ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teorija urote o teorijama urote

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Kermit 30/9/2016, 13:57

udba wrote:
asilovski wrote:
dzmrdz wrote:
asilovski wrote:
dzmrdz wrote:

Pa uzimam u obzir tu verziju kao jako mogucu. Imam potencijal za nekoga ko veruje u teorije zavera u odredjenoj meri, ja to ne poricem.
Ja sam govorio da postoje mehanizmi psiholoski koji su identificirani od strane psihologa i koji ukazivaju na neke generalne crte
Po meni su gore generalne crte onih koji vjeruju u službene verzije, biltene, novinske izvještaje i saopćenja za javnost

zdrava doza skepticizma i common sense zlata vredi
Jako puno toga je vezano za okultne stvari i postupke, koji velika većina ljudi iako ne zna ništa o bilo čemu apriori odbacuje, a tu je ključ razumijevanja svega, čak mislim da sam previše i rekao
ok, so much about common sense
O tome upravo pričam

Kermit

Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by udba 30/9/2016, 14:09

asilovski wrote:
udba wrote:
asilovski wrote:
dzmrdz wrote:
zdrava doza skepticizma i common sense zlata vredi
Jako puno toga je vezano za okultne stvari i postupke, koji velika većina ljudi iako ne zna ništa o bilo čemu apriori odbacuje, a tu je ključ razumijevanja svega, čak mislim da sam previše i rekao
ok, so much about common sense
O tome upravo pričam
Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Tumblr_inline_njy76jrEyF1rwtnxb

_________________
Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Kermit 30/9/2016, 14:17

Uzmi samo da je Princeton univerzitet imao ogromno istraživanje SAD-a u kojem je utvrdio da isti nije demokracija, već oligarhija (https://scholar.princeton.edu/sites/default/files/mgilens/files/gilens_and_page_2014_-testing_theories_of_american_politics.doc.pdf) međutim kada se kaže tako šta u našem javnom prostoru odmah se postaj eteoritičar zavjera...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Kermit 30/9/2016, 14:19

Ili izjava Šeksa tko vlada Hrvatskom i da ne postoji demokracija ili bilo šta slično i da je glasanje za budale, umjesto da je to udarna vijest mi slušamo debilnog ustašu glasnovića i one sifilis ateiste:

Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Kermit 30/9/2016, 14:21

U biti onaj pakij socijalni psiholog masa bi za šekija rekao da je bolestan jer " even brief exposure to conspiratorial thinking may be sufficient to decrease civic engagement and cooperation in real-life social dilemmas, such ascharitable giving, support for actions and intentions to vote."
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by udba 30/9/2016, 14:26

Svatko od nas pet šest stvari pogodi, a čeiri pet usere, netko više netko manje. Tko počne više sra,t manje ga se uzima za ozbiljno i zato ima toliko spama u javnom prostoru. Evo, recimo ti konkretno, slažem se za Šekija ali onda spomeneš okultno i proliješ nogom kantu s mlijekom. Vjerojatni ja tako za nekog drugog, slučajno pogodim neku istinu, što god pod tim pojmom podrazumijevali i onda userem nečim što vjerojatno nema veze s mozgom.

_________________
Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Kermit 30/9/2016, 14:37

udba wrote:Svatko od nas pet šest stvari pogodi, a čeiri pet usere, netko više netko manje. Tko počne više sra,t manje ga se uzima za ozbiljno i zato ima toliko spama u javnom prostoru. Evo, recimo ti konkretno, slažem se za Šekija ali onda spomeneš okultno i proliješ nogom kantu s mlijekom. Vjerojatni ja tako za nekog drugog, slučajno pogodim neku istinu, što god pod tim pojmom podrazumijevali i onda userem nečim što vjerojatno nema veze s mozgom.
Okultno dolazi od lat. occultus što znači oku skriveno, znači vrlo širok dijapazon stvari, problem nastaje jer se apriori smatra da to ne postoji odnosno da je prevara ili se kosi sa racionalizmom, osim toga što ti znaš o bilo čemu vezano za tu temu da govoriš da je to glupost, da ne govorim da su takve stvari i postupke tokom povijesti i sada upleteni mnogi ljudi za koje se zadnje može reći da su budale, šarlatani ili mentalni bolesnici, ali no...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Kermit 30/9/2016, 14:39

Druga stvar je ne pogađam to što pišem nema veze sa slučajnosti, ako i userem to je zbog krive procijene a ne sreće
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by udba 30/9/2016, 14:41

asilovski wrote:Okultno dolazi od lat. occultus što znači oku skriveno, znači vrlo širok dijapazon stvari, problem nastaje jer se apriori smatra da to ne postoji odnosno da je prevara ili se kosi sa racionalizmom, osim toga što ti znaš o bilo čemu vezano za tu temu da govoriš da je to glupost, da ne govorim da su takve stvari i postupke tokom povijesti i sada upleteni mnogi ljudi za koje se zadnje može reći da su budale, šarlatani ili mentalni bolesnici, ali no...
Ne znam ništa, jedino društvo u kojem sam bio je Thule za čiju obnovu jako malo ljudi zna, izbacili su me kad su vidjeli da nosim plave leće i da imam židova u obitelji.

Sada sam sljedbenik reda Zdravka Tomca i ako dođemo na vlast vama i takvim antikristima sljedi fizičko odstranjenje, ništa osobno. Biznis is biznis.

_________________
Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Kermit 30/9/2016, 14:46

udba wrote:
asilovski wrote:Okultno dolazi od lat. occultus što znači oku skriveno, znači vrlo širok dijapazon stvari, problem nastaje jer se apriori smatra da to ne postoji odnosno da je prevara ili se kosi sa racionalizmom, osim toga što ti znaš o bilo čemu vezano za tu temu da govoriš da je to glupost, da ne govorim da su takve stvari i postupke tokom povijesti i sada upleteni mnogi ljudi za koje se zadnje može reći da su budale, šarlatani ili mentalni bolesnici, ali no...
Ne znam ništa, jedino društvo u kojem sam bio je Thule za čiju obnovu jako malo ljudi zna, izbacili su me kad su vidjeli da nosim plave leće i da imam židova u obitelji.

Sada sam sljedbenik reda Zdravka Tomca i ako dođemo na vlast vama i takvim antikristima sljedi fizičko odstranjenje, ništa osobno. Biznis is biznis.
eto stvar rješena
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by udba 30/9/2016, 14:48

Osim ako deda ne dođe prije, mogo bih ja sa svojih IQ 69 omirisati tuš u jednom poljskom odmaralištu.

_________________
Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Guest 30/9/2016, 14:59

asilovski wrote:U biti onaj pakij socijalni psiholog masa bi za šekija rekao da je bolestan jer " even brief exposure to conspiratorial thinking may be sufficient to decrease civic engagement and cooperation in real-life social dilemmas, such ascharitable giving, support for actions and intentions to vote."

Pa jbt nije sve crno belo niti neko tvrdi da je absolutno 100% u pravu. To su stavri o kojima psihilozi raspravljaju i jos uvek nema absolutnog i definitivnog stava niti nekog konsensuza..u nekim stvarima da a u nekima ne
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Kermit 30/9/2016, 15:07

dzmrdz wrote:
asilovski wrote:U biti onaj pakij socijalni psiholog masa bi za šekija rekao da je bolestan jer " even brief exposure to conspiratorial thinking may be sufficient to decrease civic engagement and cooperation in real-life social dilemmas, such ascharitable giving, support for actions and intentions to vote."

Pa jbt nije sve crno belo niti neko tvrdi da je absolutno 100% u pravu. To su stavri o kojima psihilozi raspravljaju i jos uvek nema absolutnog i definitivnog stava niti nekog konsensuza..u nekim stvarima da a u nekima ne
Ne ne ne raspravljam ja o tome da li je netko u pravu ili ne, već da ovaj Paki ima agendu jer u bit0 njegova intencija je da se od teorija zavjera, odnosno osoba koja iste propagiraju ili vjeruju pravi psihički poremećaj i defamaciju
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by RayMabus 30/9/2016, 15:12

Nemam riječi.

Zato bolje pjewati.




lol!


Imam ipak jedan komnetar : Owce pričaju o gospodarima .....swašta. :^0
RayMabus
RayMabus

Posts : 176035
2014-04-11


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Guest 30/9/2016, 15:14

asilovski wrote:
dzmrdz wrote:
asilovski wrote:U biti onaj pakij socijalni psiholog masa bi za šekija rekao da je bolestan jer " even brief exposure to conspiratorial thinking may be sufficient to decrease civic engagement and cooperation in real-life social dilemmas, such ascharitable giving, support for actions and intentions to vote."

Pa jbt nije sve crno belo niti neko tvrdi da je absolutno 100% u pravu. To su stavri o kojima psihilozi raspravljaju i jos uvek nema absolutnog i definitivnog stava niti nekog konsensuza..u nekim stvarima da a u nekima ne
Ne ne ne raspravljam ja o tome da li je netko u pravu ili ne, već da ovaj Paki ima agendu jer u bit0 njegova intencija je da se od teorija zavjera, odnosno osoba koja iste propagiraju ili vjeruju pravi psihički poremećaj i defamaciju

Kako si dosao do tog zakljucka, ja ne mogu da kazem da sam sve procitao sto je on napisao ali mi je malo to preterano sto tvrdis. Cak i ako je izmedju redova...
Mislim da je tu u pitanju osvrt na kognitivne procese koji se dogadjaju u ljudima a koji doprinose verovanju u zavere
tema je abnormalno opsiran ai ima pregrst materijala od raznih strucnjaka ali bas Swamija nisam cuo u tom kontextu.

kao socijalni psiholog naravno da nece propagirati exkluzivnost nekoga , bilo naroda ili pojedinca a to sto se nama ne uklapa je drugo.
Neke stvari su istina a to je da je ova planeta svima jednako dana bez obizra na rasu i naciju a druga je stavr realnost u kojoj mi se tome protivimo jer zelimo da zadrzimo resurse iskljucivo za svoje potrebe i potrebe grupa kojima pripadamo itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by udba 30/9/2016, 15:15

Recimo ja vjerujem u teoriju zavjere da su ovo poskupljenje struje izveli u dealu HNS, njemački proizvođači vjetroelektrana i bankari, ali ne vjerujem da čovjek nije bio na Mjesecu.

_________________
Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Guest 30/9/2016, 15:16

btw ja mislim da je on po imenu Indijac :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Guest 30/9/2016, 15:23

Psihološka analiza profesora Virena Swamija sa Sveučilišta Westminster u Velikoj Britaniji provedena 2010. godine pokazala je da su ljudi koji su skloniji vjerovanju u teorije zavjere obično oni koje inače krasi ciničniji pogled na svijet, posebno na politiku. Jednako tako, u istoj analizi opaženo je da teorije zavjere nailaze na bolje plodno tlo kod onih koji imaju manje samopouzdanja – njegov nedostatak nerijetko kompenziraj stvaranjem osjećanja kontrole koji im daje saznanje da su neku zavjeru razotkrili. Tako se osjećaju moćnijima

http://www.fizzit.net/drustvo/fenomenologija/4976-zasto-ljudi-vjeruju-u-teorije-zavjere

kljucne reci...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by RayMabus 30/9/2016, 15:26

Nema tu nikakwe zawjere ....oni samo žele wladati swijetom.

:^0 lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176035
2014-04-11


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by RayMabus 30/9/2016, 15:45

Najweča zawjera je da se radi o zawjeri i to još teoriji iste .....pa nema zawjere jer oni saswim otworeno poručuju da žele wladati swijetom .......da zawjera ha ha ha ....kao da se skriwaju. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176035
2014-04-11


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Kermit 30/9/2016, 16:26

dzmrdz wrote:Psihološka analiza profesora Virena Swamija sa Sveučilišta Westminster u Velikoj Britaniji provedena 2010. godine pokazala je da su ljudi koji su skloniji vjerovanju u teorije zavjere obično oni koje inače krasi ciničniji pogled na svijet, posebno na politiku. Jednako tako, u istoj analizi opaženo je da teorije zavjere nailaze na bolje plodno tlo kod onih koji imaju manje samopouzdanja – njegov nedostatak nerijetko kompenziraj stvaranjem osjećanja kontrole koji im daje saznanje da su neku zavjeru razotkrili. Tako se osjećaju moćnijima

http://www.fizzit.net/drustvo/fenomenologija/4976-zasto-ljudi-vjeruju-u-teorije-zavjere

kljucne reci...
Isti taj marcel je kovao u zvijezde SAD, invazije i sl. sranja do godinu dana od kada je postao glavni teoretičar zavjera Buzina, sorosa. Što se tiče gore navedenog to je glupost jer "teorije zavjera" obuhvaćaju tisuće teorija koje su čak u suprotnosti jedna sa drugom ( a i sa mozgom) tako da opcenito generaliziranje dovoljno govori koja je intencija ovog musavog pakistanca
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Teorija urote o teorijama urote - Page 3 Empty Re: Teorija urote o teorijama urote

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum