ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by jastreb 6/8/2015, 07:59

[size=16]"Ja sam Tomislav Salopek, imam 30 godina i iz Hrvatske sam. Oženjen sam za Natašu, a imam dvoje djece. Radim za francusku tvrtku u Kairu u Egiptu. Vojnici Islamske države ulovili su me 22. srpnja. Žele me zamijeniti za muslimanske žene koje su u egipatskim zatvorima", rekla je žrtva u videu
KAIRO  – Egipatski ogranak džihadističke skupine Islamska država objavio je videoisječak u srijedu u kojem prijeti da će odrubiti glavu Hrvatu zaposlenom za francusku tvrtku koji je krajem srpnja bio otet u predgrađu Kaira, prenosi agencija AFP.


Na snimci koju su džihadisti postavili na internet, hrvatski državljanin kleči uz maskiranog muškarca koji drži nož. Hrvatski državljanin čita s lista papira i govori da će ga njegovi otmičari smaknuti u roku od 48 sati ako egipatska vlada ne oslobodi uhićene »muslimanke«, prenosi agencija ne navodeći pojedinosti.
"Ja sam Tomislav Salopek, imam 30 godina i iz Hrvatske sam. Oženjen sam za Natašu, a imam dvoje djece. Radim za francusku tvrtku u Kairu u Egiptu. Vojnici Islamske države ulovili su me 22. srpnja. Žele me zamijeniti za muslimanske žene koje su u egipatskim zatvorima.
 
To se mora dogoditi u roku od 48 sati. U suprotnom, ubit će me", poručuje zarobljenik u videu.
Dodao je da je oženjen Natašom i ima dvoje djece te da radi za francusku grupu Compagnie Generale de Geophysique (CGG).
Potvrđuje da su ga 22. srpnja oteli gerilci egipatskog ogranka IS- "Pokrajina Sinaja" i da ga žele razmijeniti s muslimankama u egipatskim zatvorima
Hrvatski državljanin T.S. (1984.) otet je 22. srpnja ujutro na području Kaira dok je službenim automobilom  putovao na posao u francusku kompaniju. Njegov automobil zaustavila je naoružana  skupina koja je prisilila vozača da napusti vozilo, a zatim su se odvezli u nepoznatom  smjeru.
Prema riječima Ministarstva vanjskih i europskih poslova (MVEP) to je prva otmica nekog hrvatskog državljanina u stranoj zemlji.
Identitet otmičara nije bio poznat i nije bio postavljen zahtjev za otkupninom.
Mladi Hrvat otet je dok se vozio u bazu tvrtke pored Kaira. Neslužbeno je riječ o  francuskoj tvrtki Compagnie Generale de Geophysique u kojoj je radio kao menadžer.
Ta se skupina nekad zvala Ansar Beit al-Makdes, a preimenovala se u Pokrajinu Sinaj kako bi naznačila pripadnost "kalifatu" koji je IS samoproglasio u Iraku i Siriji.
Ta je skupina 11. srpnja preuzela odgovornost za napad automobilom bombom na talijanski konzulat u Kairu u kojem je ubijen jedan civil, a bio je to prvi napad na diplomatsko predstavništvo otkako je egipatski predsjednik Mohamed Mursi, koji je potekao iz Muslimanskog bratstva, svrgnut u srpnju 2013. godine.

Vlada poduzima sve da razriješi "tešku situaciju"

Hrvatska vlada poduzima sve kako bi se što prije razriješila "teška situacija" hrvatskog državljanina kojemu Islamska država (IS) prijeti smaknućem ako egipatska vlada ne ispuni njihove zahtjeve, doznaje Hina iz MVEP-a u srijedu.
"Hrvatska vlada i Ministarstvo vanjskih i europskih poslova poduzima sve kako bi što prije razriješila teška situacija u kojoj se nalazi hrvatski državljanin T.S.", objavilo je ministarstvo.
"Obzirom na vrlo teške i osjetljive okolnosti, te da se ne bi dodatno otezala ionako teška situacija, u ovom trenutku nismo u mogućnosti iznositi detaljnije informacije", dodaju na Zrinjevcu.

Francuska tvrtka potvrdila identitet Salopeka u videu IS-a

Francuska tvrtka potvrdila je u srijedu navečer identitet otetog Hrvata Tomislava Salopeka kojemu islamski džihadisti u video snimci prijete ubojstvom u idućih 48 sati ako egipatska vlada ne ispuni njihov zahtjev.
"Ardiseis Egipat potvrdila je u srijedu da je jedan od naših ugovornih djelatnika koji je radio u terenskoj seizmičkoj ekipi otet 22. srpnja u Kairu", priopćila je egipatska podružnica kompanije Compagnie Generale de Geophysique (CGG).
"Ardiseis Egipat potvrđuje da je je on talac koji se pojavljuje u video snimci što ju je u srijedu objavila skupina Pokrajina Sinaj povezana s Islamskom državom (IS)", dodaje se u priopćenju.
U tvrtki kažu da su poduzeli sve potrebne mjere za zaštitu svojih radnika i da s tim u vezi surađuju s lokalnim vlastima.

Pusić putuje u Kairo zbog otetog Salopeka

Ministrica vanjskih poslova Vesna Pusić otputovat će u Kairo zbog talačke krize u kojoj islamistički militanti prijete da će u roku 48 sati ubiti Hrvata Tomislava Salopeka ako egipatska vlada ne ispuni njihov zahtjev, priopćio je MVEP u srijedu.
"Prva potpredsjednica Vlade i ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić u kontaktu je s egipatskim ministrom vanjskih poslova te će, sukladno dogovoru s njim i preporukama otputovati u Kairo", stoji u priopćenju.
Na Zrinjevcu kažu da je Pusić u kontaktu s obitelji Salopeka (30) kojega su militanti oteli 22. srpnja u Kairu. ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Square

[/size]
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 08:49

Ne pise se dobro covjeku...nimalo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by v_vlado 6/8/2015, 09:19

Luđaci ga ulovili...jadan čovjek....morao je trbuhom za kruhom....ne nadam se dobru,preludi su,to potamanit....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by crvenkasti 6/8/2015, 09:35

Zašto Hrvate ne vole?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28777
2014-04-17


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 09:38

Kakogod bilo,govorio sam ja i Vienni,da pripazi dupe,kad ide u Tunis..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by crvenkasti 6/8/2015, 09:40

Zašto misle da Hrvatska može utjecati da se puste te njihove muslimanske žene iz zatvora?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28777
2014-04-17


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 09:44

http://www.huffingtonpost.com/entry/isis-in-sinai-threatens-to-behead-croatian-hostage-in-48-hours_55c228b9e4b0138b0bf48ed2
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 09:46

Cisto spika..boli njih kita za zene,nego postavljaju uvjete,za koje znaju da se nece ispuniti...Sto RH diplomacija misli napraviti..?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by jastreb 6/8/2015, 09:57

Hoće li netko iz Hrvatske otići u borbu protiv ove nemani?

Tu prije svega mislim na one idiote iz AZOV-a.

Rusi nas nisu ugrožavali,niti su  neprijateljski raspoloženi prema Hrvatskoj,pa opet su neki kreteni išli boriti se protiv njih.

Dočim ovi prijete da će u Hrvatsku uvesti kalifat i prijete ubijanjem naših ljudi,ali to na te idiote ne ostavlja ni najmanji utisak.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 10:05

albatros wrote:Hoće li netko iz Hrvatske otići u borbu protiv ove nemani?

Tu prije svega mislim na one idiote iz AZOV-a.

Rusi nas nisu ugrožavali,niti su  neprijateljski raspoloženi prema Hrvatskoj,pa opet su neki kreteni išli boriti se protiv njih.

Dočim ovi prijete da će u Hrvatsku uvesti kalifat i prijete ubijanjem naših ljudi,ali to na te idiote ne ostavlja ni najmanji utisak.
Dobro receno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Yehudi 6/8/2015, 16:21

I šta Pusićka misli da će postići odlaskom tamo

................ustvari ide samo da joj guzica vidi

Egipat. 

Uostalom tamo je išla i Kolinda na današnje 

otvaranje novog Suec kanala.

Talijani su platili

po 15 Mil Eura za svaku od one dvije cure otete.

 RH nema te novce niti će platiti a ultimatum

istječe večeras.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 16:35

albatros wrote:Hoće li netko iz Hrvatske otići u borbu protiv ove nemani?

Tu prije svega mislim na one idiote iz AZOV-a.

Rusi nas nisu ugrožavali,niti su  neprijateljski raspoloženi prema Hrvatskoj,pa opet su neki kreteni išli boriti se protiv njih.

Dočim ovi prijete da će u Hrvatsku uvesti kalifat i prijete ubijanjem naših ljudi,ali to na te idiote ne ostavlja ni najmanji utisak.
pa bore se naši protiv Islamista, jedno vrijeme većina vojske NovoRusije su bili Putinovi azijatski muslimanski plaćenici, pa su se Hrvati u AZova borili da zaštite Slavene Europljane (Ruse i Ukraince) protiv Putinovih islamskih azijatskih hordi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 16:37

inače zašto bi Hrvati išli na bliski istok. Dolje mi nemamo ništa. Muslimani se ratuju međusobno.. Assadovi Aleviti muslimani Arapi protiv sviju. Kurdi muslimani protiv Turaka muslimana i ISILa. Islamska država Sirije i Levanta protiv Islamske države druge. To nema veze sa nama. 

Sa druge strane u Ukraini se ratuju Ukrainci čiji je jezik sličniji Hrvatskom nego Ruskom, protiv Putinovih azijatskih islamskih hordi, tamo je granica Europe i Azije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by jastreb 6/8/2015, 16:45

neoliberalni_placenik wrote:
albatros wrote:Hoće li netko iz Hrvatske otići u borbu protiv ove nemani?

Tu prije svega mislim na one idiote iz AZOV-a.

Rusi nas nisu ugrožavali,niti su  neprijateljski raspoloženi prema Hrvatskoj,pa opet su neki kreteni išli boriti se protiv njih.

Dočim ovi prijete da će u Hrvatsku uvesti kalifat i prijete ubijanjem naših ljudi,ali to na te idiote ne ostavlja ni najmanji utisak.
pa bore se naši protiv Islamista, jedno vrijeme većina vojske NovoRusije su bili Putinovi azijatski muslimanski plaćenici, pa su se Hrvati u AZova borili da zaštite Slavene Europljane (Ruse i Ukraince) protiv Putinovih islamskih azijatskih hordi
Gluposti!

Kalifat je zaprijetio i Hrvatskoj.

Rusi nam nisu nikakva prijetnja.

Kreteni tobože prikazuju stanje u Ukrajini kao presliku stanja iz 1991.u Hrvatskoj,a ovamo se prijeti odrubljivanjem glave jednom Hrvatu od strane istih onih koji su sjekli hrvatske vratove i u Travniku, Bugojnu, Kaknju,Varešu i u Alžiru.

No sve to,čini se,ne brine mnogo zatupljenu hrvatsku pučinu kojoj su još uvijek glavni problemi Pupovac,ćirilica u Vukovaru, koncerti Jandrinog jata i slične bedastoće.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 16:47

albatros wrote:Hoće li netko iz Hrvatske otići u borbu protiv ove nemani?

Tu prije svega mislim na one idiote iz AZOV-a.

Rusi nas nisu ugrožavali,niti su  neprijateljski raspoloženi prema Hrvatskoj,pa opet su neki kreteni išli boriti se protiv njih.

Dočim ovi prijete da će u Hrvatsku uvesti kalifat i prijete ubijanjem naših ljudi,ali to na te idiote ne ostavlja ni najmanji utisak.
Kako misliš da to izvedemo? S kime protiv koga da se borimo? Sa kurdima pa da nas turci s leđa pomlate ili kako?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by jastreb 6/8/2015, 16:52

tre91 wrote:
albatros wrote:Hoće li netko iz Hrvatske otići u borbu protiv ove nemani?

Tu prije svega mislim na one idiote iz AZOV-a.

Rusi nas nisu ugrožavali,niti su  neprijateljski raspoloženi prema Hrvatskoj,pa opet su neki kreteni išli boriti se protiv njih.

Dočim ovi prijete da će u Hrvatsku uvesti kalifat i prijete ubijanjem naših ljudi,ali to na te idiote ne ostavlja ni najmanji utisak.
Kako misliš da to izvedemo? S kime protiv koga da se borimo? Sa kurdima pa da nas turci s leđa pomlate ili kako?
Pa kako ondje dolaze selafi iz BIH i Kosova?

Kako ondje u pomoć pešmergama dolaze dobrovoljci kršćani iz SAD?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 17:10

albatros wrote:
tre91 wrote:
albatros wrote:Hoće li netko iz Hrvatske otići u borbu protiv ove nemani?

Tu prije svega mislim na one idiote iz AZOV-a.

Rusi nas nisu ugrožavali,niti su  neprijateljski raspoloženi prema Hrvatskoj,pa opet su neki kreteni išli boriti se protiv njih.

Dočim ovi prijete da će u Hrvatsku uvesti kalifat i prijete ubijanjem naših ljudi,ali to na te idiote ne ostavlja ni najmanji utisak.
Kako misliš da to izvedemo? S kime protiv koga da se borimo? Sa kurdima pa da nas turci s leđa pomlate ili kako?
Pa kako ondje dolaze selafi iz BIH i Kosova?

Kako ondje u pomoć pešmergama dolaze dobrovoljci kršćani iz SAD?
Doklaze vjerski fanatici kod muslimana i avanturisti iz amerike. Stvar je u tome što tamo nema kršćana izuzev kopta u egiptu i nešto u siriji  jezik i vjera su nam uglavnom strani i nemaju veze s nama jer se radi o muslimanskom ratu. To je pod prvo a pod drugo linija fronte i zaraćene strane su toliko sjebane da se ne zna tko pije a tko plaća i svako svakome tamo zavlači nož u leđa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Guest 6/8/2015, 17:58

iknarovdje wrote:dajte mi lokacije ISIl gradova u toj regiji,pa cemo vidjeti sto ce Iknar napraviti,od HRvatske diplomacije mozes samo umrijeti u ovoj situaciji,dakle slikanje a znajud a nsita nemogu naopraviti,mozda sada shvate da su puickin dim na globalnoj razini
Nemoj se sprdati barem s ovom temom. Pomoli se za njega i njegovu obitelj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu Empty Re: ISIL zaprijetio da će ubiti Hrvata otetog u Kairu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum