možeš dobiti za 3000kn :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by RayMabus 27/10/2016, 18:04

dva brata wrote:
RayMabus wrote:
dva brata wrote:
bogomdani wrote:
dva brata wrote:
o tome se radi.

ekipa koja ima hotele, vile, GRCA U PARAMA.. pazi ekipa prodaje sobu po 200-250€ , a plaćaju radnike 3500 kn mjesečno,  koji im rade kada se gledaju svi slobodni dani koje nemaju i ostalo, po 12h dnevno. 


i onda logično desila se situacija, da je hrpa tih robova otišla u njemačku i irsku, a poslodavci umjesto da rješe problem tako da dignu cijenu rada, tako da za početak ljudi rade 8h dnevno za 3500kn , već samo to bi sredilo dosta toga, a uvijek mogu dignuti plaće na 4500kn, NE NE NE,  nego uvozi nesretne bosance i kosovare da im rade kao robovi. 

 A ova država ako im da dozvole, treba im sjekirom u glavu. Da ne radi se o IT stručnjacima(kurac imam frendove programere , programiraju za 2400kn ), nego se radi najviše radi turizma..

sjekirom u glavu onoga tko potpiše. jer ovi u turizmu - GRCAJU u parama.. bog te hebo, ti rentaš sobu 250€ dnevno, pun si 3mjeseca, a onda ostala 4-5 mjeseci isto dobro pun, a radniku je problem dati 3500kn za 8h dnevno, nego ovaj mora radit 12h.. i onda priča sam hrpom ti ljudi, otišli u njemačku, irsku, a drugi planiraju, a onda "fali radne snage, prvo smo isisali dalmatinske i slavonske robove, utekli nam, sada trebaju bosanski, srpski, šiptarski robovi".. kako da ne
Yoda,nacelno si u pravu,ali SVE firme pa i usvabiji,gledaju dobiti sto jeftiniju radnu snagu...Svabi su se ponadali da ce im Fluhtlinzi badaveska raditi na najtezim i najmanje placenim poslovima,a a oni nastavitzi izirgavati naciju plemenitasa neoficijelnih..dogadja se bas suprotno...Fluhtlinzi se kote kao zecevi,sisaju socijalu,a nista ne pridonose radom...
Ono sto ti prizeljkujes je nerealno,jer ako bi ti digao satnicu drifterima,manje bi zaradivao,manje bi imao za investiranje u nove sadrzaje i amortizaciju objekata...usput,rusio bi ravnotezu na trzistu radne snagew,pa bi te mogla snaci metalna sipka preko face,dok uvecer bauljas nekim prečacima... Suspect affraid


viruj me, u turizmu je drugačija situacija. ekipa doslovno leži na parama, mjenja auta da te boli glava, jebote prodaš sobu za 250€ po danu u 7-8mjescu, kakav trošak imaš? doručak 5-6€ , čišnjeće i struja niti 10€ .. (bez ostalih troškova tipa amortizacija).. ekipa se širi, gradi nove hotele, kupuje stanove a radnike sisaju za 12h dnevno za 3500kn.. 


inače prije 2 godine , bio u jednom hotelu na razgovoru na braču.. boli me kurac sve ću reć :D kao da će me uzet.. međuim meni počeo frend raditi tamo kao majstor.. 

gledam frenda.. za kojeg sam mislio da je mamina maza , sin jedinac.. lik as trči, 12h dnevno, popravlja sve, nosi kupe za krov, mješa smjesu za krpat fuge na zidovima, boja, pila drvo.. as doslovno radi od 6ujutro do 6popodne..

i nakon 2 tjedna, ide on sa gazdom.. kaže mu gazda , evo ti 1500kn (dakle 12h na crno =100kn), da mu je bio "spor" ali da će ga ostavit ako će radit za 100kn dan.. (gazda evo čitam u slobodnoj, imate danas, kandidat za najbolji hotel u dalmaciji hahah, možete čak i povezati ako otvorite novinu).. mog ja ga frend htio-U.D.A.V.I.T.. 

nakon što je meni on ispriča to, ja šaljem poruku, "ništa našao sam drugi posal".. jebi mater svoju.. renta sobu skoro 300€ po danu.. a ovoga majstora bi plaćao mjesečno 30 dana za 300€ :D
I sad još lijepo uzmi u obzir da je twoj prika netko tko neplača podstanarstwo jer žiwi kod roditelja pa sad zamisli owoga šta dođe owdje radit pa ima i troškowe podstanarstwa.
inače najgore od svega, od toga moga prike - roditelji mu relativno bogati, imaju mu vilu sa apartmanima, nego frend mi se htio osamostalit, počet živit sa curom, podstanarstvo.. i popušio kurčinu odmah.

plaća 3500kn, a u splitu čitam, ako ćeš rentati stan od 30kvadrata za cijelu godinu, možeš dobiti za 3000kn :D
Jel moš sad zamislit to kad uwezu Afganistanča da im radi za 3500 tisuče kuna a owaj dođe za dwa mjeseča i kaže : Gazda treba mi još para .....jedno šest tisuča.

PA TI UWOZI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Guest 27/10/2016, 18:05

bogomdani wrote:E ebi ga Yoda...mracna strana balkanskog kapitalizma...deza vuuu u Ameriki prije xxx godina...
kakva amerika.

tamo crnci u mc-donaldsa imaju veću satnicu, nego moja cura inžinjera u firmi koja izvozi proizvode u švicarsku, rusiju, -cijeli svijet. 

meni su frendovi bili u americi.. i to 2009 , išli kao studenti, žao mi je što ja nisam otiša na par mjeseci.. ekipa kaže - posao u USA u najvećoj krizi je mogao naći tko je htio.. cijene u USA su jebeno takve, kaže ono plaća koju zaradiš u USA baš odlična za život.. vratili se puni para u RH..

gledam na floridi stanovi se prodaju za 50 000$.. solidni staovi.. ovdje nema ništa ispod 100 000$..

a USA godišnje prosjeku zarađuju oko 50-70k $.. kod nas 5-7k $.. sada računaj tko će prije platiti stan , amer ili hrvat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by RayMabus 27/10/2016, 18:07

Yoda je u prawu. Domači kapitalista niti ne kuži da owi domači nemaju uglawnom troškowe podstanarstwa a da swi koje hr uweze owdje nema swoju nekretninu pa če wrlo brzo isti ili iči ča ili tražit weču plaču.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Guest 27/10/2016, 18:07

dva brata wrote:
deda sindikalac wrote:
dva brata wrote:a prije 3godine javilo bi se 100 i morao si vezu povlačiti za upast.. ispadneš lako i uskače novi...

to je država kriva, ako ne raste BDP onda ne možeš naći plaćeni posao bez mita i korupcije

a država određuje da li će BDP rasti ili padati svojom poreznom politikom i svojom potrošnjom, što su manji porezi i što više država troši to više novca završava u privatnom sektoru
privatni sektor, kakvo mito i korupcija, veza za upast na posao, a imaš normu.. moraš napraviti toliko i toliko posla(a to ti znači doslovno trčanje 8h sati fizikala,) ako ne obaviš, letiš a uskače drugi. 

ja nakon 6mjesceci čak radio, i naravno došla ozljeda leđa od takvog posla(na tom poslu sve ekipa od 20-30godina, poviše 30godina jedva da ima ikoga, jer to ljude slomi), uzeo tjedan dana bolovanja, - odmah otkaz.

ove godine kontaktiram frenda koji tamo radi, ovi traže posao, objave natječaj nitko im se nejavlja :D tko im jebe mater.

kažeš sam da treba povlačiti vezu, ja znam ljude koji su u privatnim tvrtkama isto plaćali mito da ih se zaposli nekomu od šefova koji odlučuju o tome

naravno možeš nuditi da radiš i ispod cijene konkurencije, prva 3 mjeseca besplatno... itd.

takvi poslodavci trebaju propasti, oni ne vole konkurenciju, sutra će kukati da zato što su granice otvorene strane firme dobivaju natječaje i rade kod nas, a oni jadni ne mogu dobit natječaj niti mogu naći radnu snagu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Guest 27/10/2016, 18:11

nakitacim te "Poduzetnike",to bi propalo za par mjeseci u svabiji...
Bas se pitam sto je Moodonja Todoric ,malo ne otisne u Svabiju primjer i poshora sa Lidlom,Kajuflandom,Aldijem,Rewe-tom...aha kak da ne... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Guest 27/10/2016, 18:12

deda sindikalac wrote:
dva brata wrote:
deda sindikalac wrote:
dva brata wrote:a prije 3godine javilo bi se 100 i morao si vezu povlačiti za upast.. ispadneš lako i uskače novi...

to je država kriva, ako ne raste BDP onda ne možeš naći plaćeni posao bez mita i korupcije

a država određuje da li će BDP rasti ili padati svojom poreznom politikom i svojom potrošnjom, što su manji porezi i što više država troši to više novca završava u privatnom sektoru
privatni sektor, kakvo mito i korupcija, veza za upast na posao, a imaš normu.. moraš napraviti toliko i toliko posla(a to ti znači doslovno trčanje 8h sati fizikala,) ako ne obaviš, letiš a uskače drugi. 

ja nakon 6mjesceci čak radio, i naravno došla ozljeda leđa od takvog posla(na tom poslu sve ekipa od 20-30godina, poviše 30godina jedva da ima ikoga, jer to ljude slomi), uzeo tjedan dana bolovanja, - odmah otkaz.

ove godine kontaktiram frenda koji tamo radi, ovi traže posao, objave natječaj nitko im se nejavlja :D tko im jebe mater.

kažeš sam da treba povlačiti vezu, ja znam ljude koji su u privatnim tvrtkama isto plaćali mito da ih se zaposli nekomu od šefova koji odlučuju o tome

naravno možeš nuditi da radiš i ispod cijene konkurencije, prva 3 mjeseca besplatno... itd.

takvi poslodavci trebaju propasti, oni ne vole konkurenciju, sutra će kukati da zato što su granice otvorene strane firme dobivaju natječaje i rade kod nas, a oni jadni ne mogu dobit natječaj niti mogu naći radnu snagu
pa nebi im radio više nema tih para(inače lik je jedan od većih bogataša u RH).. ove godine im nitko nije htio radit, kontaktiram frenda, kažem ti , prije 3godine, njima bilo idealno.. ekipa trči 8h , za 3500kn, malo staneš 5minuta, odmah pada norma- odmah otkaz.. od takvog posla se lako ozljediš, uzmeš bolovanje otkaz - uskače novi.

to je išlo prije 3godine.. u međuvremenu, ekipa otišla po njemačkoj i irskoj, a ekonomija krenula rasti, a i sada ovi kapitalisti ne mogu doći sebi.. nitko im ne želi trčati za 3500kn , 12h dnevno, ajmo odmah uvozit bosance i šiptare.. 

a da su digli plaću na 4500kn , onda bi već im bilo OK.. 

i još sam spomenuo prije, da su mi rođaka protjerali iz jednog malog brodogradilišta, jer su uvezli ilegalne bosance i smjestili jadne ljude po barakama..

radnici iz firme napravili prijavu inspekciji , došla inspekcija, otišla kod direktora- uzeli mito - i napisali u izvješću -"sve je OK nema nikakvih nepravilnosti".. krepajte.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by RayMabus 27/10/2016, 18:12

Ja radim za 4000 kuna ....pajdo uwezi Sudanča umjesto mene pa češ widit uskoro kako pajdo ide ča ili ti kaže da mu je podstanarstwo 1500 kuna i da njemu treba 5000 kuna mjesečno za žiwit.

MA SAMO TRPAJ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Brain32 27/10/2016, 18:41

Ja bi dozvolio uvoz radne snage iz trećih zemalja, zašto ne, samo bi mi na svakog radnika platili 25% PDV-a i carinu, osim toga i CO2 trošarinu, posebni porez na radnu snagu iz trećih zemalja, obvezno osiguranje, paketarinu, poštarinu, skladištarinu. Zatim administrativne obrade trošarine, poreza, posebnog poreza, paketarine, poštarine, skladištarine. Posebnu uslugu popunjavanja obrasca, pristojbu za e-uvozarinu radne snagarine i sl.

Naravno sve prema mojim tajnim tablicama - dakle paušalno, kako mi se taj dan digne.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by kaya 27/10/2016, 19:18

dva brata wrote:
o tome se radi.

ekipa koja ima hotele, vile, GRCA U PARAMA.. pazi ekipa prodaje sobu po 200-250€ , a plaćaju radnike 3500 kn mjesečno,  koji im rade kada se gledaju svi slobodni dani koje nemaju i ostalo..
Mda, to je zapravo problem hrvatskih radnika. Oni vide auto, obicno na leasing da si smanji dobit i ne i poklanja novce državi i cijenu sobe 200 eura. Ne zanima ih koliko je koštala ta investicija ,  koliki je trošak tog pogona uopće , koliki je  PDV , kolika su davanja na tih njihovih ajmo reci 3500,  mada u turizmu imaju bolje place . Oni rade par mjeseci i onda bi slobodne dane usred sezone i placu 15 000 jer vlasnik vozi ML. A i tih 8 sati gledaju da krivinu uhvate. Naravno kasnije ispričaju da su krv pisali . 
I zato zbilja treba dati prednost strancima, Bosancima, Srbima , bugarima  a Hrvati, neka sjede doma i puse duhan na zamatanje od 5 kuna  ili odu u Njemačku prati wc. Tamo su manji i tiši od makova zrna kako cujem i presretni kad ih vlasnik pozdravi .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Guest 27/10/2016, 19:21

kaja wrote:
dva brata wrote:
o tome se radi.

ekipa koja ima hotele, vile, GRCA U PARAMA.. pazi ekipa prodaje sobu po 200-250€ , a plaćaju radnike 3500 kn mjesečno,  koji im rade kada se gledaju svi slobodni dani koje nemaju i ostalo..
Mda, to je zapravo problem hrvatskih radnika. Oni vide auto, obicno na leasing da si smanji dobit i ne i poklanja novce državi i cijenu sobe 200 eura. Ne zanima ih koliko je koštala ta investicija ,  koliki je trošak tog pogona uopće , koliki je  PDV , kolika su davanja na tih njihovih ajmo reci 3500,  mada u turizmu imaju bolje place . Oni rade par mjeseci i onda bi slobodne dane usred sezone i placu 15 000 jer vlasnik vozi ML. A i tih 8 sati gledaju da krivinu uhvate. Naravno kasnije ispričaju da su krv pisali . 
I zato zbilja treba dati prednost strancima, Bosancima, Srbima , bugarima  a Hrvati, neka sjede doma i puse duhan na zamatanje od 5 kuna  ili odu u Njemačku prati wc. Tamo su manji i tiši od makova zrna kako cujem i presretni kad ih vlasnik pozdravi .

Tako je Kajo, svi su nasi ljudi lijencine, svi seru i ne rade nista i zabusavaju ljeti. I onda lazu da su krv pisali. To je to.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by kaya 27/10/2016, 19:28

MaximusDecimusMiridije wrote:
kaja wrote:
dva brata wrote:
o tome se radi.

ekipa koja ima hotele, vile, GRCA U PARAMA.. pazi ekipa prodaje sobu po 200-250€ , a plaćaju radnike 3500 kn mjesečno,  koji im rade kada se gledaju svi slobodni dani koje nemaju i ostalo..
Mda, to je zapravo problem hrvatskih radnika. Oni vide auto, obicno na leasing da si smanji dobit i ne i poklanja novce državi i cijenu sobe 200 eura. Ne zanima ih koliko je koštala ta investicija ,  koliki je trošak tog pogona uopće , koliki je  PDV , kolika su davanja na tih njihovih ajmo reci 3500,  mada u turizmu imaju bolje place . Oni rade par mjeseci i onda bi slobodne dane usred sezone i placu 15 000 jer vlasnik vozi ML. A i tih 8 sati gledaju da krivinu uhvate. Naravno kasnije ispričaju da su krv pisali . 
I zato zbilja treba dati prednost strancima, Bosancima, Srbima , bugarima  a Hrvati, neka sjede doma i puse duhan na zamatanje od 5 kuna  ili odu u Njemačku prati wc. Tamo su manji i tiši od makova zrna kako cujem i presretni kad ih vlasnik pozdravi .

Tako je Kajo, svi su nasi ljudi lijencine, svi seru i ne rade nista i zabusavaju ljeti. I onda lazu da su krv pisali. To je to.
Pa uglavnom. Ljetos sam pila kavu svaki dan u jednom malom restorančiću gdje je vlasnik muku mučio dok zaista nije doveo neke srbe i Slavonce. Domaći uglavnom nisu htjeli raditi, jedni su radili pa su za tjedan dana otišli cim su dobili novac za tjedan dana jer im je zapravo i trebao za kartu do vec negdje gdje su otputovali,  pa je bio Set nekih klinaca od 20 koji nisu jos zainteresirani za rad,  pa neke ženskice kojima je nakon par dana bilo teško i tako. S ovima na početku price je pogodio. Oni su korektno odradili i bok doviđenja.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by RayMabus 27/10/2016, 19:32

Hebeš sezonske radnike .....nek dowedu radnike za ekonomiju paš widit priče ...režija 1500 kuna .....to samo lokalnima mogu držat plače na 4000 kuna jer wečina nije podstanari a owima nemogu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by RayMabus 27/10/2016, 19:35

Makni ti sezonske radnike ....jebeš to ....pa nitko od nas ne žiwi od tri mjeseča šta je sobariča negdje.

Daj ti pajdo dowedi lika za tworniču tokom čijele godine pa mu reči 4000 kuna plača a on samo podstanarstwo plača 1500

aaaaaa oš moj kuraz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by RayMabus 27/10/2016, 20:00

Uostalom šta mene boli kuraz za sezonske poslowe u Hr ?

Ono ljeto , wruče ....da im radim za črkawiču ?

Pa nisam blesaw ......ima zimi u Alpama sezonskih poslowa za pet puta weču plaču.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175447
2014-04-11


Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by darth_vader 28/10/2016, 01:41

deda sindikalac wrote:
Gnječ wrote:
kaja wrote:A ništa,  nakon dvije odbijenice razgovora za posao na koji su upućeni s burze skinuti ih s burze i tako smanjiti nezaposlenost i davanja za nezaposlene a oni neka idu vani ili sjede doma.

Kad bi ti pročitala dalje od naslova...

poslodavci na tržištu rada ne mogu pronaći dovoljan broj radnika s traženim vještinama i kvalifikacijama, a problem postoji u nizu industrija – građevini, brodogradnji, turizmu, prometu, ICT-u…

to znači da naši poslodavci ne mogu naći te stručnjake sa potrebnim vještinama na cijelom tržištu EU, pa traže povećanje kvota za uvoz radnika izvan EU zone, pogotovo iz Bosne, jer znaju da je Bosna prepuna radnika sa baš traženim vještinama i kvalifikacijama kakvih nema nitko u čitavoj EZ

npr. trebaju radnicu koja ima vještinu da zna raditi 16 sati na dan u turizmu za 3500kn, od čega joj se još odbije trošak smještaja i hrane, i mora biti kvalificiranog izgleda kako bi šefu bilo ugodno dok ju gleda

Ma je...čini ti se...nisu oni takvi...Vid Majetića recimo...simpa njuška... uopće nemaš poriv da mu je razbijes...i zube... čisto da možemo uvesti i pokojeg plastičnog kirurga...ili ortodonta...iz Sirije recimo...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

 Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage - Page 2 Empty Re: Poslodavci se žale da ne mogu naći radnike pa traže uvoz radne snage

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum